Rise Project: Fiul lui Dragnea a cumparat proprietati de la Tel Drum, chiar inainte ca societatea sa-si ceara insolventa

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 8 februarie 2018, 20:22 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Fiul lui Liviu Dragnea, Stefan Valentin, a cumparat mai multe proprietati de la Tel Drum, cu opt zile inainte ca societatea urmarita penal sa-si ceara falimentul, relateazaRise Project. 

Potrivit Rise Project, Stefan Valentin a cumparat, asa cum arata dosarul de insolventa a Tel Drum, fosta vila de protocol al partidului comunist, cu piscina si acareturile aferente, si trei terenuri care o inconjoara. Toate l-au costat pe Dragnea Junior aproape 106.000 euro (493.601,36 lei).


Cumparatorul oficial este o firma (Zooveg 2010) in care fiul de 29 de ani al presedintelui PSD detine 70% din actiuni.

Citeste intregul articol pe Rise Project.

















9546 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Va mira? (Joi, 8 februarie 2018, 20:30)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Baiatul lui Daddy, un grasun cu fata de infractor, a cumparat cu maruntis vila de protocol a fostului PCR din Teleorman.Vreo 3,9 hectare cu constructiile aferente, vila, piscina, etc. Daddy a furat tara cu sute de milioane de euro, fiul incearca sa mai jumuleasca tara asta de cateva milioane. Niste ordinari fara educatie pe care oamenii destepti au preferat sa-i lase in pace in loc sa mearga la vot ca asemenea haimanale sa nu puna mana pe tara. Mi-e scarba!
    • +11 (11 voturi)    
      Nisipurile miscatoare in care se zbate Dragnea! (Vineri, 9 februarie 2018, 8:31)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      De cand a ajuns la putere Dragnea, toate actiunile de subminare a justitiei + 3 guverne la cheie... la toate acestea actiunile mafiote ale familiei si afinilor... toate in loc sa reprezente leviere de scapare din situatia administrative penala... sunt de fapt un mil gros ca un prenandez !
    • +1 (1 vot)    
      Deci să recapitulăm: (Vineri, 9 februarie 2018, 19:28)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      4 hectare și un viloi cât un palat, cu acareturile aferente, la preț de apartament. Vreau și eu unul, dom Dragnea! Nu aveți pentru talpa țării? Așa ziceam și eu, dar am vrut să încerc, cine știe....(SRI că aia este treaba lui să știe!)
  • +16 (18 voturi)    
    Raspuns PSD-ist (Joi, 8 februarie 2018, 20:31)

    Daniels22026 [utilizator]

    Si ce daca a furat?

    Orice ati raspunde la aceasta intrebare, vi se va raspunde ca si altii fura, ca si voi furati.

    Sau ceva si mai grav. Chiar nu furati?! Inseamna ca sunteti fascisti. PSD-ul e cea mai luminata institutie a tarii!!!!!!!!!!!!!!!!
    • +9 (9 voturi)    
      Ei nu... (Vineri, 9 februarie 2018, 7:08)

      kthor7 [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      se raspunde chiar asa...Se raspunde: bravo lor! Tu n-ai face asa daca ai fi acolo sau in locul lor? Daca nu inseamna ca esti prost/proasta.
      Sau raspunsul smecherilor care nu fac nimic si singurul univers al lor este ce-ai mai facut de mancare, ce a mai facut copilul la scoala sau "gradi", pe mine ma intereseaza de mine, suntem prea mici sa schimbam ceva, eu nu stiu nimic vrei sa zici ca asa faceau, lasa ca nu vreau sa ma incarc negativ, nu vezi ca in romania numai asa reusesti, bravo lor bine ca pot uite tu nu ai facut nimic, deci vezi ca sunt mai smecheri ca noi...si altele.
      Dar cel mai revoltator este: Lasa-ma ca nici nu vreau sa stiu si nici nu ma intereseaza, sa fure sa faca ce vrea dar pe mine sa ma lase in pace.
      Astia care zic asa sunt pilele lor, hotii lor, oameni superficiali care nu-si iubesc copii si nici nu sunt responsabili pentru ca nimeni nu-i va lasa pe ei in pace si nici pe copiii lor care vor apuca drumul strainatatii daca vor putea. Si prostii astia sunt multi. Nu sunt uniti, se duc si spun pesedistilor ce faci, ce zici de ei, daca ai spus ca dragnea sau tariceanu sunt niste hoti, daca ai zis ca pesedeul e ciuma rosie, daca incerci sa-i trezesti pe alti. Si te vei trezi tu ca nu mai ai un job. Este drama multora. Comunistii nu stiu decat ca daca au puterea in mana, ei nu gresesc. De vina-s altii si daca zici ceva, primul lucru pe care il intreaba este: unde lucreaza asta? Ia vezi aranjeaza ca de maine sa nu mai lucreze. Simplu si infantil, nimic constructiv. Nu vei gasi la comunisti vreodata altceva, pentru ca ei nu pot altceva, nu au nivelul lui altceva mai bun. Esti sunt niste redusi intelectual care au ajuns acolo furand pentru ei si altii, cotizand la partid, plimbandu-se din partid in partid. Au intrat masiv in toate partidele, mai putin in USR ca asta e nou dar nu-i timpul trecut.
    • +8 (8 voturi)    
      Ne furăm singuri căciula. (Vineri, 9 februarie 2018, 9:57)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Votând PSD-ALDE sau lipsind de la vot,cu asta ne alegem.Venim cu bani de acasă ca să plătim dările către Dăncilă-Dragnea -Tăriceanu.Adică ne furăm singuri căciula.Soluția dată prin OUG este mai proastă decât legea.Este o soluție civilizată,dar nu-i duce mintea.
  • +10 (10 voturi)    
    cat ar fi valoarea de piata? (Joi, 8 februarie 2018, 20:39)

