Ce a căutat Cuc în fața casei șefei Tarom, în seara dinaintea moțiunii. „Am intrebat-o ce parlamentari zboară”

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 18 octombrie 2019, 17:49 Actualitate | Esenţial


Razvan Cuc
Foto: Facebook/ Razvan Cuc
Ministrul Transporturilor admite că s-a întânit cu fosta șefă a Tarom în seara dinaintea moțiunii, însă nu i-a cerut să țină avioanele la sol. Întâlnirea, a precizat Răzvan Cuc, a avut loc în fața casei Mădălinei Mezei, pe stradă, în jurul orei 21-21.30.

„M-am întâlnit cu dna Mezei, dar nu i-am cerut astfel de lucru. E un joc al unui grup de interese (...) M-am întâlnit cu dna Mezei, miercuri seară, într-adevăr. Nu i-am cerut să țină un avion la sol. Ce să fac să mă duc la mecanici, să scot o piuliță. Am intrebat-o pe dna Mezei ce parlamentari zboară”, a spus Cuc.

Ministrul Transporturilor a precizat că a mers să se vadă cu Mezei ca să discute despre directorul de zbor al Tarom. Întrebat dacă asta era o urgență ministrul a refuzat să răspundă.

El a susținut că fosta șefă a Tarom a încercat să-și favorizeze familia, soțul și fratele acesteia lucrând în companie.

Mai mult, Cuc a afirmat că a fost felicitat de piloți pentru că a demis-o pe șefa Tarom.

