VIDEO FOTO Mitingul Diasporei. Îmbrânceli între protestatari și jandarmii care au folosit gaze lacrimogene / Mai mulți manifestanți au fost scoși cu targa din mulțime de echipaje SMURD

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 10 august 2018, 10:11 Actualitate | Esenţial


Protest Piata Victoriei 10 august
Foto: Hotnews
După șase ore de proteste în Piața Victoriei, au avut loc și primele incidente între participanții la mitingul Diasporei și jandarmi. Manifestanții au forțat cordonul din fața sediului Guvernului, forțele de ordine folosind gaze lacrimogene. În Piață au fost dislocați jandarmi echipați de intervenție. Traficul este blocat în zonă.

CONTINUAREA LIVE-ULUI DIN PIAȚA VICTORIEI POATE FI URMĂRITĂ AICI

LIVEVIDEO, filmat de sus în Piața Victoriei (sursa privesc.eu):



LIVETEXT, desfășurarea mitingului Diasporei:

17:18 LIVE-UL CONTINUĂ AICI
17.07 Cel puțin protestatari au fost scoși cu targa din mulțime, după ce li s-a făcut rău, martorii declarând că gazele lacrimogene folosite de către jandarmi ar fi cauza. Din cauza acesor sprayuri, și unui cameraman al unei televiziuni i s-a făcut rău. (Mediafax)

16.59 Tensiuni între unii protestatari și forțele de ordine. Manifestanții huiduie și strigă ”Fără Violență” și ”Jandarmeria apără hoția!”. De la o portavoce se cere jandarmilor să nu mai dea cu gaze că sunt copii. În primul rand, cel care forțează cordonul, sunt oameni care aruncă cu sticle in jandarmi. 



15:55 Noi incidente în fața Guvernului. Jandarmii au încercat să strângă perimetrul și să împingă oamenii spre centrul pieței. Mai mulți protestatari aruncă cu sticle de apă spre jandarmi. Jandarmii au dat din nou cu gaze iritante



16.48 ”Situația este tensionată. (...) Nu ne dorim niciunfel de incidente, de confruntări”, a declarat, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei București, Georgian Enache, într-o intervenție la Digi 24. ”Rolul nostru e să-i protejăm pe cei care nu participă la aceste manifestări, să circule prin Capitală”, a adăugat Enache. ”Am spus ieri că noi vom fi cei care vom lărgi gardul pentru a nu exista astfel de incidente”, a spus el despre momentul în care protestatarii au forțat cordonul jandarmilor.

16:42 Mărturiile protestatarilor. Carmen, 29 de ani, Munchen - Din Germania am venit, am 29 de ani lucrez la Google că designer. Am venit să dau jos guvernul, să se facă anticipate, să facem ceva. Chiar daca am plecat, asta nu înseamnă că nu vrem sa ne întoarcem. Oricum toți banii acasă îi aducem. În ce condiții m-aș întoarce? Trebuie să strâng bani mai întâi și m-aș întoarce dacă guvernul nu mi-ar lua toți banii dacă aș încerca să fac o afacere







 
16:22 Incidente în Piața Victoriei. Manifestanții au plecat din țarcul din fața Guvernului, au mers prin Piață și apoi s-au întors în fugă  forțând cordonul de jandarmi din fața clădirii Executivului. Potrivit relatărilor de la fața  locului jandarmii au dat cu gaz lacrimogen. Traficul este blocat în fața Guvernului spre bulevardul Aviatorilor și pe Bd. Kiseleff. 














16.12 ”Am venit alaltăieri și pentru diaspora și pentru vacanță, dar am venit special pentru ziua de azi, pentru a încerca să schimbăm țara, pentru a nu fi ultimii în Europa, pentru a schimba sistemul de sănătate, care e la pământ față de Spania. De 15 ani lucrez în Spania, într-o fabrică de mortar. Aș veni dacă s-ar schimba salariile și să putem trai în condiții decente”, a spus Viorel, venit din Spania.



15.53 Incident în grupul de protestatari care sta pe trotuarul de langa muzeul Antipa. Un tânăr a venit cu cătușe la protest, iar jandarmii i-au cerut să le dea jos că nu are voie cu ele. Lumea a inceput sa protesteze față de gestul jandarmilor, să huiduie și să strige ”Jandarmeria apără hoția!”




15.36 La protest sunt persoane de toate vârstele:





15:15 Începe să crească numărul protestatarilor, grupuri de oameni intră constant în țarcul din mijlocul Pieței Victoriei. Cel puțin la fel de mulți oameni sunt în spațiile umbrite din zona pieței.



15:06 FOTOGALERIE Primele ore ale protestului din Piața Victoriei

14.46 ”Mă nemulțumește că țara este guvernată amatoricește. Cei care sunt la guvernare servesc interesele unui grup de partid, care sunt diferite de interesele țării. Mă refer la modificările pe care vor să le aducă legilor Justiției. Lăsând asta pentru specialiștii din justiție, eu pot sa vă spun că în cercetare schimbările din ultimii 2 ani au tendința să ne separe tot mai mult de cercetarea mondială și în anul 2018 așa ceva este inacceptabil”, a declarat pentru HotNews.ro Octavian Micu, cercetător prezent la protest.

14.42 La tribuna improvizată se țin discursuri, oamenii se strâng din nou în centrul Pieței.



14.31 De la o tribună improvizată se scandează mesaje anti-PSD, iar lumea huiduie și sufla în vuvuzele

14:27 Imagini postate pe Facebook în urmă cu două ore arată o coloană de mașini aflată la Slatina și care se îndrepta spre București, pentru a participa la protestul Diasporei



14.25 Pe lângă drapelul României, în Piață flutură numeroase steaguri ale țărilor de unde au venit unii protestatari:



13.44 Un bărbat îmbrăcat în costum tradițional, văzut de unul din reporterii HotNews.ro de la fața locului cum a lovit cel puțin doi protestatari. a fost ridicat de jandarmi. Acesta era agitat încă dinainte de a-i lovi pe oameni, asa că jandarmii erau in apropierea lui.
Anterior, forțele de ordine îndepărtaseră și o femeie care era agresivă cu cei din Piață.



13.38 Care mai este atmosfera în Piață la această oră:



13.17 Ce mișto e să protestezi

13.14 În fața Guvernului se scandează ”DNA, să vină să vă ia!”



