​VIDEO Câteva sute de persoane au protestat în Piața Victoriei față de legea carantinei. Participanții nu poartă măști

de Redacția     HotNews.ro
Duminică, 12 iulie 2020, 18:43 Actualitate | Esenţial


Protest Piata Victoriei
Foto: Captura video
​​Câteva sute de persoane s-au adunat duminică în Piața Victoriei pentru a protesta față de legea carantinei. Participanții care inițial s-au adunat pe trotuar au mers în mijlocul Pieței. Oamenii nu poartă măști de protecție și nu respectă regulile de distanțare socială.

Ei scandează: „Demisia! Demisia”, „Jos Guvernul trădător” sau „Noi nu suntem o nație de sclavi”.

Printre organizatorii protestului se află și Iosefina Pascal, o tânără intens promovată de site-ul rusesc Sputnik.











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















28672 vizualizari

  • +68 (102 voturi)    
    Dacii liberi (Duminică, 12 iulie 2020, 18:49)

    Klaus Ciocaniss [utilizator]

    Sa nu faca insolatie! Asa li s-ar usca si singurul neuron din cap.
    • +14 (20 voturi)    
      care neuron, ca e plecat de mult (Duminică, 12 iulie 2020, 19:38)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui Klaus Ciocaniss

      Sa strige ca nu vor asistenta medicala si ca nu vor ocupa paturi la urgtente si atunci nu are nimeni vreo problema cu ei.
      • +1 (5 voturi)    
        Asimptomatici (Luni, 13 iulie 2020, 12:49)

        DarkPif [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        Declarație pe proprie răspundere semnată cu nume prenume și cnp și trimisă la spitale, adică.... Subsemnatul.......... Declar că nu cred în Covid și din această cauză dacă mă îmbolnăvesc de covid renunț la dreptul de a fii tratat de către spital pentru că sunt jmeker și ciumeg. Semnat......
    • +11 (17 voturi)    
      Stegarul dac (Duminică, 12 iulie 2020, 20:24)

      Klaus Ciocaniss [utilizator] i-a raspuns lui Klaus Ciocaniss

      Acum vad ca la eveniment a zis "prezent" si Stegarul Dac.
    • +12 (20 voturi)    
      Acum stiu de ce a tras de timp PSD&gasca cu legea (Luni, 13 iulie 2020, 2:02)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Klaus Ciocaniss

      carantinei: trebuia sa fie intai mitingul.
      Parca ar primi ordine direct de la Kremlin!
      • -1 (9 voturi)    
        ... sau Beijing (Luni, 13 iulie 2020, 2:28)

        IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        ...
      • +13 (17 voturi)    
        O dovadă că prostia ucide. (Luni, 13 iulie 2020, 8:04)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        Asta a fost mitingul din P-ța Victoriei.O dovadă de prostie.Că este organizat și susținut de PSD este vizibil prin simboluri afișate,sloganuri folosite și veșnica frustare că,uite fac și ei ce au făcut #rezist.Deci au spus,veniți aici,la grămadă,fără nici-o măsură de protecție că vă asigurăm că veți muri.Ce nu știu,este că COVID te chinuie rău înainte de a muri.
    • 0 (6 voturi)    
      Rusia si/sau PSD ? (Luni, 13 iulie 2020, 11:04)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Klaus Ciocaniss

      Astia au interese sa profite de actuala situatie de fapt.

      Rusia ca sa destabilizeze zona - asta face de 30 ani.
      PSD ca sa traga PNL-ul in jos in scop electoral.

      Aia din piata nici nu conteaza, mereu se gaseste cate o mana de useful idiots sa faca jocurile sforarilor din umbra.

