Deputat PSD, după ce ar fi fost amenințat de trei bărbați într-o secție de Poliție din Capitală: Încrederea cetățeanului în instituții este o lozincă ridicolă

de MH     HotNews.ro
Duminică, 23 decembrie 2018, 10:22 Actualitate | Esenţial


Florin Manole
Foto: Hotnews
Deputatul PSD Petre Florin Manole susține că a fost amenințat de trei bărbați chiar în secția de Poliție 1 din centrul Capitalei, unde ar fi mers chemat o rudă care era lovită și amenințată de aceiași indivizi. Deputatul spune că o va întreba pe Carmen Dan câte secții de poliție au supraveghere audio-video, deoarece dacă ar fi făcut plângere nu ar fi avut dovezi, iar concluzia sa este că "încrederea cetățeanului în instituții este o lozincă ridicolă dacă ajungi să fii amenințat în secția de poliție". El a relatat acest episod pe Facebook, iar postaraea sa a adunat peste 100 de comentarii, majoritataea persoanelor reproșându-i că incidentul este o consecință a modificărilor aduse codurilor penale și votate inclusiv de el.


Deputatul PSD a relatat, pe Facebook, că a ajuns sâmbătă seară la Secția de Poliție 1 din Capitală, unde ar fi fost amenințat de trei indivizi: "te omor, cuțite, ieși afară să vezi tu".

El susține că a ajuns la Poliție pentru că l-a sunat o rudă lovită, spunându-i că trei bărbați îl amenință în secția de poliție și îi este frică pentru că polițiștii asistă pasivi. Deputatul PSD Petre Florin Manole afirmă că, ajuns la Poliție, a fost amenințat la rândul său, în zona de relații cu publicul, în fața polițistului de serviciu, iar dacă depune o plângere, nu poate aduce probe audio-video pentru că supravegherea în interiorul secției este doar video, nu și audio.

"Dar cazul meu e simplu. Nu mi-e frică. Ce fac însă alții, mai vulnerabili, în alte cazuri? Le influențeaza amenințările declarațiile pe care le fac? Sigur că da. E normal să te temi pentru siguranța ta ÎN secția de poliție? Sigur că nu", a scris Manole.

El mai spune că va adresa o întrebare ministrului de Interne, Carmen Dan - câte secții au supraveghere audio-video, câte nu au și cum poate fi remediată situația.

"Este imperativ să rezolvăm această problemă. Daca ea există la Secția nr 1, în centrul Bucureștiului, sigur există și în alte părți. Încrederea cetățeanului în instituții este o lozincă ridicolă dacă ajungi să fii amenințat în secția de poliție", este concluzia deputatului PSD.

Postarea deputatului PSD a adunat peste 100 de comentarii. Majoritatea persoanelor îi reproșează că incidentul este o consecință a modificărilor aduse codurilor penale și votate inclusiv de el: "Nu tu ai ridicat ambele mâini la codurile penale și la legile justiției?", "Domnule deputat, acesta este efectul politicii de favorizare, protejare excesivă a infractorilor, a condamnaților, în defavoarea și, mai ales, în detrimentul victimelor sau păgubiților. Pe care partidul din care faceți parte îl duce la extrem, acum, eliberând condamnații".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















3540 vizualizari

  • -13 (27 voturi)    
    pana la kapat ! (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:30)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    Pesede cu toata fortza inainte ! Vant in pupa !
    • +27 (29 voturi)    
      Doar cand o sa te agreseze militienii (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:19)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

      pentru ca esti P$D-ist o sa cred ca am scapat de voi !!!!!
      • +14 (16 voturi)    
        Toata stima... (Duminică, 23 decembrie 2018, 13:01)

        mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ...pentru cei trei! Le-o fi umblat asta pe la buzunare!
        • +11 (11 voturi)    
          Programul de gratieri al lui Dragnea da rezultate (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:29)

          -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

          Stai sa vezi cand le-or bate rudele la lift, pe strada, le-or jefui in trafic de masini etc... sa nu mai vorbim de crime, violuri. Totul e sa stie baietii unde sa ii gaseasca.
      • +2 (2 voturi)    
        De fapt pe (Luni, 24 decembrie 2018, 11:15)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        nemernicul asta il deranjeaza ca nu sunt camere video cu interceptare vocala in sediul politiei...ca sa aiba probe ca a fost amenintat!!

