UPDATE Ce distribuie un deputat PSD pe Facebook: “Dragă Uniune Europeana, ești o curvă satanistă” / Cîtea a șters postarea

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:41 Actualitate | Esenţial


Postarea lui Vasile Citea
Foto: Facebook
Deputatul PSD de Iași, Vasile Cîtea, a distribuit pe Facebook un articol de pe publicația ortodoxinfo, potrivit căruia actorul Florin Zamfirescu ar fi spus, într-o postare pe rețeaua de socializare: “Dragă Uniune Europeana, ești o curvă satanistă”.

UPDATE 14.45 Postarea lui Vasile Cîtea a fost ștearsă. Citește și: Explicațiile deputatului PSD: Este o opinie pe care o agreez. România nu e tratată corect

Ortodoxinfo este un site naționalist, conspiraționist, anti-imigranți, anti-vaccinare etc.

Deputatul este cunoscut pentru postările de origine anti-UE din surse obscure, scrie publicația locală pulsuliesean.ro.

În ultimele zile, Cîtea a distribuit pe Facebook o postare Antena 3 cu cei care, în Parlamentul European, ”au votat pentru Soros, împotriva României” și o înregistrare cu intervenția în plenul PE a Mariei Grapini, însoțită de comentariul ”Așa da !!!”.

Vasile Cîtea este președinte al Federației Române de Box și oficial al federației internaționale, AIBA. În Parlament, el este secretar al grupului PSD, vicepreședinte al comisiei pentru tehnologia informației și membru al comisiei pentru învățământ.

Postarea originală, din aprilie, de pe contul lui Florin Zamfirescu:


















4804 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    legiuitori (Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:46)

    DrIon [utilizator]

    Asta alegem , asta avem!!!
    • +10 (10 voturi)    
      Daca nu ne alegem pastorii, ni-i impun democratic (Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:57)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui DrIon

      lupii.
      • +6 (6 voturi)    
        A propos de păstori (Vineri, 16 noiembrie 2018, 12:09)

        BEDE [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

        Ai pomenit vreodată ca oile să-și aleagă păstor? N-au minte... Așa, majoritatea votanților nu sunt capabili să înțeleagă mare lucru și ia de bun minciunile care sună cel mai frumos. Aceasta este marea problemă a democrației: poartă în ea însăși germenii distrugerii sale și de la democrație se ajunge cel mai ușor la oligarhie sau la dictatură.
        Oricum, totuși este de preferat democrația față de o dictatură comunistă, nazistă sau de altă nuanță.
        • 0 (0 voturi)    
          Dar daca tot acolo se ajunge (Vineri, 16 noiembrie 2018, 14:41)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

          cu ce dracu m'ajuta asta pe mine ?
    • -1 (1 vot)    
      Ironia (Vineri, 16 noiembrie 2018, 20:19)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui DrIon

      "Erai plina de promisiuni, prevedeam un mariaj fericit.
      Abia mai tarziu am inteles ce le-ai impus celor pe care i-am trimis se te peteasca.
      Si ceea ce noua nu ne-au spus: ca ne voiai fara industrie, fara agricultura si ca mai voiai ca toate averile noastre sa fie instrainate.
      Fiindca veneam la tine, cea bogata, poate ca am fi acceptat...
      Dar, [...] am observat apoi ca esti o curva perversa, ca vrei sa dereglezi mintile oamenilor, ca nu ai nimic sfant.
      Am inteles apoi ca averile tale, care ne-au atras, sunt de fapt furate chiar de la cei care, ca si noi, au crezut ca le aduci fericirea.
      Ne-ai distrus,ne-ai adus in sapa de lemn, ne-ai facut dusmani cu vecinii nostri, chiar si cu Ungurii cu care eram cuscri.
      Gresesti si pe urma te victimizezi
      Ne-ai distrus invatamantul, cultura, ne-ai readus comunismul de care noi fugisem!
      Ne-ai distrus creativitatea si identitatea!
      Esti mai perversa decat Satana, sau esti chiar Satana,stimata Uniune, care te-ai transformat intr-o inchisoare din care nu se mai poate iesi.
      Nu mai pot sa fac nimic, sunt singur si scarbit, o sa dispar si gata. Ma gindesc insa la copiii si nepotii nostri pe care i-am nenorocit, renuntand la identitate, la autonomie, la cultura si la traditii."

