Tudorel Toader îi răspunde lui Florin Iordache: Să te duci la televizor e frumos, dai bine pe ecran

de MH     HotNews.ro
Marţi, 26 februarie 2019, 13:07 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Captura video Facebook
Ministrul Justiției, Tudorel Toader, îi răspunde deputatului PSD Florin Iordache care l-a acuzat că ar fi trebuit să se consulte cu magistrații înainte de adoptarea Ordonanței de Urgență care modifică legile justiției. "Să te duci la televizor e frumos, dai bine pe ecran, îți spui punctele de vedere, eventual te raliezi celor nemulțumiți, dai și mai bine, dar există o tehnică legislativă", este replica lui Tudorel Toader pentru fostul ministru al Justiției Florin Iordache, artizanul Ordonanței 13.

Tudorel Toader a evitat marți să răspundă întrebărilor jurnaliștilor privind nemulțumirile magistraților după anunțul său de a abroga doar un articol din OUG 7.

"Orice lege poate fi modificată, nicio lege nu e lăsată de la Dumnezeu. Doamna prim-ministru v-a răspuns ieri, de comun acord am convenit cu cei care au participat asupra anumitor modificări pe care le vom respecta", a fost răspunsul evaziv al ministrului Justiției.

Toader a comentat însă criticile lui Florin Iordache și a ironizat PSD.

"Chiar nu le-am văzut criticile din PSD, dar dacă sunt și din PSD, sunt din partidul majoritar, nu au decât decât să inițieze proceduri de modificare, că să te duci la televizor e frumos, dai bine pe ecran, îți spui punctele de vedere, eventual te raliezi celor nemulțumiți, dai și mai bine, dar există o tehnică legislativă, proceduri valabile pentru toți", a spus Tudorel Toader, citat de Mediafax.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5576 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    perdea de fum (Marţi, 26 februarie 2019, 13:18)

    Captain Obvious [utilizator]

    niste jegosi
  • +4 (8 voturi)    
    e clar ca-i ateu (Marţi, 26 februarie 2019, 13:19)

    Mos Andrei [utilizator]

    "nicio lege nu e lăsată de la Dumnezeu"
    n-a auzit de cele 10 porunci? el incalca zilnic macar vreo doua de acolo.
    • 0 (2 voturi)    
      Alea 10 legi (Marţi, 26 februarie 2019, 14:29)

      Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      sunt ale stra stra bunicului lu' Kovesi, erau complet gresite pt ca spuneau sa nu PREAcurvesti si cum el curvasarea la grea le'a abrogat prin OUG ..

      PS: n'am inteles niciodata cum e cu "RREAcurvitul", cat de mult poti curvasarii ca sa nu se considere PREAmult? Dc ma duc la curve doar o data pe an e mult sau putin?
  • +6 (6 voturi)    
    Inca o mica cearta inventata? (Marţi, 26 februarie 2019, 13:23)

    calin__ [utilizator]

    Cam asta e pastila PSD la fiecare magarie ce o fac. Cum vad ca societatea se inflameaza si apar proteste, cum inventeaza certuri in "familia" PSD. Asa oamenii care protesteaza se mai tempereaza ca "poate poate face implozie PSDul".
    Sper sa nu se lase nimeni amagit. La fel ca si Firea (care isi vede de interes linistita, dand contracte cu dedicatie pe banii nostri), Tudorel se cearta cu Ciordache :) Seara eventual se vad la o bere si se uita la jurnalisti cum musca momeala.
  • 0 (0 voturi)    
    Si mafiotii se mai cearta intre ei! (Marţi, 26 februarie 2019, 14:33)

    Martinezu [utilizator]

    Dar borfasii!
  • +1 (1 vot)    
    Asa-i bre dorele? (Marţi, 26 februarie 2019, 14:34)

    mimiloi [utilizator]

    Matale stii foarte bine cu e cu datul pe sticla ca-ti place al naibii de tare sa te vezi cit esti da dastept si frumusel.
    Mars potai prapadite!
    Se cearta slugile intre ele care sta mai aproape de stapin.
  • 0 (0 voturi)    
    tehnica (Marţi, 26 februarie 2019, 21:12)

    Ilidia [utilizator]

    Si ce sa vezi, gargamel cel care trimite documente, sa spunem vineri seara, ptr. consultare si luni le publica vorbeste de tehnica. Sigur ca e, e tehnica ticalosilor...