VIDEO Iohannis: Sunt ferm hotărât să candidez pentru încă un mandat de președinte

de Redacția     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:31 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis
Foto: Presidency.ro
Klaus Iohannis a declarat sâmbătă că este ”ferm hotărât” să participe la alegerile prezidențiale ce vor avea loc la sfârșitul anului viitor.

”Am luat o decizie importantă și vreau să v-o comunic, acum, aici, în această dimineață frumoasă: Sunt ferm hotărât să candidez pentru încă un mandat de președinte”, a spus Iohannis într-o scurtă declarație făcută la Sibiu.

Şeful statului a făcut acest anunţ la Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal", înainte să participe la reuniunea de 40 de ani cu foşti colegi, potrivit Agerpres.

Klaus Iohannis participă la întâlnirea festivă a promoţiei 1974 - 1978. Iohannis a fost profesor de Fizică la acest liceu din Sibiu.

Amintim că, în martie, Consiliul National al PNL a validat propunerea ca Iohannis să fie candidatul la functia de presedinte al Romaniei pentru alegerile din 2019



















5491 vizualizari

  • -2 (54 voturi)    
    Cum ma convingi sa te votez? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:39)

    dick357 [utilizator]

    Facem ceva mai cu talent? Ceva acolo, un protest, un referendum, o GREVA GENERALA?!
    • +41 (63 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:17)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Presedintele nu organizeaza proteste sau greve.

      Presedintele actioneaza doar in limitele Constitutiei , respecta o lege cu alte cuvinte.

      Daca nu o sa te convinga sa il votezi nu este nici o problema , cu siguranta vor fi si alti candidati, vei avea de unde sa alegi.
      Vei vota un candidat care te reprezinta.

      Eu il votez , din nou, pe Johannis.

      Probabil ca nu este Presedintele " perfect" dar din pacate s-ar putea ca " perfect" sa nu existe.
      Exista doar Presedinte care respecta Constitutia in vigoare, care se asigura ca drepturile si libertatile cetatenilor sunt respectate.
      • -8 (22 voturi)    
        Eu il votez doar daca Fam Dragnea e inchisa (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:54)

        DragNe-aiFiIngropat [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        Sau rastignita. Altfel, iar votam o justitie cu 2 viteze.
        • +11 (19 voturi)    
          inchiderea ... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:10)

          grongobar [utilizator] i-a raspuns lui DragNe-aiFiIngropat

          ... famigliei Dragnea nu depinde de KI.Ar fi si grav ca presedintele sa dicteze justitiei,la fel cum e grav ce vor banditii sa faca,adica sa dicteze guvernul justitiei.
          • -4 (10 voturi)    
            Vrea sa mai dea o sansa (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:06)

            Zmache a lu' Rastagan [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

            organizatiei criminale PSD
          • +5 (9 voturi)    
            Daca face referendum pt imunitatea parlamentara (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:29)

            DragNe-aiFiIngropat [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

            Se termina cu coruptia in secunda 2 in Romania.
            Curatam Parlamentul imediat.
            Dar NU se vrea.
            • +2 (2 voturi)    
              Nimeni nu (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 19:07)

              A310 [utilizator] i-a raspuns lui DragNe-aiFiIngropat

              trebuie sa aiba imunitate , nu numai parlamentarii .
            • +2 (2 voturi)    
              Atentie cu referendumul (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 19:13)

              democtrates [utilizator] i-a raspuns lui DragNe-aiFiIngropat

              acum cativa ani de zile s-a facut un referendum pe nr. de parlamentari, desi lumea a decis un nr. de 300 de parlamentari, nici in ziua de azi nu se respecta, asa ca voce poporului egal cu zero.
        • -3 (9 voturi)    
          Trei Decenii cu Buruiana P$D (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:56)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui DragNe-aiFiIngropat

          Nu e Usor de Rastignit! Ineptii care au butoanele din Ministere si Autoritati TREBUIE eliminati cu fiecare Votare, P$D este in putere datorita lor, cand ponderea P$D in Parlament ajunge sub 50 % Avem speranta de a indeparta de la butoane ienicerii Sultanului de Tiliorman
      • +4 (10 voturi)    
        Zid (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:42)

        Caligula [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        PSD-ul ne-a invatat cum sa facem zid in jurul celor care ne apara valorile.

        Romanii au acum ocazia sa faca zid in jurul presedintelul Iohannis!

