UPDATE Cum a încercat Gabriela Firea, de mai multe ori, să își reactiveze pagina de Facebook, dar avalanșa de mii de comentarii negative i-a blocat contul de fiecare dată

de G.S., V.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 iunie 2018, 16:25 Actualitate | Esenţial


Simona Halep si Gabriela Firea pe Arena Nationala
Foto: Agerpres
Gabriela Firea a încercat de mai multe ori, marți, să își reactiveze pagina de Facebook, închisă de luni seară după avalanșa de comentarii negative lăsate de internauți la postarea ei în care acuza "aparatul soroșist de propagandă" pentru faptul că a fost huiduită pe Arena Națională. Doar că, deși a șters toate comentariile și le-a păstrat doar pe cele pozitive, apoi a revenit și a șters postarea și a publicat-o din nou, apoi iarăși aceeași acțiune, miile de comentarii virulente care se adunau rapid pe pagina sa au determinat-o Firea să lase contul de Facebook închis.

UPDATE 18.30 - Agenția News.ro relatează că Firea a revenit iar pe Facebook după ce şi-a închis pentru a doua oară pagina: ea a şters mesajul de luni seară în care vorbea despre "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate" şi l-a repostat.

Doar că, în doar 10 minute, internauţii au lăsat peste 1.000 de comentarii negative şi critici ironice la adresa edilului. "Veninoşii sorosişti te salută", este mesajul unuia dintre ei.

La puţin timp după, textul a fost din nou şters şi postat, iar mesajele oamenilor au continuat să apară. În mai puţin de 5 minute se adunaseră deja peste 1.200 de comentarii.

UPDATE 17.20 - Pagina de Facebook a Gabrielei Firea este din nou inactivă.

UPDATE 17.15 - Situația a fost "răsturnată" rapid: comentariile cu critici virulente și injurii la adresa Gabrielei Firea au revenit, sunt peste 2.500 de comentarii noi la postare.

________

16.25 - Gabriela Firea și-a reactivat marţi după-amiază pagina de Facebook, iar la postarea privind "aparatul soroșist de propagandă" care ar fi vinovat pentru că a fost huiduită pe Arena Națională la ceremonia pentru Simona Halep au rămas doar circa 100 de comentarii pozitive și cu felicitări la adresa ei.

Spre comparație, la o postare similară de pe pagina de Facebook "Alături de Gabriela Firea", sunt peste 6.500 de comentarii, majoritatea covârșitoare fiind critice la adresa Gabrielei Firea.

Primarul Capitalei a reacționat luni seară, pe Facebook, față de momentul de pe Arena Națională când a fost huiduită copios de cei aproximativ 20.000 de spectatori din tribune, ea susținând că huiduielile au venit din partea unor "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate, plasate strategic printre oameni decenți".

Postarea a atras un val de comentarii virulente din partea utilizatorilor, din acest motiv pagina de Facebook fiind la scurt timp închisă.

Acelaşi mesaj al Gabrielei Firea a fost postat luni seară şi pe pagina sa de Twitter, unde a primit la fel de multe critici.

Simona Halep a prezentat luni seară trofeul cucerit la Roland Garros, în cadrul unei ceremonii la Arena Naţională. În deschiderea ceremoniei, primarul Capitalei, Gabriela Firea, care a venit cu eșarfa tricoloră pe piept, i-a oferit Simonei Halep cheia orașului și a încercat un mic discurs, dar a fost huiduită copios de miile de oameni din tribune, care au scandat apoi numele Simonei.


Citeste mai multe despre   
















15335 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    pai nu asa... (Marţi, 12 iunie 2018, 16:30)

    liviu_ [utilizator]

    actioneaza primarul intr-un stat DEMOCRAT?!

    perfect normal... in numele democratiei banam pe toti care nu au aceeasi parere cu noi!
    • +10 (10 voturi)    
      Cum se poate așa ceva, toarșa Firea? (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:53)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Mii, MII de cetățeni veninoși soroșiști? Păi știi mata cum câștigă ăștia bani? Strâng veninul și-l fac alifie contra reumatismului!
      Sau împotriva romantismului revoluționar PCR-PSD...
    • +4 (4 voturi)    
      Buna dimineata, Liviu_ ! (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:55)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Acum descoperi asta?

