Ministrul Sănătății: Femeia-jandarm, lovită de huligani, este foarte bine. Nu are fractură de coloană cervicală

de Red. Stiri     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2018, 14:19 Actualitate | Esenţial


jandarmi prinsi
Foto: Captura Digi 24
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, a declarat sâmbătă că femeia-jandarm  care a fost lovită de protestatari este „foarte bine”, și nu a avut coloana fracturată așa cum Jandarmeria a anunțat vineri noapte că există această suspiciune. 

„Are un hematom aici (indică zona cefei - n.r.). Este foarte bine fizic. Nu este la terapie intensivă”, a spus ea.

„Nu, nu are coloana ruptă... este bine, comunică, se ridică din pat (...) dar este foarte bine fizic, mă așteptam la cu totul și cu totul altceva”, a subliniat Pintea, care a fost sâmbătă la Spitalul de Urgență Floreasca, pentru a vedea care este starea celor răniți la protestele de aseară.

Potrivit ministrului, toți cei cinci răniți ajunși la Floreasca „se simt foarte bine”.

”Și cei doi colegi ai ei (ai femeii-jandarmi) sunt bine. Mai era o tânără de 29 de ani cu o plagă la picior, probabil o arsură, și un bărbat de 37 de ani care avea un proiectil în picior, și l-a scos singur...”, a relatat Sorina Pintea.

Ministrul Sănătății a mai menționat că alte trei persoane rănite aseară sunt internate la Spitalul Universitar.

Despre protestele anunțate și în această seară, Pintea a spus că „și pentru azi avem echipaje și spitale pregătile”.


Ce a transmis Jandarmeria aseară despre starea femeii-jandarm: A fost internată cu suspiciunea de fractură la coloana cervicală

Jandarmeria Română a informat vineri noapte că unul dintre jandarmii loviți de mai mulți protestatari în Piața Victoriei este internat la Spitalul Floreasca din Capitală, cu suspiciunea de fractură la coloana cervicală. Este vorba despre o femeie jandarm.

Femeia ce făcea parte din forțele de ordine ale Jandarmeriei și care a fost lovită a fost internată la Unitatea Primire Urgențe a Spitalului Floreasca, cu un traumatism - suspiciune de fractură la coloana cervicală, a transmis Jandarmeria.

Ea a fost prinsă în mulțime alături de un alt coleg jandarm, fiind loviți de mai mulți manifestanți violenți. Alți protestatari au intervenit, însă, și au făcut scut, pentru a-i apăra pe cei doi jandarmi.

Jandarmii au intervenit în forță, vineri seara, cu gaze lacrimogene și tunuri de apă, în Piața Victoriei, pentru a dispersa protestatarii aflați în fața sediului Executivului. 

Un număr de 440 de persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale la protestul din Piața Victoriei, iar 24 dintre acestea au fost jandarmi, a informat ISU București-Ilfov, precizând că 65 de pacienți au avut nevoie de spitalizare (9 jandarmi).



Citeste mai multe despre   
















4431 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    La Antena 3 aseara (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:21)

    mitg [utilizator]

    "Femeia-jandarm ar putea ramane paralizata"
    • +7 (9 voturi)    
      E o veste buna totusi! Contrar (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:49)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      dorintei latrina 3. Sunt sigur ca si ei si psd-ul isi doreau ca amarata aia de fata sa ramana paralizata. Doar sa le dea lor apa la moara.

      Ma bucur ca e bine fata totusi. Nu stiu ce-a fost in capul sefilor lor de le-au cerut sa iasa din cordon si apoi lasii din primele randuri s-o ia la fuga printre manifestanti.

      Si pe langa niste caini daca treci mergand normal... si apoi o rupi la fuga, dai dovada de slabiciu si te simte animalul. Asa au simtit si ultrasii aia.

      Sefii jandarmeriei sunt direct responsabili de violentele din piata.

      Ne batem romani contra romani, frati contra frati... si ei stau bine merci la caldura. Nicio forta nu ar fi mai redutabila decat unirea tuturor romanilor...
    • +6 (8 voturi)    
      Eu cred ca (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:46)

