Reacția lui Nicolae Guță, după valul de critici pentru maneaua dedicată PSD

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 13 mai 2019, 11:05 Actualitate | Esenţial


Guță
Foto: Facebook
Nicolae Guță a avut o primă reacție după ce a fost criticat dur de fani pentru maneaua dedicată "celui mai tare partid din România - PSD”, prin care îndeamnă românii să voteze Liviu Dragnea și PSD.

"Mai facem și dedicații speciale că doar trăim într-o țară democratică!", a scris Nicolae Guță, duminică noapte, pe Facebook, după ce a fost criticat de fani pentru maneaua dedicată PSD.
Mesajul său a adunat peste 1.200 de comentarii, majoritatea critice.

"Bossule , ai fost ca un unchi pentru mine. Cu muzică ta am crescut , faraoane. Erai idolul meu. Și acum îmi dai palma asta ? Cum să te vinzi pentru PSD ? Nici nu îți dai seamă cât m-ai rănit împărate! Eu atât îți zic : ai mai pierdut un fan!" / "De ce ne trădezi, Iuda? Ai avut o reputație deosebită, însă acum vei fi urât de toate generațiile posibile" / "Ai 261.153 de fani pe pagină sunt curioasă cu cîți o să mai rămai după dedicația asta" / "Pentru niște bani ți-ai pierdut mai mult de jum din fani care iai câștigat de o viață rușine" / "Deja am aruncat toate Cd-urile cu Guță. Ești de domeniul trecutului"/ "Vai de capu tău ,rău ai ajuns, erai preferatul meu dar m-ai dezamăgit" - sunt câteva dintre mesajele lăsate de fani pe pagina de Facebook a lui Nicolae Guță.


Videoclipul începe cu ”Guță Nicolae Magnificul” care dedică această manea pentru ”cel mai tare partid din România - PSD”.


Secretarul general al PSD Codrin Ștefănescu l-a felicitat, duminică, pe Facebook, pe Nicolae Guță pentru piesa ”Victorie PSD”. Acesta spune că ”o parte din presa securistoidă – hastagistă – penelistă – iohannistă a luat foc cu indignare” și ”au urlat de invidie”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















21797 vizualizari

  • +27 (31 voturi)    
    ahahha (Luni, 13 mai 2019, 11:17)

    liviu_ [utilizator]

    1 - "Mai facem și dedicații speciale că doar trăim într-o țară democratică!" - cu alte cuvinte am facut-o pt bani!
    2 - tovarasu gutza ... de maimutza... "uita" ceva important: intr-o tra democratica am dreptul sa te si injur pt ce ai facut :P
    3 - psd se adreseaza din ce in ce mai mult doar oamenilor prosti.... deja ignora pana si bugetarii si se adreseaza doar tziganilor, asistatilor sociali, batranilor etc etc
  • +21 (23 voturi)    
    Noul ministru al culturii (Luni, 13 mai 2019, 11:20)

    Martinezu [utilizator]

    si daca presedintele nu e de acord, va fi numit secretar de stat.
    Alta data asta trecea drept o gluma ruseasca. Azi este normalitatea.
  • +11 (13 voturi)    
    Cine plateste lautarii, ala comanda muzica (Luni, 13 mai 2019, 11:35)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Ce va mirati asa?

    Atat si-a permis pesedeul dupa bugetul pe care si l-a alocat
  • +16 (20 voturi)    
    daca guta are puterea sa influenteze votul (Luni, 13 mai 2019, 11:45)

    AndJorj [utilizator]

    prin manele, inseamna ca Romania a ajuns in cancer metastazic... eu nu inteleg de unde atatea reactii in spatiul public la asemenea gunoaie.
  • +7 (9 voturi)    
    Hotnews (Luni, 13 mai 2019, 13:15)

    lgeu [utilizator]

    evidenteaza prin acest articol, ca sunt multi fani ai acestui domn, care il critica pentru ca a dedicat acesta 'melodie' PSD-ului.

    Direct spus, multi manelisti voteaza alt partid: PNL, USR-PLUS, PMP, etc. Bravo, avem viitor!

    Inca o confirmare ca - din pacate - in acest moment nu exista nicio diferenta intre partidele politice din Romania!
  • +12 (12 voturi)    
    Cand te saturi de muie ai vrea sa nu stie toti (Luni, 13 mai 2019, 16:10)

    Ioko [utilizator]

    Da măi e democraţie iar dacă te asociezi cu orice târâtură ia-ţi bucuros şi muia care vine cu asocierea cu ei aşa că nu te mai plânge pe spatele democraţiei şi bucură-te de muia care ţi-ai dat-o singur că numai în comunism făceau pe mironosiţele şi nu se purta cu muia decât aşa pe la colţuri.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunteți niște oameni răi (Marţi, 14 mai 2019, 11:13)

    Ion Radoi [anonim]

    Împărateee!!! Palpatineee!!! Nu-i asculta bre p-ăștia, că e niște hateri cocliți, plătiți de Iohannis. Nu le mai ajunge haștagurile... Mie mi-a plăcut de tine. Ești un împărat bun și blând, chitit pă chill, așa. Normal că mai facem și dedicații, că e democrație. Păi da... Ca să fie bine, să nu fie rău, mai lom un mic, o bere, o ciorbiță de burtă, o găleată, un mop. Ai și vocație universală, depășești sfera la planeta asta, o arzi cu marțienii. Poporul te iubește, să știi dă la mine! Și-ar da veața pentru tine. Da` chiar, de ce nu candidezi?