      PS: se vorbeste de drepturi, libertati, nimic despre ce a lasat PSD in sistemul medical ?
      Cand Dragnea facea ceva pe drepturile si libertatile noastre nu era nico dezbatere publica...
      Asta e nivelul nostru, ne joaca unii in picioare cand si cum vor.
  • -80 (112 voturi)    
    Nu era momentul, (Duminică, 12 iulie 2020, 18:49)

    PetricaGhezea [utilizator]

    Dar daca facea asta # rezist nu ziceai nimic
    • +38 (82 voturi)    
      Propaganda pesedista (Duminică, 12 iulie 2020, 19:06)

      Klaus Ciocaniss [utilizator] i-a raspuns lui PetricaGhezea

      Oamenii la care faci referire sunt majoritar comporatisti, deci oameni cu studii superioare.
      Acum in piata sunt unii trimisi de sefii tai de la partid.
      • -14 (24 voturi)    
        Vezi, (Duminică, 12 iulie 2020, 20:55)

        PetricaGhezea [utilizator] i-a raspuns lui Klaus Ciocaniss

        exact ce ziceam

        Unii au voie,altii nu
    • +40 (64 voturi)    
      si daca zbura porcul... (Duminică, 12 iulie 2020, 19:09)

      Mihai Micsa [anonim] i-a raspuns lui PetricaGhezea

      Nu ai zis de fapt nimic. Fiindca daca ai avea un dram de logica in cavitatea craniana, ai intelege ca cei care au iesit la proteste #rezist nu ar face ce fac astia...

      Si atunci daca e atat de putin probabil scenariul propus, ce sens are comentariul tau? Ce ai vrut sa arati, ca esti vigilent la respectarea obiectivitatii presei? Sau sa te dai impartial ca sa impresionezi... pe cine? Ce?

      Nu-i nevoie de PSD-isti si analfabeti (desi se suprapun, avem destui analfabeti care nu-s de nicio culoare politica) sa distrugi si sa tii distrusa tara aia. Ii destul si cu dinastia ca tine pentru care paharu n-o sa fie niciodata plin, si in loc sa dai pe gat ce ai, te ineci in amaru lipsei.
      • +3 (23 voturi)    
        Ipocrizie (Duminică, 12 iulie 2020, 19:14)

        Klaus Ciocaniss [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Micsa

        Nu ti-e rusine sa imi bati mie obrazul cu privire la logica cand tu compari niste gusteri uitati de D-zeu in fata Antenei3 cu niste oameni in mare masura cu studii superioare si care pot argumenta oricand de ce se afla in strada?
        Hai plimba ursul!
      • -11 (23 voturi)    
        A,da? (Duminică, 12 iulie 2020, 20:57)

        PetricaGhezea [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Micsa

        Dar ce fac cei ce au iesit la proteste #rezist ?

        Se incing in hore, merg prin vama, cluburi, fara distantare sociala,nu poarta masca ?
        Sau nici asta nu fac? Nu mai vedeti doua Romanii, exista una in care si unii si altii au si bune si rele
    • +6 (18 voturi)    
      pentru ca... (Luni, 13 iulie 2020, 2:30)

      IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui PetricaGhezea

      ... aproape fiecare membru #rezist are mai multi neuroni legati decat toata ceata de imbecili din piata victoriei... probabil de aia nu au fost acolo decat papagalii psd-ului
  • -44 (76 voturi)    
    " cateva sute" (Duminică, 12 iulie 2020, 18:53)

    Francisc 1 [utilizator]

    si dati si in direct , sunt mai multi oleaca!
    • +36 (72 voturi)    
      Beți fiind urla ( latră ) pe multe voci (Duminică, 12 iulie 2020, 19:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Una fiind Sputnik
    • +2 (4 voturi)    
      sute (Luni, 13 iulie 2020, 10:03)

      Doina Pantazi [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      Daca sunt o mie sau zece mii, inseamna ca au dreptate? Sa stiti ca si legea gravitatiei este neconstitutionala.
  • +55 (89 voturi)    
    idioti utili (Duminică, 12 iulie 2020, 18:56)

    marvel [utilizator]

    sclavii Rusiei.
  • +44 (78 voturi)    
    Salariații și Slugile lui Valeri Kuzmin (Duminică, 12 iulie 2020, 18:58)

    un domn [utilizator]

