Moise Guran, după ce a fost atacat de Traian Băsescu: Am avut o discuție ceva mai tensionată acum aproape un an / I-am sugerat să fie ceva mai politicos cu adversarii politici

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 februarie 2020, 12:32 Actualitate | Esenţial


Moise Guran la România în direct
Foto: Captura ecran
Moise Guran a reacționat pe Facebook, sâmbătă, după ce fostul președinte Traian Băsescu l-a atacat pe fostul jurnalist numindu-l ”o panaramă” și că ”va fi un rateu în politică”.Guran a explicat că a avut ”într-adevăr o discuție ceva mai tensionată cu fostul președinte, acum aproape un an, în campania de la Europarlamentare”, iar atunci i-a spus că ”un pic mai multă civilitate în politică nu are cum să strice”. ”Nu cred că aș putea avea nimic altceva de adăugat la ce i-am spus atunci”, a subliniat Moise Guran.

”Eu nu înțeleg de ce preia atât de multă presă jignirile pe care mi le aduce, absolut gratuit, fostul președinte Traian Băsescu și, cu excepția notabilă a G4media.ro, fără să mă întrebe și pe mine nimeni nimic.
Nu pentru că aș fi dorit să răspund în vreun fel domnului Băsescu, ci așa, de principiu.
Acum mă văd nevoit să precizez faptul că am avut într-adevăr o discuție ceva mai tensionată cu fostul președinte, acum aproape un an, în campania de la Europarlamentare.
După dezbaterea (pe care nu am moderat-o eu, ci doar am organizat-o ca producător) i-am spus fostului președinte că un pic mai multă civilitate în politică nu are cum să strice (ceva de genul, nu-mi mai amintesc exact cuvintele). I-am sugerat adică să încerce să fie ceva mai politicos cu adversarii săi politici.
Nu cred că aș putea avea nimic altceva de adăugat la ce i-am spus atunci”, a scris Moise Guran pe contul său de
Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9490 vizualizari

  • -20 (30 voturi)    
    Moise Guran (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 12:55)

    Rahan5 [utilizator]

    bate campii;
    ,,... I-am sugerat să fie ceva mai politicos cu adversarii politici".

    Basescu nu e un ,,Adversar Politic" ! , el este un Tunator Politic, sau un ,,Gunoi Politic", care inseamna acelasi lucru !.
  • -12 (24 voturi)    
    E istorie Lenuta Udrea... (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 12:57)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Iar Petrov are iluzii..
    Ca sa nu zic ca e depasit.
    Istorie si oftica.
    A-l ataca pe Moise acum e aberatie.
    Poate ca l-a vazut ca un potential politician corect care va deranja!
  • +1 (21 voturi)    
    esti cartitza (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 12:59)

    DiDiRo [utilizator]

    pesederaului in inima usereului
  • +1 (29 voturi)    
    CINE-I GURAN ĂSTA!? (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 13:00)

    Tayen [utilizator]

    Ce face, ce învîrte?
    • -4 (8 voturi)    
      ...nu stii... (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 15:47)

      baligosul [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      Antisemitule...ONU, NATO, UE, CENTO, CNCD și alte alea să te condamne, ce nu mai au voie evreii în presă ?! Mai ai puțin și te iei de Zachman sau de...
    • +2 (12 voturi)    
      Nu stiu ce cauti pe aici daca nu sti cine este (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 16:09)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      Esti vreun postac PSD-ist sau ce dracu cauti aici daca chiar nu sti cine este Guran.
  • +15 (21 voturi)    
    Trebuie învățați să vorbească./ (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 13:40)

    asavreau [utilizator]

    Guran i-a sugerat lui Traian Băsescu să fie politicos cu adversarii.iar Traian Băsescui i-a sugerat lui Guran să nu mai fie panaramă.Panaramă o fi un derivat de la parâmă!Fiecare cu vocabularul lui.Dacă Guran vorbea //academic// și Băsescu îi dădea replica civilizat ,nimeni nu ar fi auzit de discuția celor doi.Așa,o discuție gălăgioasă,cu scântei,cu invective greu de reprodus este preluată imediat ca un subiect fierbinte.Și ne mirăm că așa ajungem să vorbim,să reacționăm în diverse ocazii.Media a ajuns //o panaramă//care promovează incultura.CNA doarme,ori au interes în îndobitocirea românilor.Nu știu ce scriitor străin spunea despre România,cu 100 de ani în urmă ,că suntem un popor clonțos,nespălat,fiecare are o ghioagă în mână și este dispus să-i dea cu ea în cap cuiva și pe urmă să se intereseze ce vroia individul.Ne întoarcem acolo.
  • -5 (17 voturi)    
    Hai sik ! (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 13:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cu alde Guran, USR o va lua la vale urât.
    • +3 (11 voturi)    
      Oare ? (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 16:11)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu cumva il ataca pentru ca in fond Miose si USR-ul sunt viitorul (vezi procente alegeri europarlamentare) ?
    • 0 (8 voturi)    
      Oare ? (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 16:11)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu cumva il ataca pentru ca in fond Miose si USR-ul sunt viitorul (vezi procente alegeri europarlamentare) ?
  • +5 (23 voturi)    
    Mai,Moise,sa-ti intre bine.... (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 14:30)

    gigiN [utilizator]

    .....in cap ca lui Traian Basescu-cu toate multele defecte pe care le are-nu ii ajungi nici la degetul mic de la piciorul...stang.Ai fost un bagator de seama si vei ajunge mai rau,adica un fel de rares bogdan,un politruc de doi bani.
  • +7 (19 voturi)    
    Traian Basescu (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 14:47)

    Keloo Cooper [utilizator]

    NU are adversari politici.
    • -2 (6 voturi)    
      Corect ! (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 19:14)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Keloo Cooper

      Nici Elena Ceausescu, dupa ce a Ordonat sa fie Arse cel 41 de corpuri de revolutionari de la Timisoara, nu mai era un ,,adversar politic" pana in ziua Procesului de la Targoviste.
  • -3 (9 voturi)    
    Moise nu te trebuie sa te cobori la nivelul lui (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 17:24)

    hopsinoi [utilizator]

    Basescu, pierzi la puncte.

    cum apare unul corect cum interlopii (PSDUDEMRALDEPNL) vor sa-l inlature.
  • 0 (6 voturi)    
    Guran ar avea multe de invatat de la Basescu (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 18:58)

    ty [utilizator]

    As fi curios cam care au fost adversarii de care vorbea atunci Basescu. Erau de la PSD?