Deputat PNL, atac la Dan Barna: Omul e mincinos sau nebun?

de MH     HotNews.ro
Joi, 8 august 2019, 10:14 Actualitate | Esenţial


Pavel Popescu
Foto: Hotnews
Deputatul PNL Pavel Popescu lansează un atac la adresa liderului USR, Dan Barna, după afirmațiile acestuia potrivit cărora dacă el era președinte nu s-ar fi întâmplat tragedia de la Carcal. Popescu se întreabă retoric dacă "omul este mincinos sau nebun" și reamintește că el a depus în Parlament un proiect care prevede că pentru înregistrarea candidaturii la un scrutin electoral trebuie introdusă necesitatea unui aviz psihologic.

"Un partid nou ne spune de 3 ani că ei nu mint. Azi, candidatul lor la prezidențiale ne spune că dacă era președinte, nu se întâmplă tragedia de la Caracal. Acum decideți voi: omul e mincinos sau nebun?", este mesajul transmis pe Facebook, joi dimineață, de deputatul liberal Pavel Popescu.

De asemenea, Popescu reamintește, "pentru a doua variantă", "soluția" propusă de el "prin iniva legislativa #faranebuni". El publică un link către proiectul de lege depus de el anul trecut la Camera Deputaților, pentru modificarea Legii 2018/2015 privind alegerea Senatului şi a Camerei Deputaţilor, precum şi pentru organizarea şi funcţionarea Autorităţii Electorale Permanente. Proiectul de lege vizează introducerea unei noi prevederi pentru înregistrarea candidaturii la un scrutin electoral: avizul psihologic.

Reacția deputatului liberal vine în contextul în care liderul USR Dan Barna a declarat că dacă el ar fi fost președinte, drama de la Caracal nu s-ar fi întâmplat.

"Dacă eu aș fi fost președinte, drama de la Caracal nu s-ar fi întâmplat, pentru că nu a fost un incident nefericit, ci efectul unei degradări continue de ani de zile a ceea ce înseamnă funcționarea instituțiilor statului pe standarde minime, adică asigurarea siguranței cetățeanului, furnizarea siguranței pentru cetățeni", a declarat, miercuri seară, la TVR1, liderul USR și candidatul Alianței USR-PLUS la prezidențiale, Dan Barna.

Întrebat ce soluții ar fi propus pentru ceea ce s-a întâmplat la Caracal, Barna a spus: "Viteză mai mare de reacție. Dincolo de asta, convocarea mai rapidă a CSAT, o solicitare de date din primul moment, ceea ce trebuie să facă un președinte cum o să fiu".

Liderul USR a afirmat că președintele Iohannis s-a poziționat diferit în problemele statului față de fostul președinte "extra jucător" Traian Băsescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6996 vizualizari

  • +14 (64 voturi)    
    USL... (Joi, 8 august 2019, 10:19)

    grongobar [utilizator]

    ...n-a murit.PNL e doar o alta fata a PSD.Mai spalata,mai machiata,mai rujata dar tot aia e.
    • -9 (25 voturi)    
      Q - A (Joi, 8 august 2019, 10:30)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      Q: "omul este mincinos sau nebun?"
      A: "Da."
      • +4 (26 voturi)    
        nu-i nebun si nici mincinos (Joi, 8 august 2019, 11:21)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        nu Barna a girat 3 guverne psd, nu el a girat actiunile facute de ciuma rosie, nu Barna a incalcat dreptul de vot al romanilor din diaspora de 2 ori in 2014 si 2019....

        si nu Barna ia lasat pe psd sa faca ce vor in ultimii 4 ani....

        toate astea au un nume ..... ficusul sau kiwi
        • +2 (16 voturi)    
          enigmaticul a vorbit: acum stim ca e dus cu pluta (Joi, 8 august 2019, 11:44)

          Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          Mi se parea cam ciudat Nicusor Dan, dar asta traieste intr-un alt film.
          Asta o sa prejudiceize intreg USRul, unde totusi sunt multi oameni ok.
        • +2 (12 voturi)    
          E tot politician român, iar asta spune tot (Joi, 8 august 2019, 11:51)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          ...
        • +6 (10 voturi)    
          nu a facut nici unul din lucrurile astea (Joi, 8 august 2019, 11:52)

          Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          dar iti poti da seama dupa declaratii de astea cam din ce material e facut. si nu e prima gafa a lui Barna, sa ne amintim doar de legea pentru A8, ca't s-a mai laudata cu ea, cand de fapt legea fusese initiata de PMP, iar USR a pus doua amendamente. doua!