12:50 Circa 50 de persoane cu steaguri tricolore scandează în Piața Universității împotriva PSD: „Sunteți un partid de hoți, de corupți și mafioți”, „Uniți salvăm toată România”, „Justiție, nu corupție”, „Diaspora-i acasă pentru că ne pasă”, „Asta e trădare, nu e guvernare”, „Dragnea nu uita România nu-i a ta”




12.36 Numărul protestatarilor din zona împrejmuită cu garduri a ajuns la câteva sute, alții continuă să vină. În Piață e gălăgie mare, se sună aproape continuu din vuvuzele și se scandează contra PSD: ”Să se audă tare-tare, să se audă la munte și la mare - M... PSD!”





11.57 O tânără care spune ca a venit din Statele Unite afirmă că nu e lasată de jandarmi să intre cu cortul în țarcul de delimitare a manifestației, deși sunt corturi instalate deja acolo. Jandarmii au invitat-o să-și lase cortul lângă poziția lor, la intrarea în țarc

11.47 Deși numărul celor prezenți este încă mic, ei au sosit din locuri foarte diverse. Cei cu care a discutat reporterul HotNews.ro din Piața Victoriei vin din Spania (par cei mai numeroși), Germania, Italia, Republica Moldova, Belgia, Franța, din zona Moldovei, din Reghin, Baia Mare, Cluj, Oradea, Zimnicea. 







11.29 Raed Arafat a declarat că pentru miting vor fi aduse echipaje SMURD din afara Capitalei pentru a nu afecta intervenţiile la solicitările din Bucureşti, adăugând că este o procedură obişnuită care a fost aplicată şi cu prilejul altor manifestaţii. (Agerpres)

11.24 În Piață este cald, soarele arde destul de tare. Este o mișcare continuă, unii vin, alții pleacă în locurile umbroase din zonă, dar numărul protestatarilor rămâne relativ constant.



11.12 În fața Guvernului sunt acum peste 100 de persoane, de toate vârstele. Printre ei, români veniți din Italia, Spania, Germania, SUA, dar și din provincie. O parte din mașinile care trec prin Piața Victoriei claxonează în semn de sprijin pentru manifestanți.





10.53 Coloana de mașini cu români din Diaspora veniți în țară pentru mitingul din 10 august și care a ajuns miercuri seara în Vama Borș se afla vineri în jurul orei 11.00 în Piața Universității, potrivit imaginilor postate pe grupul Facebook Diaspora Europeană.


10.47 Sloganul anti-PSD al verii, și în variantă grafică:



10.33 Printre manifestanți sunt români din Statele Unite, Spania și Italia











10.10 Zeci de persoane sunt în ”țarcul” din fața Guvernului, altele așteaptă la umbra clădirilor din zonă. La un momemnt dat, la o boxă din Piața s-a pus o melodie cu celebrul sloganul anti-PSD al verii.






















42348 vizualizari

  • +28 (54 voturi)    
    Nu va fie frica, Liviu Dragnea pica...! (Vineri, 10 august 2018, 10:19)

    scaraotchi [utilizator]

    Mai avem un singur dor, Liviu Dragnea scriitor...!
    PSD, Ciuma Rosie...!
    Cat de javra poti sa fii, ca sa furi de la copii..?!
    • -25 (59 voturi)    
      Hai sa vedem milionu'! Daca nu BIG FAIL! (Vineri, 10 august 2018, 11:41)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      S-a facut atata tevadura ca vor fi un milion de protestatari, s-a facut cerere de miting pentru un milion de oameni, cand Firea nu a aprobat pt un milion pt ca nu este atat spatiu acuolo au sarit toti hashtagii ca nu au lasat milionul de protestatari sa tipe si sa injure obscen. Sa vedem cati se vor aduna, macar sa faca acel cuvant obscen, vulgar pe care il lauda toti intelectualii si il ridica la nivel de arta desi este o injuratura suburbana.
      Daca nu vor fi un milion, va fi un BIG FAIL!
      • +18 (40 voturi)    
        ei lasa (Vineri, 10 august 2018, 12:13)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ca 100k venit de buna voie fac cat 5 mil aduse cu arcanul de mpsd
        • -13 (35 voturi)    
          Pai nu ziceati de un milion? (Vineri, 10 august 2018, 13:22)

          Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          Acum ce faceti? Dati inapoi? Va e frica? Ati facut atata tam-tam degeaba? Urat, foarte urat...
          • +6 (6 voturi)    
            ioi, dar ce caracter de comisar politic aveti (Vineri, 10 august 2018, 15:41)

            Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

            si daca vin 5000, sunt 5000 de oameni care sunt contra si au venit de buna voie si nu adusi cu autobuzul, amenintati sau platiti.
            Ce esti din ala cu Votati Soarele?

            Pe moment noi iti platim pensia.
            • -1 (1 vot)    
              Esti nedrept (Vineri, 10 august 2018, 22:56)

              ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

              shi boshorogimea poate sparge pietre.
              Mai greu,e drept.
        • +3 (3 voturi)    
          Sunt vreo 1500 la ora asta (Vineri, 10 august 2018, 14:30)

          Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          Si tot vin.
          • +3 (3 voturi)    
            Gata, a inceput represiunea (Vineri, 10 august 2018, 17:09)

            Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

            Opresc coloanele pe sosea, opresc trenurile, in Piata Victoriei se da cu gaz.

            Deci da, PSDragnea e speriat rau.
      • +20 (30 voturi)    
        Big Fail este Programuu de Guvernare P$D (Vineri, 10 august 2018, 12:16)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Plin cu Pesta Porcina Politica
      • -22 (32 voturi)    
        N-avem cum, majoritatea e (Vineri, 10 august 2018, 12:17)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        La evidenta populatiei sa-si ia buletine noi sau la analizele moca...
        • +10 (18 voturi)    
          iar ai venit ma (Vineri, 10 august 2018, 13:03)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

          cu glumele tale de om cu nevoi speciale?!
        • +2 (2 voturi)    
          analize moca primesti tu ca asistat parazit (Vineri, 10 august 2018, 18:10)

          Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

          Si sfatul ,eu este sa te duci repejor sa ti le faci, ca dai semne clare de cretinita acuta
      • +17 (33 voturi)    
        nu la fel de mare fail (Vineri, 10 august 2018, 12:44)

        pepper89 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        ca mitingul pcr cu 100.000 asistati adusi cu japca pe 50 lei. Acolo se anuntasera tot asa 1 milion, si au fost de 10 ori mai putini, si aia saracii adusi cu forta cu autobuzele, nici macar nu au mai stat la discursul veoricai si al condamnatului sef, atat de pasionati erau de miting.
        1 an jumate s-a chinuit condamnatul si acolitii lui sa puna de un miting, si a fost cel mai mare fas, s-a rasuflat repede. Ia organizati si voi in fiecare saptamana , cum au fost demonstratiile din iarna trecuta, sau in fiecare zi, cu zeci/sute de mii de oameni, sa vedeti macar 1000 de ametiti se aduna?

