Marian Oprișan: De astăzi avem un alt PSD / Discuția pe justiție în PSD a încetat

de MH     HotNews.ro
Marţi, 28 mai 2019, 14:55 Actualitate | Esenţial


Marian Oprisan
Foto: Agerpres
Vicepreședintele PSD Marian Oprișan a declarat marți, după ședința Biroului Permanent Național al PSD, că "alegerile le-a pierdut PSDragnea", iar "de astăzi avem un nou PSD". ”Discuția pe justiție în PSD a încetat”, a mai spus Oprișan, susținând că persoanele care au probleme cu justiția nu vor mai putea face parte din conducerea partidului.

”Alegerile le-a pierdut PSDragnea. De astăzi avem un alt PSD. Avem un PSD preocupat de problemele reale ale românilor și să le facem românilor o viață mai bună. (...) Discuția pe Justiție în PSD a încetat. Justiția trebuie să fie independentă, să aibă toate condițiile să funcționeze. În România trebuie înțeles un lucru - cei care fură de la comunitate trebuie să meargă la pușcărie, dar pe bază de probe certe, nu de denunțuri calomnioase", a declarat liderul PSD Vrancea, citat de Mediafax.

El a mai susținut că cei care au probleme cu Justiția nu vor mai putea să facă parte din conducerea PSD.

Ședința conducerii PSD în care liderii au discutat despre strategia partidului după eșecul de la europarlamentare și după încarcerarea lui Liviu Dragnea s-a încheiat. Social-democrații vorbesc deja pe voci diferite. Câțiva lideri vor ieșirea de la guvernare, însă nucleul dur al partidului încearcă să strângă rândurile. De la ora 18.00, va avea loc ședința Comitetului Executiv al PSD.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8912 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 28 mai 2019, 15:13)

    [anonim]

    • +7 (9 voturi)    
      PSD a murit...traiasca PSD (Marţi, 28 mai 2019, 15:46)

      Mannpawel [utilizator] i-a raspuns lui

      degeaba bagi la puscarie cate un PSD-ist daca ei sunt toti PENALI! azi intra unu,maine apare alt penal la conducere si spune ca vrea binele romanilor...


      PSD e ca ISIS, numai ca la ei e o doctrina extremista de hotie
    • +5 (5 voturi)    
      da da (Marţi, 28 mai 2019, 16:20)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui

      e un alt PSD cu aceeasi oameni, indrazneste sa te lasi prostit !
  • +13 (15 voturi)    
    mareane... (Marţi, 28 mai 2019, 15:15)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    las-o mai moale ca furi curent... poate te trage dragnea dupa el cu un denunt de niste contracte...
  • +14 (16 voturi)    
    dar cei care au furat? (Marţi, 28 mai 2019, 15:19)

    UglyKidJoe [utilizator]

    poate ne zici si noua cum ai facut palatul ala din salariu de bugetar, sau au cumparat-o parintii odata cu masina
    • +1 (1 vot)    
      A pierdut pricesul cu jurnalistul care a scris (Marţi, 28 mai 2019, 16:50)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

      acest articol:

      https://www.vrancea24.ro/nababii-contractelor-pe-bani-publici-din-judet-deputati-ziaristi-si-sponsori-la-partid-cu-probleme-penale
  • +11 (13 voturi)    
    Discutie incheiata? (Marţi, 28 mai 2019, 15:26)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Dar pe colegii tai Iordache, Nicolicea, Nicolae, Radulescu, Stefanescu (sa dau doar cateva exemple) i-ai intrebat ce parere au?

    Nu stiu de ce, insa cred ca PSD va avea in continuare o preocupare constanta in a-si subordona justitia, pana cand (si daca) mai poate... ca de vrut, vrea tot timpul. Sunt prea multi cu bube penale pe cap adunati in jurul recent condamnatului.
  • +9 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 28 mai 2019, 15:35)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      corect (Marţi, 28 mai 2019, 16:04)

      vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui

      Subscriu, cu precizarea că dacă nu ar fi fost A3 ori Rtv, nu s-ar fi propagat minciuna și dezinformarea în asemenea hal.
      Alo CNA! cred că niște posturi TV se cer desființate!. Se aude?
  • +7 (9 voturi)    
    Hopa! (Marţi, 28 mai 2019, 15:40)

    stefanuisse [utilizator]

    Ăștia tocmai și-au pus dinamita sub fund...Cum să declari " Discuția pe Justiție în PSD a încetat. Justiția trebuie să fie independentă, să aibă toate condițiile să funcționeze."
    Adică recunosc, așa, pe față, că modificarile pe justiție au fost făcute cu dedicație?
  • +7 (7 voturi)    
    Auzi la el... (Marţi, 28 mai 2019, 16:46)

    aladdin [utilizator]

    Cica "cei care au probleme cu Justiția nu vor mai putea să facă parte din conducerea PSD."
    Adica PSD nu va mai avea conducere?!?
  • +2 (2 voturi)    
    chiar daca a adaugat o gramada de frisca (Marţi, 28 mai 2019, 17:13)

    asadar... [utilizator]

    PSD continua sa manance acelasi rahat
  • +3 (3 voturi)    
    Jet (Marţi, 28 mai 2019, 17:39)

    JustinCase [utilizator]

    Adica, partidul era Dragnea, bai baiatule si cum a disparut Daddy, gata voi tot restul mizeriilor ati incetat sa mai fiti pestilentiali subit?

    Tu inca traiesti cu impresia ca toti locuitorii tarii asteia sunt cu doi neuroni, precum alegatorii vostri?
  • +1 (3 voturi)    
    Oprisan cel curat (Marţi, 28 mai 2019, 18:31)

    middle_brick [utilizator]

    S-a găsit Oprisan sa vorbească, acest Stalin asa cum i-a zis CTP-ul, Oprisan al carui gard de la mosie perimetral depășește un km lungime, asta care isi ducea iubita cu elicopterul, căruia i-a luat ma-sa mașină de 100k, cel care ii zicea unui aghiotant care il dăduse de gol ca sa nu-l mai contrazică niciodată. PSD este cancer nu are cum sa fie ceva bun in tot partidul asta. Oprisane!!! nu crezi ce iti spun însă ai încredere, lângă Dragnea o sa ajungi!!!
  • 0 (0 voturi)    
    O 'ntorci pe dos si e ca noua! (Marţi, 28 mai 2019, 19:26)

    remicristian [utilizator]

    O iei, o scuturi, o'ntorci pe dos si e ca noua! Astia cred ca prostirea merge in orice situatie! In penitenciare s-a votat masiv cu oparticipare de peste 80% si 90% au votat PSD! Asta da electorat captiv! Restul votantilor sunt captivi insa in regim deschis!
  • 0 (0 voturi)    
    propunere (Miercuri, 29 mai 2019, 0:21)

    _tudor_ [utilizator]

    Am o propunere (foarte serioasa) pentru domnul Oprisan:
    Ca sa fie luat in seama poate initia modificarea legii partidelor asa incat partudul politic condus de un condamnat ( in prima instanta ) mai mult de 3 luni de la condamnare:
    Partidul are ocazia sa se distanteze de infractor sau tara are ocazia sa se distanteze de gasca de infractori numita partid.
    Iar legea nu e pentru Dragnea (ca de asta am scapat) nici pentru PSD ci pentru viitor.