        Acum cand are el nevoie este de acord cu inregistrarile....uita ca introdusesera in legile justitiei interzicerea inregistrarilor audio-video in administrarea probelor!

        Dar atunci de ce va deranjeaza psd-istilor cand sunteti voi integistrati ca ati facut fapte de coruptie si hotie...si sunteti anchetati de DNA?
        Atunci aveti motiv sa dpuneti ca anchetarea este ilegala ca au fost semnate protocoale intre institutiile de urmarire penala si SRI!
        Pai SRI si asta trebuie sa faca mai jegosule...sa va urmareasca pe voi cand furati si faceti activitati ilegale!
  • +23 (25 voturi)    
    sef de sectie demis (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:43)

    nalbaroiu [utilizator]

    Simplu de tot. Demiteti seful de sectie deoarece nu are metode video-audio impecabile in sectia in care e sef. Daca vena terminatoru' si va radea pe toti..noi de unde am fi aflat ?
    • +26 (26 voturi)    
      Doar șeful de secție? (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:13)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      E ridicol de puțin!
      SĂ ÎNCEPEM DE LA VÂRF, DE LA CAP, CĂ DE ACOLO SE ÎMPUTE!...
  • +36 (38 voturi)    
    Gura pacatosului adevar graieste (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:46)

    strelka [utilizator]

    Institutiile: parlamentul, guvernul sau avocatul poporului sint exemple mult mai grave. Tovarasul Manole sa insiste la stapanire sa se dea "amnista si gratierea" ca nu se mai poate.....
  • +26 (26 voturi)    
    daca nici membri PARTIDULUI.. (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:49)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu se simt in siguranta
  • +29 (31 voturi)    
    sa vezi ce incredere au roamanii in parlamentari ! (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:52)

    ics_11 [utilizator]

    Sa vezi minunatie ! Un parlamentar spune ca romanii n-au incredere in institutii.
    Pai individul asta stie ca romanii au cea mai putina incredere in Parlament si Guvern ?
    Stie oare parlamentarul acesta cata incredere au romanii in institutii conduse de Dragnea, Dancila, Carmen Dan, Teodorovici, Valcov, Tariceanu, Iordache si altii ca ei ?!
    Basescu mintea de ingheta apele, Ponta ii calca cu succes pe urme, dar PSD-istii actuali mint mult mai mult si o fac in grum. Duiumul de minciuni nu mai este spus de o singura persoana din PSD ci de cate 7-8 odata. Aceleasi miciuni gogonate le auzi mai intai la Dragnea si apoi la toti ceilalti PSD-isti.
    Pai daca cele mai importante institutii din stat sunt conduse de mincinosi si de condamnati penali, cum poti tu Florin Manole sa prespui ca romanii au incredere in institutii ?!
    Ce imaginatie are acest individ daca spera ca oamenii sa aiba incredere in institutii precum cele care arunca gaze lacrimogene in oamenii pasnici in timp ce "sutele de huligani" nu patesc nimic ?!
    Sper ca incepand de anul viitor sa iasa lumea masiv la vot si sa scapam odata de acest PSD care nu are nimic in comun cu romanii si nici macar cu PSD-ul de dinainte de Dragnea.
  • +30 (30 voturi)    
    aham... (Duminică, 23 decembrie 2018, 10:54)

    liviu_ [utilizator]

    imi place cum gaseste psd de fiecare data motive sa se victimizeze

    toata chestia asta e cusuta cu ata alba....
    poate este adevarat, dar fara sa fiu rau... sschimbam legi si vb cu un ministru pt ca un psdist e lovit, dar cand o femeie e batuta de un recidivist lasat liber de tudorel ni se raspunde superior de catre iordache....
    curat comunism domnilor!
  • +37 (37 voturi)    
    Se pare ca universul e finit. Dar prostia nu. (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:01)

    feroviarul123 [utilizator]

