Gabriela Firea, după huiduielile de pe Arena Națională: De dimineață aparatul soroșist de propagandă a demarat acțiunea: compromiterea evenimentului / Pagina de Facebook a primarului, inactivă. UPDATE

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 11 iunie 2018, 22:10 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea
Foto: Agerpres
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, a reacționat luni seară, pe Facebook, față de momentul petrecut la ceremonia dedicată Simonei Halep de pe Arena Națională, când a fost huiduită copios de cei aproximativ 20.000 de spectatori din tribune, ea susținând că huiduielile au venit din partea unor "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate, plasate strategic printre oameni decenți". Firea mai invocă în postare "aparatul soroșist de propagandă" și "organele sale tributare de presă", "știri false", "comentarii răutăcioase" sau "bani primiți de la ONG-uri dubioase pentru a transforma Bucureștiul într-un oraș sub asediu".


UPDATE 22.20: Pagina de Facebook a Gabrielei Firea este în acest moment inactivă


Postarea Gabrielei Firea:

"Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita, spune o vorba veche din popor! In mai putin de 24 de ore, Primaria Capitalei a organizat un eveniment de tinuta, pe Arena Nationala, in cadrul caruia marea noastra campioana Simona Halep sa poata prezenta fanilor trofeul. A fost o mobilizare uriasa! S-a lucrat frenetic minut de minut. De dimineata, insa, aparatul sorosist de propaganda, prin organele sale tributare de presa, a demarat actiunea: compromiterea evenimentului. Cu tot felul de stiri false si comentarii rautacioase. Nu a contat ca umbresc momentul unic pentru Simona Halep. Nu a contat ca, seara, martori au fost si copii, la un festival al urii si dezbinarii.

Cand am declarat-o Cetatean de onoare al Municipiului Bucuresti, multi au strambat din nas. Si au comentat negativ. Acum, daca nu o primeam asa cum merita, ar fi spus ca sunt aroganta si ca nu imi fac datoria de primar general. In toate capitalele civilizate ale lumii, marii campioni sunt intampinati cu entuziasm de cetateni si sunt recompensati prin intermediul autoritatilor de la acel moment : ministru, primar, presedinte de federatie etc. Nu exista o alta cale civilizata prin care sa ne aratam respectul fata de valorile noastre. Repet, daca nu organizam nimic si nu ofeream Cheia Orasului intr-un cadru festiv, aveam sa fiu certata ca sunt nepasatoare. Daca mi-am facut datoria de roman si primar, nici asa nu a fost bine... pentru unii.

Echipe de cetateni cu venin au venit bine organizate, plasate strategic printre oameni decenti, care au venit la un eveniment memorabil pentru Simona Halep. De dragul ei si din respect pentru performanta sa uriasa, puteau lasa o jumatate de ora ura la poarta Arenei Nationale. Acolo este despre sport, respect, valori, performanta. Nu despre cati bani primim de la ONG-uri dubioase, pentru a transforma Bucurestiul intr-un oras sub asediu. Slava Domnului ca cei mai multi sunt oameni civilizati, democrati, cu respectul fiecaruia de a avea dreptul sa nu fie de acord cu celalalt. In rest, si maine este o zi! Si maine e o zi de munca! Si maine ne vom bucura ca apare soarele, ca suntem sanatosi, ca putem avea credinta si ca putem ierta. Ai castigat, continua! Ai pierdut, continua!"




Citeste mai multe despre   


















15503 vizualizari

  • +49 (49 voturi)    
    Hai siktir (Luni, 11 iunie 2018, 22:16)

    MoemBius [utilizator]

    Madam Fierea

    Soroistii.......
    as fi in stare sa i platesc eu pe doctorii aia de la "glumeti" sa iti faca niste analiza pentru ca am o vaga impresie ca mneatale chiar crezi ce zici (adic nu ai nici o treaba in a minti in continuare)....sau mai pe scurt prinzi fluturi
    • +23 (23 voturi)    
      asta (Marţi, 12 iunie 2018, 7:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      nu-i normala.
      A ajuns si ea sa creada aberatia cu Soros.
      fireo, lumea are ce are cu tine personal, monument de kitsch ce esti.
      Lumea are ce are cu impostura si arivismul pe care-l demonstrezi si acum cand nu pricepi ca tu nu aveai ce cauta acolo, sa te impaunezi ca de obicei cu meritele altora.
      Daca dupa prima seria de fluieraturi te retrageai de pe scena, dovedeai ca mai ai ceva in cap. Dar nu, tu ai stat in continuare. Capul gol si tovalul gros rau de tot.
    • +23 (23 voturi)    
      Sindromul Ceausescu (Marţi, 12 iunie 2018, 9:56)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      Si aluia i-a cazut fata cand a auzit huiduieli.
      Nu-i venea sa creada!
      El era chiar convins ca poporul il iubeste in procent de 100%. Ei, iata ca nu!
      Bagati la cap mai, voi, astia cu aere de lideri maximi; numai poporul adus cu forta va aclama, dar pleaca la primul semn ca a sczut vigilenta organizatorilor.
      Aici oamenii au venit spontan si n-aveau chef de po-pulisme.
      Ceva-ceva a banuit ea, ca altfel lasa scena in Piata Victoriei si punea de-un mare show, dar era risc maxim chiar guvernul sa se dea de-a berbeleacul.
  • +109 (111 voturi)    
    Nu, cucoana. (Luni, 11 iunie 2018, 22:17)

    fat.cat [utilizator]

    Tu te compromiti singura, in mod glorios, nu trebuie sa bage nimeni bani in asta.
    • +55 (55 voturi)    
      agenturile, agenturile... (Luni, 11 iunie 2018, 22:29)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      firea, iti aduci aminte de ceausescu?