        Nu are nimic de demonstrat Diaspora, v-a tras-o bine la prezidentiale, si o sa v-o traga in continuare, au facut destule pt romania.

        Si ca sa inchei cu hitul verii: M * psd ! M * dragnea! M* la toata antena voastra 3 si la manipularile voastre!
      • +6 (10 voturi)    
        deci (Vineri, 10 august 2018, 13:02)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        recunosti ca mitingul de sustinere al hotilor de acu 1 luna si a fost un "BIG FAIL!" ?!
      • -7 (15 voturi)    
        Un milion (Vineri, 10 august 2018, 13:59)

        A310 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        de "patrioti" (asa cun a spus capabilul cosmin gusa ) din diaspora au venit sa aduca lumina in colonia numita Romania .
        Dar ce nu spun minunatii diasporezi , ca majoritatea celor care cica sunt diaspora , traiesc in UE in conditii greu de descris .
        • +7 (7 voturi)    
          Merci! Am ras cu lacrimi! (Vineri, 10 august 2018, 15:45)

          Alui [utilizator] i-a raspuns lui A310

          "ca majoritatea celor care cica sunt diaspora , traiesc in UE in conditii greu de descris."

          Intradevar, cum poti sa descrii Austria, Elvetia, Gemania, etc, etc. Saracii de ei! :)))
          • -5 (5 voturi)    
            Te prefaci sau chiar nu-ntelegi?... (Vineri, 10 august 2018, 16:28)

            Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui Alui

            Se referea la sclaveti nu la bastinasii din acele tari, care traiesc bine.Dar sclavetii?....
          • -3 (3 voturi)    
            Despre (Vineri, 10 august 2018, 17:21)

            A310 [utilizator] i-a raspuns lui Alui

            Elvetia pot sa spun ca nu prea sunt romani care sa nu aiba mijoace de trai , dar cunosc foarte bine ca au fost grupuri de romani care au intrat in Elvetia dinspre Germania si au dat lovituri (spargeri ) .
            In Austria nu cunosc deoarece nu am avut contract in ultimii ani , dar am fost in concediu si am intalnit cantareti cersetori , precum si alti declasati . In Germania am intalnit persoane care muncesc , si mi-au spus ca muncesc foarte greu , dar la fel de bine am intalnit si smenari .
          • 0 (0 voturi)    
            Da-in pana mea de commies (Vineri, 10 august 2018, 22:59)

            ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Alui

            ceasca&elena redivivus.
            Un neam mizerabil.
        • +2 (2 voturi)    
          greu de descris esti mata.. (Vineri, 10 august 2018, 18:16)

          Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui A310

          sa fii troll, sa fii vreun parazit al carui tatuc este in clica de mafioti a lui dragnea... sa fii unul din mafiotii hraniti din jaful dragnist.. oricum numai un cetatean onest nu esti
          • -1 (1 vot)    
            A dracului (Vineri, 10 august 2018, 19:06)

            A310 [utilizator] i-a raspuns lui Inna100

            hrana primesc de la cei mentionati de dvs. aici in occident unde sunt .
            Am plecat aproape definitv din romanica lui basescu in 2010 .
            Ce anume intelegeti prin a fi cetatean onest .
            Eu inteleg ca deja m-ati etichetat , nu imi dau seama in baza caror probe irefutabile faceti asemenea afirmatii la adresa mea .
      • +9 (13 voturi)    
        las-o moarta (cum e psd-ul) (Vineri, 10 august 2018, 14:10)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        In schimb, bine ca v-ati activat toti trolii , mai jos putand oricine sa va "colectioneze".
        Azi veti face suplimentare, fiind platiti nu doar pt cate posturi aveti, nici doar pt cati va baga in seama si ca raspund (eh, ?) ci si pentru munca in conditii toxice, nevoiti fiind sa inghititi la greu ce are sa va dea romanii simpli dar satui de voi.
        Nu-i nevoie de 1 milion pt asta, nu?
      • +5 (5 voturi)    
        U FAIL! (Vineri, 10 august 2018, 15:02)

        sorvasile [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Si daca raman doar cei prezenti la aceasta ora, tot inseamna mult mai mult decat marele me miting mustacios de acum cateva luni.
        Dar e mult prea profund pentru unii sa inteleaga ca la momentul asta, in piata, sunt adunati probabil 30-50.000+ KM batuti in ultimele 3 zile. Si asta pentru a putea sa isi manifeste frustarea fata de ceea ce se intampla.
      • +1 (1 vot)    
        Parerea ta e irelevanta (Vineri, 10 august 2018, 18:14)

        PopescuMaria [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        de ce e "big fail"? ca asa spui tu? cine esti tu? nimeni. V-a dat internetul impresia ca parerile voastre conteaza. mai rasfirati, baieti, mai rasfirati.
    • -1 (27 voturi)    
      si daca pica drgnea ce? ponta n-a picat? (Vineri, 10 august 2018, 12:13)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      urlai sa plece ponta, a plecat.
      acu urli sa plece dragnea, va pleca la un moment dat.
      si ce daca?
      asta inseamna ca psd nu va mai castiga alegerile? :))
  • +14 (34 voturi)    
    Nea Livache, se apropie seara! (Vineri, 10 august 2018, 10:23)

    IoPaNet [utilizator]

    It's gonna be biblical...
    • -12 (38 voturi)    
      Exact! Sa ne ajute bunul D-zeu (Vineri, 10 august 2018, 12:06)

      asistat [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      Sa avem hai nu 10, da macar 20 de ani parte de un guvern PSD si de domnu Dragnea!
      • +12 (22 voturi)    
        De ce exista mizerii ca tine in tara asta? (Vineri, 10 august 2018, 12:18)

        Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        De ce nu avem in tara numai oameni muncitori, cu bun simt, care nu le-o s...g PSDistilor pentru o sticla de ulei cum faci tu?
      • +13 (23 voturi)    
        In puscarie, vrei sa spui? (Vineri, 10 august 2018, 12:23)

        IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        De ce doar 20 de ani? Sa-i avem acolo pe viata.
        Pacat ca s-a abolit injectia...
      • +5 (11 voturi)    
        ahahahahah (Vineri, 10 august 2018, 13:03)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        prietenul tau imaginar nu avea si o porunca .... gen "sa nu furi"?
      • +6 (10 voturi)    
        asiastat (Vineri, 10 august 2018, 14:14)

        Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        Asistatule, ai nevoie urgent de asistenta medicala...la "glumeti"...
      • +2 (4 voturi)    
        dumnezeu vostru este jaful si ticalosia (Vineri, 10 august 2018, 18:22)

        Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

        prostia si lacomia. Lenevia, minciuna si shmecheria!! Ati ales cleptocratia in locul meritocratiei. Niste viermi!! Sper sa dispareti de pesta porcina
  • -14 (44 voturi)    
    acum ori niciodata (Vineri, 10 august 2018, 10:37)

    Mazeta [utilizator]

    Destul am fost furati de mafia PSD. A venit ziua să luăm cei al nostru. MU#e!
    • +9 (27 voturi)    
      Pai Asta vei lua (Vineri, 10 august 2018, 11:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      URSS nu mai are hartie pentru tiparirea rublei
    • +13 (29 voturi)    
      Stai la rand! (Vineri, 10 august 2018, 11:59)

      alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Intai politicienii apoi postacii!
    • +4 (4 voturi)    
      ai decazut mai mazeto (Vineri, 10 august 2018, 15:10)

      paranoid_android [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cu comentariile astea, doar atat ai de spus? In toti anii astia ai ajuns un fel de obiect de consum bag seama.
  • +16 (36 voturi)    
    haideti bucuresteni (Vineri, 10 august 2018, 10:43)

    pepper89 [utilizator]

    sa sustinem Diaspora in piata Victoriei!
    E si lupta noastra cu partidul comunist!
    Sa se auda zilele astea din zeci de mii de piepturi:
    M* psd!
    Sa faca infarct condamnatul sef!
  • +9 (27 voturi)    
    Lunetistii de la Brigada Speciala Vlad Tepes (Vineri, 10 august 2018, 10:45)

    Demostrant [utilizator]

    Cine le poate explica prezenta pe cladirile din jurul Pietii Victoriei?
    Am urcat pe 2 din terasele blocului si sunt trei din ei acolo. Sa le blocam iesirile de pe terasa?
    • +15 (17 voturi)    
      this for real? (Vineri, 10 august 2018, 11:40)

      sorvasile [utilizator] i-a raspuns lui Demostrant

      Daca asta este pe bune, este rezultatul unora, mai mult decat slobozi la gura, care mai acum 2-3 zile spuneau ca ei vin cu pistolul in Piata sa impuste jandarmi.....
      Sper sa fie un eveniment pasnic.
    • -10 (22 voturi)    
      clar! (Vineri, 10 august 2018, 11:53)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Demostrant

      nu stati, faceti ceva!
    • -1 (1 vot)    
      nuuuuuu... (Vineri, 10 august 2018, 14:11)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Demostrant

      Oglinzile ajuta.
  • +6 (24 voturi)    
    bravo! (Vineri, 10 august 2018, 10:49)

    firstfb [utilizator]

    Sunt cu gandul alaturi de voi astazi, mi-as dori sa fiu in piata Victoriei.
  • -18 (38 voturi)    
    Protestele hipsterior din decembrie (Vineri, 10 august 2018, 10:56)

    galeo [utilizator]

    Din pacate se demonstreaza ca protestele hipsterilor din decembrie nu au fost decat un motiv de a mai iesi undeva din casa, nu au avut nimic de substanta.
    Trist...
    • +12 (20 voturi)    
      Milogeala PSD din 9 iunie a fost o gluma (Vineri, 10 august 2018, 12:20)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      A adus Dragnea cu forta 100.000 de oameni batrani, bolnavi, alcoolici la Bucuresti... ca sa inceapa sa plece tocmai cand venise Dragnea!

      PSD nu mai e PCR, a ajuns o gluma.
    • +3 (11 voturi)    
      ?! (Vineri, 10 august 2018, 13:06)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      mai serios...
      voi postacii pesedei sunteti alesi din cei cu deficiente de exprimare si inteligenta nu?!

      la ce comentarii aveti mai mult de un 70 la iq nu v-as da
  • +7 (25 voturi)    
    Vuvuzele Hantena 3 si Raitaru tv Kremlin (Vineri, 10 august 2018, 10:58)

    un domn [utilizator]

    Au inceput manipularile Grosiere
    Taiati le publicitatea
    https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
  • -17 (39 voturi)    
    Curios (Vineri, 10 august 2018, 11:02)

    Gigi Kent [utilizator]

    Sa vedem cati talibani #rezist se strang azi.
    • +9 (21 voturi)    
      Pentru ca esti tare curios, ma induplec (Vineri, 10 august 2018, 12:00)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      si-ti dezvalui o cifra: 1,5 milioane...! Soros e deja lefter...
      • -7 (21 voturi)    
        Nu ai sa vezi (Vineri, 10 august 2018, 12:25)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        Nu o sa fie Soros niciodata lefter. Prostii sunt ieftini.
        • +5 (9 voturi)    
          o doamne (Vineri, 10 august 2018, 12:59)

          Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          uitate pe graficele de la ultima votare. vezi cam cum arata profilul de votant mpsd si apoi vorbeste despre prostii ieftini.
          • -2 (2 voturi)    
            :) (Vineri, 10 august 2018, 14:30)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

            He he. M-am uitat. Tu? Nu prea cred

            https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/alegeri-parlamentare-2016/ires-profilul-alegatorului-de-la-scrutinul-de-duminica-631028

            "Elementul de noutate este că PSD a reușit să mobilizeze și electoratul urban și cel cu studii, a arătat Dan Jurcan. Astfel, PSD a fost votat în măsură mai mare decât PNL de către alegătorii cu studii superioare."
        • +2 (8 voturi)    
          vaaaaaaaai (Vineri, 10 august 2018, 13:08)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          ba... poti sa isi scoti organele si sa le vinzi pe buncati... nu o sa ai bani sa cumperi unu care se duce la mitingu asta!
    • +5 (13 voturi)    
      e zi importanta.... (Vineri, 10 august 2018, 13:07)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      s-au adunat chiar toti postacii psd pe acelasi post in aceeasi zi...

      se vede ca psd trateaza cu maxima importanta acest miting...

      nu poate decat sa ne bucure!
    • +3 (7 voturi)    
      Sa vedem (Vineri, 10 august 2018, 14:12)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      cat poti inghiti tu & Co. trolilor
  • -11 (37 voturi)    
    si eu (Vineri, 10 august 2018, 11:02)

    cucuveauamov [utilizator]

    as fi suparat in locul unora dintre ei. Vorba aia, nicaieri nu au crescut salariile ca in Romania, crestere economica record etc. Nu mai renteaza sa pui faianta pe meleaguri straine. Ii cam roade invidia.
    • +4 (20 voturi)    
      Și mai curios! (Vineri, 10 august 2018, 12:01)