      PlutoniumBoy [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      daddy ar fi in stare s-o paralizeze, s-o faca victima a protestului. De fapt, intentia a fost ceva mai grav, altfel nu-mi explic cum sa pui o femeie fata in fata cu huligani si cum a fost lasata, doar ea si colegul ei, in mijlocul galeriilor. Ori incompetenta, ori premeditare.
    • +5 (5 voturi)    
      pai toata jandarmeria e paralizata (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:03)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      actioneaza la ordinul psd, o institutie de stat actioneaza la ordinele unui singur partid, iar asta e foarte grav.
      • -3 (5 voturi)    
        normal (Sâmbătă, 11 august 2018, 20:25)

        bokila1 [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        si cei batuti in filmele cu chuck norris sunt bine mersi....si alea sunt mai pe bune decat piesa de teatru de ieri.
        Intai s-a stabilit scena, apoi s-a montat camera, apoi au trimis aiurea doi jandarmi baiat si fata sa iasa din dispozitiv.
        cei care au parut ca o lovesc dur, actori in piesa, nu vor fi identificati niciodata.
        chiar si cei mai odiosi huligani, beti si drogati, nu vor lovi o femeie politist sau jandarm
        SUNT JALNICI SI TICALOSI
  • +17 (21 voturi)    
    Pai ce-ati facut doamna ministru? (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:23)

    omezu [utilizator]

    Le-ati stricat principalul motiv de propaganda securistilor din PSD, nu ca n-ar avea si altele. Pai reporterul ala de la Antena cred ca a intrebat de 4 ori daca are sau nu fractura de coloana. Tot astepta un DA, saracu'.
    • +21 (21 voturi)    
      Nu intelegi (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:41)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Ramane paralizata si are fractura de coloana, dar e bine si in afara oricarui pericol, stare e buna si nu a patit nimic. E un fel de jandarm Schrodinger.
      • +7 (7 voturi)    
        Fireste (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:50)

        iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Ramane paralizata x% si este bine (100-x)%. Ce e asa de greu de inteles?!?
  • +12 (16 voturi)    
    Ce minune! (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:27)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Prea Tristul Daniel, Doamne miluieste-l, a vindecat acest suflet muritor pe care toate posturile afiliate stapanilor erau gata sa-l declare pierdut.

    Toti au insistat ca a fost justificat bazat pe aproape-moartea-jandarmeritei si iata cum totul se spulbera.

    Ntz ntz.

    Intrebare... daca era vorba ca portestatarii huligani o omorau in bataie dar de fapt vedem ca a fost o scena mai reusita ca cele de Bollywood (nu Hollywood), are sens sa insinuam ca a fost o inscenare regizata (a se nota ca stirea este despre o jandarmerita, nu un jandarm, pentru ca impresioneaza mai bine) si ca ei stiau magic pe cine sa ia? Si ca de-acolo filmul PSD s-a derulat?

    Imposibil, ar insemna ca PSD minte si dezinformeaza. Nu se poate, doar PSD are un lider autentic!

    https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22637326-psd-teleorman-critic-iohannis-pentru-declara-iile-privind-violen-ele-ieri-nu-uita-psd-este-cel-mai-puternic-partid-datorit-unei-conduceri-bine-organizate-liviu-dragnea-lider-autentic.htm
    • +4 (6 voturi)    
      Si (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:26)

      paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      sa nu uitam sa punem o intrebare simpla :
      ce cauta o fata de 23 de ani in trupele de interventie ( represiune ) ?
      Ce sens are ?
      Plus ca in film se vede cum camarazii ei nu fac nici o incercare de a o recupera .
      Penibil !
      E cusuta rau cu ata alba .
      • +6 (6 voturi)    
        Nu doar acolo (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:38)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui paulbutoi

        Citeste articolul despre reporterul HotNews. Este vorba de un "civil" in alb care da ordine Jandarmilor. Mai sa fie. Sa inteleg ca erau mai multe tipuri de infiltrari intre protestatari? Nu doar agitatori, dar si spioni?

        Sunt curios de ce nu declara Jandarmeria nimic despre asta. Mai curios sunt de ce nu intreaba nimeni nimic despre asta. Si mult mai curios sunt ce ar raspunde Jandarmeria pe subiectul asta... Dar na, visez...
        • +4 (4 voturi)    
          Individul... (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:31)

          naitza [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          ...cel in tricou alb, cred ca-i coordona pe huliganii proaspat eliberati de tudorel.
        • +5 (5 voturi)    
          ai remarcat cum era imbracat "civilul"? (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:42)

          revo [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          in alb si cu zdreanta rosie la gat! marca PSD!

          trebuie sa mai fi fost si altii, era semn de recunoastere, sa nu cunmva sa fie batut din greseala.
  • +12 (16 voturi)    
    si pe ceilalti (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:34)

    dani2018 [utilizator]

    batuti, gazati, loviti in piata i-ati vizitat, doamna ministru?
    • +5 (5 voturi)    
      Unii vor plăti (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:58)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui dani2018

