SONDAJ ​Credeți că autoritățile române vor da curs recomandărilor Comisiei de la Veneția?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 22 octombrie 2018, 15:18 Actualitate | Esenţial


Sondaj recomandari Comisia de la Venetia
Foto: Hotnews
​​Comisia de la Veneția a publicat, luni, rapoartele sale privind modificările aduse în ultimul an codurilor și legilor justiției. Comisia recomandă măsuri exinse care să rezolve problemele ridicate de aceste modificări. Rapoartele sunt publicate la o săptămână după ce guvernul a adoptat ordonanța de urgență privind legile justiției, criticată de profesioniști în domeniu, de procurorul general, de opoziție și de președintele Iohannis, care, ulterior, a solicitat demisia ministrului Justiției, Tudorel Toader.

  • Sondaj HotNews.ro: Credeți că autoritățile române vor da curs recomandărilor Comisiei de la Veneția?






Citeste mai multe despre   

















3327 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    Am Votat Nu au de ales (Luni, 22 octombrie 2018, 15:24)

    un domn [utilizator]

    deoarece Strada Will Rise !

    si nu va fi bine !

    acum stim ca dozele de gaze sunt limitate logistic, asa ca...1907 ar putea fi declansat de Liv Jong Un
    • -18 (22 voturi)    
      Lasa-ne ba cu strada ta. Mocangeala la mici. (Luni, 22 octombrie 2018, 15:38)

      adrianhn [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Doar atata stiti. urlati la PSD ca face pomeni si voi in strada luati mocangeala. Mici , suculete, ceiulete gratis.... mocangii... Mai duceti-va si pe la munca nu doar la intins mana in #strada.
      • +14 (18 voturi)    
        cu sigurzantza (Luni, 22 octombrie 2018, 16:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrianhn

        iti este dor de Placutza Suedeza, de la mine ai fara numar, sunt convins ca se face rand imediat...
    • +1 (3 voturi)    
      vor (Luni, 22 octombrie 2018, 18:53)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      continua sa dea poporului m_ue ca si pana acum ! Viata merge inainte si un partz ! Partz, partz si v-am pupat pe portofel !
  • +4 (10 voturi)    
    Nu conteaza ce credem "ca vor face" ei. (Luni, 22 octombrie 2018, 15:42)

    Habermas [utilizator]

    Conteaza ca au ajuns deja prea departe si ca pentru asta ii vom rade in scurt.

    PS. Deci, nici n-am votat sondajul vostru. Nu vreau sa le telefonez PSD-istilor ce cred oamenii ca urmeaza.
  • +11 (13 voturi)    
    ... (Luni, 22 octombrie 2018, 15:52)

    rerenenegate [utilizator]

    Sigur nu vor da curs (mici retusuri nu inseamna a da curs). Sper sa avem puterea sa ne impotrivim. La fel sper ca cei care vor veni dupa sa aiba curajul sa-i acuze de tradare de tara, pe ei si pe manipulatorii/"strategii" lor.
  • -5 (11 voturi)    
    Cu siguranta... (Luni, 22 octombrie 2018, 16:33)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cele care au o logica vor fi preluate. Cel mai clar exemplu este cel legat de sectia speciala pentru magistrati. Cu problemele din Justitia romaneasca, greu de inteles pentru Comisia de la Venetia, sigur trebuie asa ceva si atat timp cat CCR-ul a spus ca e ok doar nu ar implementa acum ce zice Comisia de la Venetia.
    • +6 (12 voturi)    
      praf ]n ochi (Luni, 22 octombrie 2018, 17:05)

      Pacala54 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ccr este unealta psd, va 'sugera' o soluţie 'juridică' prin care analfabeţii iordache , nicolicea şi şerban să poată ignora recomandările comisiei. NU SE POATE FACE NIMIC PÂNĂ LA ALEGERI.
  • +6 (10 voturi)    
    Aici vorbim strict (Luni, 22 octombrie 2018, 18:19)

    John M. [utilizator]

    despre puscarie sau libertate pentru Dragnea. Deci nu se va face nimic!
  • -1 (1 vot)    
    Nu mai iese nici dracu' ... (Luni, 22 octombrie 2018, 20:38)

    revelare [utilizator]

    Adio, mai vedem peste 2 ani la vot, dacă mai ies măcar 25%