        Se poate, numai bine!
      • 0 (4 voturi)    
        Deci nu organizeaza proteste si greve, (Duminică, 24 iunie 2018, 13:43)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        dar cheama lumea la proteste, asta ce-i, instigare si incalcarea prereogativelor prezidentiale, jos cu neamtul, hai PSD cu suspendarea ca prea si-a luat nasul la purtare, daca sapatmana asta n-o revoca pe Kovesi, suspendarea este solutia!
        • 0 (2 voturi)    
          Mircica, breh (Duminică, 24 iunie 2018, 18:41)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Hantena 3/ Nishte Derbedei!
    • +17 (29 voturi)    
      Buna miscare !!!!! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:31)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Acum pretendentii din P$D (Firea, Androneasca) si Tariceanu se vor gandi mai bine inainte de a-l sprijini pe infractorul cu doua condamnari Dragnea !!!!!
    • -10 (14 voturi)    
      Nicicum. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:54)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      .
    • 0 (12 voturi)    
      ia meditatii la fizica! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:10)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      si te convingi singur!
    • -3 (17 voturi)    
      Nu este nevoie! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:59)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Exact ca data trecuta: primarul de Sibiu nu m-a "convins" sa il votez, ci l-asi fi votat si pe trubadurul Orban, numai sa nu acapareze pedesereul TOATA puterea!

      La fel este si acum, ba chiar daddy este mult mnai rau decat Victor Viorel, asa ca as vota nu doar ficusul de la Cotroceni, ci chiar si un om de paie, numai sa nu acapareze daddy si ai lui toata Puterea!
    • +4 (10 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:34)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Nicio problema, poti sa stai acasa, tu si alti pretentiosi. Daca va place asa mult Dragnea.
    • +2 (12 voturi)    
      Nici o șansă! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:08)

      Traian2015 [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Ești doar un complice care, ca și Băsescu, faceți lucrurile de fațadă. O convenție între voi, o falsă opoziție, doar cât să nu se prindă oameni. Dar după rezultate se văd lucrurile. Niste farsori, poporul român nu are nici o șansă. Doar a treia opțiune ar fi o soluție, dar nu există. Așa zisa dreapta și stânga doar un grup de derbedei. Același mare partid cu convenții intre ei. 20 de ani de președinte în "opoziție"? Mare escrocherie.
    • +2 (2 voturi)    
      Te-au convins Fierea sau Tariceanu??? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 18:24)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui dick357

      Sau the horror, Cap de Pork?
  • +22 (38 voturi)    
    lupta (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:43)

    ovidiu2 [utilizator]

    Atunci treci la treabă, Klaus! Nu câștigi încă un mandat analizând evenimentele cu îngrijorare și preocupare! Te mânâncă Dragnea cu fulgi cu tot dacă mai stai să contempli situația!
    • +14 (24 voturi)    
      Liv Jong Un va fi Exponat de Brutarie (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:04)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      DUamna Gabi ii va Acorda Cheia Celulei de Onoare
    • +32 (40 voturi)    
      !!!! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:19)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      Inainte sa il manance Dragnea pe Presedinte, ne "omoara" Dragnea pe noi, ceilalti.

      Mai bine trecem noi la treaba.

      Presedintele, singur, nu pote face nimic.
      • +5 (11 voturi)    
        Ai pus... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:12)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        ...punctul pe i.De noi depinde totul si acum si mai ales in ziua votului cand nu avem voie sa stam acasa sau la bere.
    • +3 (7 voturi)    
      Dragnea... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:33)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      Va fi dupa zabrele... speram. Iar de votat numai ....
    • +2 (2 voturi)    
      Langsam (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:28)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu2

      Ca Presedinte, care reprezinta Romania, cel mai important lucru care trebuie si poate sa faca e sa pastreze credibilitatea tarii in Europa si in lume. Si asta se poate face numai calm si cu cumpatare, ca un adevarat sef de stat. Exact cum face Johannis.
      Sau mai plastic, prima data somezi, dupa aceea tragi in aer si daca nici atunci nu se potolesc, tragi din plin.
  • -9 (41 voturi)    
    asta era problema acuma? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 10:59)

    zet [utilizator]

    Săptămâna viitoare ce ne preocupă? Perdelele de la Cotroceni s-au cam decolorat, trebuie mers la Ikea?
  • +10 (18 voturi)    
    Vrem actiune acum (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:05)

    delavrancea [utilizator]