Ce a mai declarat Răzvan Cuc în conferința de presă:
  • Dna Mezei se încurcă în propriile minciuni: a spus ba că am cerut anularea zborurilor, ba că am cerut ținerea avioanelor la sol
  • Tot acest joc în care a intrat acum nu poate aduce decât degringoladă în rândul angajaților Tarom
  • Dna Mezei afirmă că Tarom are patru tipuri de aeronave. Vă spun eu, dna Mezei, Tarom are doar trei tipuri de aeronave
  • Contractul pentru achiziția noilor aeronave ATR nu a fost semnat
  • Am preferat să-mi iau informațiile de la alte persoane din companie decât de la dânsa
  • Sunt sigur ca decizia Consiliului de Administrație al Tarom (de a o demite, n.r.) a fost cea mai buna decizie luată
  • La Tarom lucrează și soțul și fratele dnei Mezei. (...) O să va arăt atașat actul la contractul de muncă care a fost făcut de doamna Mezei imediat ce a ajuns la Tarom. Vedeți dumneavoastră, este vorba de un membru al familiei, de la sariul de 1822 de euro, ce să vedeți, prima măsură, creștem salariu la 2400 euro.
  • Într-adevăr, m-am întâlnit cu dna Mezei miercuri seară, pe la 21.00 - 21.30, dar nu i-am cerut să țină aeronavele la sol. Cum puteam eu să opresc de la zbor mai multe aeronave, era imposibil să țin la sol cinci tipuri de aeronavă. Dânsa a intrat într-un joc al unor grupuri de interese care în mod sigur nu-l poate duce la sfârșit
  • Referitor la DNA nu am nimic de spus, dacă mă vor chema, mă duc, voi prezenta si eu acte, voi cere și eu lămuriri, văd că toata lumea se duce mai nou la DNA...
  • Ca director, trebuia să protejeze compania Tarom, nu familia și prietenii de acolo. Principala ocupație a dânsei a fost să asculte de membrii familiei ei, să le mărească salariile. Cu asta s-a ocupat dna Mezei în mandatul dânsei
  • Nu i-am cerut să țină niciun avion la sol, nici nu aveam cum... Ce puteam să fac, să mă duc la mecanici, să scot o piuliță?
  • Ne-am întâlnit și se vorbea... Am intrebat-o și eu pe dna Mezei să văd ce parlamentari zboară (spre București, în ziua moțiunii de cenzură - n.r.)
  • Acum, dacă se va întâmplă să aibă vreun avion vreo problema tehnică nu este vinovat ministrul transporturilor. Nu puteam eu, cui să îi cer? Să mă duc eu la piloți, să mă duc eu la mecanici, să mă duc eu să scot o piuliță, un senzor? Ce să fac eu la avioane?
  • Doamna Mezei a venit cu tot felul de povești și mi-a spus că a fost contactată de cineva de la SRI care i-a spus de niște aeronave că vor fi ținute la sol. Și i-am spus: „Doamna nu știu și nu mă interesează”. Eu la rândul meu am un contact instituțional cu SRI și dacă există o asemenea informație sunt convinsă că m-ar fi înștiințat pe mine. Și am cerut doamnei Mezei să îmi prezinte și mie numele persoanei de la SRI care a sunat-o să îi spună de aceste curse. Atâta tot. Și dansa nu mi-a mai răspuns la niciun mesaj.
  • Pentru că era foarte important să vedem dacă cineva încearcă un astfel de lucru să se petreacă înaintea moțiunii. Eu un lucru știu sigur, o să cer o situație de la Tarom să văd câți parlamentari au zburat în acea dimineață, pentru că rezervări se pot face foarte multe dar, propriu-zis zborul, o să vedem câți au venit. Și pe ce cursa au venit, că văd că asta trebuie să investigăm.
  • Eu am văzut că toate cursele au aterizat la timp, nu a fost niciuna întârziată, niciun minut, măcar. (...) eu nu am vrut să aflu, am întrebat-o într-adevăr pe doamna Mezei, care este dată de la ce parlamentari zboară, dacă totul este în regulă, și dacă își fac cursele cum trebuie. Pentru că aflasem și eu pe surse, că să spun așa, și se lamentase toată lumea de la opoziție că aș opri eu avioanele.
  • Nu m-am dus la dansa acasă, mare atenție... Pe stradă. A venit însoțită de fratele dânsei. Eu știu exact ce s-a întâmplat, nu poate să-mi pună mie vorbe în gură sau să-mi spună că s-a întâmplat altceva față de ce s-a întâmplat. Una peste alta, eu nu am cerut să se anuleze nicio cursă, unu. Doi la mână, toate cursele au ajuns la timp. De ce nu a ieșit să facă această declarație joi înainte de moțiune, sau joi după moțiune?
  • Zvonul acesta cu reținerea avioanelor la sol a apărut încă de la începutul săptămânii trecute. S-au aruncat tot felul de speculații. Eu auzisem de la tot felul de indivizi că vom face filtre în trafic. Eu nu i-am cerut să oprească niciun zbor, nu am vorbit cu niciun pilot. Să iasă un pilot să spună că l-am contactat, sau cineva de la tehnic, că să oprească, să întârzie, să se hotărască doamna Mezei cum a fost. În rest pot să mă întâlnesc oricând cu orice director, să vorbesc absolut orice problema legată de strategia ministerului.
  • Am deranjat multe grupuri de interese.
Mezei: Ministrul Transporturilor mi-a cerut să opresc cinci curse interne ale Tarom / Fosta șefă a companiei se va duce luni să dea declarații la DNA

Mădălina Mezei a declarat, vineri, că ministrul Transporturilor, Răzvan Cuc, i-a cerut să oprească cinci curse interne și să identifice parlamentarii care s-ar fi aflat la bord. Fosta șefă a companiei se va duce luni la DNA să dea o declarație în acest caz.

„Mi-a cerut domnul ministru să identific senatorii și deputații aflați la bord. I-am arătat, după care a zis că mă contactează a două zi să îmi spună finalul deciziei dumnealui. Bineînțeles în acea seară, vă dați seama, am fost afectată puternic emoțional. M-am gândit cum să fac, cum să îi demontez planul, cum să îi spun că așa ceva nu este posibil pentru că era vorba de proiectul Tarom care risca să fie oprit. A doua zi domnul ministru m-a chemat și mi-a spus că trebuie să anulăm una dintre curse și că să procedez în sensul asta. Și atunci i-am spus că din păcate asta nu stă în puterea mea. Direcția de zbor este condusă de domnul Susanu, care este post holder, și nu am nicio autoritate asupra lor. Dumnealui a confundat mandatul meu în ceea ce privește atribuțiile. După care mi-a spus dacă nu pot să îl opresc tehnic, și am zis: „Domnule, am venit să restructurez compania, cum aș putea eu să vin, chiar eu managerul general, să spun directorului tehnic să saboteze propria operare? N-am cum să fac acest lucru”, a spus Mezei.

