VIDEO Schimb de replici între un cetățean și prefectul Capitalei, pe tema protestelor. „Ieșiți și spuneți: dna Carmen Dan minte, dnul Dragnea minte”. Speranța Cliseru: „Asta am spus” 

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 30 august 2018, 17:39 Actualitate | Esenţial


Speranta Cliseru
Foto: Captura Facebook
Surprinsă de un cetățean la o terasă din București, Speranța Cliseru, prefectul Capitalei, a avut un răspuns neașteptat când acesta i-a cerut să iasă și să spună public că ministrul de Interne, Carmen Dan, și liderul PSD, Liviu Dragnea, mint în cazul protestului din 10 august. „Asta am spus”, a afirmat Cliseru.
Bărbatul a insistat cerându-i să spună mai clar, iar prefectul i-a răsouns că este nevinovată și „să mergeți să întrebați acele persoane, nu să mă hăituiți pe mine”. 

„Negarea dvs. trebuie să fie mult mai amplă”, a sfătuit-o acesta. „Aveți răbdare că o să fie, o să fie”, i-a replicat Cliseru.  

Momentul schimbului de replici a fost postat pe Facebook de bărbatul care a găsit-o pe Cliseru la o terasă, după ce anterior identificase masina Prefecturii parcată pe trecerea de pietoni. 


Dialogul dintre cei doi 

Cetățean: Să știți că 10 august nu o să uite nimeni, 10 august nu o uită nimeni. Dacă sunteți nevinovată, nu ați avut nicio implicare, ieșiți public și spuneți asta. 

Speranța Cliseru: Am ieșit și am spus 

Cetățean: Perfect, ieșiți și spuneți doamna Carmen Dan minte, domnul Dragnea minte. 

Speranța Cliseru: Asta am spus. 

Cetățean: Mai spuneți mai clar. Până n-o să spuneți clar lucrurile astea... 

Speranța Cliseru: Cred că ați greșit adresa. Mergeți la alte persoane să le întrebați. Eu am spus că sunt nevinovată. Să mergeți să întrebați acele persoane, nu să mă hăituiți pe mine că nu sunt eu vinovată. Credeți-mă. 

Cetățean: Abia aștept să stabilească instanța acest lucru. Și eu îmi doresc să nu fiu vinovată, îmi doresc din suflet chestia asta. 

Speranța Cliseru: Nu pe mine trebuie să mă întrebați. 

Cetățean: Negarea dvs. trebuie să fie mult mai amplă. 

Speranța Cliseru: Aveți răbdare că o să fie, o să fie


















9782 vizualizari

  • +32 (32 voturi)    
    Nesimtiti pana in maduva oaselor (Joi, 30 august 2018, 17:41)

    mitg [utilizator]

    "Prefecturii parcată pe trecerea de pietoni"

    Speranta moare ultima totusi si traim cu credinta ca urmatoarea generatie politica va fi muuuuult mai buna.
    • +22 (22 voturi)    
      Tu crezi ce spui? :-) (Joi, 30 august 2018, 18:12)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      După declarația făcută și replica dată azi, eu aș miza pe faptul că Speranța va muri (politic) cât de curând - sigur cade la primele decapitări din PSD.
      • +8 (12 voturi)    
        Fentele cinismului iresponsabil (Joi, 30 august 2018, 19:18)

        contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        Măi, fraţilor !?! Iar vă duceţi după fentă ?
        Ţara arde şi baba se chiaptănă !

        Problemele noastre sunt : gazarea “democratică” a DREPTURILOR CONSTITUTIONALE, pulanele golanilor bugetari distribuite discreţionar de cozile de topor celor “ce pot”, MINCIUNILE GOGOASEI PSD, care are mai mult aer decât aluat. Sunt AUTOSTRAZILE LIPSA, SPITALELE CARE UCID, COPIII NEEDUCATI, ATACURILE LA JUSTITIE (curând doar o amintire), cinismul agresiv al IMPOSTORILOR, MITOCANIA CLASEI POLITICE dar si a societăţii române, PRESEDENTIA EUROPEI cu un Guvern de INCOMPETENTI, etc.