      Pentru brutalitate animalica. Ei inca mai cred ca mafia PSD ii va apara. Nu !Vvor fi judecati ca niste brute ce sunt, si condamnati pentru violenta. Ha ha ha
    • +6 (6 voturi)    
      Nu, (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:36)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui dani2018

      ca aia isi revin si singuri, nu trebuie sa fie pupati in cur de doua ministre, de fata cu presa, ca si madam Dan a tocmai a fost sa-si viziteze si ea “colegii”. Pulimea batuta cu bastonul, gazata si insultata de acesti eroi ai ordinii publice e irelevanta pentru aceste cucoane de stat. Cat despre scuze, pareri de rau sau urari de insanatosire grabnica, nici nu poate fi vorba, bineinteles. Unde ne trezim, sa avem asemenea asteptari?
  • +11 (15 voturi)    
    . (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:34)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Iar ăilalți 400+ de fraieri or fi și ei prin spitalele Capitalei, dar nu e important că așa a zis aneta 3.
  • +5 (5 voturi)    
    "nu e ce ma asteptam" (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:49)

    revo [utilizator]

    Asta spune totul. Crima cu premeditare esuata, spre regretul d-nelor ministri psd, care aveau nevoie de un jandarm mort, pentru a institui teroarea impotriva Capitalei.
  • +7 (7 voturi)    
    Pai in declaratia de presa... (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:52)

    Groove_Ozy [utilizator]

    ....martalogul de la jandarmerie mai avea putin si pisa ochii povestind cum s-a chinuit el sa explice parintilor fetei ca va ramane paralizata pe viata.
    Inainte de a te face de cacat pe posturile de televiziune nationale informeaza-te.
    Sa inteleg ca toata conferinta de presa a fost o minciuna bazata pe dezinformari?
  • +7 (7 voturi)    
    Cica are sentimentul datoriei indeplinite (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    E si ea o huliganca din banda de brute numita JANDARMERIA ROMANA (-securitatea psd-alde-udmr)
  • +12 (12 voturi)    
    FEMEIA, ce inseamna o femeie (Sâmbătă, 11 august 2018, 14:54)

    iPig Pro [utilizator]

    Cica imediat dupa WW2 la o masa stateau Churchill si Stalin. Stalin ii expune lui Chrurchill planul sau de inradacinare a spiritului sovietic, plan in urma caruia urmau sa moara, ce-i drept, 7 milioane de oameni si o blonda superba, de 23 de ani.

    Churchill il intrerupe si intreaba: de ce tocmai blonda aceea?

    Beria, din fundal, vine la urechea lui Stalin si ii spune: "Ce v-am zis, tovarase secretar general, nimanui nu ii va pasa de 7 milioane de oameni."

    E bine ca femeia jandarm e bine. Nimanui nu ii pasa de restul celor spitalizati.
  • +7 (7 voturi)    
    Jandarmeria (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:03)

    DanielSurpateanu [utilizator]

    Cine a bagat femei in fortele de anti-riot nu are voie sa joace cartea - dati in femei! Este noaptea mintii!
    Femeia avea antrenament de omorat oameni si putea sa-l exercite linistita pe manifestanti deoarece Jandarmeria nu are elemente de identificare (inclusiv faciale) atunci cand ei sunt imbracati complet,
    Plus - doamna a semnat contractul de munca in care stie ce riscuri are jobul - riscul de a omora si de a fi omorat. Nu poti fi revoltat sau plans cand ti se intampla un risc asumat si filtrat prin creier.
    • +3 (5 voturi)    
      Pai... (Sâmbătă, 11 august 2018, 16:07)

      paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui DanielSurpateanu

      Dv enuntati o chestie elementara , de bun simt :
      " Cine a bagat femei in fortele anti-riot nu are voie sa joace cartea - dati in femei "
      Problema este ca pesedeii nu cunosc notiunea de " bun simt " .
      Si , evident , nici slugile lor - care sunt platite copios din munca / banii cetatenilor -nu au auzit de " bun simt " .
  • +2 (6 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:07)

    ak33 [utilizator]

    Nu se mai lupta pentru viata domnisora jandarm, ca asa se zicea la Latrina 3
  • -3 (5 voturi)    
    Ma bucur... (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:08)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ma bucur nespus ca e bine.

