SONDAJ Ce urmărește guvernarea PSD prin schimbarea legii adunărilor publice?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 25 septembrie 2018, 15:06 Actualitate | Esenţial


Sondaj legea adunarilor publice
Foto: Hotnews
Ministrul de Interne, Carmen Dan, spune că își va asuma un proiect de modificare a legii adunărilor publice, deoarece actuala legislație ar fi depășită. Ea a făcut declarația în timpul audierilor din Senat pe tema protestului din 10 august. Ce crezi că se urmărește prin schimbarea legii?

  • Participă la sondajul HotNews.ro






Citeste mai multe despre   
















6018 vizualizari

  • -20 (24 voturi)    
    exista o suspicune (Marţi, 25 septembrie 2018, 15:14)

    Kosmos [utilizator]

    Ca cei care ofera logistica si finantare lu Dragnea & friends sponsorizeaza si miscarea Rezist
  • +16 (22 voturi)    
    unde e raspunsul "dictatura"? (Marţi, 25 septembrie 2018, 15:23)

    qwerasdf [utilizator]

    de tip erdoganist, putinist...
  • -16 (24 voturi)    
    Evident interesul demonstratarilor, (Marţi, 25 septembrie 2018, 15:40)

    asistat [utilizator]

    care sa poata beneficia de cele mai bune conditii cand se tavalesc pe jos si cer sa li se dea ceva, ca niste veritabili neomarxisti!
    • +14 (18 voturi)    
      dreptul de a demonstra (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:00)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      este un drept garantat prin consittutie...
      tu si conturile tale false care-si dau singure + ar trebui sa realizeze asta...

      ironic e ca tu, comunist notoriu anti-prosteste si libera exprimare, ne faci pe noi comunisti..

      dar na... ipocrizia e caracteristica postacilor!
    • +10 (16 voturi)    
      PS: (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      ai o problema grava de logica... ei nu vor "cele mai bune conditii pentru demonstratii" (care surprinzator au fost la protstele organizate de putere contra opoiozitiei, dar invers nu), ei vor interzicearae protestelor...

      ori esti prost rau de tot si nu pricepi, ori ai comunismul in sange... chiar nu stiu care e mai rea...
      • -10 (16 voturi)    
        Iar injuri, pentru ca n-ai argumente, in loc (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:41)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        sa ne multumesti! Stii mai bine decat mine ca daca derbedeii tai useristi securistoizi erau la putere, isi interziceau singuri tot, ca deh, asa era pe ”vremurile bune”, in care faceati justitie prin tribunale ale poporului, cum va place voua, in strada...
      • -9 (13 voturi)    
        PS Vezi ca sunt mai multi carora le place, (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:47)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        pesemne, faptul ca imi pasa de bunastarea lor si au apreciat comentariul... Vezi ca nu-s toti hetări ca tine;)
    • +2 (2 voturi)    
      confunzi (Marţi, 25 septembrie 2018, 20:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      cu cei 4,5 milioane de asistați pesedaci.
      • +3 (3 voturi)    
        Nu sunt 4,5 milioane la PSD, (Marţi, 25 septembrie 2018, 21:27)

        2087 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        maxim 3,4 milioane.

        Pe zi ce trece, raman tot mai putini PSDisti, fiindca sunt foarte batrani si PSD ii omoara prin neglijenta in spitalele de stat.
        • +1 (1 vot)    
          nu (Miercuri, 26 septembrie 2018, 8:12)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui 2087

          m-am referit la nr. membrilor și simpatizanților votanți psd ci la o cifră comunicată statistic, conform căreia sunt 4,5 milioane asistați în România (asistați din care, există totuși și o categorie de oameni care nu sunt pomanagii celui mai mare partid din țară, procentual însă foarte mică).
    • +2 (2 voturi)    
      Credeam ca sunteti morți (Marţi, 25 septembrie 2018, 22:50)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      dar va văd aici cum mai măcănito ca pe vremea lui Ceașca cel analfabet, atunci era unul acum este un guvern analfabet !
      Nu îmi este frica , nu mai puteți nici “musca”
      fara dinti...
    • 0 (0 voturi)    
      Asistat (Joi, 27 septembrie 2018, 11:25)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      de flaushat.
      Semeni cu Kanstandin la gandire...
  • +7 (13 voturi)    
    dictatura... (Marţi, 25 septembrie 2018, 15:59)

    liviu_ [utilizator]

    asta se urmareste...
  • +12 (18 voturi)    
    Ce altceva poate urmari.... (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:26)

    gigiN [utilizator]