    Mai tarziu veti pierde domnule Presedinte.
    Daca vreti sa faceti ceva , acum trebuie facut.
    Dizolvatii!
    Eu v-as vota a doua oara ,daca astia ar incerca "ceva".
    Dar in conditii de alegeri la termen, psd va lua tot.
    Si usor ,usor daca se continua asa voi vota dupa finalizarea votului -ora Romaniei ,sau nu voi mai vota.
    Plecam!Pa!
    • -1 (3 voturi)    
      adica sa avem un presedinte jucator? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:02)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui delavrancea

      promovez ideea de a avea functia de presedinte cumulata cu cea de PM e o idee care trebuie luata in considerare in Romania. In felul aceste romanii decid ca popor suveran cine sa le conduca tara si nu ar mai exista dispute intre palate. pe mine ma enerveaza ca acest presedinte pe criterii care nu au fost explicate a girat ca PM personaje dubioase care nu se ridica la nivelul functiei. 2.ma doare ca nu reactioneza ca si garant al consitutiei cind amendamentele sint votate de decor in parlamenul romaniei fara dezbatere, ca sa 'scapam toti o data nu pe rind'. btw asta ar trebui anchetat iar indivizii incarcerati 3. nu spune nimic de cum oamenii care inca mai sper in statul de drept sint bruscati si miine vor fi impuscati si hartuiti in patria lor. 4.cu declaratii de 15 minute din spatele unui pupitru nu se obtine functia de presedinte a statului, e nevoie de comunicare si vreau ca noua, poporului roman, sa ne faca o declaratie de dragoste. DNA, CSAT au obligatia sa ancheteze modul in care se voteaza si se conduce o sedinta in parlament nu de altul decit de cel propus ca sef SIE, in spirit nedemocratic, incalcind juramintul de fidelitate catre tara in folosul unui grup si sper sa-i aresteze ptr subminarea statului de drept si inalta tradare. asta e dreptatea.
      • 0 (0 voturi)    
        Da (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:09)

        delavrancea [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

        Presedinte ificator... si pentru Romania.
  • -21 (43 voturi)    
    defazat total! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:06)

    revo [utilizator]

    Daca mai aveati cumva vreo indoiala, daca mai sperati ceva, acum cred ca v-a trecut! Tara arde si baba se piaptana!
    Daca nu e drogat, e pur si simplu smintit! Despre asta e vorba acum? Cui ii pasa daca mai candideaza sau nu? Ce a facut el in afara de a distruge tara asta prin neimplicare, prostie, mutenie, idiotenie, dezamagire si demoralizare, demobilizare, prin sustinearea din umbra a criminalilor? Poate doar seful lui, Varanul, sa se fie nemultumit daca carpa nu mai vrea sa stea la Bucuresti, separat de nevasta-sa!

    Pur si simplu, am dureri de inima! PSD-ALDE-UDNMR dau foc la tara si gunoiul asta se gandeste la candidatura! Niciun cuvant despre planul de nimicire anuntat ieri de organizatia mafiota, nimic, nimic, nimic!

    Asta ori e prost, prost, ori e sclav pe plantatia Securitatii! Probabil amandoua - unealta perfecta.

    PS: HT, sa ai grija sa cenzurezi, fa-te si tu unealta si da-te repede bine pe langa Sultan, ca sa ai ce manca si maine!
    • +7 (23 voturi)    
      am o nelamurire (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:55)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui revo

      ia spune-mi si mie viziunea ta de cum trebuia sa actioneze presedintele. ce trebuia sa faca si nu a facut. in limitele constitutiei, normal. sau ai scris cometariul doar pentru al denigra si a induce indoiala?
      • +5 (13 voturi)    
        am o nelamurire (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:04)

        Rosebud [utilizator] i-a raspuns lui freejack

        Mai bine spune dumneata ce a facut individul asta?
      • -2 (22 voturi)    
        TU N-AI TRAIT IN TARA ASTA? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:33)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui freejack

        Un an de zile a pus frana, sistematic, ca sa se domoleasca avantul si speranta oamenilor care s-au calcat in picioare si au lesinat la cozi sa-l voteze, nu s-a implicat in nimic, s-a inchis in mutenie si nu si-a facut aliati, s-a plimbat si si-a plimbat nevasta, n-a luat nicio masura, nicio atitudine, nicio sustinere clara fata de lupta impotriva coruptiei, n-a cerut ajutorul extern cand ar fi trebuit si ar fi putut s-o faca!
        O, ba da, a facut ceva edificator, a luat atitudine impotriva lucratorilor ANAF, a facut tot ce-a putut sa semnalizeze ca e PUS DE SISTEMUL TICALOSIT si ca nu se atinge nimeni de Varan si de ticalosii care muncesc pentru el! I-a cainat in amiaza mare pentru "situatia in care au ajuns"- aia intre timp isi faceau studiou nou, in alta parte -vrei sa zici ca nu stia?