      In 2016, imediat dupa ce a castigat alegerile din Capitala, duamna Fierea si-a actualizat pagina de FB: cine vroiea sa comenteze, trebuie sa se inscrie, air mesajul de wellcome spunea clar "Sper ca nu esti un nemernic de basist, joahnnist, soroshist ..." - deci nu admitea intrebari, sesizari sau critici, ci NUMAI mesaje de lauda!
  • +25 (25 voturi)    
    No amu (Marţi, 12 iunie 2018, 16:35)

    Cetatean002 [utilizator]

    eu zic sa fim de acord cu o statuie a Gabrielei, din 2 motive:
    - sa stie actuala si viitoarele generatii sa nu mai voteze incapabili
    - sa ma uit cum isi fac porumbeii nevoile pe ea si sa ma bucur
  • +14 (14 voturi)    
    DOAMNA FIREA (Marţi, 12 iunie 2018, 16:38)

    dincannes [utilizator]

    … va rugam transparenta !
    • +1 (1 vot)    
      nebunaticule, (Miercuri, 13 iunie 2018, 19:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

      o vrei dezbracata sa-i vezi dedesubturile. Vezi ca sare pandelica la omor.
  • +17 (17 voturi)    
    eroare (Marţi, 12 iunie 2018, 16:39)

    silviust [utilizator]

    Să-i spună cineva că greşeşte cu "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate". Lichidul ăla nu era venin.
  • -52 (70 voturi)    
    Si care e problema (Marţi, 12 iunie 2018, 16:39)

    Melinte [utilizator]

    Dragi tovarasi si preteni , acum psd este la putere ,ciocu mic . Tot asa se editeaza si dosarele penale.
    • +25 (25 voturi)    
      Simona,-Bine ai venit in tara noastra, a PSD-ului! (Marţi, 12 iunie 2018, 17:21)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Melinte

      -Bine ai venit in tara noastra, a PSD-ului!

      Primarul General al Romaniei,
  • +59 (59 voturi)    
    hmm (Marţi, 12 iunie 2018, 16:40)

    dum_i [utilizator]

    Sobolanca nu suporta huiduielile?

    Sa se obinuiasca. O sa ramana cat va trai. Romanii nu uita.
    • +21 (21 voturi)    
      Lasitatea mediocritatii (Marţi, 12 iunie 2018, 17:40)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      O cucoana care nu reuseste sa faca nimic pentru Bucuresti, o incompetenta si o ipocrita care incerca sa-si faca imagine pe spatele Simonei Halep, nu poate suporta criticile.

      Dar nu-i nimic, criticile si criticii sunt tot acolo, chiar daca refuzi sa ii vezi, Fireo!

      Vei ajunge la groapa de gunoi a istoriei si politicii asa cum a ajuns Nuti, spaima Constitutii!

      Mai pupa cateva moaste, dar adu-ti aminte ca lui Dumnezeu nu-i plac fariseii.
    • -27 (29 voturi)    
      injurii de la tinerii frumosi si liberi? (Marţi, 12 iunie 2018, 18:06)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      pai ei sunt gunoaiele societatii sa injure oameni alesi de semenii lor?
      • +6 (6 voturi)    
        Nu (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:17)

        Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Nu sunt
      • +16 (16 voturi)    
        baiete (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:09)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        esti un ipocrit fara masura

        "primarul de la cotroceni" asta e nikul tau corect?!
        deci tu "injuri oameni alesi de semenii lor"
        tu singur te faci "gonoiul societatii"

        esti varza omule... VARZA!!!

        PS: stiu in mintea ta comunistoida nu intelegi, dar libertatea si democratia inseamna si libertatea de a injura alesii ca NU suntem in comunism... "tineri frumosi si liberi" nu inseamna "sclavi", sau "supusi"... faptul ca fluieram e dovata ca suntem liberi, si nu slugi ca voi

        PPS: tu te-ai uitat la declaratiile psesedilor si televiziunile pesediste?! ai mare tupeu (si nesimtire) sa te iei de limbajul nostru...
  • +58 (58 voturi)    
    Hahaha (Marţi, 12 iunie 2018, 16:43)

    Cuca [utilizator]

    poporul a felicitat-o si ei nu i-a placut ?

    Pai sper ca oamenii sa o mai felicite inca o data, la vot.