Mezei i-a spus ministrului că nu poate opri cursele și Răzvan Cuc a încercat să găsească alte soluții. „Am contactat serviciul nostru de Operațional Control Center, care se ocupă de planificarea aeronavelor la zbor, m-am asigurat că nu este nicio problema pe cursele de Baia Mare – Satu Mare, am sunat directorul operațional, aici de față, l-am rugat de asemenea să aibă grijă să nu aibă nici cea mai mică întârziere pe această cursa. Am sunat directorul tehnic și i-am spus să aibă grijă să nu se întâmple nimic de genul asta. Și am sunat și comandatul cursei, pe care am încercat să-l previn că dacă cumva va proceda în vreun sens de genul asta, toată lumea știe, va fi direct responsabil pentru că este o inițiativă în defavoarea companiei”, a adăugat fosta directoare.

Mădălina Mezei a spus că a fost chemată de procurorii DNA în calitate de martor în baza unui dosar deschis pentru Ministerul Transporturilor, care are în vedere abuzul în serviciu.



Citește și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















68837 vizualizari

  • +77 (81 voturi)    
    pai de ce, mai nene? (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:52)

    outside_the_wall [utilizator]

    Care e treaba ta ce parlamentari zboara? E fix problema lor! Asta denota intentia clara de masluire a motiunii.
    • +51 (55 voturi)    
      Mira pe cineva (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:10)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Românul are mintea scurta, a uitat ca acum 2 ani stateam in frig si demonstram impotriva OUG-urile date de PSD la foc automat, cand Dragnea plangea la TV de mila infractorilor din puscarii sau cand Viorica Dancila dadea vina pe Soros si Statul Paralel.

      PSD este un partid care a tras in jos Romania in 3 ani de zile, am uitat cum existau voci ca vom fi scosi din UE din cauza Vioricai Dancila si a PSD-ului.

      De ce ne-ar mira atitudinea suburbana a ministrului CUC ?
      • +2 (4 voturi)    
        bine ca nu era la apararare anti-aeriana (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 13:14)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        ca rezolva el.
        Orice, numai sa ii faci pe plac jupanului.
        Principiul politicii dunarene.
    • +35 (37 voturi)    
      Nu stiu sa-ti raspund... (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:19)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Dar asteptam sa-ti raspunda mazetele, niulucii, pandelicii si toti ceilalti ciumati care au devenit tare activi de cand cu motiunea.
      Deocamdata e insa deruta totala, nu au primit instructiunile, habar n-au ce sa zica...
    • +14 (14 voturi)    
      GDPR (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:50)

      UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      GDPR Romania?
      • +3 (3 voturi)    
        Faceti sesizare (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 10:00)

        florinos [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

        Faceti sesizare pe dataprotection .ro, altfel nu se va autosesiza nimeni.
    • +25 (25 voturi)    
      GDPR (Vineri, 18 octombrie 2019, 20:13)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

      ascult acum declaratia lui, auzi la el: "am sa cer de la TAROM sa vad exact cine a zburat"...

      Pai de ce sa intrebi? Esti procuror, e vre-o investigatie/infractiune ai vre-o inputernicire?

      In ce calitare si cu ce drept ati cerut informatiile astea?
    • -26 (28 voturi)    
      Era si treaba lui poate (Vineri, 18 octombrie 2019, 20:30)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      Ca daca se intampla sa aiba probleme vreun avion cu care zbura vreun parlamentar, atunci nu se ducea vina direct catre guvern?
      Ca asa stim noi la #rezist sa mergem catre guvern.

      Apoi sa-mi explici de ce doamna Mezei nu a denuntat aceasta presupusa fapta a ministrului transporturilor chiar in ziua in care i-a cerut sa faca asta si de ce a spus dupa ce a fost demisa?