    Pai nu ești tu la putere ma? Nu va bateti cu caramida in piept ca sunt abuzuri si alte alea si ca statul politienesc asupreste cetateanul? Politia nu face nimic ca nu are cu ce. le-ati luat toate puterila sa va scapati voi de dosre penale. tu esti cauza.
  • +29 (29 voturi)    
    interlopii PDSUDMRALDEPNL au distrus justitia (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:05)

    hopsinoi [utilizator]

    in 29 de ani si acum se mira ca nu mai e.
    Basca interlopul PSD a venit sa faca o interventie (trafic de influienta) la politie pt un prieten. Ce cauta acolo Manole PDS(mafie e)?
  • +26 (26 voturi)    
    Încredere?? (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:13)

    fdaniel [utilizator]

    Încredere în instiuțiile unui stat mafiot la a cărui propășire contribuiți zi de zi?

    Cum să funcționeze orice instituție care e parte a unui sistem organizat de borfași?
    • +29 (29 voturi)    
      hotul striga: hotii! (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:54)

      B.T. Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Un politician PSD este total necredibil ! Este un soldat care lupta pentru distrugerea institutiilor si care acum este , chipurile, nemultumit! Daca erau camere video si daca discutiile erau inregistrate , cred ca vedeam/auzeam un ins infumurat , impertinent, care vrea ca politia sa fie pres in fata lui. Daca politia nu a fost umila in fata pesedistului concluzia lui : institutia nu isi face datoria. Stim ce institutii vreti voi pesedistii.
  • +28 (32 voturi)    
    aoleo.... (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:16)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    iar se bat clanurile de tigani ? ar fi mai bine daca familia psdistului ar inceta sa isi mai imparta teritorii cu alte clanuri de tigani...
    • -8 (12 voturi)    
      Rasism ? (Duminică, 23 decembrie 2018, 15:05)

      Robert M [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Legea nu iti permite sa faci presupuneri legate de etnia oamenilor, indiferent de comportamentul lor.
      Orice ar face trebuie sa ii tratezi egal cu ceilalti pentru ca asa este corect.
      • +1 (3 voturi)    
        Discriminarea politica este permisa ? (Duminică, 23 decembrie 2018, 16:53)

        Lu48 [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

        Dar presupuneri legate de apartenenta politica si de functie sunt permise ? In cazul acestui individ hidos etnia poate fi doar o circumstanta agravanta.
  • +24 (24 voturi)    
    Deputat psd (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Adica un hot ordinar sau complice la distrugerea Romaniei. Un vierme care nu pricepe ca rabdarea populatiei are o LIMITA care a fost depasita si ca ticalosii ca el vor trebui sa plateasca penutr ticalosia lor.. Sfatul meu pentru pesedisti (= hoti) - luati-va garda personala
    • +17 (17 voturi)    
      garda personala? (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:57)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Poate doar pentru a sti cine ii va lovi si jefui primul in momentul cand vor pierde puterea. La cat e amorali sunt parlamentarii PSD-ALDE, pot conta ca si bodyguarzii lor vor fi la fel.
  • +21 (25 voturi)    
    Florin Manole (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:41)

    Rahan5 [utilizator]

    ar face bine sa-si ia ruda plus cei 3 cutitari care l-au amenintat si sa plece inapoi la Bombay de unde au venit cu totii. Ei de fapt au migrat in Romania din tarile calde acum vreo 200-300 de ani.
    Acum, daca tot a venit iarna, ar fi bine ca Manole si prietenii lui cutitari sa migreze inapoi in tarile calde.
  • +28 (28 voturi)    
    Seamana vant, culege furtuna (Duminică, 23 decembrie 2018, 11:51)

    nlln [utilizator]

    Nici o mirare.

    In acelasi timp este interesant de ascultat si parerea celeilalte parti.
    In bunul obicei PSD, poate s-a dus acolo pt intimidare.
    Ce sa caute un deputat sa scoata o ruda dintr-o sectie de politie ?

    Acea ruda nu are si alta ruda care nu este deputat?

