Elena Udrea, eliberată din închisoare în ajunul Crăciunului, postează o nouă fotografie de familie

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 2 ianuarie 2019, 8:33 Actualitate | Esenţial


Udrea
Foto: Facebook
Fostul ministru Elena Udrea a postat pe Facebook o nouă fotografie de familie, imaginea fiind însoțită de urarea "Să aveţi credinţa şi puterea de a vă transforma dorinţele în realitate". Este a doua fotografie postată de Udrea după eliberarea din închisoarea din Costa Rica, în ajunul Crăciunului.

În fotografie, Elena Udrea apare la un restaurant, alături de mama sa, de logodnicul ei, Adrian Alexandrov, și de fetița lor.

"Vă urez în noul an să aveți credința și puterea de a va transformă dorințele în realitate!", a scris Elena Udrea.

Ea urează "La mulți ani" și le mulțumește celor care au felicitat-o de ziua ei, în 26 decembrie, spunând că i-au făcut ziua minunată.

Elena Udrea și Alina Bica, care s-au aflat în detenţie în Costa Rica din 3 octombrie 2018, în baza unor mandate Interpol emise la cererea României, au fost eliberate în 24 decembrie, în baza unei sentințe a unei instanțe din această țară, după ce ministrul Justiţiei Tudorel Toader a semnat documentele pentru eliberare. Tudorel Toader și-a motivat decizia prin faptul că pedeapsa de şase ani de închisoare primită de Elena Udrea în dosarul Gala Bute a fost suspendată prin decizia ICCJ, iar Tribunalul Bucureşti a revocat cererea de extrădare.

Deciziile instanţelor sunt consecinţa hotărârii CCR prin care constituirea completurilor de 5 judecători de la instanţa supremă a fost declarată nelegală.

De Crăciun, a doua zi după eliberarea din penitenciar, Elena Udrea a postat o fotografie alături de Adrian Alexandrov și fetița lor. Ea le-a mulțumit "celor care au făcut posibilă eliberarea" sa "înainte de sărbători".

















9321 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Next Level (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 8:40)

    un domn [utilizator]

    Iti decapitezi vecinul ca face galagie, te ascunzi in Bulgaria ( un fel de Costa Rica pentru restul lumii ) si astepti Minunea de Craciun sa fi declarat : nevinovat
  • +13 (17 voturi)    
    Pana cand veti mediatiza aceasta tzoapâ ? (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 9:38)

    Venier [utilizator]

    Poate ar fi mai bine sa ne anuntati la finalul procesului dacâ a fost sau nu condamnatâ.
    Sunt poate stiri mult mai importante decât mediatizarea tzoapelor valahe.
  • +11 (15 voturi)    
    Unde a avut timp si de bronzat ? (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 9:55)

    Krokus [utilizator]

    Ciudat,dar conditiile din inchisoare nu pareau asa de dure,a avut timp sa stea la soare la bronzat,cata ipocrizie zace in aceasta individa
    • +3 (9 voturi)    
      ... (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 15:27)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Krokus

      De cand a iesit a avut timp, e o saptamana si ceva. Ma bucur ca de data asta macar tine ea copilul in brate.
  • -15 (19 voturi)    
    viața e nedreaptă (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 10:25)

    Mazeta [utilizator]

    Kukuveaua ține în brațe un maldăr de dosare, jumătate clasate.
    • +1 (1 vot)    
      Foarte nedreapta. (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 20:06)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      De exemplu cazul tau: inca existi si postezi tot felul de idiotenii. Din pacate pentru noi.
  • +10 (16 voturi)    
    imbecila iremediabila (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 10:36)

    revo [utilizator]

    .
  • +8 (14 voturi)    
    Toate javrele inchina (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 10:50)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    cruci dupa ce fura si'i inhata "pulitia"
  • +16 (16 voturi)    
    Mare ghinion a avut Hitler (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 10:58)

    Intermezzo [utilizator]

    De ce? Păi dacă ar fi existat pe vremea lui PSD-ul si Curtea Constitutionala, nici nu trebuia să se sinucidă. Il eliberau ăia pe VICIU DE PROCEDURĂ şi mai primea şi despăgubiri.
  • +13 (15 voturi)    
    Fata asta ar trebui sa se dea la fund (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 11:01)

    Ochiana [utilizator]

    o perioada destul de lunga...sa-si inchida facebook ul, ceva de genul asta, sa dispara din atentia presei..

    Niste infractori mai mari ca ea stau bine merci in Madagascar si Serbia si nimeni nu face caz de ei...
  • +14 (14 voturi)    
    Delicios (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 11:10)

    Celbland [utilizator]

    Ce frumos este să petreci în tări exotice pe banii furați de la români, în timp ce multe dintre victimele tale nu au ce mânca !!
    • +10 (10 voturi)    
      ... (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 15:33)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      victimele? Ei, hai. Cei care nu au ce manca nu sunt (doar) victimele ei. Ea a prins loc la masa tarziu si mai degraba niste ramasite. Dar ii place sa iasa ca paduchele in frunte. Sunt unii de nici nu stim cum ii cheama sau daca stim cum ii cheama nu stim prea bine cum arata. Exemplu aleator. Cine din publicul larg stia de individul ala ajuns celebru drept amantul Patriciei Kaas? Truica.
    • 0 (4 voturi)    
      multe din "victime"... (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 17:53)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      isi merita soarta....
      • +3 (3 voturi)    
        de unde stii? (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 18:46)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        te simti probabil.
  • +14 (16 voturi)    
    Vreau sa iti fac si eu o urare, (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 11:11)

    gigiN [utilizator]

