VIDEO Iohannis s-a dus miercuri cu bicicleta la serviciu

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2018, 12:13 Actualitate | Esenţial


Iohannis pe bicicleta in centrul Bucurestiului
Foto: Captura Libertatea
Președintele Klaus Iohannis s-a dus miercuri la de la reședința sa la Palatul Cotroceni cu bicicleta, arată imaginile surprinse de Libertatea. Șeful statului se întâlnește începând cu ora 12.00, la Cotroceni, cu guvernatorul Băncii Naționale, Mugur Isărescu. Distanța dintre Vila Lac 2 și Palatul Cotroceni este de circa 6 kilometri.



Iohannis a ieşit luni seară la o plimbare cu bicicleta prin Parcul Herăstrău, el spunând că traficul din Capitală este infernal, indiferent de vreme şi că se impun "măsuri serioase

















5463 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    Hopa! (Miercuri, 25 aprilie 2018, 12:19)

    buncrestin [utilizator]

    Nu l-a huiduit lumea pe strada? Oare de ce?

    Dar pe onor guvernantii si parlamentarii nostri cand ii vom vedea dand propriul exemplu cetatenilor, nu doar sfaturi pretioase!?
  • -20 (26 voturi)    
    vruum (Miercuri, 25 aprilie 2018, 12:41)

    Mazeta [utilizator]

    Bine că nu l-a prins poliția pe Întâiul Biciclist al Țării, că nu scăpa fără vreo trei amenzi.
  • -15 (27 voturi)    
    de ce nu poarta casca? (Miercuri, 25 aprilie 2018, 12:46)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    Nu i se aplica legea?
    • +6 (6 voturi)    
      care lege? (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:36)

      lambda [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      poti da detalii, ce lege incalca? A fost o propunere pentru casca obligatorie, dar care nu s-a materializat.
      • 0 (0 voturi)    
        ok, nu stiam asta (Miercuri, 25 aprilie 2018, 20:07)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui lambda

        multumesc!
    • +7 (7 voturi)    
      SPP-ul nu avea girofar la biciclete? :) (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:44)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Trebuiau sa ia toti amenda si pentru lipsa castii si a tuturor elementelor reflectorizante, pentru care unii politisti zelosi (ca sa nu le zic altfel) dau amenda.

      Oricum, lasand gluma la o parte, mi-ar fi placut sa dau nas in nas cu el pe strada, l-as fi aplaudat pentru o astfel de initiativa. Diametral opusa gusterului Oprea care punea girofarul si la cartofi prajiti si in toaleta...

      FELICITARI DLE PRESEDINTE!
    • +5 (5 voturi)    
      dupa cate stiu, (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:55)

      Levellers [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      in RO nu e obligatoriu, dar ar trebui sa fie (dar poti s-astepti ceva bun de la parlament ?).
      • +1 (1 vot)    
        multumesc! (Miercuri, 25 aprilie 2018, 20:06)

        kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

        .
    • -2 (2 voturi)    
      cine a dat minus, poate sa explice? (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:56)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Inseamna ca stie mai mult decat mine, nu?
    • +5 (7 voturi)    
      Casca nu este obligatorie prin lege! (Miercuri, 25 aprilie 2018, 14:32)

      placintacubranza [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Iar studiile au aratat ca un biciclist complet echipat le pare soferilor "profesionist" prin urmare trec mai aproape de el, crescand sansele unui accident.
    • 0 (0 voturi)    
      Da' basca de ce nu are? (Joi, 26 aprilie 2018, 12:21)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      :P
  • +21 (23 voturi)    
    Foarte bun exemplu ! (Miercuri, 25 aprilie 2018, 12:53)

    Levellers [utilizator]

    Multi ar putea fara masina, numai sa-si deschida putin mintea.
    • 0 (8 voturi)    
      si axila (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:22)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

      poate fac si dus cand ajung la destinatia, nu stau transpirati toata ziua.
  • +19 (25 voturi)    
    Occident (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:10)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Frumos, occidental.
    Dar degeaba incearca sasul sa aduca gindirea nemteasca-olandeza-protestanta in balcanismul crestin-ortodox. Natia noastra vrea gipane, BMWuri, girofare, circulat cu antemergatorul pe linia de tramvai. Daca nu ai chestiile astea, inseamna ca esti un loser.
    Apreciez insa efortul.
    Si sper ca madam Firea, atinsa in amorul propriu, sa vina de urgenta cu o contrapropunere: ea in sa in fustita scurta, cu ie si cu pantofiori cu toc si virf ascutit, neaparat albi.
    • -5 (5 voturi)    
      daca o facea din prima zi, il credeam! (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:28)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      .
    • -2 (6 voturi)    
      occidental e ca in NY (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:33)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      nu ca la amaratii aia din olanda, care se calca pe calcaie in peticul ala de tara. Uite ca romanul din tine alege inconstient "saracia" din Occident, nu bunastarea. Eu unul vreau F150, vreau casa mare si curte nesimtita,vreau buda cat livingul unui apartament din Olanda, vreau steak-uri cat alea din texas. Vreau sa traiesc bine, nu sa ma chinui pe bicicleta cu o frunza de rucola si o supica in stomac, asudand in trafic de nervi si necaz si inghitand toate noxele de la ratb, ambulanta, pompieri si toate rablele pamantului. Unii vad ca nici sa visati nu va mai permiteti, doar va auto-flagelati si apoi aveti pretentia ca lumea sa va inteleaga.
    • +3 (3 voturi)    
      :)) (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:48)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Firea cu bicicleta??? Te da in judecata! :) De fapt, daca o sa iasa cu bicla se da singura in judecata, biciclista din ea o da in judecata pe primarita din ea :)

      ceva in genului tipului beat care se ia la bataie cu el din oglinda :))) https://www.youtube.com/watch?v=ieUvOFyqPZg
    • +2 (4 voturi)    
      a (Miercuri, 25 aprilie 2018, 14:22)

      adrian67 [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Si urmata de Dragnea pe o bicicleta furata din Teleorman.
  • +5 (5 voturi)    
    probabil (Miercuri, 25 aprilie 2018, 13:47)

    nahir [utilizator]

    ca s-a gandit si la sanatatea SPP-istilor, nu numai a lui.
    Sunt curios cand o sa-l vedem pe dragnea in mijlocul populatiei. Doar daca reinfiinteaza marea adunare nationala si mitinguri ceusiste?
    • +1 (1 vot)    
      m-as multumi si cu 2dorel (Miercuri, 25 aprilie 2018, 21:14)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Ca nu cred ca intelege de la el din birou cum sta treaba cu statul paralel.

      Perpendicular ar aplica rapid vreo doua drepte paralele - poate cine stie isi mai aduce ceva aminte din timpul scolii ca pare ca a uitat multe...