VIDEO Un nou protest în Piața Victoriei fața de legea carantinei: ”Nu suntem cobai pentru guturai”

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2020, 19:03 Actualitate | Esenţial


protest Piata Victoriei
Foto: Captura video
Unii cu cruci în mâini, în timp ce alții au venit cu copiii, zeci de persoane s-au adunat din nou, luni, în Piața Victoriei pentru a protesta față de legea carantinei. Oamenii nu poartă mască și nu respectă distanțarea fizică.

Se scandează ”Libertate”. Un bărbat spune la portavoce că se dorește ”instaurarea disctaturii sanitare” în România, în timp ce unii au desfășurat un banner cu mesajul ”nu suntem cobai pentru guturai”.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13467 vizualizari

  • +74 (100 voturi)    
    Dictatura sanitara e un lucru ingrozitor (Luni, 13 iulie 2020, 19:06)

    AliB [utilizator]

    Te vor forta sa faci baie in fiecare zi.

    In fiecare zi!!!!!
    • +53 (65 voturi)    
      Da, da, si sa se spele pe maini (Luni, 13 iulie 2020, 19:56)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      Absolut ingrozitor !
      • +23 (39 voturi)    
        îmi (Luni, 13 iulie 2020, 21:15)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui midufi

        închipui ce duhoare groaznică emana de la cei câțiva adepți ai nespălatului care erau la acest așa zis miting de protest împotriva săpinului.
        fierea le-o fi dat autorizație?
        • -1 (7 voturi)    
          da, duhoare groaznica (Marţi, 14 iulie 2020, 4:20)

          miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          asemanatoare doar cu cea emanata de aia fara pantaloni in metrou.
    • +44 (56 voturi)    
      ! (Luni, 13 iulie 2020, 20:17)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      Groaaaaznic !
      Trebuie sa ne spalam si pe dinti ?
      • +10 (24 voturi)    
        .... (Luni, 13 iulie 2020, 21:42)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

        ....cei care-i mai au...daca nu placa...
    • 0 (0 voturi)    
      Final apoteotic (Marţi, 14 iulie 2020, 18:19)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      In final vor pune de un partid si cred ca-l coopteaza si pe Cumpanasu. Ooops! Se pune si de-o rugaciune?
  • +41 (67 voturi)    
    România se curăță! (Luni, 13 iulie 2020, 19:07)

    Nyk1 [utilizator]

    Pentru prima oară în mult timp, IQul mediu al populației din România va CREȘTE sub presiunea selecției naturale!
    • +39 (51 voturi)    
      mmm nu neaparat (Luni, 13 iulie 2020, 19:45)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Din pacate nu mor doar aia din piata... Imbecilii aia se duc dupa aia la supermarket, unde nu poarta masca, tusesc pe unde apuca, pun mana pe 2 pachete pana se decid ce cumpara, scuipa pe jos, etc, etc. Si in felul asta dau si altora covid...
      • 0 (2 voturi)    
        mmm nu neaparat... (Marţi, 14 iulie 2020, 16:30)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Nu mor caii cand vor cainii!!!
        • +1 (1 vot)    
          ba in cazul asta cam mor (Marţi, 14 iulie 2020, 21:14)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui gillda_47

          E sufucient si sa fie suficienti zapaciti din astia la ATI incat sa nu mai fie nici un loc liber cand se imbolnaveste si are nevoie de ventilatie unul care s-a pazit, dar a avut ghinion si a luat COVID.
      • +1 (1 vot)    
        Așa este, vor fi și multe pagube colaterale... (Marţi, 14 iulie 2020, 19:16)

        Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        ...din păcate. Dar trendul mediu este bun.
  • +35 (57 voturi)    
    Cobaii au un IQ peste intunecatii astia (Luni, 13 iulie 2020, 19:18)

    Plagarus [utilizator]

    Mamifere inteligente ce au capacitatea de a invata !
    Ciuma bubonică, boală responsabilă pentru moartea a 25 de milioane de oameni între 1347 și 1351, a fost atât de contagioasă din cauza celor care nu se ingrijeau.
    • +25 (29 voturi)    
      Moartea neagra (Luni, 13 iulie 2020, 19:37)

      cim [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Au murit intre 40-50% din intreaga populatie a globului
  • +47 (75 voturi)    
    e greu al dracului sa porti masca, sa te speli pe (Luni, 13 iulie 2020, 19:25)

    qwerasdf [utilizator]

    maini si sa mentii distanta...

    astia-s votantii psd-ului. Saraci cu duhul si covidati in curand. Mai creste IQ-ul tarii daca se mai duc cativa dintre ei.
  • +25 (47 voturi)    
    ipiiii! (Luni, 13 iulie 2020, 19:26)

    revo [utilizator]

    mandrrri ca e rrromani!
  • +36 (60 voturi)    
    ... (Luni, 13 iulie 2020, 19:28)

    costinescu [utilizator]

    pe astia care au venit cu copiii, daca s-ar imbolnavi copiii, i-as decadea din drepturile parintesti si as da copiii aia unei familii inteligente, care isi doreste un copil si nu il pot avea din motive medicale. pentru ca ei nu merita copii, merita sa fie inchisi in grote, de unde au venit.
    • -11 (13 voturi)    
      dacă s-ar îmbolnăvi, dacă (Marţi, 14 iulie 2020, 9:41)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui costinescu

      vezi tu de copiii tăi, lasă-i p-ai altora...așa ați urlat și la BOR, bor infectează cu lingurița, și ce să vezi?...focare numa în spitale, case de bătrîni, etc...instituțiili esperților care ne dau sfaturi...spălați-vă masca, pardon casca, basca
  • +24 (30 voturi)    
    In (Luni, 13 iulie 2020, 19:29)