    Povesti.
    • +11 (13 voturi)    
      Corect (Duminică, 23 decembrie 2018, 12:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      A number se uita ca P$D istul are niste rude...
  • +20 (20 voturi)    
    Din ciclul: "voi stiti cine sunt eu?" (Duminică, 23 decembrie 2018, 12:10)

    Altiro [utilizator]

    Deputatul s-a dus personal sa-si salveze o ruda din ghiarele politiei. Dezamagire cumplita: 'organele' nu s-au lasat impresionate deloc de cv-ul psd-istului. De aici neincrederea in institutiile statului etc, etc.
    • +18 (18 voturi)    
      eu cred (Duminică, 23 decembrie 2018, 13:05)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      că rubedenia lui s-a dat cocoș în fața celor 3, cu neamul lui care e deputat psd.
      Ca rezultat, au început să curgă plăcuțe suedeze la adresa atât a rudei cât și a mărețului deputat, când acesta a sosit în secția de poliție.
      Faptul că poliția (zice deputatul) nu a intervenit în altercație, înseamnă fie că polițiștii respectivi au fraternizat cu statul paralel, Soros, Iohannis și mitingiștii anti psd, fie nu a fost în realitate nicio agresiune, nici măcar verbală. De formă, poliția ar fi trebuit să facă un proces verbal de constatare a diferendului, finalizat cu, măcar, o mustrare scrisă, la adresa vinovaților. Există așa ceva?
    • +1 (9 voturi)    
      Suav Comentariul Tau (Duminică, 23 decembrie 2018, 13:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      Inclusiv "ghiarele"

      Te intreb, poate in Ajunul Craciunului esti mai bun :
      Tu ai stiinta cine este cu Adevarat Holinesdeniel de la BOR ? In cazul Pormohaci si Barladeanu? Dar Shpagoveanu de Constanta ? De ce sunt liberi ? Pentru ca exact a procedat si Holinesdeniel icoana ta! Intre bor si p$D nu sunt diferente ! ( nota bene: credinta nu are legatura cu management ul bor)
  • +20 (20 voturi)    
    f.m., o scursura comunistoida (Duminică, 23 decembrie 2018, 12:12)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    e unul din tinerii tipici de care are nevoie partidul-stat, arogant, micinos, fara cei sapte ani de acasa, fara pic de respect fata de moderator si ceilalti invitati de la emisiunile unde este ,,invitat'', ce mai, comunistul tipic in devenire.
  • +22 (22 voturi)    
    ... (Duminică, 23 decembrie 2018, 12:21)

    tirolez [utilizator]

    Pe cat puneti pariu ca dnul deputat s-a dus acolo si s-a prezentat "Baa, voi stiti cine sunt eu?? Vrei s-o sun pe Carmen Dan? De maine nu mai lucrezi aici". Se practica de tot felul de smenari ajunsi in functii + rudele lor, in special cand sunt prinsi incalcand regulile in trafic.
  • +15 (15 voturi)    
    Este cam brunecioară deputatul. (Duminică, 23 decembrie 2018, 12:43)

    prec [utilizator]

    Și politicienii și crcanii au se bucură de aceeași încredere din partea populației!
    • +8 (10 voturi)    
      Se stie asta (Duminică, 23 decembrie 2018, 13:08)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Dupa caderea zgomotoasa a Constantinopolelui ( nicky scorpion si medelin stradivarius hotzis)
      A venit cica acest...oengist de refege
  • +18 (18 voturi)    
    Coruptii nu ar face asta (Duminică, 23 decembrie 2018, 13:15)

    n.dumiritu [utilizator]

    "Coruptii nu violeaza",
    coruptii nu ameninta,
    coruptii nu injura,
    coruptii nu sint agresivi,
    coruptii nu sar la bataie,
    coruptii nu se dau la om in sediul politiei.