    Lucreaza in Sfânta Zi de Duminica
  • -41 (95 voturi)    
    asta cu rusii e o prostie (Duminică, 12 iulie 2020, 18:59)

    bobo2 [utilizator]

    Ce tot ii dati cu rusii, ei nu au covid? Exista si in Rusia si in Romania si in Serbia si in Suedia opinii diferite. Asta cu rusii e la fel de stupida ca si aia cu 5G
    • +6 (20 voturi)    
      Aici nu-i vorba de opinii (Duminică, 12 iulie 2020, 19:18)

      debrid [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      Cand te arunci dupa cladire nu e o "opinie" ca ai sa mori.
    • -13 (51 voturi)    
      aprop de Suedia (Duminică, 12 iulie 2020, 19:49)

      bobo2 [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      E ca deja stau mai bine ca noi? Desi n-au avut declaratie? Cum o fi posibil?
      • +18 (36 voturi)    
        Nu, dezinformatorule, stau mult mai rau (Duminică, 12 iulie 2020, 20:54)

        Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

        ... si o recunosc si ei
      • +1 (3 voturi)    
        ai mare grija! (Luni, 13 iulie 2020, 13:05)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

        Tu manifesti urme de gandire independenta, logica si obiectiva, asta nu se tolereaza.
        Asa ca o sa-ti iei minusuri la greu din partea sectei Covid precum si a sectei USRPLUS si evident din partea natangilor care isi inchipuie cu uite-acusi, acusi, acusi vine tancul de la rusi.
        Astia nu isi inchipuie ca poti intelege ca avem de-a face cu o pandemie dar ca nu trebuie sa fim toti isterici.
        Despre Suedia si Belarus nu mai vorbeste nimeni de cand curba a devenit foarte nasoala acolo, adica scade dramatic la nr de noi cazuri si de noi decese.
        Pai nu e conform cu ideile sectei deci nu mai pomenim de cele 2 tari
  • -23 (75 voturi)    
    Experimentul România (Duminică, 12 iulie 2020, 19:01)

    Mazeta [utilizator]

    Cine a ales România pentru diverse teste și experimente sociale cred că a greșit. Miorița este greu de tradus.
    • +27 (55 voturi)    
      Valeri Kuzmin a cerut voie de la Shorosh (Duminică, 12 iulie 2020, 19:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Așa ca nu ne interesează caracterele Kirilice
    • -5 (17 voturi)    
      :))))) (Duminică, 12 iulie 2020, 21:25)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      deep one :D
  • +6 (16 voturi)    
    De tinut minte (Duminică, 12 iulie 2020, 19:02)

    Mihai Micsa [anonim]

    Ar trebui acuma sa se faca o baza de date cu cei care au participat la protest, in baza filmarilor facute in spatiul public (care sunt eminamente legale), si sa nu fie tratati la spital cand inevitabil o buna parte din ei vor ajunge (fiindca e clar pentru oricine ca media varstei protestatarilor coincide cu categoria de risc cea mai ridicata de populatie). Si da, am vazut video-ul, dar ce nu se vede in video e ca au impins 'tinerii' acostati de pe strada cu 50 de lei in fata, unde se filma.

    Sunt norocos ca nu sunt in situatia sa fi avut nevoie de acei bani, cum presupun ca au avut nevoie cei care se vad aici. Dar saracia nu scuza lipsa de responsabilitate pentru PROPRIA sanatate...
  • -33 (73 voturi)    
    E dreptul lor (Duminică, 12 iulie 2020, 19:03)

    floarealbastra [utilizator]

    Astfel de manifestatii au fost in toata lumea. Fiecare om e liber sa si aleaga sanatatea sau boala, nu?
    Faptul ca ne aparam de agresori nu trebuie sa devina rafuiala ci relatii de respect si consideratie reciproca.
    • +11 (21 voturi)    
      Drepturi (Duminică, 12 iulie 2020, 19:16)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      Evident ca este dreptul lor la o opinie.
      Problema apare cad prin ignorarea distantarii sociale imbolnavesc pe altii. Acesti "altii" nu au si ei dreptul la sanatate ?
    • +7 (19 voturi)    
      ai dreptate (Duminică, 12 iulie 2020, 19:26)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      prostia si tupeul sunt niste boli periculoase si uneori mortale...pentru cei din jur daca nu pentru ei.

