Cumpănașu: Alexandra este confirmată decedată de testele ADN. Ministrul Justitiei l-a anuntat pe vărul meu - UPDATE

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 2 august 2019, 22:35 Actualitate | Esenţial


Alexandra
Foto: Facebook Alexandru Cumpanasu
Rezultatul testelor ADN efectuate de Institutul de Medicină Legală arată că, în proporţie de 99%, oasele găsite în casa lui Gheorghe Dincă aparţin fetei de 15 ani, Alexandra Măceşanu, au declarat surse judiciare pentru Agerpres. De altfel, acest acest anunț a fost făcut și de către Alexandru Cumpănașu, unchiul adolescentei, care spune că părinții Alexandrei au fost anunțați de către ministrul Justiției, Ana Birchall.

Potrivit surselor judiciare citate, testele ADN confirmă astfel varianta lui Gheorghe Dincă, care a susţinut de la început că el a omorât-o pe Alexandra şi i-a ars corpul.

Alexandru Cumpănașu, unchiul adolescentei, a anunțat și el pe Facebook că familia Alexandrei a fost anunțată despre acest lucru de către ministrul Justiției: "ALEXANDRA ESTE CONFIRMATĂ DECEDATĂ de testele ADN. Ministrul Justiției l-a anunțat pe vărul meu".

"De-abia acum începe răzbunarea pe care cred că nimeni dintre cei care mi-au omorât nepoata nu și-o dorește. Ministrul Justiției l-a anunțat pe vărul meu de rezultat: se confirmă din păcate aceste date: ADN-ul Alexandrei din acea cenușă sau ce dracu era… oase, (coincide - n.r.) cu ADN-ul părinților”, a declarat Alexandru Cumpănașu, la Antena3.

Şi expertiza antropologică realizată de Institutul Naţional de Medicină Legală a stabilit că fragmentele osoase ridicate din casa lui Gheorghe Dincă din Caracal aparţin unei fete cu vârsta de 15 - 17 ani.

DIICOT a anunțat vineri seară că Institutul Național de Medicină Legală (INML) a transmis Direcției raportul de expertiză medico-legală antropologică pentru fragmentele de oase și dinți găsite în locuința lui Gheorghe Dincă, bărbatul care le-ar fi ucis pe cele două adolescente. DIICOT nu menționează și care sunt concluziile, menționând că nu a primit și raportul expertizei genetice, iar rezultatele trebuie coroborate.


Anchetatorii care s-au deplasat vineri la Caracal la locuinţa lui Gheorghe Dincă, bărbatul care a recunoscut că le-a ucis pe adolescentele Alexandra Măceşanu şi Luiza Melencu, au găsit la locuinţa inculpatului pete de sânge şi fragmente de oase, potrivit unor surse judiciare citate de Agerpres.

Vineri, anchetatorii au găsit şi telefonul Alexandrei, având în el cartela, într-un parc din oraş, în apropierea locuinţei lui Dincă, după ce suspectul le-a indicat locul unde l-a aruncat. Telefonul a fost sigilat de anchetatori şi urmează a fi făcută percheziţia informatică asupra lui.

Conform surselor menţionate, anchetatorii intenţionează să continue şi zilele următoare cercetările la locuinţa lui Gheorghe Dincă, fiind vizată săparea gropilor acoperite cu ciment, precum şi efectuarea de căutări în pereţii locuinţei şi anexelor acesteia. Percheziţia domiciliară la locuinţa lui Gheorghe Dincă a fost sistată vineri seara şi va fi reluată sâmbătă.

Alexandra Măceşanu, în vârstă de 15 ani, din comuna Dobrosloveni din județul Olt, a dispărut miercuri, 24 iulie, după ce a plecat spre Caracal cu o maşină "la ocazie”. Joi, fata a reușit să sune de trei ori la 112, anunțând că a fost sechestrată și violată de un bărbat. Anchetatorii au reușit să îl identifice pe Gheorghe Dincă și să intre în locuința acestuia din Caracal abia după 19 ore.

