VIDEO Miting de susținere a lui Dragnea, în fața Penitenciarului Rahova: ”Cerem rejudecare proces Dragnea”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 4 iulie 2019, 12:09 Actualitate | Esenţial


Manifestatie in fata penitenciarului Rahova
Foto: Captura YouTube
Mai multe persoane s-au strâns, joi, în fața Penitenciarului Rahova, acolo unde este încarcerat Liviu Dragnea, pentru a-și arăta susținerea față de fostul lider PSD după decizia CCR pe tema constituirii completurilor specializate în cazurile de corupţie de la Înalta Curte, transmite Mediafax.

„Judecătorii ÎCCJ anchetați ptr. abuz în serviciu”, „Dragnea deținut politic”, „Cerem rejudecare proces Dragnea” sunt câteva dintre mesajele de pe pancartele pe care participanții la mitingul de susținere a fostului lider PSD le-au adus.

Aceștia s-au strâns, joi, în fața Penitenciarului Rahova, acolo unde este încarcerat Dragnea, pentru a-și manifesta susținerea față de acesta.

„Să răspundă și magistrații pentru viața unui om care a intrat la răcoare. Să fie clar!”, a spus un participant la miting.

Alt bărbat a spus: „Ne dorim să se pună legea pentru răspunderea magistraților. Dacă judecătorii CCR (N.r.- Dragnea a fost condamnat de magistrații Înaltei Curți) nu erau sub presiune, poate domnul Dragnea era în libertate”.



Avocata lui Liviu Dragnea, Flavia Teodosiu, a declarat miercuri, după decizia CCR privind conflictul juridic ce vizează completurile specializate, că așteaptă motivarea Curții Constituționale, de unde va afla și care sunt limitele, după care va decide ce demersuri va face.

"Nu pot decât să mă bucur foarte tare că s-a admis. Este foarte corect așa, dar deocamdată nu am ce comentariu să fac în plus până nu văd motivarea. Știu că s-a admis, dar să vedem în ce limite. Aștept motivarea să știu ce atitudine să iau, dacă voi putea să iau vreo atitudine în principiu. Realmente era un conflict, aștept motivarea și în funcție de ea vedem ce avem de făcut", a declarat, pentru Mediafax, avocata lui Liviu Dragnea, Flavia Teodosiu.

De altfel, avocații lui Liviu Dragnea au invocat lipsa completurilor specializate în dosarul angajărilor fictive de la Direcţia de Protecţie a Copilului Teleorman. Între timp, un complet de 5 judecători de la Înalta Curte de Casație și Justiție a decis condamnarea lui Liviu Dragnea la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare, decizia fiind definitivă.

Hotărârea în cazul lui Liviu Dragnea, din primă instanță, a fost dată de un complet de 3 judecători de la Înalta Curte de Casație și Justiție.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














5789 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Cam puțini. (Joi, 4 iulie 2019, 12:13)

    prec [utilizator]

    Nu mai are ciuma roșie marafeți?
  • +19 (21 voturi)    
    Infractorii trebuie sa stea la puscarie (Joi, 4 iulie 2019, 12:14)

    Carcalete [utilizator]

    Atat.
    • -3 (3 voturi)    
      Tu de ce esti liber? (Joi, 4 iulie 2019, 17:03)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      Pai tu ce cauti pe aici atunci?
  • +25 (27 voturi)    
    . (Joi, 4 iulie 2019, 12:15)

    AdiSun [utilizator]

    Daca va intrebati cum arata niste oameni care si-ar vinde si mama pentru un pahar de tuica ii puteti vedea in video.
    • +2 (4 voturi)    
      . (Joi, 4 iulie 2019, 14:45)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui AdiSun

      Ala care explica ca ''a fost presiune pe judecatori CCR'' pare pensionat special. Undeva la plutonier major adjutant, Nu sunt din sectorul 5 membrii psd fomisti mai degraba tin de colonel Dogaru.
  • -13 (21 voturi)    
    Funny... Dar multumim Justitia!!!! (Joi, 4 iulie 2019, 12:15)