          Eu unul ma astept de la USR sa fie ceva nou, o alternativa, nu doar ca oameni dar ca si abordare politica. Nu ne-am saturat de demagogi pana acum?! Adica nu meritam si noi ceva mai bun? A evoluat si societatea romaneasca, e timpul ca si politicienii sa fie mai indrazneti si sa aibe incredere ca nu e nevoie de laudorasenii de astea fara suport ca sa ne castige incredereasi voturile.
        • +8 (14 voturi)    
          ma rog, nu el (Joi, 8 august 2019, 12:09)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          dar, el ce facea atunci, unde era >?
          aaa, da, un tanar antrepreneur de mare supces ! pana mai eri pupicurist la klauz si pt. dreapta unita. care dreapta, bre, neomarxismu' e dreapta ?!

          deci, clasa politica, reprezentata de klauz, n'a facut nimic treizeci de ani.
          ....si vazand fat frumos ca se ingroasa gluma, s'a aburcat in scarile lui ducipal, adica pe carca lui neccusoru dan, si dai si lupta.. cu pancarte in palavrament.

          la discursu' ala de anuntzare, se lauda ca vrea sa calce pe urmele parintilor, sa termine revolutia.
          adica, plus renew, salvarea nationala, va continua ce s'a inceput la lovirutie, frontu' salvarii nationale.
          lol, ce asemanare....un nou ilici !

          deci, ce s'o mai lungesc, dupa 27 de ani de pionierat in ale antreprenoriatului, dan barna a decis sa salveze romania, sa termine revolutia, sa indeparteze toata clasa politica, sa castige prezidentialele, localele si parlamentarele, sa guverneze si sa formeze si majoritatea in palavrament, cu scopul finisarii revolutiei, adica, nu stop si de la capat, nu foarte jucator, asa, un fel de ...dansator, balerin.... si toate astea in numai zece la suta din timpul scurs de la lovirutie, in trei ani. de glorie ! asa a grait si'a promis in piatza universitatii, simbolic, intre drapele !

          lapte si miiere !

          hai, bre, prea da a....# catzavencu
          parol, tzatzo !
        • +2 (6 voturi)    
          mare este.... (Joi, 8 august 2019, 12:42)

          asada [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          ....gradina ta Doamne !!!! Tu ai girat ceva din ce ai insirat imputatand presedintelui ca sa te dai mare analist pe acilea !!!??? Daca nu, esti si tu un splendid candidat la presedentie !!!Da buzna baietica ticalosia te recomanda !!!!
      • +5 (15 voturi)    
        s-a contagiat in platoul a3, vede state paralele (Joi, 8 august 2019, 11:29)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        si sisteme.
        Nino-nino.
        • +1 (3 voturi)    
          Outstanding Nico, outstanding! (Joi, 8 august 2019, 12:29)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

          Outstanding Nico, outstanding!

          (Ma duc sa ma felicit, ce destept te-am descoperit!)
    • +8 (20 voturi)    
      Absolut... (Joi, 8 august 2019, 10:37)

      brifcor [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      Exact !
    • 0 (10 voturi)    
      Si exact atata a durat colaborarea PNL-USR (Joi, 8 august 2019, 11:23)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      Popcornul e in gura si mestec cu voiosie.
    • -3 (9 voturi)    
      o fi (Joi, 8 august 2019, 11:48)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      o fi dar Danuț cu bârna in gard (ca doar e și el politician până la urmă), dar s-a trezit PNL sa comenteze.

      PNL care, pentru mine cel puțin, e cea mai mare dezamagire ca partid politic. De la PSD, ALDE nu am ce sa sper, dar totuși PNL era ceva. Cam așa se vede adevaratul caracter al oamenilor, cand ii pui in situatii de criza, gen putine procente in sondaje, ehehe.

      Genul asta de replica o poti avea de la Nicolicea...
      • +4 (6 voturi)    
        banra merita o astfel de replica taioasa (Joi, 8 august 2019, 14:13)

        AndJorj [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

        pentru ca usr sunt mereu primii care baga batul prin gardul PNL. Ca si acum, cand barna a simtit nevoia sa-l atace pe Johannis.