      J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Să vedem unde o să mai posteze purtătorii ciumei roșii când n-o să-i mai plătească nimeni. Vă duceți să luptați cu Pussy Riot, să țineți acolo ultima baricadă?
    • +3 (15 voturi)    
      ahahahahahaa (Vineri, 10 august 2018, 13:10)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ahahahahahaha
      ahahahahahaha

      stii ce a mai fost cel mai mare din UE?! inflatia si deficitul....
      cresterea aia economica e 0!

      eu am un salariu ENORM pentru romanica... si ghici ce ?! salarium mei este un salariu de amarastean prin orice tara europeana decenta...

      dar na... esti postac... trebuie sa spui ce trebuie spus
      • -2 (4 voturi)    
        Tu n-ai salariu deloc (Vineri, 10 august 2018, 16:37)

        Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Ai doar solda de grad si de functie.
    • +7 (13 voturi)    
      @cucuveauamov (Vineri, 10 august 2018, 14:02)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Saracu’ de tine cat de “putin” esti la creier...!

      Crestere economica ...pe datorie!

      Statul se imprumuta lunar sa poata sa plateasca deficitul la pensii si maririle de salariu pentru bugetari.

      Este o crester economica nesustenabila, aparuta normal din cresterea consumului ...pensionarii si bugetarii au cheltuit ceva mai mult pentru ca au avut mai multi bani...pe care statu’ nu i-a avut dar i-a luat cu imprumut!

      Este ca atunci cand tu cu familia vreti sa mergeti in vacanta la Caciulata (dar nu va permiteti)dar totusi plecati dupa ce ati luat un credit de nevoi personale...!
      Problema este atunci cand vine scadenta si trebuie sa dai banii inapoi plus dobanda!

      Poate ai priceput ceva...dar nu cred!
    • +7 (11 voturi)    
      Atat de mult u crescut (Vineri, 10 august 2018, 14:04)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ca au intrat la apa!
      Zau, asa a spus porcuta vasilescu!
    • +6 (10 voturi)    
      cucuvea (Vineri, 10 august 2018, 14:18)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Mai creeras de gaina, nu cucuvea, nu te-ai saturat sa tot primesti bobarnace. Prostia e tenace...
  • +10 (24 voturi)    
    De salutat Diaspora (Vineri, 10 august 2018, 11:04)

    Propinatiu [utilizator]

    10 august e un momentul cel mai reuşit al Centenarului: o re-Unire. Cuvine-se Preşedintele să salute memorabil interesul patriotic al Diasporei pentru o Ţară dorită ca Afară. Agitaţia cu suspendarea încearcă să evite acest contact firesc dintre cel ce reprezintă România şi diasporeni.
    • -1 (13 voturi)    
      Care reunire ? (Vineri, 10 august 2018, 12:20)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui Propinatiu

      Daca toti corporatistii au plecat la mare in lpoc sa fie la proteste ?
  • +10 (22 voturi)    
    jos (Vineri, 10 august 2018, 11:17)

    dum_i [utilizator]

    Jos P**D. Acum si pentru totdeauna. Gruparea asta de infractori a distrus Romania.

    Nu mai e loc de intors. Trebuie sa nu uitam cum s-a ajuns aici si unde au gresit oamenii, votand si mai ales, ne-votand.
    • +6 (12 voturi)    
      Romani! Mergeti la vot in 2019 si 2020! (Vineri, 10 august 2018, 12:21)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Altfel ramanem cu comunistii si slugile lor pe cap, iar Romania ajunge stat esuat fiindca PSD nu guverneaza, doar fura.
  • +11 (23 voturi)    
    Radio ZU (Vineri, 10 august 2018, 11:22)

    Kosmos [utilizator]

    Face apel la liniste si declara: ''Stim ca s-a furat in liniste dar tot asa trebuie sa protestam tot in liniste:''

    Cat de perversi si manipulatori pot fi latraii din trustul lui Voiculescu
    • +3 (7 voturi)    
      _!_ radio zu! (Vineri, 10 august 2018, 12:03)

      alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      _!_
  • -2 (28 voturi)    
    adevarul (Vineri, 10 august 2018, 11:26)

    andrei108 [utilizator]

    este ca diaspora intotdeauna i-a scapat din rahat pe romanasii din tara. Putorile din tara asteapta sa scape de pesede stand cu mainile in san in loc sa protesteze pana pica guvernul. Daca va pasa un gram de Romania ar trebui ca fiecare dintre voi sa fiti acolo si sa protestati pana javra pesede dispare de pe scena politica romaneasca.
    • +4 (8 voturi)    
      cam mult zis (Vineri, 10 august 2018, 12:15)

      firstfb [utilizator] i-a raspuns lui andrei108

      sa nu exageram. fiecare face ce poate, din tara si din strainatate.
      e o platitudine, dar daca am fi facut mai mult inainte de Colectiv poate alta era situatia acum.
    • -5 (7 voturi)    
      Putoare? (Vineri, 10 august 2018, 14:07)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui andrei108

      //// desteptule. De ce vb urat la adresa romanilor din tara ba desteptule. Aia de aici sunt aici ca sa ai tu unde desteptule sa te intorci in fiecare an de sarbatori si in concediu. Asa zisele putori merg la vot de fiecare data. Tu desteptule ai fost la vot? In loc sa vb decent si fara patima si prin vb sa unesti pe romani tu ii jignesti. De aia castiga puterea aia de stanga pentru ca destepti ca tine in loc sa uneasca dezbina. Uite la dreapta esicherului politic daca vezi unitate. Din contra acolo vezi doar niste smecherasi care cred ca sunt buricul pamintului. Mai domol cu impatirea romanilor in putorosi si harnici, intre destepti( cei de afara) si prosti ( astia din tara) Asta doresc de astia care ne conduc de 30 ani sa fim dezbinati. Succes domnule destept andrei108
      • +2 (2 voturi)    
        nu fi (Vineri, 10 august 2018, 17:37)

        andrei108 [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

        Desi am ambasada la 200 km departare m-am dus de fiecare data la alegeri si referendumuri. Spre deosebire de voi care aveti sectia de votare la scara blocului si care preferati in ziua votului sa mergeti la un gratarel. Va vaitati mereu ca va merge tot mai greu dar va e sila sa iesiti la un protest.
  • +12 (26 voturi)    
    mda... (Vineri, 10 august 2018, 11:28)

    liviu_ [utilizator]

    cand iesim de la munca venim si noi!
    ca sobolanii ca sa-l parafrazezz pe preaiubitul conducator cel facator de dosare penale in cel capabil sa invie mortii la vot
  • +4 (16 voturi)    
    Respect DIASPORA! (Vineri, 10 august 2018, 11:32)

    sorvasile [utilizator]