      va comportati exact la fel ca el, doar ca voi nu sunt doar incompetenti sunteti si rai
      • +32 (32 voturi)    
        Acuma inteleg (Luni, 11 iunie 2018, 23:58)

        moka [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

        De ce i-a fost atat de frica sa puna la dispozitie piata revolutiei sau a victoriei....
        A zis ca la stadion e mai safe ....
        • -44 (48 voturi)    
          acum inteleg ce prosti avem in opozitie (Marţi, 12 iunie 2018, 0:16)

          vigni [utilizator] i-a raspuns lui moka

          Pesemne ca nu ai fost pe stadion sa stai in scaun, la umbra, sa asculti in liniste discurs si pe cei doi solisti
          - fara sa perturbi mii de oameni care se duc spre casa, spre servici, spre un spital cu masina sau pe jos prin Piata Victoriei ca esti tu nataflet

          Mi-a fost rusine de rusine Simonei si cred ca nu se va mai expune vreo data la asa ceva.
          Era un moment de stima, sa i se inmaneze niste insemne oficiale si cine sa le dea , un sofer de la Primarie, sa o cheme intr-un birou si sa-i zica astea sunt , ia-le !
          Opameni prosti si tineri nu am mai vazut adunati atatia la un loc
          Pacat de Romania de maine, aveam sperante dar vad ca ne fac de rusine in lumea larga
          • +33 (33 voturi)    
            Nu-i nimic (Marţi, 12 iunie 2018, 0:43)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            Las'ca dvs. va fac cinste de-alde Dragnea, Ciordache, Serban Nicolae si ceilalti semizei.
            Si d-nele Firea, Dancila, Vasilescu, sa nu le uitam nici pe dansele. O lume intreaga, lumea aia larga de care vorbiti, ii apreciaza pe acesti distinsi conationali.
          • +20 (22 voturi)    
            toata stima pentru sportiva Simona (Marţi, 12 iunie 2018, 0:50)

            qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            dar eu in locul ei nu as fi acceptat nimic de la gabi firea pandele, m-as fi simtit ofensat si jignit de acest gest.

            Simona e mare si fara s-o bage pesedistii la inaintare. Mi-ar fi placut sa aiba un cuvant de zis si sa arate ca simpatizeaza cu viitorul tarii si nu cu ilie nastase sau gabi firea. Dar na, fiecare cu optiunea lui...
            • +18 (18 voturi)    
              Simonei nu i se poate reprosa nimic (Marţi, 12 iunie 2018, 1:22)

              Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

              Femeia asta e mereu pe drumuri, din adolescenta viata ei e o pribegie de la un turneu la altul, ca a oricarui jucator de tenis de inalt nivel. Chiar credeti ca are timp (suna cinic, dar hai s-o spunem si pe asta) si interes pentru tigania din Romania? De ce? Pentru ca noi, cei care induram mizeria pesedista cotidiana nu suntem in stare sa facem curatenie, dam acum vina pe Halep ca n-a pus mana pe matura?!?
              Daca ar intreba-o cineva, cred ca n-ar sti sa spuna numele complet al primaritei de Bucuresti, cand au fost alegerile cand ne-am pricopsit cu ea si cand vor fi cele cand sper sa scapam de ea.
              Si-asa e de mirare ca a venit si a participat la acest eveniment, cand putea sa-si traga sufletul pe o plaja pe Coasta de Azur. Speculand, probabil la mijloc e insistenta si poate vanitatea parintilor, precum si conservatorismul specific minoritatii din care face parte.
              Minoritate, care, iata, nu doar ca se dovedeste mai patrioata decat multi romani "verzi", dar ale carei norme morale si sociale pe care multi le considera desuete si incompatibile cu globalismul, dau - cel putin in sport - rezultate. Cei mai mari doi sportivi romani ai ultimilor 20-30 de ani se trag din aceasta minoritate... si niciunul nu se rusineaza ca e roman, desi sunt adesea tinta mistocarelilor si glumelor de autobaza adorate de-atat de multi romani.
          • +25 (25 voturi)    
            Intelegi gresit. (Marţi, 12 iunie 2018, 2:24)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            Duamna Firea ti-a explicat cu subiect si predicat ca Soros a platit oamenii aia sa huduie, Asa ca ei nu au nici o vina. Ce vroiai, sa nu ia banii sau sa ia banii si sa nu-si faca "treaba"?

            Sunt aceiasi oameni care au fost si la mitingul PSD: care plateste, omul se duce. E un al doilea job in ziua de azi.
          • +30 (30 voturi)    
            Uite aici .. (Marţi, 12 iunie 2018, 2:29)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            .. "coloana":

            "Soprana Angela Gheorghiu, scrisoare către Gabriela Firea: Am refuzat cheia și cetățenia de onoare a Bucureștiului. Am simtit că munca și notorietatea mea vor fi instrumentalizate de către dumneavoastră"

            E ok asa?
          • -7 (13 voturi)    
            Nu sunt prosti (Marţi, 12 iunie 2018, 8:54)

            an_drei [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            Nu sunt prosti, dar momentan este cam multa ura, si cel mai mult o vad in partea anti PSD, probabil deoarece sunt la guvernare si fac multe prostii mari.

            Nu ne convine sa vedem politicieni (mai ales din PSD) ca se asociaza cu sportivi de top pentru capital politic DAR oameni buni:

            1. Simona a fost de acord sa primeasca aceasta distinctie. Consider ca trebuia sa ii fie respectata decizia si chiar daca nu ne place sa fie lasata Firea sa isi faca damblaua.

            2. Tiberiu Usieru - tocmai din acest motiv de a nu se asocia politic, el a refuzat aceasta distinctie: fie o trimite prin posta, fie deloc. El nu a vrut sa participe la nici un eveniment cu castig politic pentru Firea, dar Simona nu a refuzat!

            In concluzie eu zic ca trebuia respectata decizia Simonei si trecut peste acest moment. Daca ea a acceptat, trebuia sa acceptam si noi cateva momente de chin. La urma urmei ea era sarbatorita.