        Atentie mare, tinta USR-ului nu este nici pe departe PSD, ci PNL. Se vede inclusiv din spatiul online. Sunt doar niste putori cu aere de fecioare politice.
        • 0 (2 voturi)    
          da (Joi, 8 august 2019, 14:42)

          Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui AndJorj

          asa mi se pare si mie
  • +23 (43 voturi)    
    Tu esti nebun (Joi, 8 august 2019, 10:21)

    Anonym [utilizator]

    Aviz psihologic, auzi tu? Care aviz mah? Ala de l-a luat Dinca la schimbarea permisului in 2018?
    • -2 (10 voturi)    
      Pavel Popescu (Joi, 8 august 2019, 11:34)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Asa am aflat de Pavel Popescu, are amendamente depuse ? idei proprii ? nu doar cele trimise de la centru pentru a ataca USR-PLUS.
  • +10 (32 voturi)    
    Barna a dat-o in bârna (Joi, 8 august 2019, 10:24)

    MirceaCS [utilizator]

    PSD/PD(L)/PNL/PMP/Pro Romania sunt acelasi lucru, si nu ei sunt cei care trebuie sa dea lectii, am vazut ce-au facut timp de 30 de ani cat timp au fost la putere in diverse functii.

    Dar din pacate pe Dan Barna l-a luat valul si a scos o MARE tampenie si se descalifica.
    Cel putin o crima ca cea de la Caracal, s-ar fi intamplat oricine ar fi fost presedinte, si din pacate, se va intampla din nou, pentru ca exista unii indivizi care sunt total irecuperabili si trebuie scosi din societate ca sa nu mai faca rau.
    • +3 (19 voturi)    
      barna (Joi, 8 august 2019, 11:11)

      Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

      Cazul de la Caracal-ul este o mare problema ca orice astfel de act criminal. Dar este o catastrofa nationala nu pentru ce a facut Dinca ci pentru modul in care s-au purtat autoritatile.
      Presedintele Barna nu poate face mare lucru despre cei ca Dinca dar poate si trebuie sa faca o multime despre acele autoritati, o reforma si curatenie completa.
      Ce ati vrea sa spuna, ca nu va fi treaba lui ca prezident? Nu, e un gest responsabil sa isi asume rolul sau si sa explice ce si cum va face sa previna repetarea unei asemenea catastrofe (si aici, din nou, ma refer la ce au de facut autoritatile, nu la actele unor criminali).
      Sa nu uitam ca USR-ul condus de Barna a fost in fruntea luptei pentru apararea justitiei. Ei s-au opus cel mai aprig atunci cand PSD-ul a scos din puscarii mii de violatori si criminali si tot ei lupta acum pentru eliminarea prevederilor care au permis asta.
      • +8 (10 voturi)    
        Subtilitati (Joi, 8 august 2019, 11:50)

        MirceaCS [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

        Cuvintele exacte a lui Barna au fost:

        "Dacă eu aș fi fost președinte, drama de la Caracal nu s-ar fi întâmplat"

        Eu sunt partial de acord cu ce spui tu, ca a vrut sa se refere le sincopele autoritatilor, dar felul in care s-a exprimat lasa de dorit.
        Eu as vrea sa vad politicieni care sunt mai atenti la ce vorbesc si care, sub nici o forma, nici intentionata nici din greseala, nu incearca sa castige capital politic dintr-o drama.

        Si inca ceva. Si-n Elvetia exista erori. Sa spui "daca eu as fi fost presedinte, n-are exista erori" e o prostie. Nu poti controla ce se intampla din pacate, oricat de perfect ar fi statul.

        Uite un exemplu de formulare mai fericit: "Eu daca as fi presedinte, as munci zi si noapte sa fac toate eforturile posibile sa demasc toate gaurile din sistem si din postura de presedinte sa incerc sa schimb sistemul". Parca suna mai bine, mai realist?
        • +3 (3 voturi)    
          Poate sună mai credibil, dar realist nu sună (Joi, 8 august 2019, 14:00)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

          Există un set de minciuni tipic politicianiste, iar omul se dovedește expert în asemenea minciuni.

          Numai că electoratul lui îl cam depășește ca nivel, așa că are pretenții mai mari.
      • 0 (8 voturi)    
        presedintele (Joi, 8 august 2019, 11:55)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

        presedintele in Romania nu poate face nimic din ce sugerezi, pentru simplul motiv ca nu intra nici in atributiile lui, nici in puterile lui.