    Lok [utilizator]

    Multumim si UE si tuturor ca am ajuns in situatia asta absurda. Felicitari!!!!
    • +1 (3 voturi)    
      in situatia asta (Joi, 4 iulie 2019, 14:32)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      am ajuns 100% din vina slugilor din CCR
    • +1 (3 voturi)    
      s-au scris multe pagini (Joi, 4 iulie 2019, 14:33)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      cu d c aceasta decizie a CCR este o abominatia ilegala si neconsitutionala...

      dar can nu raspunzi de fapte poti face legile dupa cum vrea muschiu tau
  • +16 (20 voturi)    
    Crocodilul PSD-ist nu a murit, doar (Joi, 4 iulie 2019, 12:23)

    Habermas [utilizator]

    s-a dat putin la fund. Scopul a ramas acelasi: Distrugerea Romaniei si punerea pe orbita Rusi-Turcia-China.
  • +10 (12 voturi)    
    statut (Joi, 4 iulie 2019, 12:29)

    DrIon [utilizator]

    Sint curios care este raportul participantilor la miting cu munca:
    -sint in timpul programului si sint invoiti?
    -sint in afara programului si isi sacrifica din timpul de odihna pentru a manifesta?
    -nu sint angajati ?
    -sint liber profesionisti?
    -sint pensionari de batrinete , de handicap sau altele?
    Au un interes personal in situatia lui LND sau au o procupare dezinteresata pentru dreptate?
    • +2 (4 voturi)    
      Sunt (Joi, 4 iulie 2019, 14:24)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui DrIon

      doar taietori de frunza la caini. La 20 de milioane de locuitori gasesti toate tipurile de indivizi, nicio indoiala!
      Comunismul a generat sute de mii de astfel de "facatori" de umbra Pamantului degeaba!
  • +8 (10 voturi)    
    Penibil (Joi, 4 iulie 2019, 12:31)

    Silvius88 [utilizator]

    Niste asistati social sunt obligati de soarta sa se prostitueze.
    Interesant de ce nu sunt acolo Liviu Plesoianu, Codrin Stefanescu,Olguta,Nicolicea,Ciordache,Serban Nicolae,Mitraliera Deputatu, Oamenii lui Dragnea care mancau de la el.Remorele lui Dragnea.
    Remorele sunt pestii care au o ventuza pe partea dorsala a capului cu care se fixeaza sub gura rechinului.Fixati acolo insotesc rechinul pretutindeni si manaca resturile de la masa lui. Este un stil de viata comod.Nici nu trebuie servici nici efort.Remorele au preobleme cand rechinul este pescuit. Atunci intra in panica si se agita nebuneste pana isi gasesc un alt rechin dar acolo iese scandal cu remorele aferente. Se pare ca remorele Plesoianu,Codirn,Olguta,Nicolice,Ciordache,Serban Niculae,Mitraliera nu isi mai gasesc rechin fiind indivizi compromisi chiar si in lumea fara de onoare a remorelor.
  • +9 (11 voturi)    
    Belea (Joi, 4 iulie 2019, 12:34)

    aladdin [utilizator]

    Mai multa presa decat "protestanti" :D
  • +8 (10 voturi)    
    Vai, vai (Joi, 4 iulie 2019, 12:35)

    omezu [utilizator]

    Pai sa-i puna cu el in celula in semn de solidaritate!
  • +8 (10 voturi)    
    Cei mai prosti dintre prosti. (Joi, 4 iulie 2019, 13:26)

    asavreau [utilizator]

    Ce treabă are Penitenciarul Rahova cu rejudecarea lui Dragnea?Cand eşti prost vrei o lege pe care sa o pricepi şi tu,nu o lege corectă.Asta nu înseamna ca au dreptate şi conform noi legi votate de PSD-ALDE,indivizii pot să stea alături de Dragnea la puşcărie.Şedere lungă şi cu folos.Pentru noi.