    Coruptul este o specie blajina, haituita de "sistem", victima a campaniilor de ura interesat directionate. Urmarirea, judecarea, si inchiderea coruptului pentru 6 luni dupa 5-10 ani de procese sint reminiscente ale salbaticiei atavice care ne-a marcat intreaga istorie si de care nu ne putem lepada nici astazi. Partidul d-lui Manole, promotor (nu Manole, ci partidul) al omeniei, dupa ce a inteles cel mai bine unde zace violenta in societate, va inconjura cu afectiune coruptul si va condamna agresivitatea celor care detesta coruptul. Gindind novator si umanitar, pt. a stavili agresivitatea nesanatoasa la adresa coruptului, cea mai buna cale este sa lasi coruptul in libertate si anonimat, sa opresti pe cei care l-ar putea stingheri, sa-i creezi un confort ca sa nu recurga la gesturi extravagante, disperate si batatoare la ochi. Nemaivazind corupti, vom putea putea sa uitam de vrajba, vom fi mai uniti si vom uita ca sintem saraci. Saraci, dar fericiti.
  • +12 (14 voturi)    
    ! (Duminică, 23 decembrie 2018, 14:28)

    chiuaua [utilizator]

    Deputatu' asta oricum are fatza de derbedeu.
    La ce se astepta din partea conationalilor mexicani ?
    Sa-l invite la dans ?
  • +5 (5 voturi)    
    Toti la celula 24h, asa pana se limpezes lucrurile (Duminică, 23 decembrie 2018, 16:55)

    N.S. [utilizator]

    Pentru ce ? Golanii pentru violente si dl deputat pentru abuz de functie!
  • +5 (5 voturi)    
    HAHAHAHAHA (Duminică, 23 decembrie 2018, 20:42)

    VisatorLaORomanieMaiBuna [utilizator]

    Domnu Manole, te-am vazut acum cateva saptamani cum latrai inteligent impotriva dusmanilor PSD-ului.

    Acum ti-a venit randul si te plangi ca ceva nu-ti convine?
    Pai domnu' deputat Manole, asta e tara dupa 30 de ani de guvernarea colegilor tai dragi, a PSD-ului tau iubit care te-a facut mare.

    Daca ruda ta e nevinovata, imi pare rau de ea, dar in acelasi timp, nu pot sa nu ma bucur ca un om prost, ca si voua va vine randul si sa simtiti pe propria piele ce tara de cacat ati facut. din Romania
  • +1 (1 vot)    
    increderea in organe (Luni, 24 decembrie 2018, 7:44)

    ploiesteanul [utilizator]

    Ca simplu cetatean,pot sa spun din proprie experienta si cu dovezi filmate ca increderea mea in organele de represiune ale statului este nula !De cate ori am fost furati,amenintati si batjocoriti in public,de cate ori ni s-a mai ocupat cate o bucata din curte de vecini,de cate ori ni s-au taiat pomi ,vie altoita si chiar acoperisul casei (am probe filmate cu sunet chiar in sectiile de politie,parchet si tribunal) politia ,parchetul si justitia ,mana in mana cuprimarul si cu hotii, au falsificat planuri,au pus presiune pe oamenii simpli de la tara sa minta in favoarea hotului securist Croitoru Alexandru din satul Badeni comuna Breaza judetul Buzau nr35.Am filmat si inregistrat aproape toate discutiile avute cu prim procuroarea ,seful politiei judetene Buzau,politistii din Breaza,Merei si Ulmeni si sunt convins ca toti acestia protejaza la ordin superior, un politist corupt si mincinos agent sef la judiciar in Merei care protejaza la randul lui si este protejat de mafia lemnului din zona Istritei.Desi mi-au distrus calculatorul,mi-au sters toate inregistrarile din telefoane referitoare la acest caz si mi le distrug in continuare,ele exista si sunt puse la pastrare acolo unde ei nu pot ajunge.Casa si curtea jefuita si distrusa apartin tatalui meu,Constantinescu Badin Ioan,veteran de razboi,decorat de statul roman si batjocorit ,jefuit si amenintat cu moartea de securistul hot si grupul sau infractonal organizat ,protejat de politia parchetul si judecatoria Buzau ,Personal am asistat la Ulmeni cum hotul securist urla efectiv la politist ,in sediul politiei din Ulmeni,reprosandu-i politistului ca m-a lasat sa vorbesc si sa-mi expun acuzele la adresa sa.Hotii comanda politia si justitia in Romania !