Fotografie cu Ludovic Orban sărbătorind ziua de naștere în birou, cu miniștrii, virală pe Facebook

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 29 mai 2020, 21:20 Actualitate | Esenţial


In birou la Guvern
Foto: Captura Facebook
O fotografie în care apar premierul Ludovic Orban, fumând, alături de mai mulți membri ai Guvernului, era distribuită vineri seara pe Facebook.

Potrivit unor surse politice, fotografia ar fi fost realizată cu ocazia zilei de naștere a lui Ludovic Orban, în data de 25 mai.

Niciunul dintre miniștrii prezenți în fotografie nu poartă mască de protecție.

Fotografia era distribuită, printre alții, de fosta deputată PSD Rodica Nassar - care, potrivit ziarului Libertatea, pare să o fi distribuit prima, și de Cristian Vasilcoiu, fostul consilier al Liei Olguța Vasilescu.






Fostul premier Victor Ponta spune că imaginea a fost realizată într-un birou de la etajul 1 al Palatului Victoria.

„PS - am intrebat si eu fostii colaboratori de la Guvern ce făceau in acel birou si la ce se uitau ( cunosc biroul acela de la Etajul 1) - am aflat raspunsul : se uitau la televizor si ascultau pentru ca era Victor Ponta la RTV! Serios”, a scris fostul prim ministru, pe Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24147 vizualizari

  • +3 (23 voturi)    
    ...niște demnitari fumează într-o încăpere... (Vineri, 29 mai 2020, 21:35)

    baligosul [utilizator]

    Ce se vede în poză? Niște demnitari, probabil în funcție, care fumează și poate consumă băuturi alcoolice într-o încăpere...O fi o încăpere a unei instituții publice ? Că pe acolo este cam interzis fumatul, dar cine să aplice legile cînd e vorba de demnitari ai statului român ? Dacă iau de bun ce a zis VP încăperea este în Palatul Victoria, adică sediul guvernului...
    Parcă ,,don" Băse nu pipa și el pe la Cotroceni, cînd era în funcție, că după, trebuia să se abțină, ba parcă și niște parlamentari s-au dat în spectacol cu țigărușele, erau ]n Parlament, că erau foarte stresați...Ce este legea pentru ,,EI" ???
  • -1 (29 voturi)    
    Vă așteptăm la alegeri, peneleilor. (Vineri, 29 mai 2020, 21:41)

    Tayen [utilizator]

    Jos febra galbenă. P.N.L.=P.S.D.
  • +8 (18 voturi)    
    La Mulți Ani! (Vineri, 29 mai 2020, 21:43)

    di livio [utilizator]

    sănătate domnu Orban...l-am mai criticat io p-aici da amu mă abțin, îi ziua omului...nu știam că-i în 25...ăla cu trabucu-i Aurescu?...învăță dă la Mele...faină poză, îs curios de părerile cititorilor
    • -2 (8 voturi)    
      e unu' in poza.... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 10:48)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      e un tip in poza care tine un trabuc gros in mana . cine e ela si trabucu' e din carne !?
      • -1 (1 vot)    
        Victor Viorel? (Sâmbătă, 30 mai 2020, 16:28)

        di livio [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        matali ești ăi?...te vindecași la genunchele accidentat la baschet?...Victor Viorel se trată dă genunche la turci...poate-o primit și ceva trabuce dă pele p-aclo...și-amu veni cu aceleași glumițe dă adolescent întîrziat
  • +2 (24 voturi)    
    sincer? (Vineri, 29 mai 2020, 21:47)

    ..13 [utilizator]

    Imi este tare mila de Ludovic Orban.

    Remarc insa ca Raluca Turcanu are masca lasata in barba si este cumva cea mai apropiata de normele inca in vigoare

    Dar nu pot sa observ ce atent a fost distribuita aceasta fotografie.

    La Multi Ani L.Orban!
    Multa sanatate!
  • +6 (28 voturi)    
    lumea trebuie sa inteleaga (Vineri, 29 mai 2020, 21:51)

    baestiprost [utilizator]

    ca aceasta "pandemie" este pentru omul sarac pentru cel fara resurse nu pentru guverne ministii si oameni bogati
    • -1 (9 voturi)    
      pentru fraieri .... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 10:50)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui baestiprost

      ai vazut ca unul din ei , cel din plan apropiat tine ditai trabucu'n mana ! o fi normal au ba ?
  • +9 (27 voturi)    
    ca de obicei (Vineri, 29 mai 2020, 21:58)

    DT34 [utilizator]

    politicianul roman se considera mai presus de lege.
    Si de ce fumeaza inauntru?
    Nesimtire!
  • +14 (26 voturi)    
    Ponta Victor? (Vineri, 29 mai 2020, 22:03)

    bmick [utilizator]

    Cine e Victor Ponta?
    • -12 (12 voturi)    
      nu te preface ... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 10:51)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui bmick

      ponta e procurorul care a fost prim ministru si va mai fi odata si apoi va fi presedintele acestei sarmane tari ! bafta .
      • +3 (11 voturi)    
        Va fi președinte de celulă! (Sâmbătă, 30 mai 2020, 12:32)

        Tayen [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        La Rahova.
        • -8 (8 voturi)    
          deja a anuntat ... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 13:13)

          muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

          ponta a anuntat ca va candida la presedintia Romaniei si cred ca are cele mai mari sanse , pentru ca i s-au facut mari nedreptati !si poporul stie asta !
          • 0 (0 voturi)    
            Vadim (Sâmbătă, 30 mai 2020, 20:47)

            bmick [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

            Multi care au candidat la presedintia Romaniei au ajus la inchisoare. "Nevinovati" , desigur!
  • +12 (36 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 29 mai 2020, 22:07)

