Cristian Borcea, la Spitalul Floreasca după ce a acuzat probleme cu inima / El trebuia să meargă astăzi în instanță

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 2 aprilie 2019, 11:41 Actualitate | Esenţial


Cristian Borcea
Foto: AGERPRES
Fostul acționar al echipei Dinamo Cristian Borcea a fost transportat luni seară la Spitalul Floreasca din Capitală, având probleme cu inima, a anunțat marți avocatul său. Omul de afaceri trebuia să ajungă la instanța supremă pentru a fi audiat în dosarul lui Neculai Onțanu.

Apărătorii lui Cristian Borcea, care trebuia să fie audiat marți la Înalta Curte de Casație și Justiție în dosarul fostului primar al Sectorului 2 Neculai Onțanu, au anunțat că omul de afaceri a fost transportat luni seară la Spitalul Clinic de Urgență "Floreasca", acuzând probleme cu inima, scrie Mediafax.

Cristian Borcea este încarcerat la Penitenciarul Rahova, după ce a fost condamnat, pe 8 februarie, la cinci ani de închisoare în dosarul retrocedării plajelor, alături de Radu Mazăre. El s-a întors în detenție după ce fusese eliberat condiționat în vara lui 2018. Instanţa a dispus şi confiscarea sumei de aproape un milion de euro de la fostul acționar al echipei de fotbal Dinamo București.



















1862 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Sa ne rugam pentru el (Marţi, 2 aprilie 2019, 11:48)

    Lok [utilizator]

    Si pentru cei 9 copii ce ii are sub ingrijire.
  • +6 (8 voturi)    
    ahaaaaaaaa (Marţi, 2 aprilie 2019, 11:51)

    liviu_ [utilizator]

    deci asa se explica

    dracnea proces -> "poate e operat de hernie de disc" o sapt mai tarziu dansa fara probleme

    asta proces -> problemne la inima....

    prevad o alta revenire miraculoasa!

    cat de curand medicina romana o sa scrie carti stiintifice despre cum a reusit sa-i vindece pe acest oameni !
    sigur daca esti un prost de rand dau spaga 10000 si astepti cu orele , poate mori de o infectie, etc etc... dar astea sunt detalii minore!
    important e sa fie tratati puscariasii exemplar!
  • +6 (8 voturi)    
    Mno sarmanu' (Marţi, 2 aprilie 2019, 11:56)

    eurodaniel [utilizator]

    Cum îi pălește boala pe aștia fix când au înfățișări la tribunal? Mai era unul zilele trecute cu dureri de șale înaintea procesului apoi ... dănțuia la nuntă! Probabil și borcea are acum bube la inimă până trece procesul apoi se vindecă miraculos cu apă de ploaie rahoveană!
    Sper să se vindece repidi repidi să-și poată executa pedeapsa...
  • +3 (5 voturi)    
    Dragnea... (Marţi, 2 aprilie 2019, 12:11)

    dragos_k [utilizator]

    ...docet.
  • +4 (4 voturi)    
    GRAV! (Marţi, 2 aprilie 2019, 12:27)

    mfilip91 [utilizator]

    Instantelea astea cu dosarele lor cu tot sint un adevarat atentat la sanatatea omului!!! Unu' cu inima altul cu spatele... devine periculos!
  • +5 (5 voturi)    
    O mica corectie... (Marţi, 2 aprilie 2019, 14:36)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... "Omul de afaceri trebuia..." Cred ca se exagereaza prea mult cand i se spune lui Borcea om de afaceri. Combinatorul, bisnitarul, detinutul, fostul puscarias sau fraudatorul mi se par mult mai potrivite pentru acest individ. Nu de alta, dar exista si oameni de afaceri cinstiti in tara asta. Parerea mea.
  • +2 (2 voturi)    
    Să faceți o rubrică cu pușcăriași.Hotnews. (Marţi, 2 aprilie 2019, 15:10)

    asavreau [utilizator]

    Unde să publicați știri cu ei și despre ei.Și fără vorbe de alint ca//omul de afaceri//.Infractorul condamnat nu l-aș considera chiar om.Poate în devenire,dacă se îndreaptă.De aceia și sunt ținuți în pușcărie.Sunt un pericol pentru oameni și nu pot fi folosiți nici ca animale de companie.