        El are o singura carte, aceea de veto la numirea unui prim-ministru care trebuie sa faca lucruile astea.

        Base de exemplu nu ar fi numit-o pe Dancila neam! ... chiar cu riscul suspendarii.
      • +4 (6 voturi)    
        ”Președintele Barna” ?! :) :) (Joi, 8 august 2019, 12:07)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

        ...
    • +2 (14 voturi)    
      Doua! (Joi, 8 august 2019, 11:27)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

      " a scos o MARE tampenie si se descalifica."

      a scos cel putin DOUA!

      Nu, nu tin cu liberalii, dar este o mare greseala sa determini un aliat sa strige "Omul e mincinos sau nebun? "

      Ce a castigat cu asta Barna? Mai multe voturi penrtu pedesere?!
      • +9 (11 voturi)    
        Se dovedește că omul este și (Joi, 8 august 2019, 12:56)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        mincinos și nebun.România nu are nevoie de
        un papagal vorbitor(de tâmpenii) ca președinte.
  • -7 (17 voturi)    
    Superb ! PopCorn va rog ! (Joi, 8 august 2019, 10:24)

    Velma Kelly [utilizator]

    Ce poate fii mai frumos decat o patrioticã rafuiala intre ãstia ?!
    • +1 (3 voturi)    
      iti spun eu ce: (Joi, 8 august 2019, 12:34)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      o sluga pesedista in agonie!
  • 0 (18 voturi)    
    Are dreptate Dan Barna cu CSAT-ul. (Joi, 8 august 2019, 10:27)

    Rahan5 [utilizator]

    Daca era invitat criminalul Gheorghe Dinca la sedinta CSAT dupa uciderera Luisei (eventual Dinca si sa prezideze sedinta CSAT ! :-)))) ) nu se intampla tragedia Alexandrei.
    • +7 (11 voturi)    
      caveman (Joi, 8 august 2019, 11:13)

      Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Nu asa merge CSAT-ul dar nu esti departe. Dinca nu putea fi invitat dar puteau fi somati seful DIICOT, STS, 112 si ministrul de interne sa explice de ce a fost tratat cu nesimtire si nepasare cazul ei.
  • +6 (28 voturi)    
    vai, ce spaima! vai, ce larma! (Joi, 8 august 2019, 10:36)

    revo [utilizator]

    Cum mai freamata padurea de uscaturi PNL-iste, exUSL-iste!

    Ba, porcul vostru e mort in cotet, asa sa stiti. Va stim, va cunoastem bine, o sa mergeti langa PNT, acolo unde va este locul pe care voi singuri vi l-ati ales.
    • +1 (11 voturi)    
      Imi place cum zici! PopCorn&Coke, please! (Joi, 8 august 2019, 11:13)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Imi place cum zici! PopCorn&Coke, please!
    • -1 (11 voturi)    
      Barna (Joi, 8 august 2019, 11:37)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Barna are dreptate, Iohannis poate cere o analiza a clanurilor mafiote pe motiv de securitate națională, de ce le-a tolerat 5 ani ?.
  • +1 (17 voturi)    
    Habarnam (Joi, 8 august 2019, 10:46)

    xolv [utilizator]

    dupa ce a furat partidul lui Nicusor Dan si beneficiat de oprobiul la locale al ofensivei penalilor, se vede presedintele Romaniei.
    • +4 (4 voturi)    
      Si matale zici bine. PopCorn&Coke, please! (Joi, 8 august 2019, 12:33)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Imi place cum zici! PopCorn&Coke, please!
  • +16 (34 voturi)    
    PNL = (Joi, 8 august 2019, 10:47)

    brifcor [utilizator]

    PSD sub acoperire !
    De câte ori ati avut nevoie de un lider sã vã reprezinte, l-ati cãutat în afara partidului : de la Stoica si Stolojan la Johannis, trecând prin Constantinescu si Bãsescu, etc.
    O singurã datã ati fost sinceri : când ati format USL. Ati murdãrit definitiv reputatia partidului erou al Brãtienilor. La gunoi cu voi, alãturi de criptocomunistii borfasi din PSD !
    • +4 (6 voturi)    
      in fiecare replica usr-ista din mediul online (Joi, 8 august 2019, 14:14)

