Plângere penală contra deputatului PSD Rădulescu, cel care a amenințat protestatarii spunând ”venim 1 milion și vă călcăm în picioare”

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 15 august 2018, 15:28 Actualitate | Esenţial


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Asociaţia ProDemocraţia club Braşov a depus o plângere penală la Parchetul general împotriva deputatului PSD Cătălin Rădulescu, care a amenințat sâmbătă protestatarii din Piața Victoriei, spunând că ”Nu ne provocați că venim 1 milion și vă călcăm în picioare”.

”Această declaraţie care nu este sub nicio formă de acceptat ca venind din partea niciunui cetăţean, cu atât mai puţin din partea unui demnitar al statului român. Prin această plângere penală, dorim să atragem atenţia că astfel de discurs venit din Parlament este de netolerat, iar oricine îl foloseşte trebuie să răspundă”, informează Asociația într-un comunicat de presă.

Plângerea penală este depusă pentru săvârşirea infracţiunilor prevăzute de art. 206 şi art. 368 Cod penal.



















2906 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Mitraliera este din pepiniera Ayatollah ului (Miercuri, 15 august 2018, 15:31)

    un domn [utilizator]

    De Arges, ii se Spunea “Vecinul” deoarece se invecina cu cine vroia el
  • +16 (18 voturi)    
    asa (Miercuri, 15 august 2018, 15:32)

    tirolez [utilizator]

    Bravo. Firea nu face plangeri pe banda rulanta?
  • +20 (20 voturi)    
    felicitari! (Miercuri, 15 august 2018, 15:39)

    cristi_an [utilizator]

    asa trebuie tratata orice mizerie venita din partea PSD! astia nu stiu de vorba buna
  • +24 (24 voturi)    
    foarte bine de acord (Miercuri, 15 august 2018, 15:43)

    Dizidentul [utilizator]

    pentru instigare la VIOLENTA SI RAZBOI CIVIL acest gunoi din Parlamentul Roman trebuie sa primeasca o pedeapsa si cum mai este condamnat cu suspendare sa fie cumulate pedepsele.
  • +16 (16 voturi)    
    Mitraliera (Miercuri, 15 august 2018, 16:02)

    ic.ram1945 [utilizator]

    Daca nu ma insel, susnumitul este si un revolutionar...primind printre altele o suma de bani dublu ca pensia unui om care a lucrat cinstit toata viata. Din pacate, asta e Romania...
  • -8 (8 voturi)    
    ... (Miercuri, 15 august 2018, 20:10)

    vitan.sandu [utilizator]

    Ca este din oastea ayatolahului, ca este mitraliera, ca este revolutionar, sau toate astea nu, eu intreb nedumerit: nu il pot pupa undeva asociatiile astea? De exemplu pe frunte. Cald sau rece. Ca nu mai poti iesi din casa de asociatii. Cred ca de aceea ne si merge atat de "bine".
    In ce priveste indemniyatia de revolutionar, ea nu ar trebui sa existe. Dar, ma rog, comunistii au avut ilegalistii, astia ii au pe revolutionari. Fiecare cu beneficiarii lor.
  • +8 (8 voturi)    
    Boul de Radulescu o gandi ca declaratia asta (Miercuri, 15 august 2018, 20:35)

    Susufler0 [utilizator]

    tembela este o declaratie "politica" si are acelas caracter impunitiv indiferent cui i se adreseaza, politician ori om obisnuit !

    PS. O sa vada insa ca nu este asa ! ;o)