Dragnea, după ce Voiculescu a cerut verificarea finanțării unor site-uri de știri: Guvernul ar trebui să facă un proiect pentru transparentizarea finanțărilor

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 30 septembrie 2018, 22:36 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Liviu Dragnea a spus duminică la România TV că Dan Voiculescu are mare dreptate să ceară Guvernului și serviciilor secrete să verifice sursa de finanțare a unor site-uri de știri, iar Guvernul ar trebui să facă un proiect de lege pentru transparentizarea finanțării.

”Domnul Voiculescu are mare dreptate, cu privire la finanțarea externă a unor site-uri sau ONG-uri. De ce să nu ne permitem să discutăm despre asta? Ei clamează transaparența. Guvernul ar trebui să facă un proiect de lege privind transparentizarea finanțărilor și a modului în care sunt cheltuiți banii. Unele ONG-uri primesc bani din țară sau din străinătate. De ce să fie aceste lucruri ascunse?”, a spus Dragnea. 




















2730 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    erdogan 2.0 (Duminică, 30 septembrie 2018, 22:47)

    liviu_ [utilizator]

    atat am de spus...
    e exact ce a facut erdogan... doar ca nemurin oameni (cum isi dorea) nu poate sa o ia atat de rapid...

    asta este atac pe fata la adresa presei!
    si in orice tara in care presa era libera era DISTRUS ca persoaj public... dar in romania e laudat de televiziunile suspuse...
    • +18 (22 voturi)    
      Pai Antenele s-ar inchide primele (Luni, 1 octombrie 2018, 1:00)

      DeIgnatDragneaTaiat [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Si 90% din spionii rusi ar fi expulzati din Romania, Dragnea ar fi inchis, Voiculescu inchis din nou.
      O stiu de la prima mana, un sereist care a montat microfoane la Antene si le-a deturnat e-mailurile cativa ani. Cica sunt probe sa ii infunde pe 3-4 vieti, si pe ei si pe redactori.
      • -12 (20 voturi)    
        ha-ha-ha!!!!!!!! (Luni, 1 octombrie 2018, 4:10)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui DeIgnatDragneaTaiat

        rau face... foamea!!!!!!....ca sa vezi , "numai" 90% din spionii rusi!!!!!...mai.....asteptati putin.....pina termina escrocul din teleorman si gasca lui de hoti sa va dea toate..."placutele de...romania" ...ca , chiar le meritati , atit de imb-cili sunteti....
        • +9 (11 voturi)    
          Corect ar fi fost.. (Luni, 1 octombrie 2018, 8:42)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

          he-he.
          Restul, ceea ce ai scris, te defineste perfect.
          Mai ales partea aia cu imbecilii!
          Hai, make a photo?
          Sau o vrei cu semnite?
          • +1 (1 vot)    
            in afara de.. (Luni, 1 octombrie 2018, 17:36)

            exilatul [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            "placutele de romania" ( pe care i le dau escrocii de la putere ) ia si tu una , personal, din america de nord ca vad ca iti place....engleza...de la unul plecat acum 30 de ani din cauza mizeriei umane care va carcaterizeaza pe majoritatea din tara aia...
        • +9 (11 voturi)    
          poate (Luni, 1 octombrie 2018, 9:05)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

          omu a exagerat...
          sau nu... nu ma de unde sa stiu...

          dar spre deosebire de tine el nu a jignit gratuit oameni...
          also sunt doveri peste dovezi ca dracnea e un hot si in ultimii ani singurul lucru care-l face e distrugerea totala a justitiei...asa ca plimba ursu si mai ia niste laptic maro de la stapanii tai din psd
          • +1 (1 vot)    
            "lapticu maro " il.. (Luni, 1 octombrie 2018, 17:29)

            exilatul [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            luati voi de vreo 28 de ani ( ca si inainte de 90 )...inainte de la pcr si dupa de la psd, pnl, pd , alde, udmr....adica de la toti escrocii si hotii din politica care va reprezinta cel mai bine ca popor cu mentalitate de ra-at....doare adevarul ?!?!?!.....normal, mai ales cind va scaldati in mocirla....
      • +6 (6 voturi)    
        Complet gresit! (Luni, 1 octombrie 2018, 10:15)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui DeIgnatDragneaTaiat

        "Pai Antenele s-ar inchide primele" - asta intr-o tara normala, in care legile se aplica CORECT.
        Dar in Teleormanistan, legea este doar pentru fraieri - pentru EI, nu se aplica niciodata!