Duminică, Gheorghe Dincă a recunoscut la audierile de la DIICOT Craiova că a ucis-o pe Alexandra și că a incinerat-o. În același mod, el ar fi ucis-o și pe Luiza Melencu, în vârstă de 18 ani, pe care, de asemenea, o luase "la ocazie". Fata era dată dispărută din luna aprilie.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















38865 vizualizari

  • +10 (32 voturi)    
    ! (Vineri, 2 august 2019, 22:46)

    tudorr [utilizator]

    Decat o viata distrusa si in agonie violata si traficata ani de zile e de preferat moartea :( Pacat de tineretea ei si a celeilalte fete...criminalul merita cele mai crunte torturi, fara mila, tinut in viata cat mai mult si torturat zilnic!
    • -14 (22 voturi)    
      Esti bolnav (Vineri, 2 august 2019, 23:31)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      .
      • -2 (10 voturi)    
        Un 1789 (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:53)

        ap101 [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        E posibil oricand cu asa pareri...
        • +1 (1 vot)    
          daca am scapa de pezede si interlopi (Sâmbătă, 3 august 2019, 22:05)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui ap101

          peste noapte ar fi ca o mare deratizare de danatori...
      • +7 (11 voturi)    
        De ce e bolnav ? (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:39)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        A spus doua lucruri: ca decit chinuita ani de zile, umilita, violata zi de zi de tot felul de animale, mai bine moarta si ca individul merita chinuit el zi de zi pentru fapta lui. Unde nu ii dai dreptate ? Ca am si eu aceeasi boala.
        • 0 (4 voturi)    
          Pentru ca nu-i vorba despre voi (Sâmbătă, 3 august 2019, 10:24)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          1) Moartea nu se mai poate repara, au fost oameni care au trait umilinte extreme in lagare si alte locuri si au fost fericiti ca au supravietuit, ba chiar au reusit sa-si faca o viata.

          2) Voi doi (daca sunteti de aceeasi parere) nu aveti o viata si nu-i intelegeti importanta. Daca preferati moarte rusinii, sa o preferati in primul rand pentru voi, nu pentru ceilallti.

          3) Nu aveti nicio o idee prin ce trec parintii fetitei sau prin ce-a trecut copilul ala.

          Concluzia mea ramane, indiferent cate minusuri ia comentariul: sunteti bolnavi, foarte bolnavi si mai sunteti si nesimtiti.
          • +3 (3 voturi)    
            Si citeste ce-a spus tatal ei (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:08)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui Luk

            "Nu-mi pasa cine a luat-o, vreau sa fie vie si sa vina inapoi".

            Se vede ca nu aveti copii si se mai vede ca nici n-ar trebui sa-i faceti.
    • +25 (27 voturi)    
      spectacol macabru la tv: Romania (Vineri, 2 august 2019, 23:34)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      se intrec diversi plescaitori de vorbe, care are teoria cea mai abracadabranta.
      Dezgustator, la Gusha TV, Hoandra, Curea, Comaroni, Bulai, avocata varanului si toti ceilalti avocati ai statului paralel, lasa dare de bale pe marginea subiectului.
      Bietele familii.
      CNA, la fel de competenta si corecta ca si restul institutiilor statului
      • +5 (7 voturi)    
        Latrinele (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:43)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Mesteca acest subiect cel putzin pana la Craciun
        • +1 (1 vot)    
          O sa-l abandoneze (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:16)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Nu le convine subiectul, mai ales ca nu mai merge cu teoria conspiratiei si furtul de copii.
    • -2 (10 voturi)    
      Uh!? (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:09)