      Nu cumva a inventat un fake news in stil #rezist ca sa se razbune pe ministrul transporturilor si pe PSD, asa cum stiu toti sa faca, de la Iohannis, PNL, USR-PLUS pana la rezistentii ordinari de rang zero?
      • +20 (22 voturi)    
        Bati campii ca un tipic psd-ist (Vineri, 18 octombrie 2019, 23:16)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

        Ce importanta are daca asta se intampla unui avion care transporta parlamentari sau unuia care transporta cetateni oarecare? Ce, parlamentarii sunt mai cu mot? A, am uitat, ei sunt mai egali decat ceilalti. Deci la guvern si TAROM trebuie de mers oricum daca se intampla ceva. Clar?
        Cu partea a doua ai dreptate.
        Apoi care fake news a fost inventat (si care au fost inventate de #rezist)? Cand singur a recunoscut ca a cerut lista pasagerilor, ceea ce e clar impotriva legii!
    • +14 (14 voturi)    
      pai cum care zboara (Vineri, 18 octombrie 2019, 21:14)

      bokila1 [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      pasarile zboara, cuc de exemplu, mai e unul mihaita gaina dar ala zboara mai jos
    • +16 (16 voturi)    
      am si io o intrebare: (Vineri, 18 octombrie 2019, 23:35)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      cine l-a trimis pe ministru singur cuc la madam supt balcon, ca sa-i cinte o serenada?
      -nevasta-sa stia?( a cucului, nu a lu madam)
      -veorica stia?
      -barbat-su lu madam, s-a sesizat din oficiu ca-i cinta cucu supt geam?
      -barbat-su a rupt gura cucului si pupezei?
    • +7 (7 voturi)    
      PUȘCRIEEEeeeee (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 8:45)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      UNul din penalii PSD (toti sunt!) care trebuie sa faca puscarie MULTI, MULTI ani. PSD = trebuie scos in afara legii - grup de crima organizata !
    • +1 (1 vot)    
      lasa ca au zburat ai lor (Duminică, 20 octombrie 2019, 0:43)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      din parlament
  • +55 (55 voturi)    
    prostie (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:52)

    pragmatism [utilizator]

    Prin faptul ca a recunoscut ca s-a interesat care parlamentari vin cu avionul, Cuca demonstrat ca prostu' daca nu e si fudul ... parca nu e prost destul!!! M-am amuzat copios!!! Sper sa-l salte DNA-ul!!!
    • +13 (13 voturi)    
      mda... (Vineri, 18 octombrie 2019, 21:40)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui pragmatism

      """„Mi-a cerut domnul ministru să identific senatorii și deputații aflați la bord. I-am arătat, după care a zis că mă contactează a două zi să îmi spună finalul deciziei dumnealui. Bineînțeles în acea seară, vă dați seama, am fost afectată puternic emoțional.""".."I AM ARATAT...""..pai sa spuna si asta , cu sotul si fratele angajati la tarom, CE I A ARATAT?....AVEA DEJA LISTA CERUTA?..( ceea ce eu , unul , cred ca o avea deja.de aia s a dus escrocul la ea , ca sa o ia...)..niste nenoro-iti , SI EA SI CUC , care au capusat tara aia..
  • +34 (34 voturi)    
    Porcovanul incepe sa o scalde... (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:53)

    Paleopterix [utilizator]

    Chiar si daca nu ai minti ca o gogoasha umflata ce esti, ce drept ai tu, porcovane, sa intrebi ce "parlamentari zboara"? Ai cumva vreo atributie in sensul asta? Nu crezi ca astea sunt informatii confidentiale, la care un imbuibat de ministru al transporturilor nu are de ce sa aiba acces?
  • +42 (42 voturi)    
    mai fratilor (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:56)

    DiDiRo [utilizator]

    dar asta e atat de imbecil incat recunoaste singur fardelegea infaptuita. Bai 'kukule" daar tu chiar esti un munte de prostie.
    • -18 (20 voturi)    
      cum asa ? (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:46)

      codrean [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      daca nu recunostea, mintind, era mai destept ? Parerea ta ... ca sa stim pe unde esti.
      • +13 (13 voturi)    
        comon, nitel de logica.. (Vineri, 18 octombrie 2019, 21:48)