        A dezamagit si demobilizat electoratul, i-a aratat clar al cui om este, a spart si distrus opozitia prin impunerea la conducere a unei curvistine din mafia lui Vlasov&Pivniceru.
        Si-a luat consilier un PSD-ist, pe care apoi l-a trimis la Londra, desi nu stia o boaba engleza, in afara de fuck!
        Si-a luat consiliera o proasta deranjata de pernutele si draperiile de la Cotroceni!
        In rest, plimbari, tenis, gradinarit, plaja, schiat! Si da, a fost foarte ocupat sa le dea "sanse" PSD-ALDE-UDMR-istilor! Si azi, azi, la o zi dupa declaratia de razboi total a PSD, el e la o bauta cu colegii!!!!

        TU UNDE TRAIESTI, FREEJACK DE NU SIMTI CU SUFLETUL, daca ratiunea nu te ajuta, TOTI ANII ASTIA?! Cati ani ai de nu intuiesti ce va urma?!
        N-avem nevoie de lenesul, comodul, santajabilul, inutilul, inregimentatul, idiotul Iohannis, ne trebuie UN LUPTATOR!
      • +2 (20 voturi)    
        hai ca iti spun eu: nu a facut nimic notabil (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:46)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui freejack

        exceptind acea actiune cu ord 13..... atit in 4 ani
        Poate imi spui si mie de ce sa-l votez in locul unui alt candidat sa spunem din USR. Acest individ este o putoare ordinara

        " Este garantaul respectarii ..... etc ... ce a facut el ?
        > la alegerile prezidentiale zeci de mii de romanii din diaspora au fost impiedicati sa voteze ........ ce a facut el?.......... a dormit , plingerea penala este fara raspuns pina acum de cca 4 ani !!!! DE 4 ANI
        > si-a respectat blazonul de indolent si lenes!!! in primele saptamani a fost la Miamii ca deh nu mai putea ,
        >100.000 euro sa-si faca bucataria prezidentiala ....... mofturi
        > 200.000 euro sa-si faca fenng-shui la garadina palatului .... figuri artistice
        > n +1 deplasari in strainatate in timp ce ciuma rosia baga RO in mocirla
        > La ord 13 .... a promis declansarea unui referendum pe tema justitiei ......... ce a facut el? .... a dormit

        ... sa mai enumar ? ...
        nu-s adeptul ciumei rosii si a lui mustache dar cu un astfel de locatar la Cotroceni inca 5 ani ne maninca psd-ul
      • +1 (3 voturi)    
        :) (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:09)

        g01an [utilizator] i-a raspuns lui freejack

        inteleg ce vrei sa faci, si eu sunt singur ca nu este in stare sa raspunda la aceasta intrebare simpla. nu i-as lua partea, dar genul asta de abordare si de intrebari au un raspuns clar si concis.

        in limitele constitutionale, cel putin pe dancila nu trebuia sa o numeasca si sa forteze alegeri anticipate intr-un moment cand populatia era inflamata si ar fi votat anti-psd, s-ar fi mobilizat, chiar daca opozitia nu era pregatita. as fi preferat sa faca asta de la tudose, dar ii acord circumstante atenuante atunci, la dancila nu mai are aceleasi motive.