      Airwaves [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Vorbesti din... experienta!? Cum poti tu sa pui in balanta doua chestiuni absolut oribile si sa afirmi ca una e mai buna decat cealalta!? Esti defect, tipule!
      • +4 (8 voturi)    
        Dar n-ar fi mai eficient (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:42)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Airwaves

        sa ne spui si care e parerea ta in loc sa dai sentinte despre interlocutor ? Poate e defect, dar poate avea si dreptate, nu ?
        • 0 (2 voturi)    
          Vezi ca ti-am raspuns mai sus (Sâmbătă, 3 august 2019, 10:25)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

          Esti complet defect si tu si celalalt.
  • +17 (27 voturi)    
    ... (Vineri, 2 august 2019, 22:51)

    tirolez [utilizator]

    Seful DIICOT macar realizeaza cat a fost de penibil si cat rau (in plus) le-a facut acestor oameni? Fara cuvinte.
  • +33 (39 voturi)    
    era de asteptat (Vineri, 2 august 2019, 22:51)

    Crup [utilizator]

    Suntem un popor de emotivi si isterici emotional, motiv pentru care toata lumea in ultima vreme (inclusiv fostul presedinte) credea ca fata mai traieste.
    Rahat! Cand cineva are acasa oase umane, acel cineva n-are niciun stres sa mai ucida. Mai ales ca stia ce in Caracal nu cerceteaza nimeni cu adevarat crimele. Nimeni! Ever never!
    Parerea mea extrem de ferma este ca daca acest caz nu ajungea in presa si nu genera o isterie nationala, 150% ca pe acest monstru nu-l deranja nimeni nici macar c-un pai! Si 200% sigur ca mai ucidea.
    De ce sa mai ucida? Just for fun! Sau ca sa citez un celebru PSD-ist: pentru ca poate!
    • +7 (11 voturi)    
      Categoric ai dreptate (Vineri, 2 august 2019, 23:40)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      .
    • +12 (14 voturi)    
      .... dincolo de isterie ...... (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:14)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      Dincolo de isterie trebuie sa intelegem ca intr-o populatie exista niste procente de criminali, hoti, pedofili, etc. Nu poti decat sa incerci sa reduci si sa tii sub contol aceste procente dar ele nu vor ajunge zero niciodata. Considerand ca acesta este un caz de "ucigas in serie", el nu a ajuns la "performante" teribile (prcum ANDREY CIKATILO in URSS - 52 de victime, femei si copile) si datorita telefoanlor la 112 date de Alexandra. De regula criminalii in serie sunt foarte greu de prins, nu numai la noi ci peste tot in Lume. Dumnezeu s-o odihneasca pe Alexandra si condoleante familiei si prietenilor.
      • +11 (11 voturi)    
        "De regula". (Sâmbătă, 3 august 2019, 4:10)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

        Problema e ca se putea face nmult mai mult si nu s-a facut din urmatoarele cauze:

        - incompetenta politistlor si sefilor politiei, DIICOT etc;

        - coruptie (politistii de-acolo de la mic la sefu' cel mare erau mana in mana cu clanurile tiganesti);

        De la coruptie s-a ajuns la incompetenta. Functiile sunt ocupate nu de profesionisti, ci de lingai si borfasi.

        Nea jijel kent ne dadea el explicatii ca nu coruptia este problema Romania si ca ce tot dam atat cu "lupta impotriva coruptiei". Ute ca, asa cum scriu si altii, coruptia ucide iarasi. Dar asta e doar ce se afla. Multe nu se afla, tot datorita coruptiei. Sunt orase intregi, ca acest Caracal, care efectiv sunt zone captive ale interlopilor, ce sunt "tovarasi" cu politistii, cu sefii politiei, cu primarii, prefectii, oamenii politici.

        Aceasta este realitatea.


        "Însă tot mai multe date indică faptul că pe Gheorghe Dincă, presupusul asasin al Alexandrei, l-a ajutat ca pe toți infractorii mari și mici corupția din sistem, putreziciunea întinsă în administrația locală. Coabitarea polițiștilor din Caracal cu lumea interlopă locală, protejată la rândul ei de justiție și de politicieni sus-puși, explică în bună măsură de ce au acționat din primul moment cu frâna de mână trasă."