        Exact precum a fost cu taxa de mediu, pusa de Rovana Plumb, pe care dumneai a ocolit-o cu gratie, avand masinile inmatriculate in Bulgaria!

        asa si cu legea transparentei, sa fiti siguri ca Nu se va aplica si Latrinelor!
  • +17 (21 voturi)    
    Doi Cel Putzin Dubioshi: (Duminică, 30 septembrie 2018, 22:47)

    un domn [utilizator]

    Mazeta si Sputnik Romania
  • +17 (19 voturi)    
    Nu- idee rea (Duminică, 30 septembrie 2018, 22:50)

    ipolitic [utilizator]

    Hai sa includem si actiunile la purtator.
    • +10 (10 voturi)    
      si... (Luni, 1 octombrie 2018, 8:24)

      AdrianAdr [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Sa începem cu afacerile politicienilor si primarilor, etc. Zic
  • -19 (25 voturi)    
    acum (Duminică, 30 septembrie 2018, 22:52)

    Mazeta [utilizator]

    Hotnews ar trebui să-și bată joc de comuniști publicându-și transparent finanțările obscure. Ia de aici, Dragnea! Ia de aici, Voiculescu!
    • +20 (24 voturi)    
      Nu numai. (Luni, 1 octombrie 2018, 4:35)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ar trebui sa-si bata joc si de tine, publicandu-ti IP-ul, locatia sediului de unde postezi comentarii si fluturasul cu plata luata de tine pentru toate cometariile idioate pe care le postezi.
    • +8 (8 voturi)    
      aham.... (Luni, 1 octombrie 2018, 9:07)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      realizezi ca vb de oameni care controleaza muuulta presa si tvuri...
      daca se publica transparent finantarile latrinei o sa va apuce pe toti postacii pesedei bocitu
    • +9 (9 voturi)    
      PS: (Luni, 1 octombrie 2018, 9:09)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cum ramane cu libertatea presei tovarase?!
      (asta avand in vedere ca psd poate avea tvuri si siteuri fara nici o problema legala)
      ne erdoganizam?!

      macar vreau sa va vad recunoscand ca vreti reinstaurarea comunismului , nu sa o dati cu vrajeli gen "ailalti sunt comunisti" si "noi vrem libertate" ipocritilor!
  • +13 (17 voturi)    
    Are sens. (Duminică, 30 septembrie 2018, 23:50)

    Marionette [utilizator]

    Nu e un soc ca un condamnat penal sa asculte cu sfintenie de un puscarias. Probabil il vede ca pe un maestru.
  • +9 (13 voturi)    
    da bai,... (Luni, 1 octombrie 2018, 0:24)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    jegosul de voiculescu vrea doat Antena 3 si cam atat.
  • +7 (11 voturi)    
    ”Domnul Voiculescu are mare dreptate" (Luni, 1 octombrie 2018, 1:31)

    Isobar [utilizator]

    Spunem cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti.
    Noii dictatori mafioti !!!
  • -14 (20 voturi)    
    A zis bine domnul Dragnea, (Luni, 1 octombrie 2018, 6:49)

    asistat [utilizator]

    transparentizare nu doar in ce priveste publicatiile obscure dar mai ales in ce priveste finantarea ONGurilor care au ca scop dezbinarea românilor! Felicitari Hotnews ca ati adus in discutie această importantă dezbatere!
    • +11 (15 voturi)    
      Vrem transparentizare si la (Luni, 1 octombrie 2018, 8:43)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      recuperarea celor 60 mil. euro de la tov. turnator felix!
      Daca e bal sa fie bal.
      Noi sa cantam si ei sa danseze dupa cum cantam noi.
    • +7 (9 voturi)    
      ahammm (Luni, 1 octombrie 2018, 9:07)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      deci dracnea se ia de cine finanteaza anumite siteuri

      in schimb sunt sute de siteuri psd si tvuri psd... pe alea cum o sa le scape?! aaaa e naspa doar daca esti finantat de "agenturi" daca esti finantat de un partid sau de rusi e perfect normal!
      • -6 (6 voturi)    
        Hai sa incepem de undeva! (Luni, 1 octombrie 2018, 10:18)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Si de ce nu de la organizatiile si partea aceea presa care dezbina societatea!
        • 0 (0 voturi)    
          care dezbina societatea? (Luni, 1 octombrie 2018, 20:45)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui asistat

          Iti spun eu cine:
          PSD-ul si ALDE, A3, RTV, Luju si inca o droaie de cretini.
          Nu incepem cu ei?
  • +9 (13 voturi)    
    Hai sa vedem! (Luni, 1 octombrie 2018, 7:59)

    alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator]

    https://recorder.ro/rusia-face-propaganda-pe-banii-nostri-guvernul-romaniei-finanteaza-un-site-afiliat-sputnik/
  • +9 (11 voturi)    
    Chiar ma intrebam (Luni, 1 octombrie 2018, 8:43)

    fat.cat [utilizator]

    cand pisici o sa se prinda astia cat de lung si globalizat e bratul statului paralel (sic!). Trebuia sa iasa oroarea umana numita Voiculescu sa-i lumineze, altfel ei il cautau in continuare numai pe-aici, ca prostii.
  • +10 (10 voturi)    
    Ba baieti, daca va iubiti... (Luni, 1 octombrie 2018, 8:53)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Luati-va o camera.
    Poate se aranjeaza ceva pe la Jilava pentru amandoi si o sa aveti timp sa va dati dreptate unul altuia toata ziua.
    Ce-si mai ridica astia mingea la fileu unul altuia, mai draga!
  • +9 (9 voturi)    
    Bai cine vorbeste ... (Luni, 1 octombrie 2018, 11:32)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ..securistul infractor felix dan voiculescu care pe vremea lui ceausescu isi turna la securitate propria familie. Bravo ba ordinarule, ai inceput sa prinzi iar curaj dupa epoca Baselu ( 10 ani cu executare ti-a servit imparatul )