            Deja stiu ca voi primi downvoteuri pentru ca nu i-am dat in cap lui Firea, si ma sperie putin sa vad ca tinerii (cred a majoritatea cititorilor HN suntem tineri) nu pot face fata adevarului daca nu e pe placul lor. In loc de ura, mai bine haideti la vot si scapati in felul acesta de PSD.
            • +13 (13 voturi)    
              Faci cateva confuzii (Marţi, 12 iunie 2018, 11:32)

              if0014 [utilizator] i-a raspuns lui an_drei

              1. Simona nu era la evenimentul de primit distincții de la Firea, era la întâlnirea cu fanii ei după câștigarea trofeului la Roland Garros.
              2. Cauți ura unde nu trebuie. Avem un proverb, "cine seamăna vânt culege furtuna". Firea a cules aseară fix ceea ce a semănat, adică ura. Citește declarația ei de pe Facebook ca sa înțelegi la ce ma refer.
              • 0 (0 voturi)    
                Ai dreptate (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:13)

                an_drei [utilizator] i-a raspuns lui if0014

                Ai dreptate in ambele puncte. Trebuie sa luam in considerare ca e vorba despre politicieni, si pe deasupra de aceia de soi rau. Ei cauta sa profite de orice oportunitate.

                Tot comentariul meu are legatura cu urmatorul aspect: Halep a muncit foarte mult, a incasat multe critici cum ca nu poate sa ia un titlu de Grand Slam. Acum cand l-a luat, s-a intors acasa si a fost momentul ei in care sa vada multumirea romanilor. Si s-a vazut, nu zic, dar daca Firea a lucrat mizerabil, consider ca suporterii se puteau abtine din a o huiduii, iar la final sa nu aplaude ca nu aveau ce. Raspunzand la nebunia nebunului te cobori la nivelul lui (in contextul ceremoniei, nu a protestelor unde oamenii trebuie sa spuna lucrurilor pe nume).

                Din perspectiva Simonei, cred ca acest episod de lupta politica, i-a picat mai putin bine. Cel putin aceasta este parerea mea.
              • 0 (0 voturi)    
                Nu caut ura (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:19)

                an_drei [utilizator] i-a raspuns lui if0014

                Credema ca nu caut nici o ura, ea se vede din pacate.
                Daca ne consideram ca suntem superiori politicienilor in aspectul acesta (si ar fi normal sa fie asa, pentru ca meseria lor, a tuturor, e sa manipuleze), atunci m-as astepta sa ne ne coboram la nivelul lor.
                In loc de ura se discuta in societate si din nou spun: sa se mearga la vot.

                Nu e corect ca atunci cand nu ne convine cine e la putere sa facem scandal.
          • +9 (9 voturi)    
            "un moment de stima"!? (Marţi, 12 iunie 2018, 11:10)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            Stimabile, a fost fix pe dos. Din respect pentru Simona, madam pandele ar fi trebuit sa stea cuminte la locul ei.
            Tzoapa din voluntari vroia doar sa capitalizeze un pic din succesul Simonei. Pentru cateva voturi acolo.. ce mai conteaza ipocrizia situatiei.
            Simona a inteles foarte clar pe cine a huiduit publicul si pe cine a aplaudat.
          • 0 (2 voturi)    
            Pleonasm (Marţi, 12 iunie 2018, 13:02)

            Anjo [utilizator] i-a raspuns lui vigni

            Oameni tineri si prosti este un pleonasm. Nu ai cum sa vezi oameni tineri in mediul tau pentru ca erau mult prea tineri ca sa faca parte din aparatul de partid inainte de 89. Iar tineretul de azi nu e prost pentru ca are o varietate mare de informare. Cu alte cuvinte eu spun sa scoti ochelarii aia de sudura de pe ochi si sa vezi adevarul. Acel adevar tulburator si dureros pe care voi tot il negati.
        • +10 (10 voturi)    
          aici (Marţi, 12 iunie 2018, 7:25)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui moka

          gresesti.
          Organizarea pe Arena Nationala a fost ok.
          Greseala flagranta a fost ca si-a facut simtita prezenta.
          Abia pe stadion s-au auzit mai bine huiduielile. Sa-si dea seama (daca o ajuta singurul neuron din dotare si obrazul gros) unde este de fapt.
        • +8 (8 voturi)    
          damage control (Marţi, 12 iunie 2018, 8:27)

          toxx [utilizator] i-a raspuns lui moka

          a incercat sa reduca din "daune", pentru ca, daca facea asta in piata victoriei sau la universitate, se strangeau 40-50000 de oameni nu 15000, si dupa plecarea Simonei probabil ca o dadeau in huiduieli si lozinci ceea ce a vrut sa evite. Probabil daca facea ceremonia asta la Alexandria ar fi fost lipsita de huiduieli, desi ma indoiesc ...
    • +50 (52 voturi)    
      Multumesc! (Luni, 11 iunie 2018, 22:41)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Multumesc celor peste 10.000 de romani adevarati care au huiduit-o cu sete pe Firea si madamei Firea ca e proasta!
    • +27 (27 voturi)    
      Mai, da iubiti-o si pe ea (Luni, 11 iunie 2018, 23:09)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      aplaudati la vorbele intelepte ce ies din gurita ei de primarita si nevasta de primar.
      • +19 (19 voturi)    
        Firea și Dancila își confirmă reciproc IQ-ul (Luni, 11 iunie 2018, 23:22)

        DuieMragnea [utilizator] i-a raspuns lui Ord

        Dacă crezi că ai un vis urât când o auzi pe una, te uiți la cealaltă și constați cu amărăciune că nu e...
        Lui Dragnea nu îi plac oamenii mai inteligenți că el, și singurele care se calificau erau divele astea două.
        Eu nu-i înțeleg pe oamenii ăștia, de ce își forțează ei viața și nu doresc sa apuce o bătrânețe liniștită și 8n sfârșit firesc.
  • +18 (18 voturi)    
    de cand te-au urcat pe batatura cei 14% (Luni, 11 iunie 2018, 22:17)

    rov [utilizator]

    din bucurestenii optuzi, sabia oamenilor normali flutura deasupra capului.
    Sa vedeti cand rabdarea da in foc, taraturi hoate si jegoase
  • +46 (46 voturi)    
    LSD?! (Luni, 11 iunie 2018, 22:18)

    liviu_ [utilizator]

    sau au descoperit ceva mai bun astia din psd...