        ...........

        "dacă aruncăm o privire pe harta clanurilor din Olt realizată de G4Media.ro, înțelegem mai bine de ce polițiștii l-au trimis la plimbare în prima fază pe tatăl Alexandrei și au temporizat intervenția: trebuiau să se lămurească mai întâi dacă nu deranjează vreun clan protejat de mafia politică sau chiar de ei"...
      • +3 (3 voturi)    
        Partial corect (Sâmbătă, 3 august 2019, 12:51)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

        Sunt fiare peste tot si la fel psihopati si sociopati care-si fac de cap. Nu peste tot sunt imbecili atat de mari in toate structurile care ar putea sprijini cetatenii impotriva lor. Fata asta putea sa fie salvata, asta-i deosebirea esentiala.

        Restul sunt cugetari.
  • +31 (37 voturi)    
    De la bun inceput era decedata. (Vineri, 2 august 2019, 22:53)

    Marionette [utilizator]

    Mascarada cu e in viata inca a fost inventata de clanul de interlopi denumit "Guvern" ca sa mai se difuzeze din ura oamenilor fata de autoritatile incompetente. Practic i-au omorat fata familiei apoi au inviat-o si acum au omorat-o din nou pentru ca oamenii erau la un pas de revolta. Acum ca s-a mai disipat din emotie vor continua sa faca ce-au facut de 30 de ani: nepotism+amantlac+incompetenta.
  • +24 (28 voturi)    
    Am rămas fara cuvinte (Vineri, 2 august 2019, 22:54)

    ulei de soia [anonim]

    Condoleanțe familiei...nu pot sa cred ca un copil a putut sfârși așa din cauza unui nenorocit. Și cine știe câte alte cazuri de genul sunt de care nu vom auzi niciodată. Oare ne vom trezi vreodată? Vom avea și noi o țara normala in care copiii sa fie pe primul loc? Fără ei nu exista viitor.
    • +16 (18 voturi)    
      Daca politia o cauta de miercuri seara. (Vineri, 2 august 2019, 23:19)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui ulei de soia

      Si batea la usile celor care aveau agresiuni sexuale in antecedente (Dinca avea asa ceva) era posibil sa o gaseasca de miercuri seara. Daca nu, la 2 minute dupa ce sunase era localizata si politia o scotea din cusca dementuluii!
      Nu dementul e vinovat dementi sunt multi si vor mai fi si de acum inainte. Statul e vinovat ca nu te poate apara si te lasa la bunul plac al dementilor!
      • +9 (9 voturi)    
        ce? (Vineri, 2 august 2019, 23:49)

        Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        Care politie? In afara sa stea cu radarul ascunsi (nu ca nu ar fi bine) ce stiu ei sa faca? Eu si familia mea am fost jefuiti de 3 ori si nu s-au gasit javrele. Nicio amprenta nimic. Bunica mea a murit din aceasta cauza si dupa 2 ani de la moartea ei au venit sa o mai interogheze odata. Slab dotati, slab pregatiti.
        • +3 (3 voturi)    
          Cine răspunde de sistemul 112? (Sâmbătă, 3 august 2019, 9:23)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Yo_yo

          Este cineva în România care să se ocupe de buna funcționare a sistemului 112?Dacă este,acesta trebuie schimbat pentru-că,se vede,nu a făcut nimic.112 acum este un ghiveci unde fiecare intervine dacă poate,dacă are chef și cum crede.Nu-i coordonare,nu așa ar trebui să arate o intervenție de salvare viați.Acuzăm pe cei care au intervenit și nu ne uităm la cine trebuia să-i școlească,să organizeze sistemul,să-l facă eficient scopului pentru carte a fost făcut.Responsabilii stau pitiți și profită de isteria națională,o mai ațâtă câte puțin,poate uităm de ei,ca să-și încaseze niște prime.
      • -16 (16 voturi)    
        Dacă domnișoara învăța la școală ... (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:06)

