Prima reacție din PSD, după maneaua dedicată de Guță. Ștefănescu: Mie chiar îmi place / O parte din presa securistoidă – hastagistă – penelistă – iohannistă a luat foc cu indignare / Au urlat de invidie

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 12 mai 2019, 18:24 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Agerpres
Secretarul general al PSD Codrin Ștefănescu l-a felicitat, duminică, pe Facebook, pe Nicolae Guță pentru piesa ”Victorie PSD”, lansată în timpul campaniei electorale pentru alegerile europarlamentare din 26 mai. Acesta spune că ”o parte din presa securistoidă – hastagistă – penelistă – iohannistă a luat foc cu indignare” și ”au urlat de invidie”.

”O parte din presa securistoidă – hastagistă – penelistă – iohannistă a luat foc cu indignare când a ascultat maneaua lui Guță despre PSD! S-au tăvălit pe jos, au făcut crize de nervi, au urlat de invidie. Dar mie chiar îmi place mult, mult de tot! Bravo, Guță !”, a scris Codrin Ștefănescu pe Facebook, distribuind clipul lui Guță, în care acesta îndeamnă românii să voteze cu Liviu Dragnea și PSD.


În clipul video realizat de Nicolae Guță autointitulat ”Magnificul” cu maneaua dedicată celui „mai tare partid din România – PSD” apar imagini cu un steag ce pare a fi al Rusiei, dar și o secvență în care apare un avion al Aeroflot, operatorul aerian național al Federației Ruse.

















21207 vizualizari

  • +47 (51 voturi)    
    "Dar mie chiar îmi place mult, mult de tot !" (Duminică, 12 mai 2019, 18:37)

    trandafil [utilizator]

    Asta iti e nivelul! Ce putem astepta de la un cap de pluta?
    • +13 (15 voturi)    
      Clanul Sportivilor a facut pace cu cele tiganesti? (Duminică, 12 mai 2019, 20:21)

      DihoricaVacila [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      Stiam ca Sportivii (condus de Stefanescu), din care fac parte Jandarmeria si Dinamo precum si Brigada Speciala Vlad Tepes (Serviciile secrete loiale PSD) se cam bateau cu clanurile tiganesti. Acum o dau la pace, probabil pe bani rusesti, pe fonduri de destabilizare a UE.
      SRI iar tace si NU face.
  • +35 (39 voturi)    
    stefanescu (Duminică, 12 mai 2019, 18:39)

    sile1 [utilizator]

    La ce fel de declaratii te poti astepta de la un " manelist "
    in politica ?

    Manelistul la manelist trage !
    • +7 (9 voturi)    
      si eu tot cu gandul la pezede adorm (Luni, 13 mai 2019, 0:22)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      imi imagiez ca sunt inca in armata, in perioada 21-25 dec 1989 si ii salut din picioare pe toti pezedei, pe melodia lui miela asta de guita...
  • +31 (35 voturi)    
    Nici nu e de mirare (Duminică, 12 mai 2019, 18:40)

    Dalinar [utilizator]

    Bou la bou rage si prost la prost trage.
  • +32 (36 voturi)    
    Atat s-a putut. (Duminică, 12 mai 2019, 18:49)

    JohnR [utilizator]

    Daca astia castiga alegerile... mi-e unul mi-e clar care e nivelul Romaniei ca tara.
    • +6 (8 voturi)    
      Nu-i asa de simplu. Intreaba-te cine numara (Duminică, 12 mai 2019, 21:38)

      alibaba: 10 AUGUST 2018 [utilizator] i-a raspuns lui JohnR

      voturile si actioneaza si tu!

      Nu pune stampila pe document inainte sa-l citesti! ;))
  • +36 (40 voturi)    
    Cata dreptate are.. (Duminică, 12 mai 2019, 18:53)

    bigbrother [utilizator]

    Invidia imi galgaie in nas ascultand aceasta capodopera muzicala din partea Magnificului..oare voi putea fi vreodata ca el?

