Știrile ProTV: Mașina lui Carmen Dan a parcat la Spitalul Floreasca în locul ambulanțelor. O salvare nu a mai avut loc să intre

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2018, 18:27 Actualitate | Esenţial


Masina ministrului, parcata in locul ambulantelor
Foto: Colaj foto/ Sursa: Stirile ProTV
Carmen Dan a mers, sâmbătă, în vizită la jandarmii răniți internați la Spitalul Floreasca. Șoferul ministrului de Interne a parcat mașina fix în locul destinat ambulanțelor, care vin cu urgențe, relatează Știrile ProTV.

La scurt timp, au sosit două ambulanțe cu pacienți, iar una dintre ele nu a mai avut loc să parcheze lângă intrarea specială în spital.

Sursa foto: Știrile ProTV



Și fostul ministru al Sănătății Vlad Voiculescu a relatat pe pagina sa de Facebook, prezentând imagni, cum BMW-ul cu care a venit ministrul Carmen Dan a fost parcat în locul ambulanțelor.



Citeste mai multe despre   
















3090 vizualizari

  • +27 (27 voturi)    
    Ce importanta are viata unui om? (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:50)

    tarabost [utilizator]

    a unui "sobolan", fata de o demnitate atat de ilustra precum cea a doamnei vremelnic ministru?

    Priviti cum acesti insi ajunsi printr-un accident social in posturi de decizie prin care trebuie sa serveasca statul roman,si-au arogat deja calitatea de monarhi absoluti intr-un stat definit in care Constitutia defineste forma de guvernamant ca republica.
    • +4 (4 voturi)    
      Nu sunt monarhi, sunt PROSTI cu staif.... (Sâmbătă, 11 august 2018, 23:39)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Nu mi-as da nici mu-ii pe ei...
    • +6 (6 voturi)    
      Pai se putea astfel ???? (Sâmbătă, 11 august 2018, 23:47)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Ei sunt stapanii tarii. Noi, populimea, trebuie sa-i ascultam, sa ne scoatem palaria cand ii vedem si sa platim taxe ca sa aiba ce fura.
    • +2 (2 voturi)    
      soferul are stofa de ministru PSD (Duminică, 12 august 2018, 8:50)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui tarabost

      Asteptam urmatoarea garnitura guvernamentala, formata din soferii lui c.dan, veorica etc.
  • +20 (22 voturi)    
    Beemveu avea Itepeu? (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:52)

    un domn [utilizator]

    Marca aceasta de masina este Compromisa in Romania prin calitatea soferilor si beneficiarilor apartinandf Pestei Porcine Politice
  • +14 (14 voturi)    
    Asta (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:54)

    a87 [utilizator]

    cam arata a parcare marca Serban Nicolae.
    • +7 (7 voturi)    
      La cei 400 de romsni bagati in spital de jandarmi (Sâmbătă, 11 august 2018, 23:49)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui a87

      nu s-a obosit sa se duca ??????? Suntem ca pe vremea lui Chisinevshi, o spalatoreasa a ajuns mare ministru......
  • +16 (16 voturi)    
    Asa si? (Sâmbătă, 11 august 2018, 18:57)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Avea nevoie femeia la baie urgent... ce mare branza? Ce daca nu intra o ambulanta... ce, moare cineva? Ah, stai...
  • +13 (13 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 11 august 2018, 19:18)

    tirolez [utilizator]

    Poate e putin important, dar nimeni nu a indraznit sa-i atraga atentia. Cum altfel au ajuns in functii si li se pare ca merita tot? Pentru ca e plin in jurul lor de oameni care lasa capul in jos si nu deschid gura.
    In cazul asta portarii(foarte vigilenti cu amarastenii), cei care au intampinat-o etc stiau clar ca masina aia va deranja ambulantele. Dar de, postul lor e mai important.
    • +10 (10 voturi)    
      Cum sa ii atragi atentia? (Sâmbătă, 11 august 2018, 19:33)

      iPig Pro [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Dadea drumul la jandarmi si ii asmutea pe tine!
  • +16 (16 voturi)    
    "sa vada cum e in tarile civilizate" (Sâmbătă, 11 august 2018, 20:34)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu asa ne-a esplicat " distinsa " duamna mai devreme ? are romanul o vorba foarte potrivita : "s-a suit scroafa in copac!" e perfecta cu personajul!
  • +4 (4 voturi)    
    ea tot printesa e (Sâmbătă, 11 august 2018, 23:26)

    sleepy_seven [utilizator]

    a parcat-o sa nu stea la soare si sa se incinga masina. e important confortul pt doamna.
  • +6 (6 voturi)    
    Tabinetu-i de tutele:Vasilica,Carmen,Olgutza ? (Sâmbătă, 11 august 2018, 23:50)

    Plagarus [utilizator]

    Tabinet, război și șeptică,pt. trogloditele din bucataria dublului condamnat DLN !
  • +5 (5 voturi)    
    Greșiți... (Duminică, 12 august 2018, 0:41)

    micsinegru [utilizator]

    A crezut că este loc special, pentru handicapați... mintal!!!
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 12 august 2018, 1:06)

    John.Doe [utilizator]

    Nu se autosesizeaza nimeni? Nu trebuie cumva ridicat un permis ?
  • +4 (4 voturi)    
    Intr-o tara civilizata! (Duminică, 12 august 2018, 1:16)

    Alui [utilizator]

    Intr-o tara civilizata nici un oficial/politician n-ar fi facut asa ceva! Daca o facea, a doua zi isi dadea demisia! Intr-o tara civilizata, repet!

    Apropo de parcatul aiurea: in Franta, pe unele locuri de parcare pentru persoane cu hadicap, scrie: “Daca-mi iei locul, ia-mi si handicapul”!

  • +2 (2 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Duminică, 12 august 2018, 6:25)

    XLXL [utilizator]

    prostia si maretia ... ca sarpele-n drum, altfel moare de foame ...
  • +4 (4 voturi)    
    Toapa (Duminică, 12 august 2018, 8:03)

    fat.cat [utilizator]

    Pana la capat.
  • -3 (3 voturi)    
    Vorbeste lumea ca cineva a murit din cauza (Duminică, 12 august 2018, 9:13)

    xrogo [utilizator]

    asta, cam asta vorbeste lumea, dar sunt doar vorbe!
  • +1 (1 vot)    
    Jenantā! (Duminică, 12 august 2018, 11:29)

    ElHobolan [utilizator]

    Câte vizite la spital a facut ministra, când au fost internati jandarmi dupā interventii la, sā zicem ... un meci de fotbal, de exemplu? ZERO. Viziteazā doar soldatii din “Danjarmerie” si din “Jandragmerie” care “luptā” pentru cauzā.