        BleahBleah [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        Să folosească o armă de foc și respectul pe care trebuie să îl ai pentru această unealtă de autoapărare care anulează orice diferență dintre oameni, indiferent de vârstă, sex, greutate, și deținea un asemenea care practic o punea într-o poziție de egalitate cu Dîncă, bărbat de 50 și ani și cel puțin 100 de kg ... Avea o șansă să scape ...
  • +15 (21 voturi)    
    SOCANT (Vineri, 2 august 2019, 22:58)

    pmct [utilizator]

    Nu credeam ca se poate asa ceva insa uite ca se poate... Se poate incinera un corp intr-un simplu butoi folosind vaselina si smoala.

    Pacat, foarte pacat de Alexandra si de Luiza. Politia a contribuit din plin la uciderea ei.

    SOCANT si REVOLTATOR!!!
  • +32 (36 voturi)    
    multi oameni in tara asta sunt putrezi! (Vineri, 2 august 2019, 22:58)

    Crup [utilizator]

    Multi oameni in tara asta sunt putrezi. Putrezi cu totul.
    Si nu ma refer la criminal. El nu e putred, el este un criminal.
    Nu ma refer la politistii din Caracal. Ei nu sunt putrezi. Ei sunt sculele clanurilor mafiote; stiu asta din start si aleg asta!
    Si nu ma refer la clanurile mafiote. Ei nu sunt putrezi. Ei sunt mafioti. Au bani, au faima, au distractie. Asta eu ales, asta le place.
    Si nu ma refer nici la politicienii locali, care deseori sunt mana in mana cu mafiotii si care fac numirile criminale in politie. Ei (politicienii) nu sunt putrezi. Ei sunt PSD-isti.
    Ma refer la oameni. La marea masa de cetatenii. Dintre ei majoritatea sunt putrezi. Fiindca aleg, din nou si din nou, aceeasi oameni din acelasi partid care numai cu numele este politic, in realitate este structura criminala organizata. Si stiu perfect ce aleg, si totusi ii aleg din nou si din nou.....
    Acestia sunt putrezi! Acestia put! Cand deschid gura, cand pun stampila de vot, sunt atati de putrezi incat put!
    Acestia au omorat-o pe Alexandra, de fapt!!!!
    • +18 (18 voturi)    
      .... (Vineri, 2 august 2019, 23:16)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      Pentru ca sunt incompententi, de-asta. Numai azi un simplu exemplu, a fost reglarea de conturi cu Androneasca, pentru ca a refuzat sa renunte la ordinul care nu mai dadea dreptul celor cu nota <5 sa predea. Ei sunt niste incapabili care iau salarii degeaba, chiar fac mult rau cu prostia lor. Toti astia ce voteaza oare? Si nici macar nu cred ca au avut acum o tresarire ca poate e si vina lor. Au raspandit lacrimi si flori pe FB pentru Alexandra. Insusi unchiul ei e partas, poate i-a trecut pentru o secunda prin cap. Poate.
  • -15 (25 voturi)    
    O să spuneți că sunt nebun... (Vineri, 2 august 2019, 23:42)

    BleahBleah [utilizator]

    Dar când ne va da dreptul statul să purtăm arme de foc ... Când vom putea să ne educăm copii în privința asta inclusiv în privința respectului pe care trebuie să o ai pentru o armă de foc ...
    Acum câteva zile doamna procuror Georgiana Hossu ne spunea că Alexandra nu avea nicio șansă să se opună agresorului Gheorghe Dînca ... Eu spun că avea o șansă să se apere dacă aceasta deține o armă de foc chiars și de un calibru foarte mic, învăța să o folosească și o folosească ... Armele de foc ne-au făcut pe toți egali, ele nu țin cont că ești femeie sau bărbat, ai 16 ani sau 50 de ani, ai 50 de kilograme sau 100 de kilograme ...
    • +7 (11 voturi)    
      bleah bleah indeed (Sâmbătă, 3 august 2019, 1:03)

      TheBorg [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

      Asta e tot ce ar mai lipsi, copii de 15 ani cu arme de foc la ei. Tu te asculti ce prostii spui?