    Cred ca toti cei care au batut atatea mii de km sa participe la acest protest merita respectul nostru, al tuturor. Si va includ aici si pe voi, stimabili jurnalisti 
  • -4 (28 voturi)    
    Prima constatare, mai multe poze pe sait decat (Vineri, 10 august 2018, 11:50)

    xrogo [utilizator]

    manifestanti in piata!
    • +4 (14 voturi)    
      pai tovarase... (Vineri, 10 august 2018, 13:11)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      1 ora 1... o parte din noi muncim....
      venim dupa...

      stiu ca pentru unu care traieste din aburit pe forumuri e greu de inteles... dar incearca!
  • +5 (25 voturi)    
    postacii inarmati cu minusuri, 3 dinti in gura (Vineri, 10 august 2018, 12:00)

    qwerasdf [utilizator]

    si excursii de la firea... e la datorie!
    • +5 (17 voturi)    
      dap (Vineri, 10 august 2018, 12:18)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      asta vroiam sa remarc si eu: nici n-au facut ochi bine de dimineata si au si postat pe site. cred ca au deja lista cu posturi si planul pe azi, asa ca sa ne asteptam la mai multe postari retardate de la trupa de soc din kiseleff.
    • +4 (14 voturi)    
      te rog sa observi (Vineri, 10 august 2018, 13:12)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      ca sunt mult mai multi decat intr-o zi obisnuita...
  • -5 (33 voturi)    
    fara numar (Vineri, 10 august 2018, 12:11)

    Stefannel [utilizator]

    Se umple piata de pnl-isti si usr-isti vad. Pardon, am vrut sa zic rezistenti/soroisti. Ptiu! Am vrut sa zic "luptatori anti-coruptie!".
    • +5 (21 voturi)    
      Esti de o prostie incredibila (Vineri, 10 august 2018, 12:23)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

      In primul rand, protestatarii vor sa dea jos PSD-ul, fiindca practic orice partid poate conduce tara mai bine ca PSD-ul. PSD nu guverneaza, PSD fura.

      In al doilea rand, mizerii umane ca tine sustin sabotarea si jefuirea tarii. Fara voi, Dragnea nu ar fi nimic, dar cu prosti ca voi in spate e semizeu.

      Nu te deranjeaza ca nu ai autostrazi, scoli, spitale in tara? Ah, tu nu prea iesi din sat, OK, am inteles.
      • -7 (21 voturi)    
        Nu este mintingul oamenilor (Vineri, 10 august 2018, 12:52)

        Stefannel [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Acel miting nu este al romanilor ce isi doresc o tara mai buna! Romanii au fost furati de toti ce au guvernat pana acum. Si de psd-isti si de pdl/pnl-isti. De ce nu se scandeaza si impotriva PNL-ului? E plin acel partid de ramasite PDL-iste ce au jefuit tara cu Basescu in frunte 9 ani la rand! 9 ani la rand am vazut zi de zi cum Basescu, Blaga, Udrea, Anastase, Ghita isi bateau joc de tara asta si acum sa fiu in piata alaturi de pnl-isti ?
        Romanii cu putin creier nu vor face treaba mizerabila a pnl-/usr-ului.
        • +4 (12 voturi)    
          stii de ce nu scandeaza (Vineri, 10 august 2018, 13:03)

          Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

          lumea impotriva PNL!? pt ca nu sunt la guvernare... na poftim... poate ai o revelatie.. protestele sunt in general indreptate impotriva puterii.. Doar mpsd a facut protest in fata propriului guvern...

          si impotriva USR-ul de ce as scanda?! sau ce treaba mizerabila face USR-ul? Faptul ca nu vrea penali in functii publice?! A fost USR pana acum la guvernare?! Puneti mana pe o carte, lasati comentariile pe net.
        • +5 (15 voturi)    
          lol (Vineri, 10 august 2018, 13:15)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

          pentru ca pnl nu e la guvernare...
          chiar si o maimuta dresata ar trebui sa inteleaga asta!

          tataie... care 9 ani?! ca nu a castigat de 2 ori parlamentarele...

          also... ce treaba are usru tovarase?! ca usr nu a fost niciodata la guvernare...

          incerci sa te dai d-ala cu "toti fura" dar te scapi singur ca nu esti decat o sluga psdista
        • -5 (5 voturi)    
          PNL=PDL=MAFIA (Vineri, 10 august 2018, 14:20)

          vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

          cine a taiat indemnizatia de crestere a copiilor? Boc si Base. Lotul Microsoft condamnat cu prejudicii de zeci de miloane de euro curpinde doar omuleti ai PDL ( Sandu Gabriel fost ministru PDL, Pinalti de la Piatra Neamt., Cocos sotul lui madam Udrea) Elena Udrea metresa lui Base care a fost ministru PDL in cabinetul BOC si care a furat cu sacosele. Lotul Bica cu furaciuni la restituiri. Cine a fost expertul care a supraevalaut terenurile pe care Bica a aprobat plati enorme din bugetul statului? Expertul era de la firma sotului doamnei Voss, consiliera domnului Boc, care se prezenta in fiecare zi la TV sa anunte noi taieri de la indemnizatile de cersterea copilor, de la persoanele cu handicap, de la pensionari. Cam astia sunt PNL/PDL. Timpul a trecut dar raul facut de acesti nemernici nu s-a uitat.
          • +2 (2 voturi)    
            @vodatepes (Vineri, 10 august 2018, 17:02)

            paonipao [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

            Pai si pe toti pdl-istii ce au furat ii vrem in puscarie...
            Numai ca psd ii vrea scapati pe toti in frunte cu Dragnea!
            Toti trebuie sa plateasca si sa dea banii inapoi....indiferent de partid, inclusiv Voiculescu Felix, Ghita, Udrea, Dragnea...
          • -1 (1 vot)    
            Numai (Vineri, 10 august 2018, 18:57)