        sper ca atunci sa fi facut un calcul politic corect, sa fi asteptat ajutor sustinut din partea partenerilor strategici si din partea institutiilor europene abilitate. dureaza pana se mobilizeaza. sper si sa fi asteptat ca un procent mai mare din populatie sa inteleaga ce face psd. dar nu am informatiile necesare pentru a trage astfel de concluzii. avea un instrument constitutional foarte puternic, nu l-a folosit si situatia s-a agravat foarte mult. as fi preferat ca PSD sa se fi luptat sa nu piarda electorat decat sa pregateasca cutitele pe care le infig in spinarea justitiei si a putinilor oameni din stat care isi fac treaba corect.
        • 0 (2 voturi)    
          ok (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 18:10)

          freejack [utilizator] i-a raspuns lui g01an

          asta este un raspuns si sunt de acord cu tine. pentru ceilalti raman la ce am scris mai inainte. vor doar sa cultive neincrederea si indoiala. cand esti neincrezator sau ai indoieli nu te prezinti la vot. atunci castiga...stim cine.
    • -4 (26 voturi)    
      defazat total (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:56)

      Rosebud [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Ai mare dreptate! Asta vrea sa candideze din nou pentru ca are impresia ca o sa ii dea doua case la terminarea mandatelor. Nu a inteles ca primeste numai una. E singurul lucru care il intereseaza. In rest, o da pe dupa visin ca e locul caldut.
    • -1 (11 voturi)    
      traiesti intr-o democratie (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:57)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui revo

      pe care,din pacate,nu o intelegi.
      Aici nu e monarhie,presedintele nu e rege.
      Pacat,totusi,ca primul presedinte pretabil functiei,drept si onorabil e tarat prin noroi de oameni de astia ca tine,car nu stiu pe ce lume traiesc.
  • +11 (29 voturi)    
    !! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:10)

    nlln [utilizator]

    Succes!

    Suntem alaturi.
  • -6 (24 voturi)    
    Omenia este... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:12)

    Observatore [utilizator]

    ... ca si virginitatea ; Se pierde o singura data si pentru totdeuna ... ( pe romaneste " fost-ai lele " ) .
  • +11 (19 voturi)    
    Greva fiscala. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:17)

    Marionette [utilizator]

    Sa inceapa in valuri. 1. Marile companii 2. Peste o luna companiile mijlocii 3. Peste o luna micile companii. Asa ar vedea si Dragnea cum trebuie sa se poarte cu banul public , care, surpriza, nu-i al lui. Cine incepe sa fie pregatit pentru a sta in pozitia asta 6luni.
    Avantaje: banii inca vin, ratele se platesc
    Dezavantaje: fiscul poate face abuzuri. De aceea e de preferat ca inainte sa intre micile afaceri in greva fiscala sa se obisnuiasca societatea cu ideea aceasta si autoritatile sa se loveasca de armate de avocati abrazive, pentru a li se da peste ratul borfas, si pentru a fi ezitante inainte de a abuza pe cineva. Statul "paralel" (statul de drept) ar trebui de asemenea sa atace pe cei de la fisc daca fac abuzuri in timpul grevei.
    • +4 (10 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:47)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Si eu cred ca greva este singura solutie acum sau daca nu singura cel putin cea mai eficienta.

      S-ar putea sa nu fie atat de multi care sa isi permita sa isi scada veniturile chiar si cu doua zile . Nici atat o perioada mai lunga...
      • +5 (9 voturi)    
        Sugestie (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:21)

        Alynna [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        Poate ca ar trebui sa începem cu întârzierea plății tuturor dărilor la stat, de ex impozite pe locuințe, terenuri, etc, plătite in ultimele zile ale anului, sa i vedem de unde scot bani pt pensii si salarii mărite. Ticălosului a spus ca fără el nu se implementează programul de guvernare...sa vedem cum va face fără banii noștri si ca va apasă accelerația pt coduri, e măcar vreo aluzie la așa ceva in minunatul program??
    • -1 (7 voturi)    
      Incalcarea legii nu ajuta statul de drept (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:52)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Povestea asta nu ti-o crede nimeni. Vrei sa nu iti platesti taxele, deci sa furi. Cetatenii corecti nu recurg la subminarea legii pentru a "protesta" -- asta e doar un pretext folosit de orice hot de rand.