      Nici batutii in cap din SUA, cu fetisul lor pentru arme, nu au ajuns pana aici cu prostia. Limita de varsta este de 18 ani:

      "Subject to limited exceptions, federal law prohibits the possession of a handgun or handgun ammunition by any person under the age of 18."
    • +9 (9 voturi)    
      In principiu ... (Sâmbătă, 3 august 2019, 2:03)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

      ... nici in state nu ai voie sa detii arme de foc daca ai mai putin de 18 ani.. asa ca ...
    • +3 (3 voturi)    
      Asa..... (Sâmbătă, 3 august 2019, 7:44)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

      ...spunem,ai ghicit !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Compromiti ideea buna de a purta arme de foc! (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:48)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

      Normal ca este nevoie sa ai minim 18 ani pentru a putea cumpara armele, dar masura este necesara intrucat administratia este de 30 de ani incompetenta si mana in mana cu interlopii. La noi ca la nimeni interlopii sunt de meserie, sunt vedete, sunt stiuti, sunt la vedere, sunt prieteni cu autoritatile. Nu este nici o speranta ca la urmatoarea Alexandra uniunea interlopo-cleptocrata denumita in trecut "stat" se va descurca mai bine.
      Acum interlopii rapesc fete si copii la bunul plac, la vedere cu ingaduinta cleptocratiei (statului). Daca cetateanul rapit/traficat sau parintii acestuia au 7 pusti si 10 pistoale deja ai o problema. Si sa-l iei si sa iti vezi de ale tale apoi, pentru ca parintele fara copil nu mai are ce pierde, ii impusca pe toti pana la sef de clan. Deci armele sunt o minima dovada din partea cleptocratiei ca "ne pasa de siguranta voastra, sclavilor de cetateni".
  • +12 (16 voturi)    
    Sarmana Luiza (Vineri, 2 august 2019, 23:43)

    pmct [utilizator]

    Stand si judecand acum retrospectiv, ma intreb oare cand a omorat-o criminalul pe Luiza? Oare cat a torturat-o si violat-o pe biata fata pana a decis animalul ca sa o ucida? Ca din cate se pare, criminalul avea in plan sa o tina captiva pe Alexandra, ca de aia s-a dus sa-i cumpere crema pentru tratarea ranilor.

    Si ganditi-va oameni buni toate astea se intamplau in timp ce poilitia din Caracal ii spunea mamei Luizei ca ea este plecata cu Fat-Frumos.

    Daca dupa votul de anul acest si anul viitor PSD nu dispare atunci ne meritam pe deplin soarta.
    • +5 (7 voturi)    
      ca sa iti risipesc de pe acum emotia surprizei (Sâmbătă, 3 august 2019, 2:01)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui pmct

      in ultimul sondaj facut in Bucuresti Sarmutza e in frunte, cap la cap cu ND. Atat.
  • +2 (6 voturi)    
    Ce om! (Vineri, 2 august 2019, 23:49)

    yol [utilizator]

    Ce postare!
    Ce mesaj!
    “I-a zis lu varu meu ministrul justitiei”- dar raportul oficial iese luni?!
  • +11 (13 voturi)    
    Dumnezeu ne ierte! (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:29)

    Alui [utilizator]