    anonim3 [utilizator]

    Daca firma lui Dragnea jr a cumparat bunuri de 200.000 EUR cu 106.000 EUR, inseamna ca a fraudat pe creditorii Tel Drum (inclusiv statul) cu ca.90.000 EUR.
    • +6 (6 voturi)    
      Aici e spilul... (Vineri, 9 februarie 2018, 8:33)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      Aici e spilul... cica falimentul iti da dreptul sa devalidezi o companie!
  • +12 (12 voturi)    
    ce rai sunteti (Joi, 8 februarie 2018, 20:39)

    Adran [utilizator]

    e normal sa cumpere casa inaintasilor lor. chiar si din motive de nostalgie
  • +15 (15 voturi)    
    O sa aibă aceeași vârstă cu ta-su când va ieși (Joi, 8 februarie 2018, 20:46)

    IisusVine [utilizator]

    din pușcărie. Se vede că TEFF in afara de furat nu stie altceva. Așa tată, așa fiu. Să meargă cu toții la pușcărie, și cu mama, și cu sora care are conacul din Teleorman.
  • +9 (9 voturi)    
    pe bune (Joi, 8 februarie 2018, 20:48)

    falcoind [utilizator]

    asta trebuie sa intre cu o mitraliera într-o banca ca sa îl aresteze cineva pt tâlhărie la drumul mare, câte dovezi mai îs necesare pt al băga la răcoare, atât pe fiu cât și tatăl din spatele lui.
    • -13 (13 voturi)    
      Articolele din ziare (Vineri, 9 februarie 2018, 7:15)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      nu sunt dovezi, mai tataie.
      • +10 (10 voturi)    
        Iar Latrina 3 furnizeaza dovezi (Vineri, 9 februarie 2018, 8:18)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Sau facaturi?
      • +12 (12 voturi)    
        Orice actiune are si o reactiune pe (Vineri, 9 februarie 2018, 9:13)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        masura, mai tataie. M-as mira ca dupa bataia de joc din aceasta peroada, cu tot ceea ce face pesedeaua din tarisoara asta, sa nu urmeze vremuri sumbre, in care un articol din ziar sa fie arhisuficient pentru a duce la caderea unor capete...de pe umeri. Precizez, nu-mi doresc astfel de vremuri, dar daca jaful continua, e la mintea cocosului ca asta se va intampla - e ca atunci cand fortezi nota cu alimentatia nesanatoasa si cu bautura fara limite, intr-un final, dracu' te ia...!

        Asa e legea actiunii si reactiunii, pe care ne bazam si pentru care stam linistiti si nu ne agitam prea tare... !
  • +8 (8 voturi)    
    Buni romani,chivernisiti in politica pt.tzarisoara (Joi, 8 februarie 2018, 20:49)

    Plagarus [utilizator]

    Asa tata, asa fiu.
  • +14 (14 voturi)    
    Intrebare (Joi, 8 februarie 2018, 21:03)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    Cum aflam si noi astia de rind, platitori de taxe, cind mai este de vinzare o 'fosta vila de protocol al partidului comunist, cu piscina si acareturile aferente, si trei terenuri care o inconjoara'?
    Parol, as plati oricind cu bani jos 100 000 de Euro!!!!!!
    • -2 (4 voturi)    
      100.000 euro (Vineri, 9 februarie 2018, 12:13)

      Daredevil [utilizator] i-a raspuns lui Caragiale2.0

      Eu ti-as recomanda sa o vezi inainte de a plati 100000 de euro, platitorule de taxe. Mai ales piscina.
  • +16 (18 voturi)    
    Aștia nu se lasă, mai frate! (Joi, 8 februarie 2018, 21:47)