        Acestea sunt problemele noastre nu polemicile sterile a unor comentatori care se plictisesc sau se defulează cum pot si ei…
        Iar dacă am vrea să discutăm despre această parvenită, întrebarea este, nu “De ce a semnat după ora 00 ?” ci “DE CE A SEMNAT ?”.
        Dacă nu a fost în Piaţă, ce a determinat-o să semneze?
        Şi nu uitaţi, mai ales, că este un om din sistem.
        A semnat pentru că i s-a ordonat sau a vrut sa se puna bine cu “ăi mari”, orice s-ar zice. O protejată a madamei Pandele care se luptă cu o protejată a lu’ vătafu’ Daddy.

        Toţi, o apă şi-un pământ.
        DAR NU ALE NOSTRE !
        Apele noastre sunt lacrimile celor rămaşi fără nici un porc din cauza incompetenţei conducerii ţării , sau lacrimile copiilor ce se culcă flămânzi.
        Cât despre pământ? Mai este el al nostru ?
        El ne va fi “decât” linţoliu prostiei noastre indolente, pentru că un fiu de miliţian pe nume Dragnea n-a vrut “să moară prost”, cum bine zicea, recent, la privechiul spectrului democratiei româneşti.
        Aceasta sunt problemele nostre, dragi concetăţeni !!!
    • +20 (20 voturi)    
      "Speranta moare ultima" (Joi, 30 august 2018, 18:27)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Suna foarte ciudat in contextul acestui articol... :-)
      Presupun ca nu te-ai referit la madam Cliseru, nu?
    • +19 (19 voturi)    
      Bună ironia (Joi, 30 august 2018, 18:36)

      SorinAntisistem [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      cu speranța moare ultima. Sau era Speranța? :)
  • +24 (28 voturi)    
    Bravo tipului (Joi, 30 august 2018, 18:08)

    Captain Obvious [utilizator]

    Asa ar trebui sa se intample in fiecare zi cu acesti hoti
  • +10 (10 voturi)    
    Ca toti hotii (Joi, 30 august 2018, 19:30)

    vagabond [utilizator]

    O sa ajunga sa se manace intre ei. Pofta buna.
  • +16 (18 voturi)    
    chiar nu inteleg.. (Joi, 30 august 2018, 20:40)

    exilatul [utilizator]

    ce mare ra-at este sa filmezi o "taranca" care nu este decit o sluga a unor escroci aflati la putere...datorita VOTULUI unui popor...format majoritar din hoti , escroci si imbecili...ah, era sa uit...si din ...credinciosi...
    • -2 (2 voturi)    
      nu amestecati credinta (Vineri, 31 august 2018, 10:42)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      cu complicitatea fata de o specie de banditism si manelism care devoreaza tara asta !
    • +2 (2 voturi)    
      si nu "datorita VOTULUI", (Vineri, 31 august 2018, 10:57)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      ci DIN CAUZA votului !
      • 0 (0 voturi)    
        Depinde de perspectivă! (Vineri, 31 august 2018, 13:57)

        comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

        Pentru noi - DIN CAUZA, pentru ei - DATORITĂ. Dar ei nu se simt îndatorați...
  • -16 (20 voturi)    
    a fost (Joi, 30 august 2018, 21:03)

    nahir [utilizator]

    surprinsa mai mult de o gramada.
    Tipul s-a dus sfoara la ea, nu a vazut-o intamplator. A stiut cu exactitate unde este, lam ce masa sta si avea si textul pregatit. N0a apucal madam Cliseru nici sa respire.
    Daca nu a fost chitit sa faca presiuni asupra ei, in mod cert a fost un prost.
    Stau si ma intreb daca nu cumva a fost o filmare regizata, cu scenariu stiut de ambele parti.
  • +11 (11 voturi)    
    felicitari autorului (Joi, 30 august 2018, 23:04)

    rov [utilizator]

    toti ar trebui sa procedem astfel. Si eu am aceeasi reactie in fata mizeriilor umane.
  • +9 (9 voturi)    
    bravo cetatene...we the people (Joi, 30 august 2018, 23:51)

    Coco Whistle [utilizator]

    ei sint slujitorii nostri chiar si in chiloti nu numai la terase. sint functii care nu au intrerupere. din raspunsul stimabilei e timpul sa-si caute alta slujba, nu functionar public in slujba cetateanului.
  • +5 (5 voturi)    
    e clar (Vineri, 31 august 2018, 10:05)

    martel55 [utilizator]

    maine o dau afara dragmea si dancila, doar pana acum cei care au pregatit si participat la represiune au fost promovati (Sindile, Cazan de la jandragnerie) in timp ce ceilalati sunt vanati (procurorul mil;itar prezent in piata, procurorul general)