            A310 [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

            NEMERNICII pot uita crimele facute de Basescu impreuna cu PDL-ul
      • +1 (5 voturi)    
        mda (Vineri, 10 august 2018, 15:16)

        sorinnc [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        stiu ca esti doar un postac platit dar iti raspund oricum.
        Basescu a fost ministru al transporturilor multe mandate, apoi Berceanu.
        Scoli? Invatamantul a fost distrus de Marga cu scoaterea probei de admitere la facultatea si intrarea cu media din liceu+bac.
        Macar aici a reparat Funeriu ceva cu introducerea camerelor la bac.
  • -4 (26 voturi)    
    toate rebuturile s-au adunat acolo (Vineri, 10 august 2018, 12:13)

    Incomod3 [utilizator]

    "O parte din mașinile care trec prin Piața Victoriei claxonează în semn de sprijin pentru manifestanți."... sigur, sigur.... :)
    • +4 (14 voturi)    
      stii ce remarc... (Vineri, 10 august 2018, 13:15)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      cum toate "rebuturile" postace pesediste s-au adunat pe acest forum sa injure in dreapta si-n stanga...

      asta dupa ce s-au aratat oripilati de mesajul de pe numerele de inmatriculare... ma da ipocriti mai sunteti!
  • +6 (20 voturi)    
    Repect pentru cei din diaspora, care sunt prezenti (Vineri, 10 august 2018, 12:36)

    KTerinca [utilizator]

    Respect si pentru cei care nu sunt prezenti, insa sustin miscarea anti-PSD.

    Acum, pentru postacii rosii ... stati linistiti.
    Nu o sa ramana piata goala.
    Abia asteapta bucurestenii sa isi termine serviciul si sa ajunga in piata.
    Pentru un scuipat catre Guvern si o M..e PSD !
    Eu unul abia astept sa ajung in piata mai spre seara.
    • -2 (18 voturi)    
      De ce preferential (Vineri, 10 august 2018, 12:54)

      Stefannel [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      De ce este doar anti psd si nu anticoruptie ?
      9 ani la rand Blaga, Boc, Anastase si toti sobolanii PDListi au furat sub indrumarea lui Basescu. Acum sa fiu prost sa pun botul ca ei sunt anti-coruptie? Ptiu mai! Mai bine votez UDMR decat psd sau basistii pnl-isti.
      • +2 (14 voturi)    
        de ce e anti psd? (Vineri, 10 august 2018, 13:06)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

        pt ca psd e la guvernare. ca e corupt si e la guvernare...

        nu vrei sa protestam impotriva partidului agrar a lui Goga? si ala era acuzat de tot felul de fapte de coruptie.

        Cand era Basescu si PDL-ul la conducere nu erau manifestatii impotriva lor?! ba da... desi aia erau mici copii pe langa mpsd
        • -5 (5 voturi)    
          manifestantii contra PDL erau pegra... (Vineri, 10 august 2018, 14:28)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          parca asa ii numeau intelectualii din PDL!
      • -3 (3 voturi)    
        ai pus un punct pe i! (Vineri, 10 august 2018, 14:27)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

        si la asta nu se poate raspunde!
        Si aia din Costa Rica sau Serbia trimit tot MUIE!
  • +6 (18 voturi)    
    Eveniment unic (Vineri, 10 august 2018, 12:42)

    vasile-roaita [utilizator]

    In istoria Romaniei ca sa se adune asa de multi din diaspora la un loc. Probabil vor veni mai multi pina diseara.
  • -8 (22 voturi)    
    atentiune! (Vineri, 10 august 2018, 12:45)

    El Ciupacabra [utilizator]

    #Rezist
    #MuiePSD
    #Diaspora
    etc.
    toata lumea, si rezistontu si diasporezu si tot romanu mitingist, atentiune! stati pe pozitii, gata, acuma incepe revolutia! pe locuri, fiti gata... staaaart!

    .... fâââssss...

    Si asta a fost tot oameni buni, ce ne-am mai ras (sic!) :)))
    • +5 (13 voturi)    
      oooo (Vineri, 10 august 2018, 13:18)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui El Ciupacabra

      postac nou detected...
      ma da psd chiar si-a mobilizat postacii azi... vad chiar si nume noi...

      daca ti-ai resuscita neuronu ai realiza ca oamenii vin la miting dupa servici (majoritatea dintre noi nu au linsul psdului pe forumuri ca full time job), deci pe la 19
    • +1 (1 vot)    
      Faas (Vineri, 10 august 2018, 18:36)

      PopescuMaria [utilizator] i-a raspuns lui El Ciupacabra

      Asta inseamna ca prim ministresa care si-a luat concediu (ce coincidenta!) si doamna militianca s-au speriat de un fas. Si trenurile CFR-ului s-au stricat brusc de la un fas. Voua v-au aruncat azi dimineata niste oase pe sub masa ca sa prestati astazi cu sarg pentru un fas. Hai ca puteti mai mult.
  • +10 (16 voturi)    
    mda (Vineri, 10 august 2018, 12:49)

    dum_i [utilizator]

    Moarte politica P**D

    Si puscarie pentru coruptii care il formeaza.

    Nu uitam javrelor ce ati facut din Romania!

    TUIE P**D!!!
  • +8 (14 voturi)    
    jos mincinosii jos pesedistii (Vineri, 10 august 2018, 12:52)

    I [utilizator]

    la tv: psd is bate joc de oamenii care muncesc cinstit. Eu sper ca asta sa clarifice lucrurile pentru cei care sunt sau erau indecisi la alegeri.
  • -5 (13 voturi)    
    1 milion (Vineri, 10 august 2018, 12:56)

    Stefannel [utilizator]

    Vor fi un milion in piata ! Roberta Anastase ii va numara!
    • +3 (3 voturi)    
      ehe (Vineri, 10 august 2018, 16:30)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Stefannel

      daca eram pro-psd... pana acum eram deja vreo 3 milioane conform antena 3
  • +4 (10 voturi)    
    ... (Vineri, 10 august 2018, 12:59)

    gorky.park [utilizator]

    Stimă, dragi concetățeni! Să ne vedem cu bine azi-mâine în piață.
  • +5 (17 voturi)    
    Coloanele de masini (Vineri, 10 august 2018, 13:09)

    vasile-roaita [utilizator]

    Sint blocate de militie in Brasov, Slobozia si prin mai multe locuri. Au pus clipuri pe Facebook.
    • +5 (13 voturi)    
      serios?! (Vineri, 10 august 2018, 13:53)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      ma da mai e democratie in tara asta?!
  • -1 (11 voturi)    
    logic (Vineri, 10 august 2018, 13:21)

    Dedalus [utilizator]

    Cred ca primii care ar trebui sa fie in piata sunt membrii PSD. In fond, ei sunt cei care s-au trezit ca nu mai au nici un cuvant de spus intr-un partid in care multi au crezut ani la rand.

