Procurorii și polițiștii cer sprijin pentru identificarea unuia dintre agresorii jandarmilor

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 12 august 2018, 17:33 Actualitate | Esenţial


Suspectul cautat de politie
Foto: Politia Capitalei
Procurorii și polițiștii solicită ajutorul cetățenilor pentru a identifica unul dintre bărbații care i-ar fi lovit pe cei doi jandarmi la mitingul de vineri din Piața Victoriei, toți cei care îl recunosc fiind rugați să anunțe poliția, transmite Mediafax.

Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Poliția Capitalei - Serviciul Omoruri, pentru a stabili toate circumstanțele în care au fost agresați cei doi jandarmi vineri seară, roagă cetățenii să-i ajute în identificarea unui bărbat ce apare pe imaginile suprinse din acele momente.

Cei care îl recunosc sunt rugați să sune la 112 sau să contacteze cea mai apropiată secție de poliție.









Unul dintre jandarmii loviți de către protestatari vineri seară este o femeie, care se află în prezent la Spitalul Floreasca din Capitală.

"Femeia jandarm este bine, s-a ridicat, a comunicat. Am vorbit cu cei doi jandarmi, printre care şi o domnişoară de 23 de ani care este bine. Era pansată, avea o arsură. (...) Nu are factură de coloană, nu este la Terapie Intensivă, e pe secţia de Chirurgie. (...) Am văzut imaginile, ei sunt bine, mă aşteptam la cu totul altceva", a declarat, sâmbătă, ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, în cadrul unei vizite la Spitalul Floreasca.



Citeste mai multe despre   


















4083 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    dar pentru manifetantii pasnici (Duminică, 12 august 2018, 17:39)

    gatsby [utilizator]

    agresati de brutele pzd-iste care fac de ras uniforma de jandarm nu cereti sprijin?
    • +5 (5 voturi)    
      E subofiter la Brigada Vlad Tepes (Duminică, 12 august 2018, 21:05)

      xroqo [utilizator] i-a raspuns lui gatsby

      Cautati pe facebook, sunt poze cu ei. Procurorii miltari i-au identificat, maine incep raziile.
  • +16 (16 voturi)    
    . (Duminică, 12 august 2018, 17:42)

    Evq [utilizator]

    Acum sunt buni cetățenii, ai? Dar pe idioții ăștia de mai jos vă obosiți să-i identificați? Fi-mi-ar scârbă.

    https://www.facebook.com/daniel.nicolaina/videos/2274293212615476/
    • +12 (12 voturi)    
      corect (Duminică, 12 august 2018, 19:10)

      c.oameni [utilizator] i-a raspuns lui Evq

      in primul rand trebuie identificati si pedepsiti toti nerozii astia cu uniforme
  • +15 (15 voturi)    
    huligani+jandarmi huligani (Duminică, 12 august 2018, 17:46)

    gabriel67 [utilizator]

    foarte buna initiativa de a identifica huliganii dar nimeni nu vorbeste nimic de identificarea jandarmilor care au facut abuz de forta in doua cuvinte instigatori si huligani in urma carora intreaga institutie aare de tras ponoase,
  • +19 (19 voturi)    
    Poftim numele agresorilor: (Duminică, 12 august 2018, 17:59)

    blackbeard [utilizator]

    Jandarmeria, Guvernul, PSD&ALDE
  • +13 (13 voturi)    
    De la ce are arsura femeia jandarm, (Duminică, 12 august 2018, 18:03)

    TheFreeOne [utilizator]

    de la fumigenele lui Soros de vineri seara? De la jandarmii lui Soros infiltrati printre jandarmii Sperantei ?
  • +12 (12 voturi)    
    După față și tunsoare pare a fi un (Duminică, 12 august 2018, 18:07)

    Rescator [utilizator]

    interlop de-al lui Cap de Plută.Rog urmariți și aceasta pista!
  • +13 (13 voturi)    
    propaganda (Duminică, 12 august 2018, 18:10)

    sorinnc [utilizator]

    adica vreti sa spuneti ca sunt prinsi pe baza probelor video?
    Dar propaganda mi-a spus ca proba video nu se mai pune in instanta.
    Mi-a spus chiar concret ca in cazul femeii impinse de la metrou proba video nu ar mai fi valabila.
    • +2 (2 voturi)    
      daca e facuta cu (Duminică, 12 august 2018, 19:42)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui sorinnc

      o camera, aaa..autorizata, se pune.
      banuiesc ca inregistrarea facuta de jindari e fara repros in instanta. :-)

      dupa insistenta, probabil asta a extras pistolul.
      il tine si el ca suvenir.

      am totusi doua nedumeriri: ce asteptau jindarii, sa se ajunga la arme de foc, batele, fumigenele si restul sculelor nu erau suficiente ?: si ar mai fi, din cate stiu, nu ai voie sa'ti pierzi arma, caz de tribunal militar.
      pe front puteai ajunge in fata unui pluton...
  • +15 (15 voturi)    
    interbati jandarmii, nu inteleg (Duminică, 12 august 2018, 18:12)

    pepper89 [utilizator]

    de ce se cere ajutorul cetatenilor gazati si batuti!
    astia au fost pe mana cu jandarmii, ce o mai dam cotita, intrebati sefiii cocal ari ai jandarmilor, intrebati pe cu*va de carmen, sau pe infractoru de dragnea, veti afla imediat lista celor cateva zeci de infiltrati!
    • +1 (1 vot)    
      Ca bine zici (Duminică, 12 august 2018, 22:00)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui pepper89

      Daca au nevoie de un politist, jandarm, sa cheme popa. Asa am fost indemnati tot de ei.
  • +8 (8 voturi)    
    hmmm (Duminică, 12 august 2018, 18:14)

    ladrone [utilizator]

    La cat interes este pt asta, probabil s-a strigat BINGO si la hotul pistolului. Tot pe-acolo prin galerie trebuie cautat.
  • +14 (14 voturi)    
    Mai! (Duminică, 12 august 2018, 18:16)

    Her [utilizator]

    Mai! Stai putin! Asta nu e Pandele de la Voluntari? El e!
  • +11 (11 voturi)    
    Haha [Veorica-style] (Duminică, 12 august 2018, 18:40)

    TheFreeOne [utilizator]

    Sa si-l caute singuri unde or sti !!!

