Ministerul de interne: ”Oameni buni, ambulanța neagră nu există!”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 5 iulie 2018, 16:13 Actualitate | Esenţial


Ambulanta neagra nu exista
Foto: Facebook / Politia Romana
Periodic în spațiul public revine mitul ambulanței negre cu care se răpesc copiii, avertizează ministerul de interne, care face un apel ferm la toți cei care primesc astfel de mesaje: ”Nu le popularizați și nu le redistribuiți!”

Reacția oficială vine după ce scriitoarea Doina Popescu-Brăila a fost agresată, miercuri noaptea, de către un grup de persoane în zona Gării de Nord din Capitală, în timp ce se afla într-o maşină tip ambulanţă cu care călătorea prin ţară pentru a realiza un circuit intitulat ''Salvaţi literatura”. Atacatorii au presupus că este vorba de aşa-zisa ambulanţă care fură copii.

”Acestea sunt mesaje false și nu fac altceva decât să creeze o stare de panică nejustificată. Oameni buni, ambulanța neagră nu există!”, se scrie pe pagina de Facebook a MAI, unde este distribuită și o postare a Poliției Române pe aceeași temă:




















2405 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    E albastra si scrie Jandarmeria pe ea (Joi, 5 iulie 2018, 16:16)

    Bogdan_100 [utilizator]

    :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • +13 (13 voturi)    
    Va dati seama ?????? (Joi, 5 iulie 2018, 16:24)

    polonyca [utilizator]

    Asta e nivelul populetiei in sec 21 , intr-o tara UE , tara care urmeaza sa preia Presedintia UE (!!!!!) in scurt timp !!! Acesti oameni au votat !!!! Cred ca are dreptate inca odata CTP-ul......la vot ar tre sa mearga numai cei cu Bac-ul luat !!!
    • +9 (9 voturi)    
      Chiar si de cei cu "bacul loat" (Joi, 5 iulie 2018, 16:43)

      EMC2*2/2#@4 [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      mi-e frica! :)
    • 0 (2 voturi)    
      Nu ati vazut.... (Joi, 5 iulie 2018, 19:11)

      Costello [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      .... ca majoritatea erau tiganii aciuati pe langa gara?
  • +4 (4 voturi)    
    'aide bre (Joi, 5 iulie 2018, 18:01)

    Landser [utilizator]

    Lasati dracu' ambulanta neagra si mai bine jucati balena albastra!
    Parca si vad ca vine maine țața firea si chivuța aia de la interne sa faca o campanie ambulanta neagra
  • +4 (4 voturi)    
    Păi stați asa (Joi, 5 iulie 2018, 18:21)

    Captain Obvious [utilizator]

    Bine că trebuie să creadă în statul paralel.
  • +5 (5 voturi)    
    vise, vise ... (Joi, 5 iulie 2018, 18:24)

    TinuF [utilizator]

    Ce bine ar fi sa existe o ambulanta neagra pt.parlamentarii corupti. Sa-i rapeasca si sa-i duca ...
  • +1 (1 vot)    
    Tiganii.... (Joi, 5 iulie 2018, 19:10)

    Costello [utilizator]

    .... din zona garii au gasit un prilej sa refuleze. Ma surprinde ca unii s-au luat dupa ei.
  • +1 (1 vot)    
    What about Statul Paralel myth? (Vineri, 6 iulie 2018, 0:23)

    Dalinar [utilizator]

    Exista?