    Avem ce meritam! Un stat putred, corupt, mafiot si pe deasupra incompetent la maxim. Noi am dat nastere statului asta, prin acceptarea coruptiei, incompetentei si mafiei. Suntem si noi partasi la uciderea fetei!
  • +1 (5 voturi)    
    Singurul mod în care se poate face cumva dreptate (Sâmbătă, 3 august 2019, 1:36)

    Nyk1 [utilizator]

    Organele lui Gheorghe Dincă să fie îndată prelevate pentru a salva alte vieți, pe model chinezesc. Este singura cale.
    • +4 (4 voturi)    
      Soluția pentru a preveni crimele (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:13)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      este la criminal, sa-l omori e ca și cum ai ascunde mizeria sub preș. Procurorii trebuie sa-l folosească pe Dincă tot restul vieții lui pentru a obține informații cât mai amănunțite despre comportamentul criminal.
      • 0 (0 voturi)    
        nu-i nevoie (Sâmbătă, 3 august 2019, 9:41)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        PSD-ul este plin de d-astia. Putem sa-i observam in libertate cat dorim.
  • +15 (17 voturi)    
    tara de kkt (Sâmbătă, 3 august 2019, 2:12)

    razeshu [utilizator]

    Cumpanasu apare la Latrine ca om din gasca lor, e capul unui ONG dubios abonat la fonduri de stat, s-a tras in poza cu Veorica,are usile deschise peste tot la Guvern dar urla sus si tare ca de de pamant cu vinovatii. Adica fix gasca lui de Caracaleni care au ciuntit legile si au dat curaj tuturor pedofililor,criminalilor si violatorilor micsorandu le pedepsele,scotandu-i inainte de termen din parnaie si cu despagubiri financiare, ingreunand munca anchetatorilor, pensionand anticipat profesionistii din sistem,.... Bomboana de pe coliva e blatul si prietenia cu clanurile mafiote si lipsa de actiune in cazul disparitiilor. Toate mizeriile astea nu puteau decat sa incurajeze criminalitatea si fix asta avem acum. Un stat nefunctional transformat intr-o mlastina sulfuroasa care-si inghite incet locuitorii.
    Guvernul atat de iubit pentru fondurile alocate dlui Cumpanasu a bagat o gramada de bani in inarmarea Jandarmeriei dar sta cu un singur tablagiu 24h la 112 care sta cu usa deschisa la toaleta sa auda daca suna cineva.
    Dupa ce ca -s putini mai sunt si slab pregatiti si fara vreun bagaj emotional. E strigator la cer ca tablagiul de la 112 nu i-a pus fetei niste intrebari simple pentru identificarea individului,a locului de unde s-a urcat in masina. Ca sa nu amintesc ca lucreaza ca in epoca de piatra, fara internet si ca habar nu avea de unul din putinele cartiere din targul ala prafuit pe care saraca fata i l-a si indicat.
    Doamne pazeste de un cutremur. Nu mai suntem de mult un stat functional, doar o populatie care imparte aceeasi granita si model de buletin.
    • +8 (8 voturi)    
      Stii ... (Sâmbătă, 3 august 2019, 4:14)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

      .. daca politistii ar actiona ca si cum fetele lor ar fi in situatia respectiva, altfel se desfasurau evenimentele. Dar pe oameni, in general, ii doare-n basca daca nu li se intampla lor. Salariu, pensia buna, sa nu deranjam de domnu' interlop si atat.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 3 august 2019, 11:04)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

      Sa-l intrebe pe Iordache cum s-a ajuns la situatia din Caracal.
    • +2 (4 voturi)    
      Excelent comentariul. (Sâmbătă, 3 august 2019, 11:20)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

      Tov. cumpanasu care are buzele maro de la atata pupat in fundul varanului, sta si se intreaba, este indignat, este oripilat...
      Dar nu face nimic, pntru ca ramane fara papica.
      De unde mai suge el daca se inchide roboinetul varanului, cel al baltatei de la guvern?
      Am copilarit in Teleorman, un judet cu oameni ca peste tot, facut de ras si de ocara acum de unul care ar trebui sa putrezeasca la Rahova imporeuna cu toti ciracii si votantii lui dementi. Acolo, in satul bunicilor mei, toate vacile aveau numele Viorica si boii erau Viorel.
      Unde sunt sau unde se gaseau aceste nume care ulterior au devenit prim-ministrii?
  • -3 (7 voturi)    
    Nimeni nu zice de asta?!?! (Sâmbătă, 3 august 2019, 7:11)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Dincolo de drame Alexandrei, chiar nimeni nu a observat folosirea PLURALULUI??