      2+2 fac 4 indiferent daca crezi sau nu.

      nici nu mai are rost sa venim cu argumente ca au mintea prea odihnita.
    • +30 (50 voturi)    
      Cand (Duminică, 12 iulie 2020, 19:28)

      coor [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      alege numa' pentru el ( omul de care zici ) e ok . Cand poate sa imbolnaveasca pe altii e cu totul altceva , Una-i sa te sinucizi singur , sa zicem prin spanzurare si alta-i sa te detonezi in piata plina de lume , nu ti se pare ? Oamenii mai trebuie sa aiba si ratiune , nu numai drepturile mult clamate de tine si de altii !
    • +13 (19 voturi)    
      Cred (Duminică, 12 iulie 2020, 19:33)

      Rdu [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      ca cei care nu respecta regulile de prevenire ar trebui sa-si plateasca tratamentul in caz de imbolnavire (evident, daca vor sa fie tratati). Poate s-ar gasi mai putini pt astfel de manifestari...si mult mai multi le-ar respecta...
      • +1 (1 vot)    
        corect (Luni, 13 iulie 2020, 13:08)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Rdu

        dar pana atunci sa nu mai plateasca CAS
    • +12 (20 voturi)    
      @floarealbaatra (Duminică, 12 iulie 2020, 19:53)

      Calin_file_de_dosar [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      Nu atunci când alegerea ta risca sa devină boala noastra!
    • +14 (20 voturi)    
      dreptul lor, my @$$ (Duminică, 12 iulie 2020, 20:04)

      BillytheGreat [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      si dupa ce isi exercita dreptul lor de a alege boala crezi ca se duc intr-o gaura sa moara? Nu , ulterior isi exercita " obligatia" de idioti de a o transmite altora.
      • +12 (18 voturi)    
        si mai mult... (Luni, 13 iulie 2020, 2:35)

        IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui BillytheGreat

        ... de a-i obliga pe altii sa plateasca pentru spitalizarea lor...
        nici nu stiu ce e mai grav...
        ... faptul ca o sa ma omoare sau faptul ca statul se va imprumuta de bani in perioada urmatoare astfel incat si copiii-copiilor mei vor plati pentru asta...
    • -10 (26 voturi)    
      n'au dreptu' (Duminică, 12 iulie 2020, 20:49)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      piata e a altor hastaguri.
      a lui malin bot, ala cu pumn de fier, ceausescu.
      unde'i bot cu lantul sa se lege de gard ?
    • +4 (8 voturi)    
      lipsa rationalitatii (Luni, 13 iulie 2020, 5:57)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui floarealbastra

      Nu indica faptul ca fac parte din speta umana ci doar a unor primate dar desigur ca si primatele merita respectate.

      Primatelor li s-a explicat ca este vorba despre un virus nou care necesita oarece masuri - izolarea si carantina fiind ultimele.

      dar bag de seama ca minimul nu este respectat = purtarea mastii si daca ei nu se respecta pe ei ar trebui sa ii respect eu???