      AndJorj [utilizator] i-a raspuns lui brifcor

      se gaseste cate un atac la PNL. Se lauda ca sunt partid de opozitie, dar ei sunt in opozitie cu PNL, nu cu PSD.
  • +12 (18 voturi)    
    Ce tari suntem (Joi, 8 august 2019, 10:51)

    buncrestin [utilizator]

    Suntem tare buni la stat la cotitura, sa pandim fiecare muc, fiecare varf de par, fiecare urma de matreata pe umarul celor corecti. Si cand o gasim...evrika! Am gasit motivul suficient pentru a da la gunoi totul, ca sa baltim in continuare. Foarte bine! Sa baltim!
  • +8 (28 voturi)    
    hmm (Joi, 8 august 2019, 10:55)

    dum_i [utilizator]

    Barna a spus adevarul. Caracal e expresia dezagregarii statului roman. La care ciolanis a pus umarul prin indiferenta.

    Apropo, a fost ciolanis sau vreun alt politician la caracal macar? Din respect fata de victime?

    Sunteti toti gunoaie, bah.
    • +7 (17 voturi)    
      mersi (Joi, 8 august 2019, 11:17)

      Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Uite ca nici nu am sesizat aspectul asta, mersi frate.
      Toata lumea tipa ca PSD-ul de la guvernare e vinovat pentru cazul asta dar hai sa ne amintim cine mai e la putere acum in cea mai inalta functie din stat.
      Pana si Trump se duce la El Paso (vezi stirile) chiar daca il urasc acolo si chiar daca i-au spus sa nu vina.
      Dar Iohanis e asa de ingrozit ca lumea o sa faca legatura si o sa inteleaga si rolul sau in dezagregarea statului ca nu va calca prin Caracal niciodata.
    • +4 (12 voturi)    
      daca mergeau politicieni la caracal (Joi, 8 august 2019, 11:17)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      tipau toti,inclusiv tu,ca profita de caz pentru capital politic..asa ca nu mai manca...aiurea pe aici.
      si pnl si usr si plus ar face face bine sa-si rafineze discursurile publice,altfel nu fac decat sa prelungeasca si intretina tigania cu care ne-a indignat psd.
      in rest..ia zi-ne tu..daca barna are dreptate..si era el presedinte..cm nu se mai intampla cazul asta?cum evita barna ,ca presedinte cazul?
      • +3 (11 voturi)    
        raspuns (Joi, 8 august 2019, 11:45)

        dum_i [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

        STS este in subordinea Presedintelui Romaniei aka Ciolanis. Institutia care trebuia sa o salveze pe fata aia dand nu o triangulatie, ci coordonatele exacte.

        Ce a facut Ciolanis in 5 ani de mandat ca tragedia din Apuseni sa nu se mai repede? Vreo propunere de lege pentru STS? A supravegheat licitatiile care nu s-au mai terminat niciodata? Nu. Si uite ca iar au murit oameni.

        Asta e omul. un nimic. Nu poate fi acuzat de nimic pentru ca nu a facut nimic.
  • -3 (11 voturi)    
    Barna a uitat sa precizeze ceva... (Joi, 8 august 2019, 11:09)

    Intermezzo [utilizator]

    Ce? Ca performanta cu care se lauda ar fi obtinut-o abia dupa ani si ani de eforturi institutionale si organizatorice. Adica abia in mandatul al cincilea de presedinte. Or Constitutia - in care eu personal nu sunt un mare expert - nu stiu sa permita mai mult de 3-4 mandate. Poate chiar mai putine.
  • +8 (12 voturi)    
    Alo PNL!Nu se vede? (Joi, 8 august 2019, 11:14)

    asavreau [utilizator]

    PSD-ALDE fac chiolhanuri și fac praf România și voi criticați aliații din opoziție?Din toate mizeriile apărute datorită modului de guvernare,voi PNL,ați observat că Barna a strănutat în plină vară?Dacă așa aveți de gând să faceți campanie,ridicând mingea la fileu celor de la PSD-ALDE,puteți pleca într-o vacanță prelungită.Începeți să fiți inutili.
  • -1 (15 voturi)    
    k (Joi, 8 august 2019, 11:22)

    cartofiprajiti [utilizator]

    de mult spun ca barna e un jeg mai rau decat psedeul...si pe zi ce trece neosecuristul nu se dezminte..vin la putere nepoti securistilor , astia sunt jeguri de jeguri...
  • +3 (13 voturi)    
    PNL este PSD. (Joi, 8 august 2019, 11:38)

