Carmen Dan răspunde atacurilor fostului premier Tudose: Un bădăran, un oportunist și un securist

de MH     HotNews.ro
Marţi, 23 aprilie 2019, 10:20 Actualitate | Esenţial


Mihai Tudose si Carmen Dan
Foto: Agerpres
Ministrul de Interne, Carmen Dan, continuă războiul cu șeful Direcției Generale Anticorupție (DGA) și cu fostul premier Mihai Tudose, pe care îl numește "bădăran, oportunist și securist". "Este plină politica românească de domnișori din ăștia frustrați", a comentat Carmen Dan despre Mihai Tudose.

Carmen Dan, pe care șeful DGA, Cătălin Ioniță, a acuzat-o de minciună, a spus, marți dimineață, că nu vrea să lungească acest subiect, susținând că Ioniță "și-a dorit să devină un personaj și a prins culoar".

Ministrul de Interne a ținut însă să răspundă atacurilor fostului premier Mihai Tudose, pe care l-a numit "bădăran, oportunist și securist".

"Este plină politica românească de domnișori din ăștia frustrați care știu să lupte bărbătește cu femeile, jignind. Un bădăran, un oportunist și securist, nu neapărat în acestă ordine", l-a calificat Dan pe fostul premier Tudose.

De asemenea, ea i-a catalogat pe Tudose și Ioniță "doctori în fariseism", făcând referire la titlurile de doctor ale acestora și la acuzațiile de plagiat.


Ieșirea lui Ioniță vine la câteva zile după ce, în urma bilanțului DGA, ministrul de Interne a anunțat că vor fi schimbări la nivelul Direcției, reproșând că activitatea acesteia a vizat în proporție de doar 10% angajații ministerului.

Duminică seară, Cătălin Ioniță a transmis o scrisoare deschisă în care susține că schimbările îl vizează de fapt pe el. Mai mult, el o acuză pe Carmen Dan de "prezentarea mincinoasă făcută în luna ianuarie 2018 când în disputa politică cu premierul de la acea vreme, Mihai Tudose, s-a prezentat public un raport din care reiese că sunt de acord cu ocuparea funcţiei de Inspector General al Poliţiei Române”.

În replică, ministrul a calificat drept "duplicitar” comportamentul lui Ioniță.

Imediat, fostul premier Mihai Tudose a acuzat-o din nou de minciună pe Carmen Dan."Mincinoasă. Agresivă și Incompetentă. O reprezentare perfectă a omului lu’ Dragnea. Ministrul de Interne... Carmen Dan”, a scris el pe Facebook.


CITEȘTE ȘI:
Carmen Dan vs. Cătălin Ioniță și Mihai Tudose. Cine minte? Cronologia unui scandal care s-a încheiat cu demisia unui premier și demiterea șefului poliției



















5629 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Secretara (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:23)

    mitg [utilizator]

    Simte ca se apropie ziua in care se va intoarce la facut xeroxuri.
    • +6 (6 voturi)    
      La Revista Locala din Videle (Marţi, 23 aprilie 2019, 11:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Iar la Seral va preda Initierea in video chat impartasind Secretul lui Nemesis
      http://www.ziare.com/targoviste/stiri-actualitate/talent-actualul-ministrul-de-interne-a-jucat-in-secretul-lui-nemesis-6531759
    • +5 (5 voturi)    
      Secretara de Teleroman ce facultate a facut? (Marţi, 23 aprilie 2019, 11:35)

