VIDEO Momentul accidentului în care a fost implicat Chirica. Ce a declarat primarul Iașiului

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 8 martie 2020, 8:59 Actualitate | Esenţial


Accident Iasi
Foto: Captura YouTube
Mihai Chirica a declarat presei sâmbătă noapte că a trecut printr-o cumpănă și că putea fi într-un scaun cu rotile. Potrivit imaginilor, cel de-al doilea șofer a intrat cu viteză în intersecție, după ce ar fi trecut pe culoarea roșie a semaforului, transmite Mediafax.

"Am trecut o cumpănă, în care poți vorbi despre cât de fragilă este viața. Tocmai terminasem evenimentul "Atipic Beauty", unde cele mai multe femei frumoase erau în scaunul cu rotile din cauza unor accidente de circulație. Toate erau triste, dar aveau dorința de a merge mai departe. Astăzi e 8 Martie, sigur ar fi vrut să sărbătorească altfel, dar soarta așa a decis… Ieri (n.r. sâmbătă) puteam fi ca ele, în scaunul cu rotile. Dumnezeu mi-a mai dat o șansa și-I mulțumesc pentru asta. Toți suntem bine, nimeni nu e rănit, iar mașinile se pot repara. De la Atipic Beauty am urcat la stadion să urez succes echipei, la pauză am decis să trec prin cartierul Alexandru cel Bun, să văd echipele care lucrau la marcajele rutiere… iar despre circulație… și am ajuns aici… ", a declarat presei sâmbătă noapte primarul Iașului.



Chirica a spus că are carnet de peste 27 de ani și că până acum nu a avut niciun accident.

"Dar așa este soarta… mă bucur că și celelalte două persoane din celălalt vehicul nu au pățit ceva deosebit. Sunt tineri, chiar foarte tineri și nu-i voi părăsi la greu pentru că puteam pleca cu toții pe un alt destin.. . Nu cred că au vrut să treacă prin asta și voi sta lângă ei. PS: Ca sa nu apară dubii testul etilotest a înregistrat 0 pentru amândoi, iar la măsurarea mea celălalt șofer a fost martorul Poliției.", a mai precizat Chirica.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23266 vizualizari

  • +9 (35 voturi)    
    E un avertisment de Sus (Duminică, 8 martie 2020, 9:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Opreste-te cu șpăgile! Oprește-te să mai distrugi Iașiul! Veză-ti de numeroasele tale vile și retarage-te din politica. Ai fost si esti un ticalos, înhăitat cu infractorii. Retrage-te din politica până nu e prea târziu.
    • -4 (20 voturi)    
      Retrage-te, (Duminică, 8 martie 2020, 10:17)

      rectificare [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      lasă locul la ticăloși mai tineri, să mănânce și ei
    • +4 (8 voturi)    
      nu inteleg de ce? (Duminică, 8 martie 2020, 12:42)

      Bara [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      stiu ca Ochii_pe _voi este de stanga,dar acum are dreptate!!!
  • +2 (16 voturi)    
    interesant... (Duminică, 8 martie 2020, 10:40)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    din video se vede ca masinile care circulau din sens opus erau oprite, nu cumva si dl. primar avea rosu cand a trecut? Oricum viteza avea f mare, celalalt mergea incet, putin probabil sa fi trecut pe culoarea rosie, mai curand l-a prins rosu in intersectie dupa ce deja trecuse... viteza ucide! sau mai corect, viteza si prostia ucid!
    • +7 (9 voturi)    
      Primarul nu era in bmw. (Duminică, 8 martie 2020, 18:11)

      say.yes [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      In situatia de fata, primarul era in masina care mergea "incet" - nu in bmw. Vad ca nu este specificat acest lucru nicaieri.
      • +3 (5 voturi)    
        da, asa este (Duminică, 8 martie 2020, 20:18)

        ion_de_la_tara [utilizator] i-a raspuns lui say.yes

        ai dreptate, am primit atatea like-uri pentur un fake news creat fara sa vreau... ce inseamna confirmation bias-ul (oamenii apreciaza ce vor sa auda)... interesant
    • +7 (7 voturi)    
      . (Duminică, 8 martie 2020, 20:12)