    " începe răzbunarea pe care cred că nimeni dintre cei care mi-au omorât nepoata nu și-o dorește."

    Este clar ca Dl. Cumpănașu vrea sa se razbune nu pe criminal, ci pe hastagisti, #rezist, Opozitie, pe care ii considera vinpvati!

    Probabil va candida la Cotroceni din partea pedesereului, si acum, dupa ce s-a confirmat ca Alexandra a fost ucisa, are sanse sa castige!
    • 0 (2 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 3 august 2019, 11:03)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      Pardon, psd-ul i-a omorat nepoata. Daca vrea nume si prenume gaseste si in Caracal. Iordache ii spune ceva? Poate sa candideze cat vrea, daca mai are o urma de constiinta stie ca el insusi e vinovat.
  • +6 (6 voturi)    
    adevarel e ca (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:54)

    codrean [utilizator]

    daca s-ar fi lucrat serios, profesionist si cu simt de raspundere la primul asasinat, al Luizei, asasinul era prins si nenorocirea Alexandrei nu se intampla.
  • +1 (1 vot)    
    Birchall (Sâmbătă, 3 august 2019, 9:31)

    anion [utilizator]

    De unde si pana unde, de cand anunta Ministrul Justitiei rezultatul ADN? Dancila vrea inchiderea scandalului. Primul motiv, acolo sunt politicieni care asigura voturi in jur de 100% la prezidentiale (Ciocan, Stanescu, Olguta, Iordache, Manda, etc..), vor fi si ei bagati in hora legaturilor dubioase.Al doilea motiv este sa scape de Birchall. I s-a propus acest anunt tocmai pentru a o favoriza ca iata ca tot PSD anunta primul. Daca refuza era pierduta. Daca transmite ea anuntul tot va fi demisa pentru ca a politizat evenimentul de la Caracal si Dancila nu vrea asa ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine a distrus Ministerul de Interne. (Sâmbătă, 3 august 2019, 9:35)

    asavreau [utilizator]

    MAI au dispozitivul de intervenție la urgențe.Vorbește Fifor fără să gândească.Dacă el este prost ne crede și pe noi la fel.Spune că va prelua 112 de la STS.Minciună,prostie,diversiune.STS este ca o centrală telefonică.Nu STS stabilește și organizează intervențiile.Nici Carmen Dan,nici Moga,nici Fifor acum nu sunt capabili săi dea MAI sarcinile,dotarea și organizarea ca să devină o instituție de încredere pentru români.Folosesc lozinci goale de conținut. Nepotism, incompetență,lene și multă,multă mită sunt în MAI.Când sau descoperit escrocherii criminale nu sau luat măsuri radicale și situația a degenerat ajungând de necontrolat.
  • 0 (0 voturi)    
    Dinti, oase, argint si ADN (Sâmbătă, 3 august 2019, 10:20)

    nevada [utilizator]

    Din relatări am înțeles ca bijuteriile nu s-au degradat prin ardere.Te pomenești ca nici măcar murdare nu erau!Nu s-a lipit nimic de ele. Daca freci niște oase cu, ceva ce a aparținut Alexandrei, atunci probele sunt contaminate. Am văzut ca se arătau ceva dinți. Dacă se iau probe din dinți prin frezare, acele sun cele mai sigure, nefiind contaminate. Oare așa s-a procedat?