        Kvothe [utilizator] i-a raspuns lui codrean

        daca era curios ce parlamentari zboara inainte de motiune, de ce nu ne lamureste si pe noi DE CE ERA CURIOS? asa macar sa incerce sa ne convinga ca madam Mezei minte! De ce te-ai interesa de lista pasagerilor? ceva tot pute in aceasta poveste, chiar nu simti mirosul?
  • +41 (41 voturi)    
    Mai bagati poze cu Cucu (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:57)

    Dalinar [utilizator]

    si cu Daia, Mitraliera, Cap de Guma…..c'asa mai scade psdeu la procente.
    PS: cum a ajuns tampu asta la transporturi dupa ce a dovedit din plin ca e tamp?
    • +23 (23 voturi)    
      Prin santaj (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:03)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Prin santaj la Dragnea : am minister sau plec la Ponta (sau la altii care ma primesc).
      Chestia a fost facuta publica de toate jurnalele serioase.
  • +42 (42 voturi)    
    Ce treaba are asta? (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:57)

    JustinCase [utilizator]

    Tu aveai treaba sa dezvolti infrastructura, nu sa te frece grija ce sparlamentari zboara!

    De asta te platim, umflatule.
    • +19 (19 voturi)    
      Influenta, bani (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:11)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

      Daca pierde postul de ministru pierde influenta si bani frumosi, crezi ca statea in postul de ministru pentru ca ii placea sa il injure lumea pe internet ?
  • +30 (30 voturi)    
    Ministrul Cucu (Vineri, 18 octombrie 2019, 17:59)

    Martinezu [utilizator]

    Pierduse un pariu cu Dancila si voia sa stie numele parlamentarilor care zboara.
    Cand esti ministru PSD poti sa suni companiile sa intrebi cine de unde zboara si in ce scop.
  • +33 (33 voturi)    
    Autogol? (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:00)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    El insusi spune ca a vrut sa stie care sunt parlamentarii care zboara? Ma intreb daca e normal ca un om, fie el si ministru, sa stie numele pasagerilor unei curse aeriene? De ce ai vrut sa afli acest lucru? In virtutea carui drept vrei sa primesti aceasta informatie?

    Eu zic ca ti-ai dat autogol. ai vrut sa fii smecher, esti plin de ironii ieftine, insa mintea nu te prea ajuta. Daca taceai, mai lasai o umbra de indoiala asupra veridicitatii afirmatiilor facute de un fost director la scurt timp dupa demitere. Asa, chiar nu am nici cea mai mica indoiala.
  • +44 (48 voturi)    
    ohhh (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:04)

    transpenibilus [utilizator]

    Cucule pasare sura nici mazetele nu te mai apara...
    Temnita scrie pe tine, daca nu 10 atunci macar vreo 20 de ani. Temnita grea.
  • +39 (39 voturi)    
    Abuz in serviciu (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:07)

    gc007 [utilizator]

    la puscarie cu gunoiul asta
  • +49 (51 voturi)    
    Gura mincinosului adevar graieste (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:08)

    LiviuX [utilizator]

    Si adica a cere informatii despre cine zboara e legal? Din cate stiu eu nu, asta se cere numai cu mandat.
    • +34 (34 voturi)    
      hahahaha (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:26)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      Nu i-am cerut să țină niciun avion la sol, nici nu aveam cum... Ce puteam să fac, să mă duc la mecanici, să scot o piuliță?

      Cu ultima propozitie parca raspunde piezedeului...:))), stapanului care a cerut mizeria asta fara de margini.
      As incadra-o la tentativa de lovitura de stat...
  • +38 (38 voturi)    
    hopa (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:11)

    feroviarul123 [utilizator]

    Cuculeț mi se pare mie sau te așteaptă o colivie la Rahova.De unde sa știe șefa de la Tarom cine zboară cu avionul? le da bilete pe sub mana?
  • +26 (28 voturi)    
    pai da... (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:12)

    minus [utilizator]

    Ati fost un model de corectitudine intr-o convorbire nevinovata si intamplator avuta inainte de motiune.