    la cum se comporta eu pariez pe varianta 2
  • +79 (79 voturi)    
    Propunere (Luni, 11 iunie 2018, 22:18)

    Sani [utilizator]

    Mai Gabi, nu pleci tu dreacq din tara asta de sorosisti?
    • +33 (35 voturi)    
      Poate data viitoare ies bucurestenii la vot, (Luni, 11 iunie 2018, 23:04)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      daca avem norocul sa nu fie concert Maroon 5 in ziua aia.
      • -4 (16 voturi)    
        Aveti o obsesie cu concertul... (Luni, 11 iunie 2018, 23:45)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

        Cam cati oameni credeti dvs. ca au fost la concertul ala?
  • +36 (36 voturi)    
    E lumea rea, dom'le! (Luni, 11 iunie 2018, 22:19)

    omezu [utilizator]

    Ca primar incompetent si hot nu mai poti sa te urci in carca unui sportiv minunat ca te si huiduie lumea. Off off. Zici ca mititica organizase evenimentul pe banii ei si in curtea lui Liviu.
    Duamna, nu mai puneti botic, suntem niste sobolani, nu? A, si vedeti ca ati uitat de OLAF si NATO...si ei ne sponsorizeaza la greu!
  • +41 (41 voturi)    
    Da Da Da Da (Luni, 11 iunie 2018, 22:19)

    Talibanu' cu turban Armani [utilizator]

    Nasol cand nu iti aduci cu japca aplaudacii, este?!
  • +16 (16 voturi)    
    PSD a incercat sa-i fure Simonei din glorie (Luni, 11 iunie 2018, 22:20)

    Gryphus [utilizator]

    cat de jegosi pot fi PSD-istii...sa politizeze un eveniment strict sportiv.

    SIMONA trebuia sa fie inconjurata doar de familie si de sportivi pe arena nationala, nu de politicieni care sunt in camp[anie electorala pt alegerile din 2019 (Firea Pandele)

    dar Tiriac, PSD-istul, a impins-o pe Simona acolo
    • +2 (2 voturi)    
      iarba rea (Marţi, 12 iunie 2018, 7:35)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Buruienile din asta se hrănesc, din ce e destinat florilor.
  • +8 (8 voturi)    
    Fugi ca de Dracu', de omul cu probleme... (Luni, 11 iunie 2018, 22:21)

    scaraotchi [utilizator]

    gingivale, de vrei sa ai macar sansa de a rosti un mic discurs la ceremonia de comemorare a lui Dom' Profesor...!
  • +15 (15 voturi)    
    mda (Luni, 11 iunie 2018, 22:21)

    liviu_ [utilizator]

    "Ne pare rău, acest conţinut nu este disponibil momentan"


    si-a inchit tzoapa pagina?! what happened? oricum nu poate decat sa ma unga pe suflet...
  • +15 (15 voturi)    
    Asta, care a spart doua case isi da cu parerea ?? (Luni, 11 iunie 2018, 22:21)

    cartofil [utilizator]

    Cine sta s-o asculte pe vipera asta ???? Este pusa doar pe ticalosii. Adunati cat costa hainele de pe ea, puneti si coafura, bijuteriile, gentile, machiajele si o sa vedeti ca nu iese la socoteala daca ar fi sa le plateasca din leafa ei de primar. Puneti si masina, mancarea. ANI mai exista oare ??? Usor ar putea constata ca Firea cheltuie bani pe care, teoretic, nu-i are.
  • +11 (11 voturi)    
    Nu mai exista rusine (Luni, 11 iunie 2018, 22:21)

    Mistrelutz [utilizator]

    sau bun simt in randul politicienilor..nu suntem toti prosti ,intelegem ca va adresati propriilor simpatizanti..dar totusi..in halul asta?
    soros,agenturi,ue,nato..chiar nu aveti limite?
    Romani,trezirea..
  • +32 (32 voturi)    
    Un pic de speranță (Luni, 11 iunie 2018, 22:22)

    Captain Obvious [utilizator]

    Suntem plătiți să te huiduim, să încercăm să facem ceva sa schimbam molima care a cuprins țara. Dar nu ne plătește Soros, o să ne plătească copiii noștri.
  • +41 (41 voturi)    
    Femeie !!! (Luni, 11 iunie 2018, 22:22)

    NME [utilizator]

    Femeie !!! Te-a huiduit un stadion întreg, iar tu-i dai înainte cu „aparatul soroșist de propagandă” și „echipe de cetățeni cu venin”.
    Ai încercat să profiți de gloria Simonei Halep. La fel a încercat și Iliescu, dacă mai ții minte și nu erai prea mică, la vizita lui Michael Jackson la București, când a venit la aeroport să-și facă poze cu maimuța. La el a mers, la tine nu. Oamenii nu mai sunt așa de proști pe cât îi crezi.
    Nu mai comenta, că mai mult rău îți faci.
    • +2 (2 voturi)    
      Amintiri (Marţi, 12 iunie 2018, 11:17)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui NME

      Exact la momentul ala m-am gindit si eu, mai ales ca si Firea a prins-o de talie cu forta pe Simona cind urcau pe scena, asa cum si Ilici l-a prins de mina pe Jackson. Cam cu aceeasi reactie de surpriza si neplacere din partea victimei.
      Si nu, Firuta nu-i chiar asa de tinara sa nu isi aminteasca - sintem de o virsta, si eu nu mai eram copil la vremea faimosului concert - mai mult, aveam deja drept de vot.
  • +28 (30 voturi)    
    Femeia (Luni, 11 iunie 2018, 22:23)

    mitg [utilizator]