    Si nici atunci nu o sa-i placa.
    • +8 (8 voturi)    
      intreb si io: (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:46)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      de ce doar pagina ei de FB........?
      • +7 (7 voturi)    
        Te contrazic (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:46)

        The_Dude [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

        ... n-ai verificat contul de twitter al duamnei! Se "umple"!
        • 0 (0 voturi)    
          nu-i rau..... (Miercuri, 13 iunie 2018, 16:49)

          baimarean [utilizator] i-a raspuns lui The_Dude

          dar are si email, si ...cutie postala ;)
  • +42 (42 voturi)    
    La Voluntari ce bascalie a mancat (Marţi, 12 iunie 2018, 16:44)

    un domn [utilizator]

    Aseara DUamna Gabi, asta nu s a scris
  • +56 (56 voturi)    
    Soros :)))) (Marţi, 12 iunie 2018, 16:45)

    gabone [utilizator]

    Soros le-a sters pe cele critice si negative :))))
  • +10 (10 voturi)    
    asta sa le zica (Marţi, 12 iunie 2018, 16:47)

    Mistrelutz [utilizator]

    celor care au fost la mitingul psd,sa le trimita scrisori individuale ca doar are listele. sa-i informeze si pe noi sa ne scuteasca
  • +35 (35 voturi)    
    pfff (Marţi, 12 iunie 2018, 16:57)

    Ion-i_pozitivi [utilizator]

    ce om, ce caracter... si nu sunt deloc ironic, deloc chiar...
  • +31 (31 voturi)    
    Data viitoare, când mai face,... (Marţi, 12 iunie 2018, 16:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    să-și ea și o umbreluță. S-ar putea să-și ia și câțiva scuipați.
  • +31 (31 voturi)    
    Stire falsa :) (Marţi, 12 iunie 2018, 16:59)

    muvis [utilizator]

    Dar e de inteles, acum e invadata de injuraturi. Vreo 6000.
  • +12 (12 voturi)    
    Huiduire (Marţi, 12 iunie 2018, 17:03)

    Desperados [utilizator]

    D-na Gabriela Firea - pe care admiratorii o numesc Toapa din Voluntari - a fost huiduita de STATUL PARALEL.
  • +9 (9 voturi)    
    Poate sa ii dea si cu perhidrol (Marţi, 12 iunie 2018, 17:26)

    tarabost [utilizator]

    asta ii expune si mai bine caracterul si tulburarea comportamentala de negare a realitatii. Oricum, a primit de aseara pana acum suficient cat sa si imparta cu partidul ei de hoti! Bine le-a zis altcineva "tampitele cu functii importante in partid" - era un articol satiric pe udeva.
  • +6 (6 voturi)    
    a@gmail.com (Marţi, 12 iunie 2018, 17:40)

    flo999 [utilizator]

    Are si cont de twitter iar pe ala nu l-a activat. Sunt destule comentarii si acolo
    https://twitter.com/GabrielaFirea
  • +12 (12 voturi)    
    Soros loveste again. (Marţi, 12 iunie 2018, 17:42)

    Alius [utilizator]

    Statul paralel duamnei firea, finantat de Soros, scrie pe feisbucurile duamnei numai rautati si minciuni.

    Nu va lasati pacaliti: adevarul este si se afla numai la PSD! Restul este minciuni finantate de Soros.
  • +12 (12 voturi)    
    performanta facebook (Marţi, 12 iunie 2018, 17:59)

    florin_petre [utilizator]

    Sa valorezi 250 miliarde de dolari si sa te blochezi de la la cateva mii de comentarii, slab rau facebook-ul asta :).
  • -39 (43 voturi)    
    chiar nimeni (Marţi, 12 iunie 2018, 18:00)

    optiunea-2 [utilizator]

    nu vede?
    halep=performanta = 10
    om = 0
    se afiseaza cu cine e la putere, a facut poze si cu ponta, (daca traia ceasca, era acum pe ecran la brat cu el!) acum cu firea... incurajeaza coruptia 100%. dar e din neam cu becali, toti sunt la picioarele ei acum sa'si rezolve problemele sau sa acapareze locatii f bune in c-ta sau alte localitati... chiar si ea face asta, cu tot felul de investitii dubioase.
    bravo ei ca a cistigat, nu contest asta, dar a face dintr'un sportiv bun un 'zeu' uman e cale lunga... cultul personalitatii se practica si acum, in 2018!!
    • +17 (17 voturi)    
      Ce a facut Simona si ce a facut matusha (Marţi, 12 iunie 2018, 18:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      Ta DUamna Gabi sunt Chestiuni Foarte Diferite
    • +15 (15 voturi)    
      Asa e (Marţi, 12 iunie 2018, 18:11)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      Nimeni nu vede, doar tu. La revedere!
    • +2 (10 voturi)    
      vom vedea (Marţi, 12 iunie 2018, 18:25)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      lumea ti-a cam dat minusuri, insa sincer si eu sper ca Simona sa nu deschida gura si sa scape vreun porumbel, pt. ca lumea e cruda. Machidonii sunt cam slabuti la politica (in sensul ca sunt oportunisti), cam psd-isti, e posibil sa fie influentata din familie. Sper sincer deci sa se abtina de la politica.
    • +18 (18 voturi)    
      Iti raspund eu (Marţi, 12 iunie 2018, 19:08)