      Si daca altii se arunca in fantana sa ma arunc si eu???
      • +1 (7 voturi)    
        ehem (Luni, 13 iulie 2020, 9:35)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        confunzi ratiunea cu portofelul.''revolutionarii'' astia
        de meserie,sunt pe state de plata(in afara de idiotii utili).
        problema mai grava o sa apara la lumina,cand o sa fim bagati iar la carantina.
        la sarbi,la cefe late se cloceste un proiect,ivan trage sfori la greu ca deh,iuropa e obosita,la muricani e debandada,momentul e cel mai potrivit
  • +24 (52 voturi)    
    Rugăminte (Duminică, 12 iulie 2020, 19:09)

    gmb72 [utilizator]

    In condițiile in care nici site-ul SRI nu mai merge in weekend, agenții puterilor străine și ostile României sunt rugați că acțiunile ostile de pe teritoriul României să fie organizate doar de luni până vineri în intervalul 8 - 16, pentru a permite SRI să-și îndeplinească atribuțiile legale !
    Până la urmă, le susțin demersul. Ce atâta carantina , ce atâta protecție ! Intr-un an de zile, COVID va eradica prostia din tara.... Păcat că mulți din restul care vor supraviețui, vor rămâne cu sechele pe viata .... Ca sa nu mai vorbesc de nevinovații uciși de covidioti....
  • +9 (17 voturi)    
    hai cu izoleta! (Duminică, 12 iulie 2020, 19:12)

    dandra [utilizator]

    cu izoleta rosie si ruseasca pentru activistul pro rusia iosefina pascal

    prin biserica ortodoxa si activisti ca ea, romania e condusa din umbra de rusi.

    unde e covidul cand ai nevoie de el, ca poate mai taie din ei, ca sunt multi si prosti si mai bine platiti decat suntem noi, generatia colectiv, de catre soros :)))
  • +9 (17 voturi)    
    Rusia agita apele (Duminică, 12 iulie 2020, 19:20)

    debrid [utilizator]

    Iosefina asta e agent de influenta.
  • -1 (15 voturi)    
    Tot soiul de apucati (Duminică, 12 iulie 2020, 19:22)

    Luk [utilizator]

    Intrebarea e: niste imagini cu astia care respecta regulile, cu terasele si magazinele in care cetatenii se comporta normal, nu avem?
    Doar stiri cu apucati si cetateni care stau bot in bot exista?
    Daca da, atunci pentru cine sunt stirile astea?!
  • -5 (17 voturi)    
    ...in... (Duminică, 12 iulie 2020, 19:26)

    ALTAN [utilizator]

    ...spatii deschise ,nu este necesara masca...insa,nu va intriga faptul ca se foloseste expresia ''distantare sociala '',in loc de (expresia corecta) distantare fizica ?!! p.s. intrebare pt HN.ro-si voi ati primit bani de la guvern?!
  • +8 (16 voturi)    
    Ia s-o pateasca unu-doi din maharii PSD-ului (Duminică, 12 iulie 2020, 19:29)

    Susufler0 [utilizator]

    sa vezi dupa aceea credinta in covid !

    PS. Hipstereilor, cica imunitatea dureaza 2-3 luni !
  • +7 (13 voturi)    
    atat pot.. (Duminică, 12 iulie 2020, 19:36)

    cristi_an [utilizator]

    n-ai ce sa le ceri.
    Totusi sper la o imparteala in stanga si dreapta cu niste Covid
  • +17 (29 voturi)    
    :))) (Duminică, 12 iulie 2020, 19:47)

    I [utilizator]

    da' babele alea de ce poarta masca daca sunt impotriva?! :)))
    • -1 (15 voturi)    
      alea au scapat (Duminică, 12 iulie 2020, 20:48)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui I

      desi au toate comorbiditati.
  • +15 (31 voturi)    
    auuuudeeeee!!!! (Duminică, 12 iulie 2020, 19:51)

    I [utilizator]

    toati babetii din spate: "nu se auuuudeeeee!" Asta e protest sau comedie stradala?
  • +8 (16 voturi)    
    Se fac singuri de bășcălie. (Duminică, 12 iulie 2020, 19:56)

    asavreau [utilizator]