    Marionette [utilizator]

    Are varfurile formate la Moscova, tot ce-a iesit din el sunt promoscoviti inraiti (Tariceanu).
    PNL e back-up-ul Moscovei pentru PSD daca PSD se decredibilizeaza.
    USR le strica planurile tradatorilor de tara.
    • 0 (0 voturi)    
      deci (Joi, 8 august 2019, 14:15)

      AndJorj [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      daca PSD e bratul moscovei, si USR ataca PNL, spune tu care este de fapt back-up-ul moscovei ?
      • 0 (0 voturi)    
        Cei scoliti la moscova. (Joi, 8 august 2019, 15:56)

        Marionette [utilizator] i-a raspuns lui AndJorj

        Precum doamna Turcana. Cei care se aliaza cu PSD, cei care nu sunt opozitie reala la PSD si se fac ca lupta cu PSD si la chiolhane sunt buni prieteni. Da, ai ghicit, e vorba de PNL.
  • +7 (9 voturi)    
    Invatati domnilor sa face cu adevarat politica! (Joi, 8 august 2019, 12:08)

    bcorina [utilizator]

    Nu trebuie sa va imbatati cu apa rece de voturile de la alegerile Europarlamantare.
    PNL este convins ca va obtine 51% la alegerile parlamentare pentru a face singur guvernul?
    Daca da atunci este OK, dar daca nu atunci de ve va injurati in public viitorii partenari?
    Eu nu mai vreau sa va parlamentarii iresponsabili in declaratii. Daca vreti sa fiti votati sa sa iesim la vot invatati sa va respectati si sa fiti diplomati in declaratii, altfel daca nu iesim la vot vor castiga tot cei de acum si singurii vinovati veti fi dvs. d-lor din opozitie.
    Vrem altceva de la politicieni.
  • +7 (7 voturi)    
    eu cred (Joi, 8 august 2019, 12:33)

    liviu_ [utilizator]

    ca
    1 - Barna ar trebui sa nu mai atace asa mult PNL si pe Iohannis. Nimeni nu o sa castige nimic din asta!
    2 - deputatu pnl ar trebui sa taca din gura!
    3 - NU o sa uitam NICIODATA blatul facut de PNL prin USL SI cand nu au acceptat candidat comun la primaria capitalei!
    • 0 (4 voturi)    
      tot cu usl o tineti (Joi, 8 august 2019, 13:19)

      Cata_ [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      multi din cei care au votat usl sunt mari fani usr acum, asta ti-o spun sigur. usr si barna isi fac poze cu dancila inante de motiunea de cenzura, usr voteaza pensiile speciale ca mai apoi sa zica ca nu stiu ce au votat si ca vor rectifica in viitor :))) usr se lauda ca a initiat lege pentru autostrada a8, cand legea a fost initiata de pmp si usr a avut vreo 2 amendamente. usr, pana la urma nu prea a facut mai nimic, doar chestii de publicitate si disensiuni. Hai sa-ti zic un pont. daca usr face 20% la parlamentare, pnl va castiga cu 30% si psd face 25%, usr face blat cu psd si cu minoritati/udmr si fac guvern. hai sa te vad atunci cum ii mai scuzi. usr e mai aproape de psd decat de pnl si asa au fost tot timpul
    • -2 (2 voturi)    
      Numai deputatu ? (Joi, 8 august 2019, 14:33)

      Lu48 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Restul PNL-ului poate ataca alianţa PLUS ? Lucru care de fapt se întâmplă zilnic şi pe toate fronturile. Disperare mare la USL !
  • +1 (7 voturi)    
    Cei care il apara pe Barna (Joi, 8 august 2019, 13:10)

    PowerIon [utilizator]

    Pun în cârca lui Iohannis ce a făcut aripa expirată din PNL, parcă Iohannis ar avea cine știe ce treabă cu PNL-ul din vremea USL.
    Iată acum Iohannis arată că e mult mai serios decât Barna, care mai e și prost dându-și arama pe față, cu astfel de declarații lipsite de acoperire își pierde orice urmă de credibilitate.
    Păcat, credeam că din 2025 am fi avut un președinte capabil pentru încă 10 ani.
  • +3 (7 voturi)    
    Pavel Popescu a spus ce multi ar fi spus (Joi, 8 august 2019, 13:25)