    Ei, membrii PSD, ar trebui sa isi ia partidul inapoi.

    Pentru ca pana la urma PSD a castigat alegerile, dar in acest moment nu PSD guverneaza.
    • +4 (8 voturi)    
      imposibil scop (Vineri, 10 august 2018, 14:16)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

      au ajuns "zombie"
  • -3 (19 voturi)    
    1 MILION (Vineri, 10 august 2018, 13:44)

    mpx [utilizator]

    Unde e milionul?
    Multa manipulare... putini creduli
  • -3 (9 voturi)    
    A venit si Greuceanu la Miting (Vineri, 10 august 2018, 13:48)

    alileosanturlei [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=HNOl8UGFnFM
    • 0 (0 voturi)    
      Degeaba va bucurati (Vineri, 10 august 2018, 16:39)

      alileosanturlei [utilizator] i-a raspuns lui alileosanturlei

      Greuceanu asta e dat cu toate alifiile.
      nu e bine
  • +7 (15 voturi)    
    ooooo (Vineri, 10 august 2018, 13:53)

    liviu_ [utilizator]

    "Un bărbat îmbrăcat în costum tradițional, acuzat de mai mulți protestatari că a lovit alți manifestanți," - si-a trimis psdu instigatorii...
    ce frumoooooos....
  • -7 (15 voturi)    
    Moartea regilor bucuria nebunilor. Euro cat mai e? (Vineri, 10 august 2018, 14:06)

    MTG [utilizator]

    Singurul lucru e ca se va scumpi cafeaua la SB cand vor fasai protestul si ne cresc si noua ratele in lei...
    • +3 (3 voturi)    
      clar... (Vineri, 10 august 2018, 16:11)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui MTG

      protestu e de vina pt astea... nu guvernul hot si iincompetent
  • -4 (6 voturi)    
    HAHAHHA 100 de persoane ... (Vineri, 10 august 2018, 14:28)

    adrianhn [utilizator]

    Din fericire inca mai e democratie in Romania.... daca era pe vremea lui Ceausescu poate ca aia 100 din strada pusi de altii alegeau cum se guverneaza Romania.

    Acum alegerea se face la vot.

    Hai salut. "bafta" comunistilor din strada.
    • +3 (3 voturi)    
      wow (Vineri, 10 august 2018, 16:16)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui adrianhn

      limba romana o stii?!
      se pare ca folosesti niste cuvinte pe care nu le intelegi...

      daca si protestul este mijloc "comunist"

      tu esti d-ala cu ministerul pacii si ministerul adevarului
      vezi ca alea erau facute exact sa arate cum actioneaza comunistii ca tine!

      oricum ies de la servici si ma duc si eu ca un "comunist" care ma respect la protest...
      apropos... daca nu-ti plac "comunistii" te rog sa nu iei impozite de la ei. muncesc de vreo 15 ani... cu un salariu mediu de.... sa zicem 1000 euro deci astept impozitele datorate la stat inapoi... as zice 500*12*15... te rog sa-mi returnezi banii! sa-ti dau contul meu?!
  • +3 (5 voturi)    
    Multi postaci prezenti azi aici (Vineri, 10 august 2018, 14:51)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Dar nu-i problema.

    Rusia va paste.
    • +3 (5 voturi)    
      s-au inmultit enorm postacii (Vineri, 10 august 2018, 16:12)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui eleVenereCtions

      azi...

      fac overtime :P
  • -4 (6 voturi)    
    mit (Vineri, 10 august 2018, 15:24)

    Patsan_Sach [utilizator]

    Au cam expirat rezistentii. A fazut lumea CINE E IOHANNIS si sistemul pe care il protejeaza. A vazut lumea cum se face justitie in tara pe la unitati de elita si nu numai.
    Nu aveti nici subiect de "emotie colectiva".
    O fi Dragnea ticalos si cum vreti voi, numai ca Orban cei de la USR sint mai ticalosi.
    Duceti-va acasa ...
    • +3 (3 voturi)    
      aha... (Vineri, 10 august 2018, 16:13)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Patsan_Sach

      pentru ca stim cu totii ca cei mai mult oameni vin la ora 3-4 nu la ora 19-20...

      atunci ca vezi cati o sa fim postacule...

      oricum v-ati inmulti azi... probabil o sa trebuiasca sa creasca psd impozitele ca sa plateasca restantele la postaci!
  • +10 (10 voturi)    
    pacat de oamenii astia (Vineri, 10 august 2018, 15:40)

    un_cetatean_cinstit [utilizator]

    vor veni, vor scanda, vor pleca dar porcii in costum raman.

    trist.
  • +5 (7 voturi)    
    mda (Vineri, 10 august 2018, 16:30)

    liviu_ [utilizator]

    "Forțele de ordine au folosit gaze lacrimogene" bravo ma....
    jandarmii nu dovedesc decat ca sunt minerii anilor 90!

    oricum nimic nu o sa ma opreasca sa ajung acolo pe la 18-19!
    • 0 (2 voturi)    
      Urmasii MILITIEI ceausite (Vineri, 10 august 2018, 17:02)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      JANDARMERIA = MILITIA ceausita, instrument represiv folosit de hiata de hoti psd=alde=udmr pentru a mentine la putere un regim MAFIOT care si-a anexat tara prin CRIMA pentru a o jefui. Carmen Dan va raspunde candva pentru TICALOSIA ei de sluga...
  • +5 (7 voturi)    
    Fără teamă (Vineri, 10 august 2018, 16:47)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Hai bă, milițieni! Puneți tunurile de apă, dați cu lacrimogene, trântiți-i de asfalt și umfați-i cu duba. NU VA SFIITI! Arătati că sunteti slugi ale mafiei, niste ticalosi in solda unor criminali. VETI RASPUNDE PENTRU TICALOSIE, asa cum au raspuns si cei care au tras in 1989. JANDARMERIA e pilonul hotiei din ROMÂNIA, stat poliitenesc.
  • +1 (1 vot)    
    SEDIUL PSD (Vineri, 10 august 2018, 16:59)

    rsbl [utilizator]

    Mitingul ar trebui mutat la sediul PSD si acasa la Dragnea. Cladirea Guvernului nu mai reprezinta nimic.
    • +1 (1 vot)    
      casa dragnei nu e aici in tara (Vineri, 10 august 2018, 23:05)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui rsbl

      aici e doar hotelul