    Si desigur ceilalti sunt de vina.Care ceilalti? Aia cu politica murdara, care isi favorizeze familia, soțul și fratele (care de obicei nici nu fac parte din familie!).

    Traiasca pilotii, ei stiu adevarul- doar ei si ministrul vad de sus,
  • +34 (34 voturi)    
    Cusuta cu ata alba (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:31)

    maxi rodrigues [utilizator]

    Incercand sa se scoata, da din lac in put.
    1. De ce ar fi trebuit sa stie CEO-ul Tarom ce parlamentari zboara in ziua votului?
    2. Acceptand ca a intrebat chiar asta, de ce ai intreba asa ceva? Cu ce anume te ajuta pe tine, ministru, sa stii ce parlamentari zboara?
    3. De ce aduce in discutie familia doamnei? Ce legatura are in general cu toata situatia asta?

    Cucule, cuc scrie pe tine, la puscarie.
  • +20 (20 voturi)    
    adever sau minciuna (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:31)

    rei [utilizator]

    o fi adevarul pe la mijloc dar totusi.....cum s-a gandit el ca ministru cu o zi inainte de vot sa afle cine zboara cu taromu`......dar a fost asa ocupat ca de abia pe la 9 seara a apucat sa o intrebe....era urgenta treaba ?
  • +34 (34 voturi)    
    Aoleu (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:33)

    subcultura [utilizator]

    Bai nene, ai auzit de gdpr?!! Stii tu, ala folosit de dragnea cu rise projectu? Cu alea? Ma rog, lumea nu mai tine minte ...

    I-ai cerut sa incalce legea si mai zici ca o sa o incalci in continuare. Tarom nu are voie sa furnizeze datele pasagerilor decat daca i le cere politia, parchetul etc., nu asa in fata casei sinnici chiar daca le cere ministrul transporturilor.
  • +34 (34 voturi)    
    Asta cum o da, tot la puscarie ajunge (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:34)

    Caligula [utilizator]

    Ce treaba are el sa intrebe de lista pasagerilor parlamentari. Putea sa intrebe la PSD de parlamentarii PSD. Tot abuz de putere e. Se incrimineaza singur.
  • +24 (24 voturi)    
    he he (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:37)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Cuculetzul la portita, mafiot in toata regula.
  • +21 (23 voturi)    
    :D (Vineri, 18 octombrie 2019, 18:44)

    Nevermind [utilizator]

    Daca tipa i-a sunat pe aia sa se asigure ca nu-s probleme fix pe cursele in cauza, si aia confirma, cucu a belit cucu
  • +21 (27 voturi)    
    asta e tampit sau se preface? (Vineri, 18 octombrie 2019, 19:22)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Cum sa spui ca te-ai vazut cu madam Mezei pe strada si ai intrebat-o ce parlamentari zboara? Pai ce madm Mezei avea pe strada un calculator sa stie ? Si chiar daca avea ,era destul de greu de aflat asa ceva la miile de pasageri care tranzisteaza Romania zilnic pe zboruri interne.Doar daca nu ii urmarea informativ madam Mezei , ca dupa CV arata ca e o acoperita, e o maioreasa de la SRI, are grade ca 80 la suta de personalul Tarom.
    Asadar, parlamentarii romani sunt urmariti de bizonii astia de Mezei, Cuc si alte animale.S-au dat in gat cand au dat-o pe madam afara, in stil anii 50.
    Asta da scandal!
    PRIVATIZATI COMPANIA TAROM! URGENT!
  • +13 (13 voturi)    
    Porcan pesedist (Vineri, 18 octombrie 2019, 20:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Minte cu nesimțirea tipică a hoților din Ciuma Roție. Proces - condamnare. Multi ani de puscarie pentru acest ticalos.
  • +13 (13 voturi)    
    recomandare cv (Vineri, 18 octombrie 2019, 20:36)

    johnescu [utilizator]