    E dusa bine de-acasa.
  • +12 (12 voturi)    
    Capitale civilizate (Luni, 11 iunie 2018, 22:23)

    sfarleaza [utilizator]

    Ciuma rosie tine departe Bucurestiul de lumea capitalelor civilizate. De 30 de ani faceti orice ca sa intoarceti Romania in prostie si marlanie dupa chipul si asemanarea voastra, jigodiilor !
  • +26 (28 voturi)    
    ... (Luni, 11 iunie 2018, 22:23)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Nasol tare, cum ma sa fi atat de rupt de realitate?!
  • +77 (77 voturi)    
    superb (Luni, 11 iunie 2018, 22:25)

    zet [utilizator]

    Oamenii o huiduie că administrează catastrofal Bucureștiul, că e pesedistă și își asumă deci toate abjecțiile pesedeului, că îl pupă în cur pe Dragnea, etc etc, și ea se ascunde după Soroș. Îmi amintește de Ponta care candida contra lui Iohannis și se certa cu Băsescu :)))). Cam la fel ca Ponta o să pățească și Firea la proximele alegeri
    • +24 (24 voturi)    
      sper sa nu rabdam atat (Luni, 11 iunie 2018, 22:33)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui zet

      ne lasa viermii astia cu orasul plin de autokare turcesti, zeci de firme in faliment si plini de datorii. Poate doar daca-i cautam la averi pe viata...
    • +33 (33 voturi)    
      ... (Luni, 11 iunie 2018, 22:43)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui zet

      daca lumea sta acasa legea o avantajeaza.
  • +28 (28 voturi)    
    DUamna Gabi (Luni, 11 iunie 2018, 22:30)

    un domn [utilizator]

    NU Uita : in 2018 astept Demisia Ta
  • +24 (24 voturi)    
    tanti patrafirea (Luni, 11 iunie 2018, 22:30)

    liviuiv77 [utilizator]

    tanti patrafirea,
    eu nu am luat bani dar tot te-am fluierat...... si stil de ce ? pentru ca sambata ai adus toti asistatii (platiti si din banii mei) cu 50 lei + o apa sa aratati ca aveti un mechanism bine pus la punct de vot. presa vuieste de "isprava" voastra, s-a vazut ce caricaturi ati adus, confundau wc-ul cu cabina de telefon sa anunte acasa ca au ajuns la bucuresti. Huo !
  • +45 (45 voturi)    
    Soros.. (Luni, 11 iunie 2018, 22:30)

    Pac-pac [utilizator]

    Ce trista va fi existenta acestor viermi pesedisti dupa ce va muri Soros!
    • +18 (18 voturi)    
      deci.. (Luni, 11 iunie 2018, 22:55)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Pac-pac

      n-am nimic cu bietu om... dar mi-ar dori sa moara , numai ca sa vad ce le bese mintea pesedeilor in materie de inamic imaginar!
    • -20 (28 voturi)    
      Lasa pui, ca Basescu (Luni, 11 iunie 2018, 23:04)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Pac-pac

      Lasa pui, ca Basescu. Pai, ce credeai, ca raul dispare usor?
  • +8 (8 voturi)    
    Pt tine (Luni, 11 iunie 2018, 22:35)

    miohaiham [utilizator]

    Trebuie redefinita prostia...Matracuco!
  • +34 (34 voturi)    
    Niste sorosisti soiosi (Luni, 11 iunie 2018, 22:36)

    Ali Mentara [utilizator]

    Dar Mme. Firea, nu nu te-ai urcat pe umerii lu' Halep ca sa te mai vaza un pic lumea, sa vaza ca mai existi caci altfel...
  • +16 (16 voturi)    
    Ce ai cautat pe scena... (Luni, 11 iunie 2018, 22:36)

    paonipao [utilizator]

    vaca incaltata?!
    Primaria (prin miile de angajati) a organizat acest eveniment pentru Simona Halep si pentru fani...
    Daca aveai o picatura de bun simt (ca membru in conducerea partidului lu’ Dragnea) nu te afisai cu Simona pe scena, te-ai bagat si tu in seama cand puteai sa stai draq la Voluntari....!
    Erai obisnuita cu sarmanul popor psd-ist de sambata ...din piata Victoriei!
    Credeai ca in tribuna Arenei Nationale tot cu oameni pe care sa-i poti manipula vei avea de aface?!

    Problema ta ...duamna Firea este ca inca nu ai inteles ce ti s-a intamplat!?
    Parca esti cazuta din cer!
    Asa este cand iei contact direct cu bucurestenii!!

    O sa ti-o iei peste freza de fiecare data cand o sa intri in contact cu locuitorii acestui oras...dar nu cred ca o sa ai tu curajul asta!
  • +33 (33 voturi)    
    Duduia Primar! (Luni, 11 iunie 2018, 22:37)

    Gojifruit [utilizator]

    Oare cum e sa te urasca sincer toata lumea cu care te intalnesti prin Bucuresti dar sa nu te iubeasca nici asistatii adusi cu autobuzul din provincie?
  • +10 (10 voturi)    
    statul paralel (Luni, 11 iunie 2018, 22:40)

    Mos Andrei [utilizator]

    atat au repetat sintagma asta incat au inceput chiar ei sa creada ca-i pe bune. parca-i si vad la nebuni peste cativa ani, tot repetand in continuu... ""statul paralel e de vina, statul paralel e de vina..."
  • +35 (35 voturi)    
    am fost acolo (Luni, 11 iunie 2018, 22:43)

    VaseaV [utilizator]

    si a fost minunat! Bucurestiul este infect, murdar si daramat!
    • +22 (22 voturi)    
      Este copy paste Principatul Voluntari (Luni, 11 iunie 2018, 22:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui VaseaV

      De aceea a fost "ale asa" DUamna
    • +23 (23 voturi)    
      Da, e paradisul PSD, (Luni, 11 iunie 2018, 23:05)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui VaseaV

      nu cel pe care-l asteptam, ci cel pe care-l avem, care seamana suspicios de mult cu purgatoriul.
  • +23 (25 voturi)    
    Firea nu intelege ca e un nimeni. (Luni, 11 iunie 2018, 22:44)