    ...decat politica tipic comunista a ...pumnului in gura.Slugile s-au...disciplinat din nou.Pare ca raman din ce in ce mai putina pasi pana la "Partidul Unic-dragnea si poporul'111
  • +5 (7 voturi)    
    OH . (Marţi, 25 septembrie 2018, 18:23)

    letsoc [utilizator]

    Nu are nimeni curaj sa se opuna reinstaurarii comunismului . O clasa politica de lasi de la un capat la altul . Democratia este o aiureala in capul poporului roman . Cu stima , NC .
  • +1 (1 vot)    
    Democratia si polinomul toxic (Miercuri, 26 septembrie 2018, 10:58)

    bal71 [utilizator]

    1)De mai bine de 2 ani se face un atac furibund asupra Justitiei din Romania.
    2)Se urmareste modificarea sistemului judiciar (care in mod normal e modificat, ajustat, treptat, conform realitatilor democratice, dar polinomul jefuitorilor a inpanat cu modificari ce ofera o multime de portite de scapare a marilor infractori abonati la punga tarii si mai mult ineficientizarea legislatiei penale.) si plantarea slugilor viclene in toate inst. statului.
    3)Atacatorii sunt formati din baroni ,moguli masdmedia, o parte a politicienilor, ziaristi corupti si cozile se topor obediente sin diverse institutii de stat.
    4)In prezent acest grup jefuitor , viclean, ticalosit, formeaza un POLINOM TOXIC, condus de nucleul DRAGNEA(puterea politica guvern, parlament) si TRUSTUL MASMEDIAVOICULESCIAN(propaganda, finantare) SI ACOLITII LOR.
    5) Acest polinom toxic are o frica animalica fata de: a)miscarea #REZIST(pe care incearca sa o discrediteze),b) DIASPORA( pe care a atacat-o cu gaze, si batai cu bocanci si bulane jandarmeresti)
    c)USR ce NU vrea penali in functii publice!!!!,d)SRI ce prin protocoale a ajutat JUSTITIA cu tehnologie ultramoderna de interceptare. e)JUSTITIE
    f)INTERNET(propuneri de gatuire a libertatii de exprimare propuse de un parlamentar psd)
    g) cativa ziaristi cinstiti si oameni de mare cultura si stiinta romani, cativa oameni politici(raraavis)
    6)Acest POLINOM TOXIC dragneavoiculescu&co
    este cea mai hidoasa STRUCTURA ANTIDEMOCRATICA(TIRANIE, MINCIUNA, HOTIE).
    7)De aceea au alergie cand e vorba de adunari publice libere!!!!!!!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Corectare (Miercuri, 26 septembrie 2018, 14:41)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui bal71

      polimerul.
    • 0 (0 voturi)    
      Plus ca unele date indica (Miercuri, 26 septembrie 2018, 14:42)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui bal71

      drept fumigene babana miscarile rezist, fara penali, usr, samd.
      M-am inscris in usr, poimaine am prima reuniune informala, sa vedem ce gandesc si cu ce ifose vin tovarasii.
  • 0 (0 voturi)    
    demonstratii si adunari publice (Miercuri, 26 septembrie 2018, 17:31)

    Dizidentul [utilizator]

    sint prin constitutie garantate,dar demonstratii(cu sau fara continut politic) trebuiesc anuntate din punct de vedere al sigurantei.AUTORITATILE NU POT INTERZICE (de exemplu motivele anuntate de Firea iarna trecuta,sau initial motivele pentru care s-a incercat pe 10 aug. sa interzica) TOATE DEMONSTRATIILE PENTRU SAU IMPOTRIVA CLASEI POLITICE TREBUIESC APROBATE.Organizatorii au o mare raspundere,iar fortele de ordine sint OBLIGATE sa stabileasca ordinea si sa desparta elementele violente de protestantii pasnici