VIDEO Protest în Piața Victoriei: Câteva zeci de persoane cer condamnarea celor vinovați în dosarul 10 august

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 10 august 2020, 19:22 Actualitate | Esenţial


Protest Piata Victoriei
Foto: Captura video
Câteva zeci de persoane s-au adunat în Piața Victoriei la 2 ani de la dispersarea agresivă a protestului din 10 august și totodată în ziua în care Curtea de Apel trimite dosarul la Tribunalul București.

Oamenii au măști și stau pe trotuarul din fața Gvernului. Aceștia au un banner pe care scrie ”depolitizați instituțiile statului”.

Oamenii scandează ”anchetați, nu tergiversați!”.






Oamenii cer condamnări pentru cei vinovați și scandează ”PSD, ciuma roșie”

Curtea de Apel București și-a declinat luni competența către Tribunalul București pentru soluționarea cererii DIICOT de redeschidere a anchetei împotriva șefilor Jandarmeriei în dosarul „10 august”.

Curtea de Apel București amânase, luni, o decizie în cazul cererii DIICOT de redeschidere a anchetei împotriva șefilor Jandarmeriei în dosarul „10 august”. De asemenea, a fost respinsă cererea de recuzare a judecătorului Ruxandra Grecu de a participa în cauză.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3528 vizualizari

  • -2 (24 voturi)    
    usl (Luni, 10 august 2020, 19:31)

    nash pandelica [utilizator]

    e aici. in piatza.
    ca e psd, ca e pnl, e usl !
  • +19 (27 voturi)    
    Cine dracului mai spera (Luni, 10 august 2020, 19:44)

    moima [utilizator]

    ca ceva, vreodata o sa se schimbe in tara asta de hoti? Sunt cateva milioane de prosti care muncesc si se amagesc.

    Degeaba. Tin in spate alte milioane de mincinosi si de hoti care-si bat joc de ei.
    Si daca ridica capul si intreaba ce se intampla cu banii platiti de ei, li se arunca in cap toate mizeriile:

    INTERLOPI, CLANURI TIGANESTI, POLITIE, SRI, DIICOT, INSTANTE DE JUDECATA.

    ROMANIA ESTE A HOTILOR, IMPOSTORILOR, TRADATORILOR DE TOT FELUL.

    Cum sa ai incredere intr-un stat in care serviciile secrete fura cot la cot cu politicienii si mafiile tiganesti?
    • +11 (15 voturi)    
      Ai votat? (Luni, 10 august 2020, 20:43)

      taro [utilizator] i-a raspuns lui moima

      Ai sa mergi sa votezi la urmatorele alegeri?

      Prin 2017-2018 multi se vaitau ca vai ce face PSD-ul. Cand i-am intrebat daca au fost la vot multi au spus ca nu s-au dus ca si asa nu se schimba nimic.

      Cu atitudine din asta de "nimic nu se schimba" chiar nu schimbi nimic. Daca PNL nu-i bun trecem la urmatorul, daca USR nu merge trecem la PLUS si mai vedem dupa aia. Ah, am uitat de PSD dar aia sunt prea stricati sa mai fie luati in considerare
        #showComment() #showComment() #showComment()
  • +16 (30 voturi)    
    ”PSD, ciuma roșie!” (Luni, 10 august 2020, 19:48)

    UnOarecare [utilizator]

    Care a distrus Romania!
  • +3 (9 voturi)    
    . (Luni, 10 august 2020, 21:20)

    minrest [utilizator]

    Bravo lor! Au masti, distanta e mai greu sa o pastrezi, au mers in numar mic, ca sa nu favorizeze raspandirea bolii. Vom insista pana obtinem justitie!
    • -1 (5 voturi)    
      bravo lor (Luni, 10 august 2020, 23:59)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui minrest

      cu Vom insista, nu prea se leaga.
      adica, ba da. specific romaneste. unii fac, si Noi tragem foloasele.
        #showComment()
  • +5 (7 voturi)    
    Forget it (Luni, 10 august 2020, 21:29)

    Anonym [utilizator]

    E case closed, USR sa se concentreze sa castige alegerile, nu sa cante i nstruna victimizarii a cateva sute/mii de oameni.
    Aveti milioane de voturi de castigat! Veniti cu mesaj pt ei
  • +4 (10 voturi)    
    Parlamentare (Luni, 10 august 2020, 22:17)

    PaiataNationala [anonim]

    Dupa alegerile parlamentare din Decembrie 2020 Partidul Social Democrat are o noua adresa (fakenews): Muzeul "Grigore Antipa" Şos. Kiseleff nr. 1, sector 1, Bucureşti. Telefon: 021.312.88.26 / Fax: 021.312.88.63. Vizitatorii vor primi masti de gaze si bastoane pe spate in mod gratuit!
  • -2 (4 voturi)    
    curtea de apel buc (Luni, 10 august 2020, 23:49)

    nash pandelica [utilizator]

    nu e la prima.
    are multe pete pe halat.

    mirarea mea este, unde sunt vajnicii luptatori plus usr, cei care au profitat cel mai mult de diaspora. ei si klauz.
    pan' la urma, tot hastagistii au salvat onoarea progresismului romanesc. alde ceausescu, cel vesnic, si alti cativa ortaci de arme.
    ma minunez cu at lux de amanunte relateaza hn....
    nimic despre specatacolul din fata ministerului de interne, piata palatului, unde un grup de oameni, cei ce incasasera pe zece august, au prezentat o sceneta, o reconstitutire a evenimentelor, la carea au avut spectatori crema jindariei, care ascultau atenti, cu mainile la spate, in tzoale de strada, adica fara echipament.
    li s'au spus multe.
    multe si adevarate.
  • 0 (8 voturi)    
    Iar ne distram... (Marţi, 11 august 2020, 0:02)

    Criogenia [utilizator]

    Mai sa fie, de la nici 3 butelii intregi de gaz lacrimogen era gata gata sa fie declarata Zi de Doliu National...unii s-au autointitulat deja martiri, altii s-au infasurat in tricolor si urlau schizofrenic la Realitatea in emisiune "opriti macelul"...noroc ca majoritatea oamenilor au fost cumpatati si nu au pus "botu'" la instigare.

    Oare de la umbra functiei capatate pe la Bruxelles acum in zilele noastre cand sta ascuns si se preface ca un nimic ca nu s-a intamplat mai nimic ....nu-i este rusine? Sau soricul este gros si numara numai banii din buzunar, nu-l mai intereseaza.

    La Rares Bogdan ma refer.
  • -1 (3 voturi)    
    Acum se vede (Marţi, 11 august 2020, 10:45)

    Amenhotep [utilizator]

    Cam cati de multi "credinciosi adevarati" protesteaza daca nu isi baga coada domnul György Schwartz cu niste bani.