    ...si anume sa ajungi Acolo unde meriti sa ajungi !!!
  • +3 (15 voturi)    
    luati-o p'asta, romani! (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 11:30)

    Itsoc [utilizator]

    doar pentru asta ati votat.
    cum sunteti masochisti inca de la daci, in 2016 ati decis ca guvernul Ciolos cu lista lui de 100 de realizari intr-un singur an e prea "indecent" pentru Romania si asta ar putea duce cumva la civilizarea tarii, drept urmare ati decis intoarcerea in evul mediu.
    Luati-o p'asta, priviti-o pe Elena cum va rade in fata, libera dupa ce furturile ei au cauzat probabil moartea multor copii, batrani si oameni normali, poate rude de-ale voastre sau oameni dragi.
    Bun, acum, ca in evul mediu, pregatiti-va sa fiti si voi sacrificati dupa ce valorile tarii se vor intoarce sa va stapaneasca :))
  • -10 (14 voturi)    
    la multi ani, Elena ! (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 11:48)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ...esti curajoasa si iti doresc numai bine...
    Aici A3 incearca sa masluiasca pana si horoscopul capricornului....
    • +2 (4 voturi)    
      precis esti.. (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 17:54)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      ...."credincioasa"...
    • +4 (4 voturi)    
      Furajoasa (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 18:49)

      Cogito nemo sum! [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Si merge pe strada cracanata tot din cauza capricornului, intrat masluit undeva.
      • +3 (3 voturi)    
        Piratuu de Pe Biruintza (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 19:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cogito nemo sum!

        A largit Valea Capricornului atat la Polul Sud, cat si la Nord
  • +13 (15 voturi)    
    Poza reprezentativa a PSD (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 12:02)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Este familia traditionala in viziunea lui Dracnev:
    - membrul principal din familie este corupt/condamnat
    - partenerul este folosit pentru imagine
    - copilul este folosit sa castige simpatia (sau pentru legi care fac dificila incarcerarea unei mame sau cum a fost cazul ei, extradarea)
    - parintii condamnatului cae in general (poate nu aici, dar in general) sunt folositi la spalare de bani sau evaziune

    La Multi Ani, Nuti, bucura-te cat mai poti de justitia corupta din Romania!
  • +6 (10 voturi)    
    Doar în Rrromânistanul pesedos hoția a ajuns (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 12:15)

    prec [utilizator]

    la mare cinste. De ce nu spuneți că pentru eliberarea unei hoațe ordinare statul rrromanes a trimis un curier special, la clasa business!?
  • +12 (16 voturi)    
    Vă rog,nu mai popularizați infractorii. (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 12:36)

    asavreau [utilizator]

    Elena Udrea,chiar eliberată din închisoare nu înseamnă că-i nevinovată.
  • +14 (18 voturi)    
    Pe bune? (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 13:34)

    Keni [utilizator]

    Chiar intereseaza pe cineva din cititorii HotNews ce rahat face Udrea? O promovati gratuit, deci sa nu va plangeti daca o sa revina in politica romaneasca. HotNews, ignorati-i pe acesti infractori, nu ii mai promoivati! Ajunge!
  • +13 (15 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 14:44)

    ABCd...etc [utilizator]

    eu zic sa-i faceti emisiune foileton si ziar cu rubrica personala zilnica ...
  • +4 (4 voturi)    
    gunoiul (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 17:03)

    gopo2016 [utilizator]

    de ministru a semnat foarte repede actele de eliberare si cu extradarea a taraganat-o pina a reusit sa o puna in libertate, e un lacheu de mare clasa tt
    • +4 (4 voturi)    
      Ma Intreb de Ghitza de Serbia si Radu (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 19:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gopo2016

      De Madagascar..nu au cotizat pentru “ liberare” ?
  • +5 (5 voturi)    
    Cine? (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 18:04)

    lavena [utilizator]

    Tipul din prim-plan e fiul udrei, nu?
  • +4 (4 voturi)    
    Revelionul interlopilor (Miercuri, 2 ianuarie 2019, 18:18)

    matali [utilizator]

    Bravo romani, aceste scursuri ale societatii, acesti interlopi care au delapidat o tara intreaga, din cauza carora nu sunt spitale, drumuri, scoli etc, din cauza carora milioane de romani sunt nevoiti sa ia calea exodului sunt portretizati ca si eroi in media romaneasca. Ar trebui sa ne fie rusine pentru ca suntem niste lasi ca si popor iar acesti infractori ne rad in fata de la mii de km departare.
  • +1 (1 vot)    
    Speranta moare ultima (Joi, 3 ianuarie 2019, 12:13)

    KTerinca [utilizator]

    Speranta mea este sa o vad la parnaie pentru multi ani pe aceasta impostoare si sa-l ia cu ea si pe protectorul ei, Traian Basescu.
    Trece timpul, da' nu uitam cum si-au batut joc de o Romanie intreaga.
    Sa faca pereche la bulau cu Dragnea si sleahta actuala de borfasi.