      Poate ar fi bine sa mergi la vot, daca chiar te intereseaza soarta tarii, in loc sa vii cu smecherii din astea.
      • 0 (0 voturi)    
        Vorbesti prostii (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 17:46)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        Intarzierea platii taxelor nu e furt, cel care ar face asta, isi asuma ca oricum va plati penalizari. Conform legii.
        Atunci cand patronatul unei intreprinderi incalca contractul de munca, greva e legala? Tot asa daca consideri ca guvernul si legislativul a incalcat contractul cu societatea, si intarzierea platii taxelor este o solutie pentru atentionarea lor, actionezi in interes legitim.
  • -10 (32 voturi)    
    presh-ul zero... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:21)

    demaGOGU [utilizator]

    ...nimic pentru popor, totul pentru un nou mandat (si pentru cei carora le reprezenta interesele pe teritoriul Ro).
    • +8 (18 voturi)    
      gogule (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:00)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      pai aia care sunt cu "totul pentru popor" sunt in tabara lui Dragnea. nu spun ei ca tot ce fac este spre binele poporului? spun! deci nu te mai da lovit. presedintele nici nu poate da ceva poprului, doar Dragnea poate, prin programul de guvernare. si ce, nu ai vazut ca ne-a dat la toti...?
      • +1 (7 voturi)    
        corect! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:04)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui freejack

        Daca mai era necesara vr-o dovada ca "gogu" este un troll kremlinist, ne-a adus-o acum: numai adeptii Ilici au conceptia asta, cu "totul pentru popor:, un on normal stie ca Preedintele trebuie sa fie un bun manager, nu este GUvernul si nu poate fi "un tatuc bin, care ne da bani" asa cum ar vrea ei ...
  • +10 (18 voturi)    
    Daca contribui decisiv prin mijloace (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:31)

    Rescator [utilizator]

    Constutionale sa frangi gatul Mafiei Rosii atunci vei
    avea vreo opt -noua milioane de alegatori,inclusiv
    votul meu ca sibian din Cașolț.
    • -2 (12 voturi)    
      nu se poate (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:03)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      daca nu ai inteles asta atunci imi pare rau pentru tine. si nu pentru ca nu ar vrea, dar asa e scrisa constitutia, sa nu poata. iar cand exista vreo speranta CCR vine si clarif\ica. nu se poate.
  • -2 (22 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 11:36)

    zicsieu [utilizator]

    nu sunt ferm convins ca esti solutia pentu viitor. clar in fata lui ponta erai alegerea mai buna dar acum... cand ti-am vazut maiestria..... cred ca trebuie sa bagi mai multe fise ca sa ma convingi. lupta bah si o sa ai voturi caci asa cu acadeaua in gura si vorbind molatic nu vad cum poti fi conducatorul tarii in viitor.
    • 0 (4 voturi)    
      Caragiale (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:08)

      freejack [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... curat constitutional coane fanica.
    • +1 (7 voturi)    
      da.. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:01)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

      ar fi trebuit sa iasa mai des sa vorbeasca licentios,sa tipe,sa injure in stanga si-n dreapta,sa vina cu ironii expirate ..ca fostul presedinte.
      Astia ca tine vor schimbare ..dar nu si sa si-o asume..
      • 0 (0 voturi)    
        nope (Luni, 25 iunie 2018, 13:29)

        zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

        nu injuraturi ci pozitii argumentate si bine documentate. eu nu m-am gandit la astea doar tu (oameni ca tine) ai gandit si mai mult ai scris. eu vreau sa fie natural, relaxat si mai ales echilibrat. tu? vad ca esti de gandire damboviteana
  • -2 (6 voturi)    
    Bravo Iohannis (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:11)

    BaiatuDinPopor [utilizator]

    Baga-le mortu' in casa.
  • 0 (10 voturi)    
    Va rog frumos sa ramineti cu noi, cu tara! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:11)

    Entiu [utilizator]

    Domnule Presedinte al Romaniei, Klaus Johannis, v-am votat cu incredere si multa speranta.
    Va rog frumos sa ramineti cu noi, cu tara!
    Aveti ocazia de a intra in istorie stârpind hoții și hoția! Ce va opreste?!
    Multi se intreaba de ce nu o faceți cu mai mult curaj!
    • +2 (8 voturi)    
      Pentru ca are si el dosare (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:54)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui Entiu

      si atunci e mai bine pentru el sa taca.
  • 0 (4 voturi)    
    se intrevede (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:29)

    alex562 [utilizator]

    o lupta stransa :)
  • +2 (8 voturi)    
    Herr Polenta Voda, (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:59)

    ...!?! [utilizator]

    moi is posmagii!?
  • -5 (7 voturi)    
    o prefer pe Clotilde!!! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:16)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    de departe!
  • +4 (4 voturi)    
    stiam de intentia pnl de cateva luni (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:49)

    g01an [utilizator]

    oare ce motiv are presedintele iohannis sa anunte ca va putea duce mandatul pana la capat si sa mai si candideze pentru a doua oara? hmmmm...