    Pe de alta parte daca 5 sunt spitalizati, unde or fi cei 400 de raniti? Ah ... au venit smurd-ul si le-a dat ceva pentru gazele iritante. Mare lucru ... bine pa!
  • +5 (7 voturi)    
    si totusi (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:18)

    lp [utilizator]

    jandarmul-femeie era inarmata cu pistol de 9 mm. De ce ? Jandarmii vin inarmati "sa ne pazeasca" ..... de cine ?! cred ca ne-am lipsi de paza lor, cu iz de crima premeditata
  • +4 (4 voturi)    
    Nu aveti habar , dna Pintea ! (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:34)

    paulbutoi [utilizator]

    Nu l-ati ascultat pe dl. Enache la 10,15 :
    " Cel mai greu moment a fost cand a trebuit sa le spunem parintilor colegei noastre ca poate ramane paralizata pe viata "
    Mai informati-va !
    Ca doar nu mintea / manipula emotional purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Romane !
    In nici un caz !
    Pentru ca el este militar , ofiter superior .
    Adica " om de onoare " .
    Romanas verde , de-al nostru !
    • 0 (2 voturi)    
      Nu vezi cavantul "poate", deci a fost o (Duminică, 12 august 2018, 9:11)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui paulbutoi

      suspiciune care nu s-a confirmat, tot asa cum voi credeti ca guvernul va cadea, o suspiciune neconfirmata!
      • 0 (0 voturi)    
        E simplu ! (Duminică, 12 august 2018, 10:13)

        paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Incidentul s-a petrecut cam la ora 23 .
        Declaratia lui Enache a fost la ora 10 .
        Putem sa ne inchipuim ca timp de vreo 9 ore nu i s-a pus fetei diagnosticul la Spitalul de Urgenta .
        Sau putem sa consideram ca pana la ora 7 se stia fara dubiu care este diagnosticul si starea fetei .
        Iar Enache incerca o mica manipulare emotionala .
        Mintind constient .
        Asa cum a facut pe tot timpul conferintei de presa .
        Noi alegem .
        Putem folosi si oleaca de logica elementara .
        Daca putem .
  • +2 (2 voturi)    
    as intelege (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:35)

    g01an [utilizator]

    inteleg sa vrei sa calmezi spiritele, dar cum sa spui ca este "foarte bine" dupa incidentul respectiv? asa putin discernamant sau empatie sa ai? in mod sigur nu este bine, nimic nu este bine in tot ce s-a intamplat.
  • +3 (3 voturi)    
    hematom (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:41)

    Ilidia [utilizator]

    Nu va speriati, are si ea o vanataie.... Ce-o fi cautat sa se bage in ciorba aia printre jandarmi?
  • +5 (5 voturi)    
    sa fie sanatoasa (Sâmbătă, 11 august 2018, 15:53)

    gatsby [utilizator]

    victimizarea fortelor de represiune imi suna cunoscuta de la mineriade... Rusine securistilor din jandarmerie pentru lipsa de profesionalism! Cefe late, muschi si pumni, lipsa creier la purtator, astia-s bodyguarzii lui suleiman de teleorman, jandarmeria reciclata din fortele de secu ceausiste!
  • +5 (5 voturi)    
    Ma bucur ca e bine (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:12)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Ma bucur ca e bine, pentru ca din filmari si-a luat-o rau de tot.
    Eu ma mir ca se trece totusi cu atata usurinta. Nu cred ca un om normal la cap ramane fara urmari in plan psihologic dupa asemenea bataie.

    Ramane total inexplicabil pentru mine cum colegii jandarmi i-a lasat pe cei 2 practic singuri in mana multumii, fara sa intervina.
    Poate imi explica si mie cineva, poate d-na ministru
    • +6 (6 voturi)    
      S-a angajat in Janfarmerie (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:57)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui TheDudeLebowski1988

      Nu la gradinita de copii.
      Este egala cu colegii ei, nu i se vede sexul din armura.

      Nimic despre faptul ca nu colegii au scos-o din gramada ci civilii. Un cuvant de multumire ceva?
      Ba, unul dintre galonati zicea ca colegii s-au intors si i-iau recuperat. In realitate erau sa si-o ia de la jandarmi chiar civilii care i-au aparat.
      • 0 (0 voturi)    
        Surprinzator , (Duminică, 12 august 2018, 13:06)

        paulbutoi [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

        s-ar putea sa spuna adevarul .
        Partial .
        " Colegii ei sub acoperire " ar fi fost -probabil - informatia completa .
        Pentru ca in grupul de civili care ii protejeaza - si ii duc spre colegii lor in uniforma , aflati la vreo 20 / 30 m , care nu fac nici un gest pentru a-i recupera - sunt cativa tipi inalti si svelti , care actioneaza ca la carte si determina dinamica necesara grupului .
        Dar asta adauga o alta coincidenta la lungul sir de tulburatoare coincidente vizibil initial :
        fata , de 20 ani , in detasamentul de interventie / represiune , abandonata de colegi exact in zona cu huligani , salvata de un grup de colegi in civil aflati intamplator exact in locul acela .
        Si folosirea intensiva a incidentului in justificarea interventiei jandarmeriei / compromiterea mitingului .
        Inclusiv in declaratia purtatorului de cuvant al Jandarmeriei Romane , Georgian Enache , la aproximativ 11 ore de la producerea incidentului
        Moment la care e de bun simt sa presupunem ca se cunostea fara dubiu diagnosticul pus fetei - hematom .
        Misto , nu ?
        • 0 (0 voturi)    
          E posibil! (Luni, 13 august 2018, 15:12)

          Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui paulbutoi

          Mi-a trecut si asta prin minte, dar de regula ma feresc sa fac speculatii de tip conspirationist. A mai aparut si o declaratie a unuia dintre cei care au protejat-o in acea busculada.
          Mai apoi a mai aparut si o inregistrare de la Libertatea cu fata, mergand flancata de colegii care au preluat-o si pe care-i intreaba "unde m-ati dus fratilor..." in sensul ca "in ce m-ati bagat...?".
          Practic au bagat-o in bataia inamicului in modul cel mai cinic. Halal strategie!
          N-as vrea sa fiu in pielea comandantilor ei in cazul unei actiuni de front adevarate - glontul camarazilor pe care ii trimiti aiurea la moarte poate fi mai aproape decat cel al inamicului.
  • +4 (8 voturi)    
    OK (Sâmbătă, 11 august 2018, 17:14)

    1A [utilizator]

    Din fericire si ma bucur sincer pentru aceasta femeie!

    Se pare ca doar ''jurnalistii'' de la propagandA3 i-au rupt coloana cu dezinformarea.
    Probabil ca miseii regreta ca n-au reusit, niste abjectii de oameni!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce vreau eu? (Duminică, 12 august 2018, 8:09)

    Orizont [utilizator]

    Sa se gaseasca CINE anume a dat acel anunt de la jandarmerie cum ca ar fi suspiciune de .... sa gaseasca cine a dat acel comunicat si sa fie dat afara si eventual judecat pentru instigare la violenta (ca s-a urmarit ca lumea sa ii urasca pe protestatari).

    Sa fie dati afara si judecati si cine a dat ordin pentru violentele comise de catre jandarmi

    Sa fie dati afara si judecati jandarmi care au actionat ca adevarati huligani si au lovit in oameni pasnici.

    Politia, jandarmeria, SRI-ul poate ne spune si noua cine e acel individ care tot apare in imaginile de la TV si pe net, acelasi personaj care e bodyguard-ul lui Dragnea si l-am vazut cu toti vineri seara cu bita lovind jandarmii. Noi tot il vedem in imagini si sint sigur ca jandarmeria si SRI stiu prea bine cine este.

    Se se faca o ancheta si sa aflam si noi cine sint acei instigatori (nu ma refer la cei bagati in dube fara motiv), am vazut imagini cu instigatori care aveau legitimatii si intrau intre rindurile jandarmilor, am vazut instigatori care susoteau cu jandarmii ca intre prieteni.
    • +2 (2 voturi)    
      nu se va intampla niciodata (Duminică, 12 august 2018, 9:35)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

      vezi dosarele Revolutiei si Mineriadelor.

      Chiar si dupa ce au fost nevoiti sa redeschida dosarele, fac scut in fata criminalilor acestui popor, pentru ca toti sunt o apa si un pamant: partidele, parlamentul, guvernul, presedentia, serviciile, armata, toti sunt strans uniti prin legaturi de rudenie, de afaceri, de furturi, de complicitati, de crima.
  • +1 (1 vot)    
    Strategii straluciti din jandarmerie (Duminică, 12 august 2018, 17:54)

    PopescuMaria [utilizator]

    Poate isi da seama si domnisoara jandarm cam cat le pasa superiorilor ei de ea. Ce strateg stralucit din jandarmerie trimite in prima linie de conflict o domnisoara de 20 de ani? S-au terminat barbatii caliti in lupta din jandarmerie? Sau aia erau ocupati sa gazeze femei, copii si oameni cu mainile sus. Pe duduile astea le trimiti la defilare de 1 decembrie, la dialog, nu in linia intai la bataia cu huligani. Dar poate ai nevoie de o victima ca sa te vaiti pe la tv........si dupa ce au trimis-o sa se bata cu unii de trei ori cat ea, vine doamna Carmen Dan si o mangaie pe obrajori...Sper ca si-a dat seama domnisoara cam cat le pasa de ea...A, si doamna Carmen Dan a stat in minister pana la 3 noaptea si nu s-a bagat. A stat linistita intr-un colt si a crosetat un guleras....