      RaduMischie [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      Vad ca ti-ai luat doar minusuri.
      Pana una-alta, Firea conduce acest oras ca primar, si, vrem-nu vrem, Primaria a organizat festivitatea de pe Arena Nationala. Ce ai fi vrut sa faca Halep? Sa zica: nu ma duc sa ma vad cu oamenii pentru ca vine si madam Firea?
      E usor de zis din fata tastaturii, dar sunt chiar curios ce ai fi facut tu in locul Simonei.
      Neam cu Becali: poate doar ca sunt machedoni, nu am auzit sa fie rude. Ultima data cand am verificat, nu era o crima sa fii machedon.
      • -7 (11 voturi)    
        aia cu becali cade-asa e!-nu e crima! (Marţi, 12 iunie 2018, 20:37)

        optiunea-2 [utilizator] i-a raspuns lui RaduMischie

        dar ce'as fi facut eu? poate puneam citeva conditii simple! (fara politica-fara primari-fara sa ia cuvintul nimeni, adica-fara laude, ceva de genu'asta)
        la americani, echipe intregi refuza sa mearga la casa alba... la noi se duc toti teleghidati la putere, pentru avantaje si faima si favoruri... la asta ma refeream... dar, sincer, nici nu vreau sa am dreptate; vreau doar sa zic ce cred! eu zic ce cred, si tu ai dreptate 100%! (angela gheorghiu a declinat chei si invitatii, doar sa nu se afiseze cu politicieni corupti... dar unii pot, asta e! de'asta suntem unde suntem!)
        • +1 (1 vot)    
          Pai tu nu prea poti sa faci (Miercuri, 13 iunie 2018, 15:46)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

          ca nu esti in stare sa ridici o minge de tenis daramite sa mai joci si sa castigi. Simona nu s-a dus unde a chemat-o cineva ci ea a solicitat sa arate cupa simpatizantilor ei dar primaria a crezut ca e rost de ceva propaganda.
    • +19 (19 voturi)    
      Pardon (Marţi, 12 iunie 2018, 20:11)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      Simona a prezentat cupa suporterilor ei, daca FiRea s-a bagat si ea in seama si a vrut sa-si faca poza cu Simona.
      Cultul personalitatii in ale Dragnea, dragule postac.
    • +7 (7 voturi)    
      Ahh (Marţi, 12 iunie 2018, 21:19)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      In alta ordine de idei, de ce s-ar afisa Simona cu cei de la putere??? Ce ar cistiga? Ea a facut milioane de Euro.
      Poate Ponta si Firea incearca sa faca poze cu ea ca da bine la alegeri.
  • +14 (14 voturi)    
    Jenant (Marţi, 12 iunie 2018, 18:09)

    raduuu [utilizator]

    Pentru ca nu mai face fata sa stearga comentarii a inceput sa stearga postarea si sa reposteze din nou :)) RUSINICA
  • +13 (13 voturi)    
    Actualizati stirea, suntem la runda a 4-a! :D (Marţi, 12 iunie 2018, 18:13)

    adoa [utilizator]

    #rezist
  • +17 (17 voturi)    
    Muaaaaah tzoapo!! (Marţi, 12 iunie 2018, 18:28)

    Inna100 [utilizator]

    Bine ca stim!!
    O sa sa te huiduim.. permanent!! Pana cand vei parasi orasul si vei plati pentru tot raul facut orasului s cetatenilor onesti
  • +13 (13 voturi)    
    Tzoapa, acesta e noul ei nume :) (Marţi, 12 iunie 2018, 23:21)

    KTerinca [utilizator]

    Primarul Tzoapa al Bucurestiului .....

    Ha, ha, ha, precum partidul de tot rahatul din care provine.

    Vai de capul lor.
  • +6 (6 voturi)    
    si cand te gandesti la ce visa... (Miercuri, 13 iunie 2018, 11:46)

    ..13 [utilizator]

    Duamna asta...
  • +1 (1 vot)    
    Hotnews, faceti o fapta buna? (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:54)

    pseudoce [utilizator]

    Incercati sa obtineti o declaratie oficiala de la un reprezentant al Simonei Halep (ca poate ea n-are timp de "d-astea"), in care sa clarifice daca Simona Halep s-a simtit vreun pic tinta huiduielilor / neapreciata de cei prezenti?
  • +1 (1 vot)    
    dar oare este LEGAL SA STEARGA comentariile? (Miercuri, 13 iunie 2018, 17:29)

    sadestwank [utilizator]