    [anonim]

    • +2 (10 voturi)    
      Hai nu zău!? (Sâmbătă, 30 mai 2020, 12:32)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui

      Ce-are GDPR-ul cu hienele din poză!? Lămurește-ne!
  • +5 (21 voturi)    
    HA, ha,ha și Hi,hi,hi ! (Vineri, 29 mai 2020, 22:26)

    solar [utilizator]

    Iar o să-mi cenzurați ... rîsetele, HOTNEWS !
  • +8 (10 voturi)    
    poza cred ca a fost facuta (Vineri, 29 mai 2020, 23:32)

    ..13 [utilizator]

    de cel/cea care a stat langa Raluca Turcanu si a lasat scaunul liber!

    Aceea persoana a avut gandul curat sa imortalizeze situatia care de altfel este exploziva pentru toti cei din poza.

    O fi netutzul???
    O fi arafat???
    O fi Anisa educativa???
    pare ca ea ar fi trebuit sa stea langa Raluca...

    Speculatii evident...
    • +2 (8 voturi)    
      ai dreptate .... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 10:56)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      unul dintre ei a facut poza , dar nu prea sunt multi dintre ei care stiu sa faca poze , asa ca gandeste-te ,care-i mai breaz dintre ei ?
  • +1 (9 voturi)    
    de-le politichiei! (Sâmbătă, 30 mai 2020, 10:44)

    sergiutales [utilizator]

    Legat de acest instantaneu, se pot face unele comentarii. In general, neimportante.
    Apreciez, insa, sinceritatea premierului, care a recunoscut, cinstit, ca isi sarbatorea "ziua" alaturi de cativa colaboratori (putini). Si-mi aduc aminte de zaiafeturile lui Dragnea si ai lui la "pomana porcului", cu comentariile participantilor ca, acolo, se tinuse sedinta si tocmai se rezolvasera cele mai grave probleme pentru viitorul poporului si al tarii!
    • -2 (4 voturi)    
      infractiune.! (Sâmbătă, 30 mai 2020, 13:17)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui sergiutales

      scrie clar : in parlament NU SE FUMEAZA ! anuntul e din 2017 , astia au incalcat regulamentul ,trebuiesc amendati la alegeri !deci flamurei galbejite i se falfaie de legi !
  • -2 (10 voturi)    
    cine a facut poza.... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 11:00)

    muscha mbanana [utilizator]

    pozarul a avut acordul tuturor sa imortalizeze momentul , pentru ca nu o sa mai existe acest prilej ! pnl-ilor de sub flamura galbejita , ne vedem la alegeri , poza asta a fost sfarsitul lor !sa vezi nuiele la fund de la seful lor ,iohanis , i-a daramat orice speranta de a avea in continuare guvernul lui !
  • +2 (10 voturi)    
    ce haios ... (Sâmbătă, 30 mai 2020, 11:03)

    muscha mbanana [utilizator]

    ce haiosi sunt ! uitati-va la burtoiul lui orban si la caraghiosul ala cu trabucul si cu un picior peste celalalt , cred ca le-a venit rau cand s-au vazut in mass media ,si acum le pare rau !
  • +4 (14 voturi)    
    Deci: (Sâmbătă, 30 mai 2020, 13:06)

    mentopic [utilizator]

    - fumat in institutii publice, in spatii neamenajate
    - consum de alcool in timpul serviciului
    - nepurtarea mastii in institutii de stat
    - nerespectarea masurii de distantare sociala
    Astept sa sa vad ce sanctiuni se vor da, ca doar traim intr-un stat de drept, nu?
    Faptul ca isi serbeaza ziua pe banii contribuabilior, cu trabucuri si whisky, nu l-am mai pus, ca contribuabilii sunt tare prosti, oricum.
    • -1 (3 voturi)    
      hihihi (Sâmbătă, 30 mai 2020, 16:11)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui mentopic

      Dar nu ai zis-o pe cea mai tare
      - fotografiatul este interzis - obiectiv strategis si totusi...

      cine a facut poza???
      Ala sa plateasca toate amenzile caci aici nu vorbim numai de Orban ci de toata gasca care intra la infractiuni sub difereite forme...

      Deci cine a facut poza se poate afla relativ usor.

      Dar mai interesant este cum s-a raspandit ea intre pesedisti...

      Oare au raspandit pesedistii tot la fel reportajul cu proprietatiile de pe Belina??? Casa, anexe, ponton, loc de aterizare pentru helicopter nu mizilicuri cu trabuc, sampanie, whisky si tigari...
  • 0 (2 voturi)    
    acești patrioți români erau puțin obosiți de luptă (Sâmbătă, 30 mai 2020, 17:46)

    Guvid19 [utilizator]

    Băi ce oameni răi sunteți! Acești războinici destoinici erau obosiți după lupta cea mare cu Covidu', covidu', perfidul inamic invizibil.

    Cum știm cu toții ”toată lumea a înțeles că suntem într-o situație de criză în care nu e loc de răfuieli politice(...)Guvernul Ludovic Orban care a lucrat foarte serios și foarte bine indiferent dacă a fost cu puteri depline sau interimar. Am luat împreună măsurile cele mai potrivite la timpul potrivit.”