    Unii nici nu știu de ce protestează.Scrie pe panou la unul că//crede în D-zeu nu în covrigi//.,Săracul a crezut că primește covrigi și ăia nu i-au dat !Să ne rugăm să nu fie infectați printre ei,că au ales liniștea din cimitir.
  • +5 (15 voturi)    
    Demascarea... (Duminică, 12 iulie 2020, 20:27)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    In fine ! s-au demascat! A iesit prostimea violenta in strada.Puneti furtunul pe ei,ca sa-i curatati ! Si poate ii mai si amecdati ca sa-i usture la...portofel.Rusine !
  • -9 (17 voturi)    
    pe surse (Duminică, 12 iulie 2020, 20:39)

    nash pandelica [utilizator]

    cica ar fi doua hastaguri, # kremlin si # jos masca.
    in mod siguri finantate de rusi. daaa, aia de l'au facut preshedinte si pe trompa.
    oricum, nu stau mai rau, ca distantare, decat la petrecirili pe terase, sau prin birourile de la viktoria.
    de masca nu e nevoie, aer liber.
    am vazut o gramada de tamaiosi prin buc. cu masca pe trotuare, sau chiar in masina personala.
    speriati de bombe, de coviduri, de ciuma chinezeasca, cum zice un mare sef de stat din cea mai democrata tzara a lumii....
    libertate, egalitate, fraternitate !
    Q
  • -7 (15 voturi)    
    aia sunt cei (Duminică, 12 iulie 2020, 20:45)

    nash pandelica [utilizator]

    care nu pot merge la spitalele inchise pt. business.
    nici nu sunt multi, zece cinspe insi....
    auu, striga arafat la puscarie, pai, hastagii, peneleaua, inainte de ajungere la palate, asta era sloganu, afara cu arafatu, sluga psd.
    astia nu sunt pesedisti ?
    mai zic ceva si de pensii...
    chiar s'au obraznicit !
  • +8 (26 voturi)    
    Agenda PSD (Duminică, 12 iulie 2020, 21:22)

    ember [utilizator]

    PSD e disperat ca vin alegerile si vor avea cel mai slab scor, in sfarsit o sa devina o forta care sa nu mai conteze in jocul de formare a guvernului. Din aceasta cauza doreste ca guvernul sa esueze in stoparea raspandirii virusului fie pentru ca PNL sa se compromita, fie pentru ca numarul de imbolnaviri sa fie atat de mare incat alegerile sa se amane din nou pana cand se mai repliaza, lumea oricum e proasta si uita repede.
  • +2 (14 voturi)    
    carantina anticarantinei (Duminică, 12 iulie 2020, 21:25)

    Niste tarani [anonim]

    Cum ar fi să constate o autoritate publică fatul că există în acea mulțime purtători asimptomatici sau nu ai virusului? Nu ar trebui carantinați? Cel mai simplu, acolo, la locul faptei, în mijlocul pieței. Sigur s-ar găsi niște corturi, toalete mobile, o bucătărie de campanie. Și timp de 14 zile să stea acolo, să trăiască pe piele lor suferința celor infectați. Astfel poate le-ar veni mintea la cap și ar fi destul de sinceri cu ei să recunoască faptul că măsurile necesare nu sunt comode dar sunt salvatoare.
  • +4 (18 voturi)    
    amarati fara capatai (Duminică, 12 iulie 2020, 21:50)

    revo [utilizator]

    Nenorociti si batuti de soarta, fara serviciu, fara venituri, sclavi fara scapare ai PSD-ALDE, obligati pe viata Ciumei Rosii de sorginte sovietica, au iesit la convocare fara sa cracneasca, pentru 100 de lei.
  • +7 (23 voturi)    
    Aceleasi zombii, cunoscute (Duminică, 12 iulie 2020, 22:05)

    Dalinar [utilizator]

    Le aduna si Pontalaul Si Hamstarul si Pavi. Toti cu perdonslitatea lui Daia care tundea Oaia!!!!
  • -7 (21 voturi)    
    Bravo protestatarilor! (Luni, 13 iulie 2020, 1:19)

    filosoful.roman [utilizator]

    E dreptul lor sa protesteze contra unor masuri abuzive. Nu a zis nimeni ca virusul nu exista, doar ca masurile luate sunt mult disproportionate, raportat la gravitatea situatiei.
    • +7 (23 voturi)    
      Dle filozof, (Luni, 13 iulie 2020, 2:01)