    Jar [utilizator]

    Rusia,in China o fi asa mare democratie de nu demonstreaza nimeni?Mai,oameni buni...!
    • +16 (24 voturi)    
      în (Luni, 13 iulie 2020, 21:19)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Jar

      China se obișnuiește privitul glonțului din față, iar în Rusia se practică antrenamentele de parașutism fără parașută, de la diverse etaje de clădire.
  • +25 (41 voturi)    
    Saracii... (Luni, 13 iulie 2020, 19:36)

    ElDiablo [utilizator]

    ... asa e cand ai piftie in loc de creier. Intre timp, OMS a anuntat un sfert de milion de imbolnaviri in ultimele 24 de ore. Astae, nu vor sa priceapa si basta. Sa lasam virusul sa aleaga graul de neghina.
  • +34 (46 voturi)    
    Prostia ....stare de gratie ! (Luni, 13 iulie 2020, 19:37)

    weiss [utilizator]

    In viata te poti lupta cu multe...cu, foamete , dictatura saracia , hotie , necredinta , ironie , lacomie ...dar in fata PROSTIEI va trebui sa cedezi ea este si va fi virusul virusilor !
  • +19 (29 voturi)    
    human stupidity ... (Luni, 13 iulie 2020, 21:04)

    utug [utilizator]

    “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
    ― Albert Einstein
  • +22 (36 voturi)    
    de ce nu (Luni, 13 iulie 2020, 21:08)

    comentator12 [utilizator]

    se dau amenzi participantilor pentru nerespectarea distantei?
    • 0 (20 voturi)    
      Nu! (Luni, 13 iulie 2020, 21:44)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui comentator12

      Se va trece in scurt timp la incarcerare...
  • +18 (26 voturi)    
    Oda prostilor (Luni, 13 iulie 2020, 21:33)

    radu222 [utilizator]

    De-ar fi să-i luăm pe toţi la rând,
    Şi actualii, dar şi foştii
    Cei mai deştepţi de pe Pământ
    Au fost întotdeauna... PROŞTII.

    Nu te ruga la ursitoare
    Să-ţi facă-n viaţa ta vreun rost,
    Mai bine urlă-n gura mare :
    "Iubite Doamne, fă-mă... PROST !"

    De ce să tragi ca la galeră,
    Să-nveţi atâtea fără rost,
    De vrei să faci o carieră,
    Ajunge numai să fii... PROST.

    În lumea asta cu de toate,
    Unde se-nvaţă contra cost,
    Păcat că nici o facultate
    Nu dă şi diploma de... PROST.

    Avem impozite cu carul,
    Dar înotăm în sărăcie
    şi ce buget ar avea statul
    Dintr-un impozit pe... PROSTIE...

    din Oda prostilor de Ion Pribeagu
  • +7 (17 voturi)    
    dap (Luni, 13 iulie 2020, 21:37)

    Kwisatz [utilizator]

    natural selection always wins!!!
  • +11 (23 voturi)    
    Covid 19 (Luni, 13 iulie 2020, 21:48)

    Criogenia [utilizator]

    Asta cu virusul nu exista este maxima...este conpiratia extraterestrilor infiltrati pe Planeta direct in guvernele tarilor.

    Cum zicea cineva mai sus, multi ar trebui sa se bucure...multi votanti psd vor umple spitalele pana la alegeri.
  • +15 (25 voturi)    
    Si daca... (Luni, 13 iulie 2020, 23:13)

    Un cetatean neturmentat [utilizator]

    ... le moare cineva din familie sau daca romanii nu mai sunt primiti in alte tari, nenorocitii astia o sa zbiere ca are cineva ceva cu Romania sau ca guvernul nu a facut nimic ca sa ne apere populatia.
  • +4 (12 voturi)    
    propaganda asta (Marţi, 14 iulie 2020, 4:25)

    miculescu-rucar [utilizator]

    la care pun botul o mana de natangi, nu este o chestiune de atac la siguranta nationala?
    serviciile cunosc cine sunt initiatorii/instigatorii?
    sau nu le pasa?
    parchetele nu se pot sesiza din oficiu?
  • +2 (2 voturi)    
    Superba lozinca! (Marţi, 14 iulie 2020, 16:27)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Multe felicitari pedesereului!

    Iata ca fara sa ofere 100 de persoan, 50 de copil si 30 pentu catel, cum ne deadea nous Sorosh, reuseste sa umple cu proteste Piata Victoriei, in fiecare zi!

    Nu stiu care din cele doua splendide lozinci este mai tare,

    "Nu suntem cobai pentu guturai!"

    sau:

    "eu cred in Dumnenzeu, nu in covrig-19"!