Dragnea, despre ITP-ul expirat al BMW-ului fiului său: Să plătească amenda, să se învețe minte

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 3 mai 2018, 21:27 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea, la volan
Foto: Facebook
Liviu Dragnea a declarat joi seară că BMW-ul cu care a fost la mare în minivacanța de 1 mai aparține fiului său, care va plăti acum amenda pentru faptul că are ITP-ul expirat, ca să „se învețe minte”.

„Am văzut tot felul de detectivi, unii pîrâți, vai mama lor”, a comentat Dragnea. Acesta a spus că mașina sa, un X5 moștenit de la fratele său, a fost „accidentata grav, acum o perioadă„, ”cu Irina la volan„, și i-a cerut mașina fiului său.

În ceea ce privește ITP-ul, „am înțeles că nu e, fiul meu să primească amenda, să se învețe minte”, a afirmat Liviu Dragnea, la întrebările ziariștilor.

„Mașina nu e a firmei unde a acționar fiul meu, e a lui personal”, a mai spus șeful PSD.

În ceea ce privește evenimentul creat pe Facebook, ”Grătar la Dragnea”, după ce liderul PSD a câștigat un pariu pe Facebook și a anunțat că așteaptă să primească o navetă de bere la sediul partidului, Liviu Dragnea a precizat că eventualii participanți „în curte nu pot să intre”.

Dragnea a precizat că el va veni cu mici și i-a invitat și pe ziariști: „Sper să mâncați cu mine măcar un mic și să bem o bere, și cu alcool, și fără alcool”.

Liviu Dragnea a fost ținta ironiilor după ce a publicat un comentariu pe Facebook în care le mulțumea polițiștilor pentru modul în care au acționat în minivacanța de 1 mai. Liderul PSD s-a angajat într-un dialog cu cei care au început să comenteze pe pagina sa de Facebook, unul dintre internauți spunând că îi dă o navetă cu bere dacă demonstrează că el este în spatele postării și nu consilierii săi. Dragnea a câștigat pariul, publicând un selfie cu el la volanul unui autoturism BMW.

Social-democratul i-a spus bărbatului că-l așteaptă luni, la ora 17.00, la sediul central al PSD, precizând că el dă micii.




















6820 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Un fleac! (Joi, 3 mai 2018, 21:32)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    La cât a șmenuit progenitura ;i tata, amenda e un fleac.
    • 0 (0 voturi)    
      Beizadeaua nu poate fi amendata! (Vineri, 4 mai 2018, 14:33)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Intotdeauna este amendat cel de la volan... nu proprietarul masinii!

      Mai mult, de cuarnd o propunere legislativa propunea ca masinile fara ITP sa scoase din circulatie automat!

      Amenda o sa mearga la Dragnea cel care se plangea ca avand averea sub sechestru nu avea din ce traii!

      Uite ca se traieste bine in masini de 100k euro!
      • 0 (0 voturi)    
        @pedepsitoru (Vineri, 4 mai 2018, 18:10)

        adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        Scoaterea din circulatie a masinii este din 20 Mai. :)) A scapat de data asta!
  • +9 (9 voturi)    
    Lupu-si schimba parul... (Joi, 3 mai 2018, 21:33)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dar naravul ba!

    Nu se poate abtine. Vechea obsesie si obisnuinta de a lucra prin interpusi: nu e vinovat, fiul e, el sa plateasca amenda. Este incredibil omul asta!

    Da, inteleg ca e masina lui (ma rog, a firmei), dar ma amuza fuga de vina in absolut orice a mustaciosului.
  • +6 (6 voturi)    
    Daca o lasa parcata, nu lua nimeni amenda (Joi, 3 mai 2018, 21:44)

    IisusVine [utilizator]

    Cine e prostul in cazul asta?
    Lache manifesta o chestie f interesanta: se autolinseaza mediatic. Sa-l propunem la premiile Darwin!
  • +7 (7 voturi)    
    aham... (Joi, 3 mai 2018, 21:48)

    liviu_ [utilizator]

    macar nu vrei sa schimbi legea si pt asta...
  • +11 (11 voturi)    
    Probabil ca minte, ca de obicei (Joi, 3 mai 2018, 22:07)

    cartofil [utilizator]

    Masina e pe firma, dar atunci n-ar avea ce cauta la volan Dragnea. I-ar trebui ordin de deplasare, foaie de parcurs si o justificare de servici (la firma beizadelei) pentru deplasarea cu amanta. Aici ar fi treaba fiscului sa se bage, sa vada cum o persoana fizica ciuguleste (folosinta masinii) din banii unei firme, lasand bugetul statului mai sarac. Deci daca autoritatile ar vrea, firma beizadelei ar lua vreo 20 de amenzi, pe langa problema cu ITP-ul.
  • 0 (4 voturi)    
    invidia lu mosteanu (Joi, 3 mai 2018, 22:10)

    Soricelu [utilizator]

    a dat roade :)
  • +2 (4 voturi)    
    Asa... (Joi, 3 mai 2018, 23:26)

    Sorin.Borodi [utilizator]

    Bravo, Dragneo, bine-i faci, da-l cu capul de toti peretii, sa se invete minte. Biroul electoral raporteaza o crestere de 10% in sondaje.
  • +3 (3 voturi)    
    Dragnea mafiotul.. (Vineri, 4 mai 2018, 8:19)

    Lim Vasy [utilizator]

    Numai beizadelele au ultimul tip de model BMW seria 7. Beizadeaua o sa plateasca amenda, o nimica toata la cata avere l-a ajutat taticul sau sa faca.
  • +3 (3 voturi)    
    a (Vineri, 4 mai 2018, 8:59)

    adrian67 [utilizator]

    Si tu ai furat si trebuie sa platesti.
  • +5 (5 voturi)    
    pai... (Vineri, 4 mai 2018, 9:37)

    CD. [utilizator]

    eu am crezut ca orice sofer este obligat sa verifice daca masina pe care o conduce se supune normelor si reglementarilor circulatiei; si ca normal amenda ar trebui sa o plateasca soferul.