    Cu umilinta imi incerc norocul si ii dedic si eu aceste versuri lui Codrin, urmas tampit al lui Vadim:

    Foaie verde de dudau,
    Eu ma..in gustul tau.

    ma scuzati, n-am gasit alta rima.
    • +21 (23 voturi)    
      Si iar verde... (Duminică, 12 mai 2019, 19:09)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui bigbrother

      ...si-o sipica/Codrin are...mana...mica.
  • +28 (32 voturi)    
    Daca hohotele de ras (Duminică, 12 mai 2019, 18:55)

    fat.cat [utilizator]

    sunt sinonime cu invidia si indignarea (sic!), atunci am fost indignati pana la loc comanda toata dimineata, bai Codrin. Eu nici acum nu mi-am revenit. Sunt verde de pizma. Mai ales ca pentru noi nu lalaie niciun tugulan analfabet care-si zice “Magnificul”. E jale mare peste tot in tara ca l-ati monopolizat voi pe cel mai ridicol manelist ever. O asociere fireasca. Spalati-va pe cap cu el si inca o data: succes (cauta “sinonimele”) la alegeri.
    • +5 (7 voturi)    
      Complicat (Luni, 13 mai 2019, 1:35)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Codrin n-a inteles nimic din postarea dvs.
      Incercati sa condensati mesajul in maximum 15 cuvinte, selectate din vocabularul principal de 1000 de cuvinte. Atunci poate-poate...
  • +23 (27 voturi)    
    Traditionalisti nene nu gluma (Duminică, 12 mai 2019, 18:57)

    Ioko [utilizator]

    Mai Codrine hai spune ca zici bine ca poate se prinde si ultimul prost din tara asta ce partid sunteti mai ales ca numai cu sula traditionalista stati in gura toata ziua iar acuma ati sarit de la sule UDMR-iste la dinalea ciocolati cu drapele rusesti.
    Ioi cand o sa ajunga sa va calareasca si romanul s-a terminat ca va lasa cracanati pe toata viata.
  • +20 (24 voturi)    
    Muzica de psucariasi (Duminică, 12 mai 2019, 19:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Va doresc mult manele la toti... La Rahova, dupa gratii, ca ultimele secaturi de borfasi ce sunteti.
  • +20 (24 voturi)    
    PSD- partid de manelisti. (Duminică, 12 mai 2019, 19:17)

    asavreau [utilizator]

    Eu stiu ca manelele sunt specifice unei minoritati care nu-i place munca.Sa fim atenti cine ne da sfaturi de patriotism,un partid care are cantece simbol de lene,hotie si infractionalitate.
    • +6 (8 voturi)    
      Avanpost Radio Vanghelie (Luni, 13 mai 2019, 1:12)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Atat !
  • +19 (23 voturi)    
    Păi dragă domnule... (Duminică, 12 mai 2019, 19:26)

    Ion B [utilizator]

    aș fi fost tare dezamăgit să nu vă fi plăcut!!!
  • +13 (15 voturi)    
    In special steagul Rusiei pe fundal (Duminică, 12 mai 2019, 20:32)

    John_english [utilizator]

    spune multe despre PSD si intențiile partidului.
  • +13 (15 voturi)    
    că doar nu se ascultă Bach sau Rammstein la PSD... (Duminică, 12 mai 2019, 20:40)

    Coresponedntu [utilizator]

    Codrine, ne așteptam să îți placă manelele. nu e nici o surpriză pentru români, stai liniștit, mai ales maneaua dedicată de Guță PSD ului e normal să îți placă... În ce anturaj elevat și select vă învârtiți la PSD, printre interlopi, cocalari, fetițe dulci siliconate și buzate, nici nu ne mai miră pe noi românii că aveți astfel de preferințe muzicale....ce doreați să se asculte la PSD , Mozart, jazz sau rock de calitate? Teme ca , să moară dusmanii mei, dă mamă cu biciu n mine, pușcărie pușcărie, n am făcut nici rău nici bine, ilustrează PSD perfect ... propunem constituirea unui colectiv de creație format din Guță, Salam, Adrian Copilu Minune, care să compună imnul PSD...
  • +12 (14 voturi)    
    ..sorosista-rezistista... (Duminică, 12 mai 2019, 21:33)

    ipolitic [utilizator]

    lasati-l pe Codrin sa zica ce vrea, trebuie sa fim toleranti cu un dezavantajat. Nu mental sau fizic, ci ma gandesc ca daca pica intr-o buda scolara, n-ai de ce sa-l prinzi sa-l tragi afara. Asa ca...
  • +11 (13 voturi)    
    Si mie mi-a placut (Duminică, 12 mai 2019, 21:42)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    Aduce ceva din armoniile lui Giacomo Puccini, ceva din tragedia Toscai combinata cu scena cand Cio-cio-san isi face harakiri.

    Ce insa ar trebui sa stie (sunt convins) domnul Codrin Stefanescu este ca toate personajele principale ale lui Puccini au sfarsit moarte. Toate, exceptand una: Turandot. Motivul? A murit Puccini.

