Maneaua lui Guţă dedicată PSD, ştearsă de pe contul inițial de YouTube, în urma unei reclamații a organizatorilor Neversea

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 14 mai 2019, 9:30 Actualitate | Esenţial


Nicolae Guta - cântec pentru PSD
Foto: google
Maneaua lui Nicolae Guţă dedicată PSD a fost ştearsă de pe YouTube pentru încălcarea drepturilor de autor, din cauza unei reclamații a organizatorilor Neversea. Imagini de la festival au apărut în clip, fără ca aceştia să îşi fi dat acordul.

"Acest videoclip nu mai este disponibil din cauza unei reclamații privind drepturile de autor, emisă de Festivalul Neversea", este mesajul care apare pe contul inițial de YouTube.

Videoclipul mai apare însă pe alte conturi de YouTube.


Videoclipul începe cu ”Guță Nicolae Magnificul”, care dedică această manea pentru ”cel mai tare partid din România –PSD”. Acesta este mesajul transmis de Guță, în background derulându-se imagini de la mitingurile PSD, în care apar Liviu Dragnea, dar și o femeie care numără banii.

Maneaua lui Guță a stârnit duminică un val de reacții. În clip apare un steag ce pare a fi al Rusiei, un avion al operatorului aerian rus Aeroflot, dar și imagini de la Festivalul Neversea.


















11302 vizualizari

  • -30 (34 voturi)    
    Cand facea pt Basescu era de bine... (Marţi, 14 mai 2019, 9:45)

    Miky60 [utilizator]

    Acum cand face pt PSD e de rau. Ce ti-e si cu dubla masura...
    • +14 (18 voturi)    
      Da nene.. era de bine. (Marţi, 14 mai 2019, 10:48)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Da' nu facea el pentru Basescu si nu a fost scos de pe Youtube ca nu face bine, ci pentru ca nu a respectat drepturile de autor. Sa faca alt clip doar cu imaginile lui dracnea si ai sa vezi ca o sa fie (de) bine.
    • +8 (10 voturi)    
      N-ai înțeles nimic... (Marţi, 14 mai 2019, 11:31)

      bogdanrech [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      nici când a făcut pentru Băsescu nu a fost bine. Problema este unde a ajuns România, la ce nivel de inteligență! Adică indivizi care cântă pentru proști să ajungă așa vedete, încât să-și zică Magnific, Copilul de aur, Salam șamd să fie mai cunoscuți decât Karpen de exemplu! Scârbos! Întro țară cu un nivel mediu de inteligență acești indivizi nu ar avea ce să caute, darămite să scoată bani din mii de albume vândute și peste asta să mai compună și manele pro politică.
  • +19 (23 voturi)    
    ahahaha (Marţi, 14 mai 2019, 9:52)

    liviu_ [utilizator]

    si astia de la youtube... niste sorosisti nene
    • +4 (4 voturi)    
      De parca (Marţi, 14 mai 2019, 11:54)

      tony-s [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      nu-l mai gasesti pe youtube in inca 5-6 linkuri.
  • +18 (20 voturi)    
    Hotii fura. (Marţi, 14 mai 2019, 9:55)

    Alovi [utilizator]

    Si apa e uda.
  • +6 (10 voturi)    
    O "capodopera" marca Sputnik (Marţi, 14 mai 2019, 11:24)

    xolv [utilizator]

    mare pacat...
  • +1 (3 voturi)    
    Cand credeai ... (Marţi, 14 mai 2019, 12:36)

    UltimulStingeLumina [utilizator]

    Ca PSD-istii si-au atins limitele in ceea ce priveste nerozia ... hopa ... mai apare cate o stire din asta.
    Dovada ca nu, niciodata nu vor termina sa fie prosti!
    Si hoti! Dar asta e alta discutie.

    Parca-i vezi fericiti, facand socoteala la vizualizari "fara numar".
    N-a fost unul pe care sa-l duca neuronu' sa verifice continutul videoclipului.
    Sau macar sa mai plateasca doi lei gauriti cuiva in stare sa o faca

    Vai viata noastra pana scapam de ei!
  • +3 (5 voturi)    
    Ia asculta, mai Guta (Marţi, 14 mai 2019, 12:37)

    ipolitic [utilizator]

    cum suna o doina adevarata:

    Foaie verde maghiran
    Ma zbat neica de-un an
    Sa fac "amin" din "aman"
    Ma zbat neica de-o vreme
    Si ma dau cu unt si creme
    Ca statul cel paralel
    Ma vrea sot la mititel
    Ma vrea sot la mititica
    De ma copleseste frica
    Foaie verde maghiran
    M-a facut mama viclean
    Curat teleormanean
    Am de toate, bani, avere
    Am vila cu belvedere
    Doar un singur handicap:
    Nu stiu Doamne de mai scap
  • +2 (4 voturi)    
    altceva in afara de furt? (Marţi, 14 mai 2019, 12:41)

    CIP03 [utilizator]

    Tipic PSD-ul , au facut un clip furand de la altii!
  • 0 (0 voturi)    
    in PSD toti copiaza (Miercuri, 15 mai 2019, 2:52)

    John_english [utilizator]

    de la doctorate la manele.