    - alo , sa traiti sunt eu doru bulonu, pentru post va sun !
    - da, da stati linistit barzoiu nu mai zboara, testul practic e ca si trecut...
    - cum ? daca am luat piulita ? nu domnu eu sunt profesionist, vreau postu ala cu orice pret...am venit cu meseriasii mei, argonisti unu si unu, am scos trenu cu totu, au intrat baietii de la un cap la altu, nici ciomu nu taia mai curat !
    - statea barzoiu cu ciocu in sus, mai mai sa vorbeasca, mai mai sa zboare...
    - ce am facut cu trenu ? stati linistit l-a luat ala micu sa se dea o tura pe strasse, e tare nebunatec, i-a pus baterii, merge ca o tesla, e tesla curat !
    - nu, nu are si lumini, v-am spus l-am luat cu totu...
  • +13 (13 voturi)    
    e banc? nu patru, ci trei, dar cinci ... (Vineri, 18 octombrie 2019, 20:47)

    capitan [utilizator]

    " Dna Mezei afirmă că Tarom are patru (!) tipuri de aeronave. Vă spun eu, dna Mezei, Tarom are doar trei(!) tipuri de aeronave (...) Cum puteam eu să opresc de la zbor mai multe aeronave, era imposibil să țin la sol cinci(!) tipuri de aeronavă. " :)))
  • +20 (20 voturi)    
    Prostul fudul (Vineri, 18 octombrie 2019, 21:15)

    UncleSam [utilizator]

    Sa ii spuna careva ca are nevoie de avocat si sa taca, deja a recunoscut in declaratie publica faptul ca a mers la aia acasa, pe strada si a intrebat de zboruri si parlamentari. Mai pe scurt si-a probat vinovatia de bou ce este.
    Ma mir ca mai este liber si nu l-au saltat la ancheta deja, probabil il cheama Luni si ramane acolo, vai de el, cat de bou sa nu isi dea seama ca SRI fileaza tot ce tine de securitate nationala, inclusiv Tarom, hahahahaha!
  • -15 (19 voturi)    
    Cand a incercat Dancila,,, (Vineri, 18 octombrie 2019, 21:54)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    ... sa-l remanieze pe dobitocul asta cu Olgutza, Johannis a facut spume... norlam, cum era sa riste el ca PSD chiar sa faca autostrazi. Oricare, deci oricare contracandidat este mai bun decat robotu de bucatarie !!!
    • +17 (17 voturi)    
      Hai ca te intinzi cam mult (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 0:01)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui MihaiDumitrescu1

      Cine e seful Guvernului, Johanis??? Si vezi ca afirmi ca doua Dobitoace incercau sa remanieze un Prost. Hilar!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Palavrageala cucului (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 2:47)

    ber [utilizator]

    Vorbele fara noima insiruite cu repeziciune si cu care se dezvinovateste Cucul ma fac sa ma gandesc la femeile cu fusta lunga care incearca sa te duca cu vorba cand iti ghicesc cu ghiocul sau la mustaciosii care te opresc pe sosea sa-ti ceara un bidon de benziuna contra unui ghiul de aur. Cucul sare din vorbe de la una la alta, ca sa te faca sa pierzi sirul ideilor, si sa nu intelegi nimic din ce spune. E o tehnica ce nu va rezista unei anchete serioase.
  • -9 (9 voturi)    
    Iata un nou subiect extrem de important (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 9:17)

    ww [utilizator]

    ... nu doar pentru campania electorala in plina desfasurare ci si pentru viitorul României: am mai aflat o data ca psd e psd.
    Lasati Ludovicii cu guverne de hartie, lasati cucii si pupezele instalate "pe merite" pe la tot felul de regii si institutii. Cereti mutarea reflectoarelor pe campanie, cereti analize privitoare la plusurile si minusurile fiecarui candidat, cereti candidatilor sa se prezinte la confruntari si dezbateri.
    Cine nu doreste campanie electorala si ar prefera sa se vorbeasca despre orice altceva? Pai exact cei carora le convine de minune actualul status-quo si ar mai prefera macar cinci ani (care ar garanta inca 20) in actuala mlastina.
    Lasati trecutul, concentrati-va pe viitor! Sanctionati pampalaii si lasii care fug de dezbateri autentice! Ce presedinte de tara poata fi un gagauta care fuge pana si de confruntari cu contracandidatii sai? Veniti vitejilor in fata poporului!
    • +4 (4 voturi)    
      huh (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 9:45)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui ww

      Cine macane, tu sau rata din gura ta trolishor?

