Propaganda rusă a început să speculeze gafa lui Fifor: ”Ministrul Apărării Naţionale a scăpat porumbelul aseară”

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 1 august 2018, 14:38 Actualitate | Esenţial


Titlu pe Sputnik
Foto: Sputnik
Gafa făcută de Mihai Fifor marți seară la Antena 3 a început să fie speculată de propaganda rusă, pe Sputnik.md apărând un articol intitulat ”Fifor a recunoscut: scutul de la Deveselu - rachete balistice”.

”Ministrul Apărării Naţionale a ”scăpat porumbelul” aseară, în cadrul unei emisiuni de televiziune, iar acum se contrazice, afirmând că spusele sale au fost deturnate”, notează site-ul citat.

”După reacţiile apărute la scurt timp în presă şi în care Mihai Fifor era atenţionat că a spus ce nu trebuia, şi anume că la Deveselu sunt rachete de interceptare, nicidecum balistice, oficialul român a revenit asupra declaraţiei şi susţine că nici usturoi nu a mâncat, nici gura nu îi miroase”, se mai scrie în articolul de pe Sputnik.md.

Ministrul Apărării a declarat marți seara la Antena 3 că la baza de la Deveselu sunt ”rachete balistice”, care nu ar putea să-l ”încânte” vreodată pe Vladimir Putin. Miercuri dimineață, Mihai Fifor a revenit asupra afirmațiilor susținând că ”a fost în cel mai rău caz o eroare de interpretare”. 


















3008 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    PSD / ALDE = calul troian al rusilor (Miercuri, 1 august 2018, 14:43)

    qwerasdf [utilizator]

    dracnea a primit ordin de la stapanii lui sa accelereze discreditarea UE / NATO, astfel... slugoii incompetenti din guvern... performeaza
  • +5 (5 voturi)    
    Era de asteptat (Miercuri, 1 august 2018, 14:51)

    Frank777 [utilizator]

    Sa vedem ce face Dragneff. Il mai acopera pe Fifor? Il acopera ca e bagat in contracte de achiziti de miliarde. Chiar sa se duca de rapa tot tot il acopera. Toti impreuna si in Madagascar.daca ar avea o farma de responsabilitate Fifor ar demisiona.Dar nu are.
  • +4 (6 voturi)    
    Propaganda ruso-sovietica este cea mai tare (Miercuri, 1 august 2018, 14:54)

    Rescator [utilizator]

    și jegoasa propaganda din lume incepand din 1917
    și pana astazi.Abia așteapta sa speculeze prostia endemica a unor indivizi din Ciuma Roșie.Este posibila și tradarea ,la ordinul FSB/KGB si al GRU.
    In Romania sunt ceva mai mulți de10.000 de
    agenți ruși,sub diferite acoperiri(romani și straiini) care au penetrat toate instituțiile statului.In top intra
    Guvernul și Parlamentul.
  • +5 (5 voturi)    
    Ce porumbel, ca e ditamai Condorul ... (Miercuri, 1 august 2018, 15:03)

    scaraotchi [utilizator]

    Sper sa cada intreg Guvernul pentru o asemenea prostie spusa de un alt Ministru dancilian...
  • +5 (5 voturi)    
    Daca era altcineva... (Miercuri, 1 august 2018, 15:24)

    Calin02 [utilizator]

    Daca cel care facea declaratia era altcineva decat un ministru din guvernul Dancila, poate ca ar fi fost motive de ingrijorare.

    Dar stati linistiti, este un politruc incompetent si analfabet dintr-un guvern de slugi ale unui infractor, a carui gura vorbeste singura, fara legatura cu creierul.
  • +5 (5 voturi)    
    inc-o chestie (Miercuri, 1 august 2018, 15:39)

    brita [utilizator]

    ce cauta ministrii astia tot timpul pe la televizor, dupa o zi plina de munca (...) mai au chef sa lumineze poporul de la diverse televiziuni??!!

    nici una nici doua, hop la antene ca si-asa n-au facut nimic toata ziua...
      #showComment
  • +3 (3 voturi)    
    este inpardonabila afirmatia (Miercuri, 1 august 2018, 15:59)

    vizirul [utilizator]

    dar daca a facut-o intentionat, afirmand ulterior ca este o eroare de comunicare?in oricare din situatii ar trebui sa isi dea demisia sau sa fie demis!