Dragnea spune ca nu stie nimic despre proprietatile cumparate de fiul sau de la Tel Drum: Eu nu am nicio legatura

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 9 februarie 2018, 12:09 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a afirmat vineri ca nu stie despre proprietatile cumparate de firma fiului sau de la Tel Drum cu opt zile inainte ca societatea sa-si ceara falimentul, dezvaluire facuta de Rise Project joi.  

"Nu stiu. Trebuia sa imi comunice mie?", a spus Dragnea, acuzand ca DNA se pregateste sa ii intre in familie. "Eu inteleg ca o firma a facut achizitii de la o firma. Eu nu am nicio legatura”, a spus Dragnea. 

Potrivit Rise Project, cumparatorul oficial este o firma (Zooveg 2010) in care fiul de 29 de ani al presedintelui PSD, Stefan Valentin Dragnea a detine 70% din actiuni.  

Liderul PSD i-a atacat apoi pe jurnalistii care insistau pe acest subiect.  

"E atat de disperat DNA ca va pune sa puneti intrebarile astea? Sa ma cheme. Nu va da DNA-ul tot felul de informatii pe surse? Luati-le de acolo", a mai spus Dragnea.

Potrivit Rise Project, Stefan Valentin a cumparat, asa cum arata dosarul de insolventa a Tel Drum, fosta vila de protocol al partidului comunist, cu piscina si acareturile aferente, si trei terenuri care o inconjoara. Toate l-au costat pe Dragnea Junior aproape 106.000 euro (493.601,36 lei).




















5082 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Mai are putin si zice "care fiu? fiul meu?" (Vineri, 9 februarie 2018, 12:12)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Dragnea ar vinde pe oricine ca sa scape de puscarie.
    • +5 (5 voturi)    
      Fă mă un test ADN! (Vineri, 9 februarie 2018, 15:49)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Cum adică,să fure și să se dea de gol!Sigur nu-i fiul lui Dragnea.
    • +3 (3 voturi)    
      Si-a bagat in kko si fosta nevasta si copilul (Vineri, 9 februarie 2018, 19:31)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Si mai mult, prin aceasta achizitie (in mod evident frauduloasa) s-a facut si legatura directa intre TelDrum si Dragnea. Asta-i calitatea omului Dragnea. Oricum, beizadeaua dolofana nu are cum sa scape: insolventa frauduloasa. Cand taticul era mare si tare, magariile astea functionau, se faceau toti ca nu vad tranzactiile subevaluate masiv. Acum insa, toti ochii sunt atintiti asupra hamsterului, asa ca odrasla va fi in curand subiectul unui dosar penal. Cu confiscarea extinsa, o sa trezeasca in curand cu sechestru pe proprietatile pe care a vrut sa le fure.
  • +18 (20 voturi)    
    asta ori (Vineri, 9 februarie 2018, 12:26)

    nahir [utilizator]

    l-ar baga si fiu-su la inchisoare in locul lui, fie, ca de obicei, face jocul nestiutorului, caz in care ne intrebam la ce mai e bun. Cand e vorba de politica, asa a hotarat partidul, nu el, cand e vorba de guvern, n-a auzit, n-a vazut, iar acuma, la fel.
    • 0 (0 voturi)    
      familie de sobolani (Duminică, 11 februarie 2018, 12:32)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      astia sunt nebuni ? cumpara tanarul vila de protocol a PCR cu 4 zile inainte sa ceara Teldrum intrarea in faliment ?

      au ramas la nivelul lor de "smecheri locali" - daca nu aveau vila aia mureau de necaz - si se cred atat de destepti incat spune bataranu' "trebuia sa imi comunice mie ?"

      PSD poate a mai avut si poate mai are oameni relativ ok prin organizatiile locale, dar deja ei nu mai exista ca imagine - oricine este acolo si tace, este perfect reprezentat de acest clan de hoti; nu mai exista justificare pentru a ramane intr-un asemenea "partid" sau pentru a tace chitic
  • +12 (14 voturi)    
    a (Vineri, 9 februarie 2018, 12:34)

    adrian67 [utilizator]

    Nu Daddy, eu nu am nici-o legatura, tu esti bagat pana-n gat. Si l-ai bagat si pe durduliul ala mic. Poate spune Bombonica tot ce stie sa-si scape fiul. Si scapam si noi de tine.
  • +10 (12 voturi)    
    TelDrum si Valentin Dragnea...! (Vineri, 9 februarie 2018, 12:40)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Mai poate sa creada cineva, ca Dragnea nu are interese si legaturi cu firma TelDrum ?! Este evident.
  • +5 (9 voturi)    
    :D (Vineri, 9 februarie 2018, 13:25)

    Nevermind [utilizator]

    Asta nu stie de copilas, cum nu stia nuti de cocos sau base de ale lui rude. Ce se naste din pdl/fsn...
  • +8 (10 voturi)    
    Proprietatile judetului Teleorman intra in buzunar (Vineri, 9 februarie 2018, 14:04)

    pedepsitorul [utilizator]

    Sa vina proprietatile judetului Teleorman, vile, case ternuri, ferme de porci, hoteluri , bugetele judetului leleorman, contractile pentru drumuri , utilajele de la Regia Nationala de Drumuri... mai lispea o tepa gen Autostrada TelDrum!

    Toate astea sa intre in buzunarul membrilor clanului Dragnea... si toate acestea fara telefoane de la taticu?

    -fara intalniri conspirative?
    -fara traffic de influenta?
    -fara contracte cu dedicatie?
    - fara para-ndarat catre locotenentii din administratie?

    Acum am inteles de ce v-ati lispsit voi de SPP, ca va comportati ca interlopii si cand aiti inceput sa stergeti urmele nu va mai convenit spp, v-ati dat cu clanurile interlope!
  • +4 (4 voturi)    
    Nevinovatul (Vineri, 9 februarie 2018, 17:30)

    Dan100 [utilizator]

    Mititelul de tine!....mieluselule!....nevinovatule....chiar stim ca nu ai nici o legatura cu fiul tau...de fapt, nici nu este fiul tau, este doar al Bombonicai! O mizerie de om Dragnea asta, o sa se dezica si de propriul fiu!