    Rahan5 [utilizator]

    Doar o marioneta a sotului.
    Orice maimutareala cu insemnele de Primar al Capitalei nu provoaca decat dispret si ostilitate.
  • +13 (13 voturi)    
    Duamna Firea lu' Pandele (Luni, 11 iunie 2018, 22:44)

    middle_brick [utilizator]

    Doamna mea vezi ca ai greșit evenimentul, ai greșit evenimentul doamna. Trebuia sa încerci si cu ăștia: V-a chemat cineva aici?, v-a adus cineva aici cu forța?, dar ce sa vezi ăștia nu erau spălați pe creier, nu erau analfabeții țărani adunați de PSD,...pffff la naiba erau chiar sorosistii doamna!
  • +11 (11 voturi)    
    Cine o mai crede acum? (Luni, 11 iunie 2018, 22:45)

    g01an [utilizator]

    O reactie de om mic si stramb. Murea daca spunea ceva de genul: astazi trebuia sa fie despre Simona, dar simpla mea prezenta acolo a fost de-a ajuns pentru unii sa se dea in spectacol?

    Poate o si credea cate unul, altul.

    Dar nu, ea a trebuit sa se dea in specatol. De ce s-a urcat inaintea Simonei pe scena? De ce s-a apucat sa vorbeasca inaintea ei? Oamenii simt genul asta de atitudine nesimtita, stiau ca ea incearca sa se foloseasca de ocazie, asa ca au huidut-io.

    Si nu, n-are treaba cu politica reactia oamenilor. Pe Nastase aceeasi oameni l-au aplaudat. Eu as zice ca asta arata clar ca nu doreau ca evenimentul sa fie deturnat de politicieni si mai ales ca ei venisera acolo pentru ai aprecia pe cei care merita, pe cei care fac performanta.

    SI fanii Simonei sunt probabil din toate categoriile de romani. Daca ne luam dupa alegeri, o cincime din toti cei de acolo au votat, cel mai probabil, pe cat de nefericit, cu PSD. Si cu toate astea, majoritatea a huidut-o fara rezerve doar pe Firea.
  • +9 (9 voturi)    
    ONG-urile platite au o vorba (Luni, 11 iunie 2018, 22:46)

    Casargoz [utilizator]

    Prostul daca nu e si fudul parca nu e prost destul...
  • +8 (8 voturi)    
    Autoritati? Ce autoritati? (Luni, 11 iunie 2018, 22:48)

    moka [utilizator]

    In tarile civilizate astfel de autoritati isi dadeau demult demisia.
    Rajoi a disparut in neant doar la suspiciuni rezonabile de coruptie. Si nu striga ca e vina lui Soros.
    La increderea pe care o mai ai, trebuia sa verifici prin vot ca mai esti autoritate. Da, trebuia sa iti dai demisia si sa se faca alegeri anticipate. Si tu si toti vanatorii de sobolani din fruntea partidului.
  • +27 (27 voturi)    
    asa patesc (Luni, 11 iunie 2018, 22:49)

    trandafil [utilizator]

    cei pe care nu-i baga nimeni in seama si se baga ei insisi...
  • +7 (7 voturi)    
    Toampo, (Luni, 11 iunie 2018, 22:50)

    behemot [utilizator]

    Ai uitat sa zici si de statul paralel si de cucuveaua mov.
  • +11 (11 voturi)    
    Stimabila.. (Luni, 11 iunie 2018, 22:51)

    flyngangel [utilizator]

    .. chiar nu stiu cum sa ma adresez, avand in vedere ca am area multe adjective pe varful limbii, dar hai sa zicem Cucoana ( poate vi-l aduceti aminte pe Caragiale )

    Daca doriti sa nu mai fiti fluierata sau huiduita, va dau eu reteta, care e destuff de simpla, chiar in 3 puncte :
    1) Va dati demisia din PSD Instant!!

    2) Duceti la CAPAT cat se poate de multe proiecte UTILE pentru Bucuresti ( ma refer la Infrastructura, ca sunt o gramada de facit. )

    3) Va taiati din acel salariu pompos pe care il aveti, 50%, si démonstrati ca aveti capacitates de a fi un bun gospodar si nu neaparat o blonda de la primarie, Desteapta dar si modesta, la fel si in spiritul celeia pe care tocmai a-ti sarbatorit-o pe stadion.. Simona , acesta imensa campioana, care cu simplitate si demnitate, dar si munca uriasa, a ajuns sa fie atat de iubita si apreciata, atat la noi cat si peste hotare!! Simplu nu. ? chiar va rog sa incepeti de maine, si veti vede sigura in un an, la ce nivel de popularitate sunteti.. va garantez ca ramaneti primarita pe Vista!!
    Dar din pacate.. nu veti face nimic, la copacul psd-ului, se sta prea bine tocand iarba la caini.. asa ca macar lasati-o balta cu acest miorlait ieftin, ca nu va crede nimeni!!!
  • +24 (24 voturi)    
    Ati gresit auditoriul (Luni, 11 iunie 2018, 22:51)

    XtrO [utilizator]

    Duamna Vranceanu-Pandele-Firea-etc., credeti ca aici va adresati zombie-lor alora infasurati in alb de sambata, pe care i-ati carat cu forta la adunatura aia penibila, de prin toata tara? Poate ca aia, sarmanii, ar putea crede elucubratiile dumneavoastra obsesive in care halucinati cu privire la Soros, la statul paralel sau perpendicular, la cat de haituiti sunt sarmanii infractori rosii, cel din varf fiind chiar condamnat penal, cate nedreptate si cata oroare! Va haituiesc procurorii prin toate ungherele unde va aciuati de firca, stiindu-va cu musca pe caciula, ca de aia sunt procurori si nu maicute la schit! Cititorii de aici insa pot eventual sa faca haz de toate aceste tampenii pe care le emiteti cu atata candoare si suferinta sufleteasca... Ne lasi? Mai ziceti, mai faceti, credeti-va stapanii unei biete Romanii, ingenunchiata de toti penalii, banditii si infractorii vostri rosii! Va trece si vremea voastra, poata mai curand decat credeti si veti da socoteala pentru toate infractiunile pe care le comiteti, mergand pana la tradarea de tara si a interesului national. Asa sa va ajute Dumnezeu!
  • +24 (24 voturi)    
    cam cat de mari erau echipele alea (Luni, 11 iunie 2018, 22:52)