    o sageata trimisa la timpul potrivit face si ea bine.
  • +2 (10 voturi)    
    Neaparat! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:53)

    Who_is [utilizator]

    Intrebarea e: Cine te mai voteaza? In 4 ani nu ai fost in stare sa faci absolut nimic. Tu si Constantinescu, cele 2 nulitati. Nu stiu ce sa aleg, hoti ca Basescu, scarbe ca Iliescu, cele 2 nulitati. Variante, nimic .... Din spate, nimic. Avem de ales intre americani, europeni, rusi, aparent. As vrea sa aleg Romania. Sau o sa emigrez in Noua Zeelanda.
    Off the record si fara legatura cu subiectul: V-am adus 100.000 euro TVA la buget anul asta. Din pacate, tot de la romani i-am luat. Ma simt partas la furt.
  • -1 (11 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 13:55)

    vitan.sandu [utilizator]

    Daca individul asta mai castiga odata, chiar ar trebui sa urmeze un exod in masa de pe aceste meleaguri. a ramana numai #rezistii.
    • +2 (8 voturi)    
      Sandele Tata/URSS te asteapta!!! (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Nu Zabovi, Zarurile Sunt Facute pentru Tine!
    • +2 (6 voturi)    
      Exista sanse. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:58)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Daca tot crezi ca urmeaza un exod, grabeste-te.
      Ia si prietenii din psd.
      Va recomand Serbia sau Costa Rica.
  • +3 (5 voturi)    
    Cine ar fi crezut? (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:00)

    Nyk1 [utilizator]

    Este cu totul neașteptată această știre!
  • -2 (8 voturi)    
    Iohannis + Ciolos P.M... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:13)

    DanDare [utilizator]

    ... ar fi echipa cea mai buna pt Romania !

    Eu i-as vota oricand vs ce avem acum pe scena politica.
    • +1 (3 voturi)    
      Ciolos si a expirat Energia (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 16:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui DanDare

      Romania 100 este din pacate o Initiativa esuata care a divizat Inutil USR
  • -2 (10 voturi)    
    Candidatura (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:17)

    clujanu [utilizator]

    Sunt convins ca va castiga intrucat este cel mai bun.
  • +2 (10 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:30)

    ABCDetc [utilizator]

    nu vad vreun castig cu chestia asta ... tot la schi, prin tari straine, vinerea uscheala la sibiu ... si-acum o da pe sacrificatu' pentru patrie ... cum vine chestia asta, cand cei mai multi au perceptia absentei totale a presedintelui ...??? tot inutilitate pe bani multi se numeste, chiar daca se vopseste la urgenta cum ca compenseaza raul facut de psd ...
    • -2 (6 voturi)    
      Candideaza tu. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 14:55)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui ABCDetc

      Vad ca esti nemultumit.

      De ce nu candidezi tu?

      Inteleg ca nu pleci la schi, nici altundeva, lucrezi si in weekend ( cu cine? ) .
      Ai ocazia sa fi prezent permanent in viata " cetatii".

      Cel mai usor este sa critici.
      Candideaza sa vezi cum este.
  • +1 (5 voturi)    
    toate (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 15:06)

    keiser_soze [utilizator]

    astea se intampla si datorita lentoarei cu care ai actionat, D-le Presedinte. Era de dorit - si este, inca - mai multa implicare. Diferenta este ca ai lasat haita psd sa te puna la colt, cu mai putine unelte de folosit decat aveai cand ai inceput mandatul.
    Ai avut votul meu, ca doar nu ear sa il votez pe Ponta, insa ma voi gandi foarte bine, in functie de candidati, daca ti-l voi da sau nu.
    As fi vrut sa vad mai multa spontaneitate, mai ancorat in realitatea romaneasca.....
    • -1 (1 vot)    
      acum pe bune.. (Sâmbătă, 23 iunie 2018, 21:41)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui keiser_soze

      sunt curios ,ce crezi tu ca ar fi trebuit sa faca ?sa iasa sa injure,gesticuland dand cu pumnul in pupitru?nu e genul..se stia de cand a candidat ca nu o sa fie gen Basescu..
      asta e situatia,astea sunt competentele care le are..politica externa..intern nu are mare loc de manevra..
  • 0 (0 voturi)