Elena Udrea: Dumnezeu a făcut o minune și sunt acasă de Crăciun! Mulțumesc celor care au făcut posibilă eliberarea mea înainte de sarbatori!

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 25 decembrie 2018, 19:58 Actualitate | Esenţial


Elena Udrea
Foto: Facebook
Elena Udrea a postat marți pe Facebook o fotografie alături Adrian Alexandrov și fetița lor, după ce a fost eliberată din pușcărie, însoțită de un mesaj în care mulțumește „celor care au făcut posibilă eliberarea„ sa „înainte de sărbători„.

Elena Udrea și Alina Bica, aflate în detenţie preventivă în Costa Rica din 3 octombrie, în baza unor mandate Interpol emise la cererea României, au fost eliberate luni, în baza unei sentințe a unei instanțe din această țară, după ce ministrul Justiţiei Tudorel Toader a anunţat vinerea trecută că a semnat documentele pentru eliberare.

Tudorel Toader și-a motivat decizia prin faptul că pedeapsa de şase ani de închisoare primită de Elena Udrea în dosarul Gala Bute a fost suspendată prin decizia ICCJ, iar Tribunalul Bucureşti a revocat cererea de extrădare.

Deciziile instanţelor sunt consecinţa hotărârii CCR prin care constituirea completurilor de 5 judecători de la instanţa supremă a fost declarată nelegală.

Iată mai jos mesajul postat de Elena Udrea pe Facebook:

„Dumnezeu a facut o minune si sunt acasa de Craciun!
Multumesc tuturor celor care s-au rugat pentru mine si pentru bebelusul meu!
Le multumesc mamei si lui Adrian ca au avut grija de Eva in lipsa mea, sunt o bunica si un tatic minunati!
Multumesc celor care au facut posibila eliberarea mea inainte de sarbatori!
Va urez Craciun Fericit!”






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5068 vizualizari

  • +39 (51 voturi)    
    ce va mai place (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:08)

    cristi_an [utilizator]

    sa va folositi de copii pentru a va demonstra neprihanirea sufletului ... hoata ordinara
    • +27 (35 voturi)    
      e populara hoata (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:29)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Pe FB .Are 2500 de aprecieri. Pa Romania!
    • +4 (4 voturi)    
      ....... (Marţi, 25 decembrie 2018, 22:06)

      T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Nenorocirea e ca acest copil va creste cu ideea ca furtul e ceva normal si a parveni este un tel in viata.
      Cu asa parinti, o carnata de Plescoi si un amarastean pus pe capatuiala grasancei de Udrea ce poate deveni acel copil?
    • -2 (4 voturi)    
      Exact ca aia din Piata, la manifestatie. (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:14)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      "ce va mai place
      sa va folositi de copii pentru a va demonstra neprihanirea sufletului ... hoata ordinara"

      (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:08)
      cristi_an [utilizator]

      -------------------------------------------

      Exact ca aia din Piata, la manifestatie. Aia le atarna de gat placute la copii de 5-6 ani, placute pe care scrie M__E PSD !
    • +2 (2 voturi)    
      praștia asta (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      intelectuală chiar că trebuie să-i mulțumească lui Dumnezeu. Chiar și pentru faptul că respiră și îi permite să-i ia numele în derâdere. Dacă însă se referea la hamsterul flaușat, cu atâta pupincurism grețos, sigur își are asigurat un loc la noua remaniere guvernamentală de peste cel mult 6 luni.
      Să-i spună totuși cineva că deocamdată pedeapsa îi e doar suspendată. Cine știe, poate că noul complet de judecată o să-i mărească pedeapsa. Cui o să-i mai mulțumească atunci?
  • +30 (38 voturi)    
    ?? (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:18)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    ce tot dati drept stire tot ce scrie rapandula asta pe facebook? daca sunt curios ii dau eu follow si ma uit singur.
    • +7 (17 voturi)    
      ...probabil ... (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:34)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      ... pt ca sunt inpartziali si total dezinteresatzi ...
      ( CA DE OBICEI ) .
    • +2 (2 voturi)    
      Da, aveți dreptate! (Miercuri, 26 decembrie 2018, 12:56)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      Mi se pare jenant felul în care jurnaliștii câștigă o pâine în plus răspândind cuvintele unor ticăloși care n-au ieșit din închisoare pentru că sunt nevinovați... Ci pentru că alți ticăloși cățărați la putere și cu care sunt mână în mână au REUȘIT SĂ INVENTEZE NIȘTE VICII DE PROCEDURĂ... Ca să scape toți hoții din banul public și să coboare din nou România în întuneric și dictatură...
  • +30 (38 voturi)    
    Dumnezeu nu face minuni pt. hoti! (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:29)

    kokos [utilizator]

