​VIDEO Circa 200 de oameni, joi seara, la protestul din Piața Victoriei / Protestatari amendați după ce au postat pe un bloc, cu un laser, „Tudorel Slugărel”

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 octombrie 2018, 20:24 Actualitate | Esenţial


Mesaje postate in Piata Victoriei
Foto: Captura Facebook
Circa 200 de oameni au protestat din nou, joi seara, în Piața Victoriei din Capitală, după ce ministrul Justiției, Tudorel Toader, a cerut revocarea procurorului general al României, Augustin Lazăr.

Câțiva protestatari au fost legitimați de jandarmi și amendați pentru că au postat pe blocul din Piața Victoriei, cu un laser, mesaje precum „Tudorel Slugărel”, „FMM Tudorel” sau „Tudorel demisia!”. Un protestatar a explicat sintagma FMM  prin ”Foarte Mare Ministru”.

„Trebuie să mă legitimez pentru că sunt cu laserul, e ilegal în dictatură”, a spus unul dintre protestatari. Acești protestatari postau mesajele din zona în care sunt amplasate de obicei mașinile televiziunilor, între bd Aviatorilor și Kiseleff.






Citeste mai multe despre   

















3218 vizualizari

  • -18 (40 voturi)    
    laser, frate! (Joi, 25 octombrie 2018, 20:45)

    Mazeta [utilizator]

    Fiecare miting #rezist este o nouă dovadă a ineficienței sistemului medical românesc.
    • +2 (10 voturi)    
      ! (Joi, 25 octombrie 2018, 21:13)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ti-au mai marit salariul mazetovici?
    • +2 (8 voturi)    
      Si a Jandarmeriei (Joi, 25 octombrie 2018, 22:55)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      care nu reuseste sa gazeze milioanele de români care NU MAI SUPORTA starea jalnca in care CIUMA ROSIE a adus tara
      • +3 (7 voturi)    
        Vezi ca nu le prea ai cu matematica, (Vineri, 26 octombrie 2018, 10:00)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        milioanele tale s-au transformat in 200!
        • -1 (1 vot)    
          Ar fi cazul sa repeti clasa I (Vineri, 26 octombrie 2018, 19:27)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Ca vad ca nu stii sa citesti! A spus de cei care nu suporta starea tarii, nu de cati au participat la miting. Dar ce pretentii poti sa ai de la unul cu un IQ asa de redus, care nici macar nu stie sa citeasca.
    • 0 (4 voturi)    
      . (Joi, 25 octombrie 2018, 23:44)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Idem, fiecare postare de-a ta.
  • 0 (8 voturi)    
    PSD se teme de adevar, (Joi, 25 octombrie 2018, 21:05)

    2087 [utilizator]

    dar o sa-i prinda din urma.

    PSD e la 28% acum si pana in 2020 va fi la 18%.
  • 0 (8 voturi)    
    "Abuzurile" si protestele si LASER-ele (Joi, 25 octombrie 2018, 23:04)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator]

    trebuie sa fie interzise!

    Cine spune "hot", "penal", " baron", "sluga", "plagiator", analfabet*, etc. va fi sinucis (sa nu picam in capcana unor arabi)!

    Multiple placute peste buzele lor! More and more! Harder and harder!.. Unstoppable!.. Rampage!
  • 0 (8 voturi)    
    Traiasca Cenzura! (Vineri, 26 octombrie 2018, 0:33)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Traiasca PCR! Uraaaa !!

    Dragnea Presedinte, un mare fauritor de tari, ctitor al unei epoci de aur, o pasare maiastra pe un cer cristalin... noi, niste muritori de rand nu meritam sa fim nici macar in acelasi TeleRumanistan cu el...

    Solutie: sa se duca la Beciul Domnesc si sa ne lase pe noi, bietii muritori si sa se distreze cu restul de wannabe-gods acolo! De preferat pana la adanci "batraneturi" ! Si sa-l ia si pe Tradiceanu, Slugarel, Secretara, TelePromptareasa si Blonda cu el...
  • 0 (8 voturi)    
    la aiud frate (Vineri, 26 octombrie 2018, 3:45)

    Coco Whistle [utilizator]

    cu ei, ce amenda. sistemul e acelasi, aceeasi oameni ticalosi, stapini. democratia in romania e inca un vis.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine e Tudorel Bubosu" (Vineri, 26 octombrie 2018, 17:52)

    Desperados [utilizator]

    SICARO Tudorel
  • 0 (0 voturi)    
    Acum serios vorbind, poate stie cineva... (Vineri, 26 octombrie 2018, 19:32)

    LiviuX [utilizator]

    Poate Mazeta, xrogo, ca tot se dau mari si tari aparand ilegalitatile facute de organele guvernamentale. Ce lege interzice proiectiile laser pe cladiri? Stiu ca unele tari au interdictii in preajma aeroporturilor, din motive de securitate (nu stiu nici macar daca Romania are asa ceva). Dar despre blocuri nu am auzit inca. Poate cineva da numarul legii, al articolului din lege?