      Am adaptat si modificat subtil, mai exact am sters referintele catre UE/Milosevici si am modificat "te ucizi" cu victimizare, dar vreau sa recititi varianta mea si sa-mi spuneti daca nu se potriveste de minune cu o declaratie catre PSD...
      Deci 99% din ce a scris imbecilul ala imi pare perfect pentru PSD.

      In mintea lui cretina UE a distrus agricultura, traditiile si invatamantul, nu PSD.

      *mindblown*

      pentru mine sunt stiri, nu stiam varianta asta...


      Vai UE, ce secrete ne-ai ascuns... ntz ntz
  • +15 (15 voturi)    
    ... (Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:48)

    tirolez [utilizator]

    De parca nu stim cine finanteaza ortodoxinfo.
  • +10 (10 voturi)    
    Ortodoxinfo (Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:51)

    Kosmos [utilizator]

    probabil este finantat si sustinut de fostul ofiter SRI Dragomir. pt ca altfel nu-mi explic articole pro Israel
  • +9 (9 voturi)    
    Aia de l-au ales sa-i reprezinte (Vineri, 16 noiembrie 2018, 11:59)

    ruskimushki [utilizator]

    n-au fost in viata lor la curve.

    Nasol.


    Au fost doar la partid, strung, buda si perna.

    Asa da, viata neprihanita.
  • -12 (12 voturi)    
    Gura pacatosului adevar graieste. (Vineri, 16 noiembrie 2018, 12:14)

    ww [utilizator]

    "Curva satanista" si Babilon al desfraului dar, Doamne, ce va mai place sa o frecventati si sa-i faceti toate poftele! Pentru un moment de atentie si pentru cele mai neinsemnate favoruri din partea "Curvei sataniste" sunteti dispusi sa transformati popoare intregi in jucariile sale. Caci, nu-i asa "Apele pe care le-ai văzut şi deasupra cărora şade desfrânata, sunt popoare şi gloate şi neamuri şi limbi"?
    • +1 (1 vot)    
      Vasile.... (Vineri, 16 noiembrie 2018, 15:34)

      jcjc [utilizator] i-a raspuns lui ww

      ... tu ești?
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo, domnule deputat! (Vineri, 16 noiembrie 2018, 13:16)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Ati demascat kurva satanista!

    Ce bine i-ati zis-o!

    De astefle de oameni avem nevoie la Cotrceni, nu de alogeni lispsiti de credinta!

    Sa ne traiasca Dl. Vasile!!
  • +3 (3 voturi)    
    Vai de capul lui ala (Vineri, 16 noiembrie 2018, 15:33)

    JHolden [utilizator]

    marele actor a jucat in Morometii 1 fara sa invete nimic din filmul asta sau din carte? E pacat !
    • 0 (0 voturi)    
      e varza omul (marele actor) (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 8:08)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui JHolden

      "Am inteles apoi ca averile tale, care ne-au atras, sunt de fapt furate chiar de la cei care, ca si noi, au crezut ca le aduci fericirea." - citat din acea postare.
      Si imediat mi-am imaginat Germania, sfarsit 1945 - cu milioane de tineri pierduti, geniile tehnice furate (URSS si USA), industria furata sau distrusa, o tara complet in ruina si demoralizata, super-indatorata si rupta in doua.
      Cum au ajuns astazi ceea ce sunt ?
      F. Zamfirescu ne da raspunsul: furand de la noi si de la altii !
      Pe bune ?? Chiar atat de redusi ne crede pe toti ??
      Dar despre seriozitate, munca, hotarare, corectitudine, ierarhie, respect, rabdare, viziune, strategie etc s-a auzit in PSD ?