      Bradisor [utilizator] i-a raspuns lui filosoful.roman

      sunteti cumva si medic si puteti da un verdict cu privire la gravitatea situatiei?
      • -3 (11 voturi)    
        Statistica (Luni, 13 iulie 2020, 4:14)

        shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

        Nu trebuie sa fii medic, trebuie sa te pricepi putin la cifre. Statistica.
        19 milioane de locuitori in Romania, 35 de mii de infectati cu Covid, 1500 de morti afectati si de Covid.
        Rezultatele sunt sub 1%...La asta se referea folosoful cand zicea de gravitatea situatiei.
        Spalarea pe creier se face din toate directiile, nu numai de la Moscova.
        • 0 (10 voturi)    
          !1% este putin (Luni, 13 iulie 2020, 9:42)

          Bradisor [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

          daca se intampla la altii si f mult daca este in familia ta .Postarile unora ca dvs. fac ca multi sa nu mai respecte regulile si mor oameni din aceasta cauza iar criza sanitar -economica se adanceste .Nici un calcul statitic nu justifica nici macar un singur deces .
          Zecile de medici de mare prestigiu care avertizeaza asupra pericolului sunt splati pe creier?
          • +2 (2 voturi)    
            nu-i 1%.. e mult mai putin (Luni, 13 iulie 2020, 14:02)

            shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

            Bradishor, stiu ca statisticile sunt cinice. Doar numere.
            Tatal meu a murit de pneumonie pe patul de spital, dupa ce a stat in coma doua saptamani, zdrobit de o masina pe trecerea de pietoni. Deci in statistica e mort de pneumonie, nu omorat de o cucoana care vorbea la telefon si l-a spulberat pe trecerea de pietoni!
            Tot ce am vrut sa subliniez e ca aceasta gripa (da, e totusi o gripa...) nu e asa de mortala precum se vehiculeaza in presa si nu inteleg de ce e asa de speciala vis-a-vis de toate celelate maladii care omoara milioane de oameni anual.
  • +7 (23 voturi)    
    Mare e gradina ta (Luni, 13 iulie 2020, 1:57)

    Bradisor [utilizator]

    Doamne !.Pacat ca unii dintre acesti bravi luptatori contra covit vor ajunge la spital sau doamne fereste la cimitir
  • 0 (8 voturi)    
    Capcana demascarii (Luni, 13 iulie 2020, 2:00)

    Koczka [utilizator]

    Citind comentariile legate de posibilitatea că serviciile secrete ( sa speram românești ) au întins o capcana agitatorilor rusofili , mi-am amintit de un banc cu milițieni de pe vremea lu' Ceașcă :
    Acțiune de filaj a unui imobil unde se desfășura o petrecere de homosexuali. Agenții ministerului de interne ocupa poziții în dispozitivul de filaj, mai exact în tufișuri din curtea imobilului. După o jumătate de oră, interval în care agenții nu au mai raportat nimic, comandantul acțiunii se deplasează personal in curtea imobilului și rămâne uimit și contrariat când vede in toate tufișurile cu agenți, cum aceștia cu pantalonii și chiloții scoși , își afișau cu nerușinare dosurile ridicate la vedere. Comandantul incepe sa se răstească la ei, cand dintr-un tufiș se aude soptind un agent: Sshht șefu ! Tocmai le-am întins o capcana !
  • +5 (15 voturi)    
    multumim BOR (Luni, 13 iulie 2020, 5:00)

    ..13 [utilizator]

    Pentru agitarea sufletelor oarecum adormite si lipsite de vlaga - de aceea va plati biserica decontul cu virusul.

    Inconstiientii nu stiu inca de ce!
  • -1 (3 voturi)    
    Acaparare (Luni, 13 iulie 2020, 12:04)

    osica [utilizator]

    Au confiscat și Piața Victoriei...