    In replica il indemn pe domnul Stefanescu sincer sa audieze Nessun Dorma (in interpretarea lui Pavarotti - mort si el). S-ar putea sa se obisnuiasca cu acest gand.
    • +6 (8 voturi)    
      Hah? Uat?? (Luni, 13 mai 2019, 1:38)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Remulus si Rromus

      Cine mai e si luzarii astia?!?
      Haide, bah, lasa-ne, noi suntem pesedisti...
      Bag-o, vere, pe-aia cu "sa moara dujmanii mei, ca am bani mai multi ca ei...."
  • +9 (11 voturi)    
    Atat ii duce capul pe PSD-isti (Duminică, 12 mai 2019, 21:53)

    matali [utilizator]

    Nu ai ce sa le ceri PSD-istilor. Sa mai pomenesti de cultura si educatie, printre ei , rad pana si curcile. Profita de pe urma categoriilor defavorizate, a betivilor de prin carciumi, drogatilor, asistatilor sociali etc. Au tot interesul sa ramana asa, pentru a-i vota in continuare.
  • +7 (9 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 12 mai 2019, 22:25)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    una e sa-ti cante lautarii si alta e sa-ti cante manelistii ... ce hal de partid mai e acum pesedeu', cu dedicatie de-asta ..???
  • +7 (9 voturi)    
    invidie la ce? (Duminică, 12 mai 2019, 23:23)

    alexman1 [utilizator]

    Hai ca esti penibil. Invidie la ce?La prostie?..Deveniti tot mai parareli cu tara asta si ma bucur ca nu vedeti asta.Cu fiecare pas va excludeti tot mai mult.Succes
  • +7 (9 voturi)    
    psihologie a la Codrin (Duminică, 12 mai 2019, 23:59)

    Dizidentul [utilizator]

    la cit de inteligent este clar ca sarbatoreste ca o victorie asupra partidelor concurente, acum intelege toata lumea cind proverbul spune"parul bun paraseste capul prost"
    • +1 (3 voturi)    
      post (Luni, 13 mai 2019, 11:59)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      O corectie "parul destept..."
      • -1 (1 vot)    
        este adevarat (Luni, 13 mai 2019, 14:15)

        Dizidentul [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        aveti dreptate sper totusi ca s-a inteles ce am incercat sa comentez(persoana in cauza tot proasta ramine)
  • +6 (8 voturi)    
    s-au gasit hotii cu prostii si cu politicieni (maf (Luni, 13 mai 2019, 1:05)

    MG [utilizator]

    s-au gasit hotii cu prostii si cu politicieni (mafia) si culmea, se plac!!
  • +6 (8 voturi)    
    Lasand glumele de mai sus la o parte (Luni, 13 mai 2019, 1:40)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... adevarul e ca acest Codrin ar putea fi o avere pentru opozitie, daca ar fi astia mai dezghetati. E ATAT de tampit incat aproape ca nu-ti vine sa crezi ca, vb lui Plesu, chiar exista...
    • +2 (4 voturi)    
      nu, nu cred! (Luni, 13 mai 2019, 9:16)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      Nu sunt de loc convins ca acest "cap de prezervativ" este prost.

      Ca orice politician de succes, dumnealui spune publicului exact ce acesta doreste sa auda, TOATE zicerile dumnealui se adreseaza electoratului pedesere, si rezoneaza perfect cu mentalitatea acestora!
  • +1 (3 voturi)    
    nazi (Luni, 13 mai 2019, 10:09)

    gituca [utilizator]

    Asta e ministrul propagandei al lui Dragnea, un fel de Gobbeles Numai ca ala ii indemna pe nemti sa-i faca praf pe evrei, pe cand consilieri israelieni ai psd-ului ii indeamna pe romani sa se faca praf intre ei!
  • 0 (2 voturi)    
    sincer (Luni, 13 mai 2019, 15:20)

    liviu_ [utilizator]

    si mie imi place...
    este perfecta... arata exact votantul psd si politicianul psd: prosti, inculti, hoti, nepasatori etc

    evident ca nu am ascultat abominatia aia... dar consider ca aceasta manea dovedeste inca odata ce fel de partid este psd!
  • 0 (0 voturi)    
    soap opera (Luni, 13 mai 2019, 22:38)

    1A [utilizator]

    lui Frankenstein de P$D ii plac manelele si interlopii, ce surpriza.