      Raid [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      Masinile din sensul opus BMW ului stateau la rosu, deci BMW ul a intrat in intersectie pe rosu
  • +26 (30 voturi)    
    PNL l-a acceptat cu 4 case (Duminică, 8 martie 2020, 11:09)

    robyzs [utilizator]

    La inceputul anului Mihai Chirica i-a cumparat sotiei un SUV de 60.000, din banii de angajat public, asta dupa ce copilul de 1 an si-a trecut in cont o vila de 250.000 de euro.

    Acesta este Mihai Chirica, omul agreat de presedintele Iohannis si PNL sa ii reprezinte pe ieseni.
    • +18 (18 voturi)    
      Asta vor romanii (Duminică, 8 martie 2020, 11:53)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      Poate sa apara si partidul Reptilienilor LGBT de pe Marte sau partidul Dinozaurilor in chilotei roz. Romanii nu le-ar vota nici cu pistolul la tampla, ci tot PCR2.

      Dar, se vor plange dupa si vor spune ca regreta ca nu au dat si altor partide sansa. Iar la urmatorul vot, o iau de la capat.

      Se intreaba unii de ce tara sta pe loc. Simplu: repetam aceleasi greseli de 30 de ani. Dar ne miram ca rezultatul nu se schimba. Eu stiu ca asta e definitia nebuniei cand faci acelasi lucru in acelasi fel dar speri la alt rezultat.
    • +6 (6 voturi)    
      Coruptia, pas cu pas... (Duminică, 8 martie 2020, 12:14)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      Din folclor: cin' se aseamana s' aduna.
    • +8 (10 voturi)    
      PSD=PNL=Mafia (Duminică, 8 martie 2020, 14:38)

      ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      PNL reuseste de fiecare data sa faca un lobby extraordinar pentru PSD inainte de fiecare runda de alegeri( locale, parlamentare, presedinte, sef de bloc, etc.).
      Ori o fac dintr-o prostie crunta ori o fac din cauza unui blat( adevarul este la jumate).
      Inloc sa caute oameni noi, cu integritate, cu experienta, care vor sa faca treaba....PNL ia toate javrele si rebuturile din PSD si le pun pe lista.
  • +6 (10 voturi)    
    ce cumpana (Duminică, 8 martie 2020, 13:16)

    traiang [utilizator]

    Da ce cumpana pe PNL Era sa le turteasca'' catindatu''!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Similitudini (Duminică, 8 martie 2020, 13:16)

    Azra [utilizator]

    Foarte mare asemanare de nume si situatii: Chirică- Chirițoiu...
  • 0 (10 voturi)    
    Minte (Duminică, 8 martie 2020, 14:51)

    Ron Low [anonim]

    Primarul trebuie lasat fara carnet. A trecut pe rosu si a provocat accident. Cineva trebuie sa dea explicatii la asta, si nu sa "puna carpa pe tambal" tipic romaneste.
  • +1 (7 voturi)    
    Cam târziu (Luni, 9 martie 2020, 7:23)

    Mirobo [utilizator]

    Imaginile de pe camerele de supraveghere a intersecției au fost făcute publice cam târziu.Din acest motiv ele nu au veridicitate pentru mine.
    În altă ordine de idei ,e de notorietate că posesorii de bmw au un coeficient de inteligență scăzut,ca și stima de sine de altfel.Scuze posesorilor care se regăsesc în marja de eroare.
    Ca șef al urbei a constatat pe propria piele cum sunt respectate regulile de circulație în Iași.Poliția locală,deși vizibilă, are o eficiență aproape 0.Niște grași ,incompetenți,etc.
    Iașul a ajuns pistă de mașini pentru toți refulații importați din județele limitrofe mai ales pe bulevardele mai mari,late gen Păcurari,Nicolina,Nicolae Iorga,Independenței,Socola,etc unde ....surpriză sau nu,au loc cele mai urâte accidente.
    Norocul primarului că nu era în Zoe.