    In cazul tau "minunea" au facut-o javrele din ccr!Sper sa iei la rejudecare 10 ani in loc de 6!
    • +2 (2 voturi)    
      Ce Boarfa (Miercuri, 26 decembrie 2018, 4:50)

      Cacarau1 [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Ce javra! Este incredibil cum le rade in nas Javra asta romanilor.
  • +24 (32 voturi)    
    Pacat (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:37)

    Jean05 [utilizator]

    de acest popor roman care este ,,sarac cu duhul'', si este indiferent la nesmitirea acestor oameni precum tipa asta care a furat si este ajutata, culmea, tocmai de autoritatile care trebuie sa protejeze poporul fix de genul asta de oameni.
    Urat este ca trebuie sa asistam cu totii la stirile postate peste tot cu ce spun acesti nimeni ca oameni, si care isi arata laturile ,,umane'' pe care nu as vrea sa le vad la nimeni de pe planeta asta.
    Eu, ca mesaj pentru cei ca ea, le-as ura mereu, nu doar de aceste sarbatori, sa primeasca ceea ce merita din partea dumnezeului lor sau al justitiei unei tari normale.
    Si era o zi mai buna daca nu se postau aberatiile acestor nimeni deloc.
  • +26 (34 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:43)

    qwerasdf [anonim]

    • +2 (2 voturi)    
      Acesta nu este Dumnezeul (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:02)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      oamenilor cinstiți... Nemernicii ăștia cățărați la putere fură tot, nu ne lasă nimic... Și pe Dumnezeu încearcă să-l treacă în averea lor ilicită... Mă încearcă o greață și o revoltă nesfârșită și față de slugărnicia jurnaliștilor care reproduc cuvintele hoților eliberați prin mânăriile celorlalți hoți cățărați prin fraudă la putere...
  • +16 (22 voturi)    
    daca ar exista.. (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:44)

    exilatul [utilizator]

    "ala cu minunile" nu ar fi atita mizerie umana in libertate...
  • -5 (23 voturi)    
    Mi se pare mie... (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:46)

    Nyk1 [utilizator]

    ...Sau fetița seamănă puțin cu Traian?

    În orice caz, îi mulțumim pentru tot ceea ce a făcut pentru România, pentru sălile de sport construite!
    • 0 (0 voturi)    
      Cine, Nastase? (Miercuri, 26 decembrie 2018, 13:22)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Macar Nastase a stat in Romania, a simulat un suicid si si-a ispasit minuscula pedeapsa.
  • -6 (20 voturi)    
    mda (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:46)

    cucuveauamov [utilizator]

    sa-i multumeasca lui Tarcea si Stanciu nu mi se pare ok ... dar e Craciunul, totul se iarta.
    • +2 (2 voturi)    
      Eu zic ca i-a multumit lui dracnea ... (Marţi, 25 decembrie 2018, 23:23)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ... borfasul sef, caci fara el, nu iesea din arest. Trebuie sa recunosti asta. Daca dracnea nu era borfas, nu mai sesiza nici el CCR-ul. Dar uite, borfas pe borfas se scoate.
      • +1 (1 vot)    
        hot la hot (Miercuri, 26 decembrie 2018, 15:50)

        manoman [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        nu-si scoate ochii
    • +2 (2 voturi)    
      In traducere libera multumeste psdelei (Marţi, 25 decembrie 2018, 23:26)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Lui dracna, tuDorel, pavi....
    • 0 (2 voturi)    
      nu te poti abtine (Miercuri, 26 decembrie 2018, 9:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      nici de craciun...
      adevaru e ca leprele si ticalosii sunt asa 365 de zile pe an...
      nu se pot abtine niciodata ca d-aia sunt infractori si apara infractoriii

      eu sper ca relativ curand sa multumesc cancerului pentru ca ne scapa de oameni ca tine si ca subsemnata eliberata!