    Ion B [utilizator]

    Sunt cu un picior în ușa închisorii da' nu se pot abține de la furat. Dacă cineva îmi spune ca băiatul lu' Dragnea este un retardat, as mai înțelege. Sa vinzi/cumperi din firma pe care în scurt timp o declari falimentara, știind ca taica-tu e urmărit pentru fraude - retardat ar putea fi o explicație la acțiunile lui. Asta însa nu îl tine departe de închisoare!
  • +9 (9 voturi)    
    cool (Joi, 8 februarie 2018, 21:49)

    Ingwar [utilizator]

    banuiesc ca fiul lui Dragnea este milionar. vai ce talentat mai este acest junior, poate ne spune si noua reteta succesului, cred ca e greu sa fii milionar in Romania la 29 de ani dar iata ca se poate, ar trebui sa scrie o carte sa ne inspiram si noi de la asa un tinar talentat.
  • +12 (12 voturi)    
    Zoo-hotz SRL, asa tata, asa fiu...! (Joi, 8 februarie 2018, 22:11)

    scaraotchi [utilizator]

    Nu i-o fi mila de tineretile lui...!?
  • +10 (10 voturi)    
    A procedat chiar ca un gainar (Joi, 8 februarie 2018, 22:17)

    cartofil [utilizator]

    Mai intai a furat tot din firma, apoi a bagat firma in insolventa. In ultimii ani asta s-a petrecut de mii de ori in Romania, multi au ramas cu buzele umflate dupa astfel de manevre. Dar cred ca ii este usor justitiei sa-l bage si juniorul la Brutarie pentru insolventa frauduloasa. Si sa-i confiste activele instrainate fraudulos (pentru ca este clara frauda - cumpararea unor active la pret mult subevaluat dupa care isi cere insolventa)
    • +2 (2 voturi)    
      hai ca-i buna ... (Vineri, 9 februarie 2018, 12:06)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Zici ca-i este usor justitiei sa-i priponeasca ? Esti dintre votantii PSD daca n-ai inteles ca toate furaciunile s-au facut bara-bara cu cei platiti de noi sa-i priponeasca ! De aici si tupeul ce-l au baietii de teapa Ghita ,Mazare ,Dragnea.....etc.Numai ce-o zis astazi Dragnea/ tatal ,ca justitia poate fi luata in "balon", propunandu-le sa-l impuste pe" bietul" savant Valcov .Oare de ce -i sfideaza ?
  • +10 (10 voturi)    
    Cum i-a dat tuleiu', cum s-a apucat de furat, (Joi, 8 februarie 2018, 22:28)

    scaraotchi [utilizator]

    nu asteapta varsta majoratului, sunt caliti in arta furtisagului asa cum sunt aborigenii caliti de mici in arta supravietuirii in desert...

    Sunt "sloboziti" pe strada direct de la tzatza muicii si sunt indemnati cu ravna: "fura tata fura, ca la cat sunt de fraieri astia, in vecii vecilor nu se vor gandi sa se trezeasca...!
  • +5 (5 voturi)    
    ghinion ! (Joi, 8 februarie 2018, 23:18)

    nash pandelica [utilizator]

    intamplarea a facut....numai intamplarea..
  • +17 (17 voturi)    
    e calr o coincidenta...Dragnea nu stie nimic (Joi, 8 februarie 2018, 23:37)

    Boham [utilizator]

    Dragnea a si zis ca el n-are legatura cu Tel Drum...totul e o coincidenta, faptul ca Tel Drum e din teleorman e coincidenta, ca fiul lui Dragnea face afaceri cu Tel Drum e alta coincidenta, ca proprietarii din acte ai Tel Drum sunt prieteni cu Dragnea e alta coincidenta
    • +8 (8 voturi)    
      Io cred ca Dragnea Jr nu e fiisu (Vineri, 9 februarie 2018, 8:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      E...a lu Bombonica
      • +4 (4 voturi)    
        Acolo toti fura. Si Dragnea si Bombonica si fii-su (Vineri, 9 februarie 2018, 12:21)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        E de la educatia de militian !!!
  • -4 (4 voturi)    
    Tranzactie (Vineri, 9 februarie 2018, 12:20)

    Daredevil [utilizator]

    Daca tranzactia este corecta si legala, care este problema? O firma care intra in faliment este nevoita sa vanda ca sa -si mai poata plati din creditori. Ati evaluat careva acea vila de protocol, aveti o fotografie macar sa ne putem face o idee. Daca a fost subevaluata este o fapta penala pentru o firma care isi cere falimentul.