    Vineri seara a trebuit sa trec de clinica Anima ca sa pot respira.
  • +14 (14 voturi)    
    Sa-l intrebe pe Dragnea (Duminică, 12 august 2018, 19:02)

    banel [utilizator]

    Sunt convins ca il stie. Poate e chiar din Teleorman.
    • +8 (8 voturi)    
      banuiesc ca (Duminică, 12 august 2018, 19:34)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui banel

      nu s'a ocupat personal de problema.
      prea prins cu dragostea...
      mai sigur, sa'l intrebe pe .."omul in alb".
  • +13 (13 voturi)    
    PSD-istul cu mecla de prezervativ... (Duminică, 12 august 2018, 19:15)

    naitza [utilizator]

    ...Codrin Stefanescu parca il cheama. Intrebati-l pe el.
    De identificarea jandarmilor huligani, nu se ocupa nimeni?
  • +2 (2 voturi)    
    da? (Duminică, 12 august 2018, 19:51)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    mergeti la babe sa va dea in bobi!

    apropo

    https://www.facebook.com/libertatea.ro/videos/10155851581475885/

    asta a actionat legal? pe el il cautati? daca cetateanul acela a facut ceva ilegal de ce nu l-a retinut? si daca nu avea motiv sa il retina, de ce l-a lovit in cap cu bastonul? da' pe sheful lui, ala cu camasoiul alb pe ala il cautati? s-a intamplat sub ochii lui!

    nesimtitilor!
  • +4 (4 voturi)    
    Seamana izbitor cu mine (Duminică, 12 august 2018, 20:19)

    Multa PSD [utilizator]

    Atata doar ca nu am muschii (nu i-am avut niciodata) si nici parul lui (pe asta l-am avut candva...).
  • +4 (4 voturi)    
    nu va obositi (Duminică, 12 august 2018, 20:28)

    hmc [utilizator]

    ca vine luni la serviciu, e coleg cu voi!

    animale fara intelect, incapabile sa gandeasca independent si fara comanda, cu meseria de "bataus". asta e marea lor reusita in viata, atata au putut realiza, asta e nivelul maxim de performanta al acestor "bravi" "barbati" jandarmi, cu vocabular limitat la cateva injuraturi. curve masculine primitive, prostituindu-se pentru un salariu si-o paine stropita cu sange,
  • -5 (5 voturi)    
    cat interes din partea postatorilor!?? (Duminică, 12 august 2018, 20:34)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    Daca stiti ceva, spuneti!

    Daca nu stiti nimic, de ce simtiti nevoia sa postati si sa divagati? Il aparati pe tanarul frumos si liber din poze?
  • +3 (3 voturi)    
    Adevarul (Duminică, 12 august 2018, 20:42)

    1A [utilizator]

    Well umflati boschetarul insa noi vrem capul organizatorului!
    Sa aflam cine si cum a organizat legiunea de cretini iar cel care a fost creierul trebuie ars cu vreo 15-20 de inchisoare.
  • +3 (3 voturi)    
    Wow (Duminică, 12 august 2018, 22:02)

    Cami2012 [utilizator]

    Cere politia sprijinul cetatenilor ? Ar trebui să se ducă si ei la preot, la rude ...ca parca asa ne sfatuia pe noi unul din politie !
    Cautati-l în randul jandarmilor , o sa-l gasiti foarte repede !
  • +2 (2 voturi)    
    monumentala ...... (Luni, 13 august 2018, 11:21)

    asada [utilizator]

    ...ipocrizia si impertinenta politiei si jandarmeriei !!! Ati avut si aveti in permanenta zeci de oameni infiltrati intre manifestanti,ati folosit gazele lacrimogene inca de la ora 17 clamand atacarea jandarmilor si pana la ora 23 nu ati putut identifica si separa din multime pe cei pe care va preface-ti acum ca ii cautati !!! De fapt nu va interesat sa ii izolati doar fusesera adusi sa va certifice violentele !!!!! Cei la care apelati acum si care au vazut imaginile transmise vineri sa faca un exercitiu de imaginatie si sa isi inchipuie malacii jandarmilor inbracati cu tricouri si blugi iar pe huligani imbracati in uniformele jandarmeriei si sa-mi spune-ti care este diferenta !!!! Aceleasi brute setoase de violenta unii antrenati in cartierele sarace si pline de promiscuitate si de incultura,iar ceilalti instruti special pe banii contribuabililor, inbuibati si platiti regeste pentru a apara interesele borfasilor si hotilor cu gulere albe !!!de fapt doua bande care au profitat de acest miting pentru a exersa golania si asi regla conturile !!!!
    • +2 (2 voturi)    
      apropo.... (Luni, 13 august 2018, 11:58)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui asada

      ..... vad ca circula o fotografie cu"omul in alb", mare scula prin jandarmerie si mare coordonator al violentelor !!!! Sa il invite politia si procurorii sa dea explicatii !!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Intrebati un popa, un vecin sau o ruda (Luni, 13 august 2018, 11:35)

    JustinCase [utilizator]

    Intrebati un popa, un vecin sau o ruda