    VaseaV [utilizator]

    nu de altceva, dar aproape si amaratii aia care lucrau acolo huiduiau ... cre’ca “doamna”, aveti infiltratii sorosite la mansarda ..
  • +43 (43 voturi)    
    D-na primar, (Luni, 11 iunie 2018, 22:57)

    Bolsevicul [utilizator]

    Trebuie să recunoașteți că sorosiștii s--au mișcat repede, nu le-ați dat prea mult timp la dispoziție.

    Încă de dimineață, echipele de cetățeni vânduți agenturilor s-au deplasat discret, dar organizat, spre centrele de distribuție clandestine, unde le-a fost repartizat veninul. Apoi, imediat ce s-a aflat unde se ține evenimentul, au afluit spre stadion, unde s-au infiltrat, în mod mârșav, printre oamenii decenți. Unii dintre ei, cuprinși de remușcări, au intenționat să lase, pentru o jumătate de oră, sacoșele cu ură la poarta Arenei Naționale, dar nu au fost lăsați de
    ONG-urile dubioase care îi finanțează.

    În altă ordine de idei, acești tefeliști nenorociți au întinat visul din copilărie al Simonei, acela ca miile de ore de muncă să-i fie răsplătite, apoteotic, prin primirea, din augustele dvs. mâini, a Cheii Orașului.
    • +3 (3 voturi)    
      mi-au curs lacrimile de atata (Marţi, 12 iunie 2018, 12:44)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Bolsevicul

      Ras.

      Multumesc.
      • +2 (2 voturi)    
        Să nu ne pierdem cu Firea, (Marţi, 12 iunie 2018, 17:56)

        Bolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        N-am încercat decât să transpun afirmațiile doamnei primar în cheie concretă. Cred că în acest fel se pot detecta mai bine absurdul și ridicolul declarațiilor sale.

        Păcat că, incapabili de o minimă analiză logică, sunt atât de mulți oameni care cred asemenea bazaconii.
  • +25 (25 voturi)    
    asta e incredibila... (Luni, 11 iunie 2018, 23:06)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    se pare ca aia de pe stadion nu huiduit-o cum trebuie. trebuiau sa huiduie de sa darame tribunele ca sa priceapa si Firea ca nu au fost doar niste fluieraturi izolate. Daca au fost Sorosisti, inseamna ca au fost cam peste 10 mii, iar asta conteaza.
  • +22 (22 voturi)    
    Ati votat-o (Luni, 11 iunie 2018, 23:06)

    Ozmo [utilizator]

    Cu majoritate, acum aveti ce ati votat: o lingau a lui Dragnea ! Felicitari !
  • +25 (25 voturi)    
    Catastrofa (Luni, 11 iunie 2018, 23:07)

    Adrian1 [utilizator]

    Catastrofa de PR de la cineva care crede ca e mare PR-ista. Multe supcesuri la prezidentiale, duamna Firea :))))
  • +19 (19 voturi)    
    Tradatorilor!! (Luni, 11 iunie 2018, 23:10)

    ABBV [utilizator]

    vindeti si furati tot sa ramaneti la putere, dupa ce pleaca muncitori as vrea sa vad vad de unde va veti mai da pensi speciale. Sau dupa ce veti da tot ce veti mai avea de vandut ? Vine ia si vremea voastra ....sa va ganditi asa cand veti avea de incasat pensile alea nu veti mai avea de la cine nu va mai fi nimeni in tara sa plateasca. Sau cu cine sa va purtati parca ar fi sclavi pe tarlaua voastra!!! Sunt curios spalatii aia pe creier care inca va mai cred ce vor face cand nu veti mai avea de unde platii, va spun eu asistatii vostri vor devenii violeti , sa aveti noroc de ei !!
  • +19 (19 voturi)    
    Para.. (Luni, 11 iunie 2018, 23:21)

    Cetateanu [utilizator]

    Femeie te bantuie paranoia. Da sa stii ca daca esti cuminte si promiti iti da domn doctor pastilele. N-o sa te mai bantuie soroshishtii... Va fi liniste deplina...
  • +10 (10 voturi)    
    Ahh , nu ma mai satur de dat replay (Luni, 11 iunie 2018, 23:25)

    kokos [utilizator]

    la filmulet , n-am mai avut cam de mult asa o seara faina.
  • +7 (7 voturi)    
    Venin (Luni, 11 iunie 2018, 23:27)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Mai ia o lingurita si de aici :-)
  • +8 (8 voturi)    
    Da (Luni, 11 iunie 2018, 23:37)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    `Evenimentul` a fost compromis.
    Adica sa te vada lumea cu o campioana.
    Asta a fost ideea, si oamenii s-au prins.
    Cat imbecil sa ai creierul, sa crezi ca lumea nu vede miscarea asta, ce naiba, nu-s din aia adusi cu autobuzul!
  • +11 (11 voturi)    
    E bine ca nu e mai rau (Luni, 11 iunie 2018, 23:40)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Eu te-am huiduit mai pe jumatate. Soros nu si-a platit inca datoria fata de mine.
  • +15 (15 voturi)    
    Are dreptate Firea... (Luni, 11 iunie 2018, 23:59)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... despre ce-a fost pe stadion:
    "Acolo este despre sport, respect, valori, performanta."
    Adica despre lucruri cu care clica pesedista de la varf nu are absolut nimic in comun si pe care le uraste instinctiv.
    Intr-adevar, acolo n-a fost vorba despre cati bani ciordesc cu toate membrele din dotare, dar in mod organizat, strict ierarhic.
    A fost insa vorba despre respect adevarat, adica despre ceva ce panarama asta si toti borfasii cu care s-a inhaitat n-or sa aiba niciodata nici macar de la sclavii lor, de la armata de orci pe care au adus-o sambata in Bucuresti. De altfel sunt sigur ca multi din participantii la acel miting s-au rusinat in sinea lor de ce-au fost obligati sa faca; iar ceilalti salivau la gandul ca ar putea avea candva ocazia sa-si injunghie protectorii pe la spate si sa le ia locul. Asa ca atentie mare, d-na primar, nu se stie care din cei care va pupa condurii azi, maine o sa va puna bocancul pe grumaz.