      Mannpawel [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ea a fost anjagata la CJ Teleorman pt ca Dragnea era sef acolo si lui ii plac blondele care executa ce vrea el
    • +4 (4 voturi)    
      Trebuie sa se intoarca (Marţi, 23 aprilie 2019, 13:00)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      dar nu la xerox. Trebuie sa apara in fata completului de judecata. Nu se poate ca toti batausi si tortionari sa fie judecati 25 de ani mai tarziu, a se vedea toc. Ilici.
      Tovarasa a actionat in interesul unui grup infractional ....exista ceva legi legate de chestile astea.
      Nu ma astept ca justitia prinsa in colivie sa le vada ....dar daca mergem toti la vot isi va redobandi libertatea. Si va ajunge acolo unde este locul tortionarilor si criminalilor! Au murit oameni pe 10 august, trebuie sa raspundeti penal tovarasa Carmen Dan!!!
    • +2 (2 voturi)    
      A plecat Tudorel,face ievaluarea Carmen. (Marţi, 23 aprilie 2019, 13:27)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Cu vocabularul de mahala,Carmen la ievaluat pe Tudose.Nu corespunde pretențiilor lui Carmen.
  • +6 (10 voturi)    
    /// (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:28)

    hmara [utilizator]

    Ah ce-mi place cand va certati intre voi.
    Si unii si altii aveti dreptate in ceea ce afirmati despre celalalt.
    Atata-i Doamne !!!
  • +4 (8 voturi)    
    caracterizari (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:28)

    DrIon [utilizator]

    Cred ca ambii au dreptate in privinta celuilalt!
  • +6 (10 voturi)    
    In sfarsit! (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:28)

    Jolly Roger [utilizator]

    In sfarsit o discutie purtata la nivelul ei!
    Bravos!
  • +10 (12 voturi)    
    Pai tu ce esti? (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:30)

    LLLL [utilizator]

    O oportunista sluga lui Dragnea, cand mergea la baie..
    • +6 (6 voturi)    
      Cica ii facea bine (Marţi, 23 aprilie 2019, 11:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui LLLL

      La dintzi si la ten mersul la baie
  • +8 (12 voturi)    
    Frica incepe sa roada la stomac (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:45)

    Frank777 [utilizator]

    carmen Dan incepe sa inteleaga ca nu mai este cofetarie afacerea cu Dragnea si cum Dragnea nu a semnat nimic ramane Carmen sa plateasca la urma. Cand Dragnea pleaca cu elicopterul de pe acoperisul Casei poporului nu ia cu el decat 2-3 . Restul ii pupa mana si asteapta sa se reintoarca elicopterul.Nu se intoarce.Carmen va avea soarta Elenei Udrea -sedusa si abandonata.
    • +2 (2 voturi)    
      Posibil! (Marţi, 23 aprilie 2019, 13:31)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Poate ca esti prea optimist, dar scenariul este plauzibil.

      iar:
      "Dragnea nu a semnat nimic ramane Carmen sa plateasca la urma. "
      chiar este real!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Posibil! (Marţi, 23 aprilie 2019, 13:31)

      complet_ret [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Poate ca esti prea optimist, dar scenariul este plauzibil.

      iar:
      "Dragnea nu a semnat nimic ramane Carmen sa plateasca la urma. "
      chiar este real!!!!
  • +3 (5 voturi)    
    Atata stiu sa construiasca (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:53)

    ruskimushki [utilizator]

    daca au fani, inseamna ca fanii ori is morti, ori sunt setati altfel, ori sunt tradatori de tara cu totii.
    Am impresia ca revin vremurile lui maromet.
  • +5 (7 voturi)    
    wow (Marţi, 23 aprilie 2019, 10:57)

    liviu_ [utilizator]

    tovarasa a luat caracterizarea proprie si a aruncat-o in spinarea altuia...
    da este: badaranca, securista si oportunista, si hoata as adauga, o mica tentadiva de genocid... dar cine mai numara?!!
  • +6 (8 voturi)    
    Patima si Fatima (Marţi, 23 aprilie 2019, 11:00)

    un domn [utilizator]

    Si au dat mana cu DUamna Carmen
  • +4 (4 voturi)    
    este (Marţi, 23 aprilie 2019, 11:22)

    andrei1232000 [utilizator]

    plina politica si de blonde. inaugurarea facuta de Udrea, continuata de trupa lui Dragnea de la Teleorman: V.V. Dancila, Carmen Dan, etc. Daca pui la un loc un oportunist si o blonda ce iese?