      Cucule, tu esti ma??? Nu mai macani ca nu te crede nimeni, falci.
    • -5 (5 voturi)    
      Nu e chiar asa... (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 10:34)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui ww

      E importanta si campania electorala, desigur.

      Da ce facem cu astia? Ai pus tu stampila pe Cuc? Ai pus-o tu pe patzachina aia la Tarom? Eu nici atat. Cum dracu scapam de astia. De toti … Cum dracu rupem legaturile astea informale (in fapt Mafiote) dintre angajatii statului roman (alesi sau numiti)?

      Eu daca eram ministru la transporturi sa fiu al dracu daca m-as fi gandit la ce s-a gandit dobitocul asta. Sau cine i-a sugerat din PSD sa blocheze avioane. Doamne fereste! Ma gandeam cum dracu sa fac mai multi km de autostrada ca sa ma pot lauda in fata electoratului sa ma mai aleg o data si sa mai fiu o data ministru.

      De aceea voi vota la Prezidentiale singurul candidat care pare a gandi normal, logic si cu bun simt.
      • -5 (5 voturi)    
        Pentru ce sa opreasca psd avioanele? (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 11:27)

        ww [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        ... cand si-au votat caderea propriului guvern? Motiunea lu peste a fost pregatita inca de la plecarea lui Tariceanu-alde din guvern. Nici acum nu ne explica nimeni de ce.
        Asa ca inlaturati bruiajul si aburelile. Asa o sa scapam de mafioti, cand o sa ne concentram pe cine votam (cauze) nu pe conduita si spectacolul unor infractori (efecte ale modului in care votam). Degeaba batem acum campii cu intoxicari si diversiuni: daca iese tot nemtalaul presedinte o sa vedeti si cucii pesedeului inca 20 de ani.
  • +8 (8 voturi)    
    Las'o-n cuib ca macane ... (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 12:21)

    KTerinca [utilizator]

    Altu' care o sa infunde puscaria.
  • +8 (8 voturi)    
    5=5 (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 14:26)

    Andreiasu [utilizator]

    1. La cate voturi a trecut motiunea de cenzura ? la 5.
    2 .De ce a trecut? Pentru ca "am fost tradati din interior" spune primul ministru.
    3. Cine a tradat? directoarea de la Tarom pentru ca nu a oprit avioanele la sol.
    Mai clar nu se poate.
  • +6 (6 voturi)    
    Hai, plimba ursul! (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 15:53)

    Cactus Jack [utilizator]

    ..eu care credeam ca a dorit s-o intrebe pe dna Mezei dc e gata tocanita, ca-i era tare fomica lui nea Cuc.:) Hai jupane exact de prosti iei o tara intreaga, iti bati joc de DNA, crezand ca ai numai naivi in jurul tau? Printr-un mail sau telefon puteai intreba/cere lista parlamentarilor care veneau la motiune. dar riscul era prea mare ca SRI/SIE sa asculta telefonul, sau sa citeasca mailul. Asa ca te-ai deplasat la domicliul doamnei Mezei. Mai rau ca erati filmat si o tara intreaga stie ce ministru corupt esti, al carui loc este in spatele gratilor si nu in fruntea unui minister.
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 16:12)

    Orizont [utilizator]

    "...cucul, si pupaza..."
  • +6 (6 voturi)    
    Intalniri in noapte! (Sâmbătă, 19 octombrie 2019, 17:23)

    AurelSandu [anonim]

    A mai fost un mare PSD-ist la o intalnire de noapte la niste alegeri prezidentiale si n-a iesit bine pentru el.Numai ca acum este vorba de altceva:divulgare de date personale,incercare de impiedicare a votului prin orice mijloace si cate multe altele care vor mai fi pe care cei abilitati trebuie sa le puna cap la cap si sa le trimita justitiei.