      PS: voi i cam injurati de duduia si o vroiati la puscarie... acu se pare ca nu.... inca o dovada ca nu sunteti decat postaci!
  • +24 (26 voturi)    
    ... (Marţi, 25 decembrie 2018, 20:58)

    mihai_mi [utilizator]

    Bravo Elenut! Pastrezi si banii???
  • -16 (28 voturi)    
    OH . (Marţi, 25 decembrie 2018, 21:00)

    letsoc [utilizator]

    Ce va mai place sa denigrati dragi comentatori . S-a stat noaptea si s-a votat in parlament arestarea ei , va mai amintiti ? Altii dati cu mir au scapat : Vosganian , Ecaterina , Tariceanu , etc . O vedeti numai pe Udrea , pizmosilor . Din toti cei eliberati numai ea e vinovata , restul : ingerasi . Vulpea cand nu ajunge la struguri , zice ca sunt acri . Se compara Udrea cu Dancila zis Docila ? Va place Docila pentru ca e copia voastra , popor de l....i . Adio si-un praz verde ( din Teleorman ). Nu publica mai administratorule , ca deranjeaza .
    • 0 (2 voturi)    
      esti dus cu pluta.... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 9:37)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui letsoc

      DA! altii au scapat.. .
      DA! trebuiau si altii sa intre la puscarie

      dar nu vad legatura cu aceasta eliberare ILEGALA a hoatei de catre alti hoti!

      daca unu scapa, trebuie sa scape toti?! asa "Gandesti" matale?!
    • 0 (0 voturi)    
      It's alive and kicking ! (Miercuri, 26 decembrie 2018, 14:35)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui letsoc

      Va aduceti aminte cand Udrea admitea ca angaja "pentru un coltisor de pizza" adulatori de serviciu pe forumuri?

      Ea insasi spunea ca sunt multi, dar nu au calitate, ca "sunt cam prosti si nu au initiativa".

      Am crezut ca toti aia, la comanda securista, au intors foaia, s-au facut #rezisti. M-am inselat, iata unii o faceau din spirit, din dragoste.

      Cum ar fi tomberonul asta, spre exemplu: it's alive and kicking !
  • +17 (25 voturi)    
    Udrea, cu obraznicie, n-a uitat (Marţi, 25 decembrie 2018, 21:01)

    Rahan5 [utilizator]

    sa pomeneasca la Revocarea Sentintei sale de ,,Craciun si Dumnezeu"
    Dar a uitat sa pomeneasca de Solstitiul de Iarna, Intuneric si Dracul.
    I-au dat si ei Revocarea Sentintei de Eliberare la Solstitiu, atunci cand este Noaptea cea mai Lunga.
    Adica ,,noaptea ca hotii" sau ,,pe intuneric ca dracii".
  • +22 (24 voturi)    
    acum dragnea e si Dumnezeu? (Marţi, 25 decembrie 2018, 21:20)

    Francisc 1 [utilizator]

    hai ca-i cam gogonata!
  • +18 (18 voturi)    
    Alina Bica (Marţi, 25 decembrie 2018, 21:28)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Ceva citate de pe facebookul Alinei Bica, se poa’?

    Ca sa nu se simta discriminata.
  • +18 (24 voturi)    
    Sa multumeasca... (Marţi, 25 decembrie 2018, 21:39)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ..."grupului infractional organizat" PSD, fara ajutorul acestuia nu era posibila o astfel de aberatie. Sa mentionam aici si CCR, adunatura aia de slugi cu pensii speciale, indemnizatii, imunitate, chirii 0 la vilele rapps, intr-un cuvint, niste "lichele ordinare"
  • +1 (1 vot)    
    aranjata (Marţi, 25 decembrie 2018, 22:20)

    andimi [utilizator]

    Dar vad ca a avut timp sa se si aranjeze, sa isi faca parul, sa stea la poza, ce mai, plangem cu totii! Mama lor de hoti, daca justitia nu poate, o sa ii aranjeze al de Sus! Vom trai si vom vedea!
  • +2 (2 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 25 decembrie 2018, 22:47)

    [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    Dumnezeu? (Marţi, 25 decembrie 2018, 23:47)

    Valent [utilizator]

    O dovada foarte buna ca nu exista Dumnezeu. lol
  • +1 (1 vot)    
    tot dumnezeul vostru o mai facut o minune (Miercuri, 26 decembrie 2018, 1:06)

    Coco Whistle [utilizator]

    si a umplut si conturile. a luat de la cei multi, saraci si imbecili si i-a imbogatit pe toti pacalicii care altceva mai bun nu fac decit sa fuga cind ca dihorii. nu am vazut pe nimeni cinstit sa ramina sa lupte cu 'sistemul' mai ales ca nu a incalcat nici o lege, nu am vazut pe nimeni sa se perfectioneze si sa ajute tara sa prospere. am vazut multi hoti care doar....imprastie avutia....in diferite colturi ale lumii. ce ma deranjeaza pe mine e ca cine depunde un juramint ar trebui sa se tina de el si sa plateasca daca e cazul. partasii ar trebui pedepsiti dublu, dar vai, coruptia pe banii statului e mare.
  • +1 (1 vot)    
    Aberatii (Miercuri, 26 decembrie 2018, 1:22)