    De-aia v-a huiduit lumea, pentru foarte simplul motiv ca nu faceati parte din peisaj si erati cat pe ce sa-l stricati, cam ca o musca de r...t care bazaie enervant, respingator si inutil.
  • +3 (11 voturi)    
    Dosar penal lui (Marţi, 12 iunie 2018, 0:02)

    alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator]

    Soros!
    Hai cu dosarul! Hai cu legea linsajului!
  • +12 (12 voturi)    
    . (Marţi, 12 iunie 2018, 0:33)

    Ingwar [utilizator]

    partea spusa "echipe de cetățeni cu venin care au venit bine organizate, plasate strategic" este o autodescriere a evenimentelor de simbata din Piata Victoriei
  • +11 (11 voturi)    
    n-ați făcut nimic pentru bucureșteni (Marţi, 12 iunie 2018, 0:33)

    dan.c [utilizator]

    Doar sifonați bani la partid prin tot felul de aflați în treaba puși directori.
  • -18 (24 voturi)    
    homeopatie politica (Marţi, 12 iunie 2018, 0:48)

    cucuveauamov [utilizator]

    prostovanii de la #rezist vor aduna atata ura impotriva lor, incat PSD-ul va lua 60% la urmatoarele alegeri. Ca un medicament homeopat: pe un prost il salveaza un prost si mai mare.
    • +13 (13 voturi)    
      A ragait vitzica fierea din ea (Marţi, 12 iunie 2018, 0:58)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Acum si tu....daca pui si mizeria lasata de voi...pute!!!
    • +15 (15 voturi)    
      Da nene .. (Marţi, 12 iunie 2018, 2:27)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Cand alde Udrea este huiduita la Gala Bute, e ok si frumos. Cand Iohannis este huiduit de Ziua Nationala a Romaniei, iarasi este ok. Atunci cand PSD-ii sunt huiduiti, nu e frumos.
    • +3 (3 voturi)    
      uitati-va si la penibilul asta (Marţi, 12 iunie 2018, 9:01)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      :))) el este in lumea lui, n-are treaba cu subiectul si predicatul articolului... ia zi prietene mov, asa-i ca auzi voci dimineata si seara?
  • +12 (12 voturi)    
    citeva momente importante (Marţi, 12 iunie 2018, 1:43)

    Coco Whistle [utilizator]

    nu stiu daca ati bagat de seama, simona a astepta cuminte ca madam sa iasa de pe stationul tarii si a lasat corul de huiduieli sa-si faca datoria pina la capat, felicitari 2.o pata mare maronie chiar daca nu f vizibila era evidenta pe negrul pantalonilor lui firea 3.o mare campioana care a vrut sa=si vada fanii a trecut prin momente de jena ptr ca psd fura, fura totul pina si cel mai important moment din viata cuiva. 4.Romania trezeste=te daca vrei sa te mai bucuri si de altceva decit de huiduieli.
  • +4 (4 voturi)    
    ne trezim? (Marţi, 12 iunie 2018, 7:33)

    kbroek [utilizator]

    firea a fost votata de 250k de bucuresteni carora probabil le place in ce hal e orasul. Ce facem? Iesim sau nu la vot data viitoare?
    in rest, manevre kaghebiste absolut normale pentru psd. Ma mir ca nu a dat vina pe SImona.
    • 0 (0 voturi)    
      bai (Marţi, 12 iunie 2018, 11:25)

      dragonic [utilizator] i-a raspuns lui kbroek

      cum e ma iesi sau nu !? iesi si votezi cu cine trebuie nu cu comunistii neamului _ ai inteles ceva ?
  • -12 (12 voturi)    
    Cand te bagi in cocina cu porcii.... (Marţi, 12 iunie 2018, 9:56)

    Alui [utilizator]

    Huiduielile i se adresau clar si Simonei! E ca si cum ar fi acceptat un premiu de la Hitler sau Dragnea.
    Simona e din Constanta, ce treaba are ea cu Bucurestiul?
    Vezi cu cine te afisezi de acum inainte Simona! “Spune-mi cu cine te-nsotesti, ca sa-ti spun cine esti”!
    • +3 (3 voturi)    
      Sunteti deja doi... (Marţi, 12 iunie 2018, 12:38)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      ... care credeti chestia asta - sau macar o spuneti. Dvs. si analistul neamului, Bogdan Chireac.
      Onoranta companie v-ati mai gasit, nimic de zis.
  • +2 (2 voturi)    
    cu fapta buna are dreptate (Marţi, 12 iunie 2018, 12:19)

    Francisc 1 [utilizator]

    stadionul ala il are de la tacsu i l-a pus in traista cand a plecat din bacau !
  • +3 (3 voturi)    
    cucoana, (Marţi, 12 iunie 2018, 12:20)

    ostrogotul [utilizator]

    itzi dai prea multa importantza. Soros nici nu stie ca existi. De ce crezi ca si-ar bate Soros capul cu huiduitul tau?
  • +2 (2 voturi)    
    .. (Marţi, 12 iunie 2018, 13:05)

    Florence_Ka [utilizator]

    bine ai venit in tara noastra. :|