    Cata_ [utilizator]

    Pavel Popescu nu candideaza la presedintia tarii, Pavel Popescu nu e presedintele partidului. PNL nu a atacat usr/plus deloc, sagetile vin de la usr, e clar ca ei nu vor niciun fel de alianta/coalitie.

    multi din cei care au votat usl sunt mari fani usr acum, asta v-o spun sigur. usr si barna isi fac poze cu dancila inante de motiunea de cenzura, usr voteaza pensiile speciale ca mai apoi sa zica ca nu stiu ce au votat si ca vor rectifica in viitor :))) usr se lauda ca a initiat lege pentru autostrada a8, cand legea a fost initiata de pmp si usr a avut vreo 2 amendamente. usr, pana la urma nu prea a facut mai nimic, doar chestii de publicitate si disensiuni. Barna merge la antena 3, dar cred ca e ok acum, nu? Inca un pont, si PNL sa tina ia in seama. daca usr face 20% la parlamentare, pnl va castiga cu 30% si psd face 25%, usr face blat cu psd si cu minoritati/udmr si fac guvern. sa vedem atunci cum ii mai scuza. usr e mai aproape de psd decat de pnl si asa au fost tot timpul
    • 0 (0 voturi)    
      Nu tin plusurile si barbologia. (Joi, 8 august 2019, 16:03)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui Cata_

      Am incercat PSD am vazut = borfasi.
      Am incercat PNL am vazut = borfasi.
      Vom incerca si USR ca sa se invalideze. Apoi om vedea.
      Pana atunci insa sa insisti in tampenie revotand vreun partid din vechea garda de borfasi e dus la extrema. Oricate plusuri ai lua si oricate site-uri ar cumpara PNL.
      E momentul ca romanii sa voteze altceva. Nimic din vechea clasa de borfasi.
      Da poate 4 ani va fi si PNL in carti. In 4 ani isi vor da oamenii seama si de ei si la fel cum PSD-KGB va disparea acum, asa va disparea si PNL din 2025! SI in acel moment se va putea spune ca in Romania a avut loc o revolutie.
  • +4 (6 voturi)    
    Activist USL (Joi, 8 august 2019, 15:26)

    Lu48 [utilizator]

    Uitaţi-vă la toate apariţiile acestui personaj penibil ! Ȋncrezut, arogant, agresiv, egocentric - Eu am făcut, Eu am spus, Eu am depus, Eu am intervenit. De fiecare dată primul lucru este să jignească interlocutorul, nu este în stare să poarte un dialog. Prototipul ideal pentru un activist PSD. Nu înţeleg cum a putut un asemenea individ să ocupe un loc de conducere important în PNL. Nu-şi dau seama că asemenea specimene nu numai că nu aduc noi adepţi, ci dimpotrivă. Au scăpat de Buşoi, l-au adus pe ăsta ! Chiar dacă nu eşti de acord nu aceasta este modul de adresare la cineva de care sigur vei avea nevoie dacă vrei să guvernezi. Sau acum sunt adversari, îi interesează doar să câştige KWJ. S-ar putea să aibă o surpriză neplăcută. Pentru a câştiga vor avea nevoie de PSD. Vă daţi seama ce înseamnă acest lucru – perpetuarea USL – ului.
    Pe de altă parte ce a spus Barna are un sâmbure de adevăr, exprimarea a fost nefericită. Ce a făcut KWJ după tragedia din Apuseni, după Siutghiol, după Colectiv, după 10 august ? Pentru mulţi rămâne preşedintele care ţine neaparat să fie pozat la schi să-l vadă toată ţara, care n-a avut bunul simţ (curajul ?) să anunţe personal demiterea Codruţei Kövesi (recent declarând în schimb că a susţinut-o de la bun început), care a dat o nouă şansă catastrofei naţionale Dăncilă, care în situaţii dificile, neplăcute tace cu zilele, care a declanşat referendumul pentru Justiţie cu mare întârziere, când avea el interes personal. Are prerogative limitate, dar nu le-a exploatat nici pe acestea la maxim.
  • +2 (2 voturi)    
    30 vs 3 (Joi, 8 august 2019, 15:55)

    Mim51 [utilizator]

    Un partid nou care in 3 ani a adunat aproape tot atatea voturi ca PNL in 30. Si urmeaza !