    Irina25 [utilizator]

    Tot Dumnezeu v-a ajutat sa distrugeti vieti si sa furati milioane de euro? Nu cred.
  • +1 (1 vot)    
    hai sictir fa! (Miercuri, 26 decembrie 2018, 9:36)

    liviu_ [utilizator]

    da pentru noi, oamenii care suntem civtimele hotilor care au condus (si conduc tara) nu face "dumenzeu" o minune sa muriti voi, toti hotii?!
  • +1 (1 vot)    
    Multumeste-le marlanilor de la ccr... (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:09)

    naitza [utilizator]

    ...prin ei lucreaza dracu', ala care va invata sa furati si va ajuta...
  • +1 (1 vot)    
    Orice hot face apel in primul rand la ... Dumnezeu (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:25)

    Habermas [utilizator]

    De ce, pentru ca astfel nu este nevoit sa dea explicatii.
  • 0 (0 voturi)    
    inca o data (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:26)

    nicoR [utilizator]

    nu inteleg de ce atata suparare si venin contra lenutei .. ia priviti mai indelung partea dreapta a pozei .. e "national treasure", adica parte din tezaur. in comparatie cu shtoa..fele de ryhana sau alte asemenea sau gagicile de holly wood sau mai bine zis fuck..g pe wood, are alta clasa.
    - imi aduc aminte faza cu pantofii aia cu stilet pt o femeie dintr-o suburbie a bucurestiului, noroi pana la glezna, ok. un concept fabulos: sa dai impresia unei femei de acolo ca are stil (et) .. comparati cu ideea de "cultura" pt 90% din tinerii care folosesc fuc.book.
    - apoi faza cu obreja/bute .. sa fim seriosi. oamenii astia nu sunt milionari de carton, gen gusterul de dupa gratii (inca), sau dragonul rosu, au dus numele tarii peste granite .. in sens pozitiv.
    - mai sunt unii care o critica pt ca a fost una din mainile drepte ale lui Base, plus Monica, plus Funeriu, plus ... pai Base a fost si este, masurat in kilometri sau tone, cel mai bun politician de dupa '90. cine nu-i de acord, desigur poate lua o viza cu bombo pt congo ..
  • +1 (1 vot)    
    Bucuria hotilor va fi scurta. (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:30)

    Habermas [utilizator]

    Si vor plati pentru aceste "minuni". Oamenii cinstiti si oprimati (de acest stat devenit stat banditesc) promit asta.

    Nu uitati, hotilor, sa postati "minunea" vostra pe internet. Ca sa va stim bine. Puteti sa va faceti cruce si rascruce, nu va credem. Si ne vom aminti in fiecare zi de acum inainte.
  • +1 (1 vot)    
    borfasi (Miercuri, 26 decembrie 2018, 11:49)

    Ilidia [utilizator]

    D-zeu n-a facut nici-o minune, "minunea" au facut-o borfasii din PSD ca sa-si scape pielea. Ea si ceilalti sunt "victime colaterale"...
  • 0 (0 voturi)    
    Multi ani de parnaie grea ! (Miercuri, 26 decembrie 2018, 14:52)

    KTerinca [utilizator]

    Ia-l si pe Basescu cu tine.
  • 0 (0 voturi)    
    Udrea&Bica New Stars born (Miercuri, 26 decembrie 2018, 20:28)

    Totorina [utilizator]

    Cum zicea Bilica, ala cu trabucele varate prin tuneluri- Watch my lips : Lenuta si Alinuta sunt noile" martire "ale Statului paralel.
    In zilele ce vor urma,vor da navala latrinele TV(toate alea comerciale) sa le onoreze studiourile cu prezenta lor; unde "dramele" si "sacrificiile" lor pentru "Justitia adevarata" vor tine cap de afis orelor de maxima audienta: Manastire, Rifai, Gadea, Epoletii TV etc etc.
    Se vor stoarce rauri de lacrimi boborului , pe noua poveste a Mucenitelor Justitiei dar mai ales, se va construi profilul noului Pres al respublicii noastre : Elena Gabriela Udrea.
    Are toate atuurile: e femeie(pe val pentru functii publice inalte) si mama, frumoasa, dasteapta, martira a SP/Justitiei romane, experienta politica. Ce conteaza niste condamnari definitive cu executare, s-au vazut si la case mai mari....Timp mai e pana in noembrie 19...
    Iar Alinuta, draga de ea; i-ar sta bine sefa la Noul DNA