OFICIAL Lista completa a ministrilor din cabinetul Vioricai Dancila: Misa e inlocuit la Finante de Eugen Teodorovici, fidelii lui Tudose pleaca in bloc, post de vicepremier cu parteneriate strategice pentru Ana Birchall, Ilan Laufer si Andreea Pastarnac inlocuiti

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 26 ianuarie 2018, 14:21 Actualitate | Esenţial


Premierul desemnat Viorica Dancila a anuntat vineri intr-o declaratie de presa la sediul PSD lista completa a ministrilor desemnati sa faca parte din cabinetul sau. Sunt 16 ministri noi fata de Guvernul Tudose. Marile schimbari sunt la Finante, Transporturi, Fonduri Europene. Tudorel Toader (Justitie) si apropiatii lui Liviu Dragnea raman in guvern, fidelii lui Tudose isi pierd portofoliile. Premierul desemnat a refuzat sa faca declaratii despre noul program de guvernare.
  • Participa mai jos la sondajul HotNews.ro: Cum crezi ca va fi noul guvern, fata de guvernul Tudose?

Mare parte dintre noii ministri sunt din zona Moldovei si a Ardealului, regiuni care pana acum au fost aproape ignorate in cazul primelor doua cabinete PSD-ALDE.

Doi dintre ministrii Guvernului Dancila au dosare in diverse stadii: Rovana Plumb (dosarul Belina) si Radu Oprea (trimis in judecata pentru evaziune fiscala si spalare de bani).

Cea mai mare noutate din Guvernul Dancila fata de Guvernul Tudose este aparitia celui de-al patrulea post de vicepremier, insarcinat cu implementarea parteneriatelor strategice, "mai ales parteneriatul cu SUA", dupa cum a declarat Viorica Dancila. Portofoliul va fi ocupat de Ana Birchall, fost ministru al afacerilor europene in Guvernul Grindeanu.

Din Guvernul Dancila au disparut ministrii apropiati de fostul premier Mihai Tudose: Marius Nica (Fonduri Europene, a demisionat saptamana trecuta), Felix Stroe (Transporturi), Marcel Ciolacu (vicepremier fara portofoliu), Gheorghe Simon (Economie), Lucian Romascanu (Cultura).

Doi dintre marii perdanti ai schimbarii guvernului sunt Liviu Pop (Educatie) si Florian Bodog (Sanatate), doi ministri care au iscat scandaluri majore in timpul mandatelor lor. Si Ilan Laufer (mediul de afaceri) si Andreea Pastarnac (Romanii de pretutindeni) au parasit executivul.

De remarcat si faptul ca dintre cele trei propuneri ale PSD Bucuresti, organizatia condusa de Gabriela Firea (Sanatate, Educatie si Cultura), a fost acceptata doar nominalizarea actorului George Ivascu la Ministerul Culturii.

Structura guvernului, anuntata de Viorica Dancila:


Viorica Dancila a refuzat sa raspunda la intrebarile ziaristilor legate de programul de guvernare.





Citeste mai multe despre   


















28416 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    PM Xifo si acvariul de incompetenti / penali ? (Vineri, 26 ianuarie 2018, 14:51)

    Plagarus [utilizator]

    DLN ne arata ca poate fi un adevarat sef de gainari pripasiti in politica romaneasca.
    • +25 (27 voturi)    
      Adica , lista completa cu viitorii puscariasi ! (Vineri, 26 ianuarie 2018, 16:09)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      George Ivascu , cel mai prost actor roman, lingau si sluga, sinistru la cultura ... de bacterii !
      • -7 (21 voturi)    
        nu cred (Vineri, 26 ianuarie 2018, 16:37)

        Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

        Dragnea schimbă miniștrii mai repede decât reușește DNA să le facă dosar.
        • +5 (9 voturi)    
          ba eu cred (Vineri, 26 ianuarie 2018, 18:51)

          anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

          Corecta observatia cu schimbatul ciorapilor lui Dragnea!
          Dar DNA nu le face dosare pt ca sunt ministri, ci pt ca ei comit ilegalitati. Unii au fost harnici din acest punct de vedere inca inainte de numirea ca ministri, ceea ce inseamna ca Dragnea va trebui sa se grabeasca pentru a nu fi depasit de DNA.
        • +9 (11 voturi)    
          De aia se tot schimba la noi guvernele PSD (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:14)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

          ca sa nu apuce DNA sa faca dosare ministrilor? Oameni cinstiti nu are PSD-ul?
          • +2 (2 voturi)    
            sigur ca are! (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 9:25)

            iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui ty

            Sunt sigur ca in pedesere EXISTA si oameni competenti si cinstiti - nu multi, dar exista.
            Insa nu avem sanse sa ii vedem la lucru, cata vreme la domnie este Daddy dracnea.
            DUpa ce s-a fript cu Grindeanu si cu Tudose, dracnea pune NUMAI penali si incompetenti, ca sa fie absolut sigur ca ii poate dirija.
            Un om integru, sau macar un hotz abil, care a scapt neprins, este mult mai greu de controlat. In schimb, penalii ii sunt necinditionat fideli lui Daddy, deoarece stiu ca fara el ajung la puscarie ...
    • +7 (9 voturi)    
      Au ramas neschimbati cei mai novici membri (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:58)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ai ciumei rosii: ciuma blonda, capra roscata si carutasul bubos . Astia-s oamenii de nadejde ai infractorilor din P$D.
  • +6 (10 voturi)    
    Ministrul sanatatii ? (Vineri, 26 ianuarie 2018, 14:58)

    DanielM65 [utilizator]

    ???
    • +6 (8 voturi)    
      .... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:07)

      Bogdan.G [utilizator] i-a raspuns lui DanielM65

      Ministerul Sanatatii 0 Sorina Pintea (PSD, in locul lui Florian Bodog)
    • +8 (10 voturi)    
      La Ministerul Cercetarii a aparut un membru (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:59)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui DanielM65

      al comisiei de lingai care l-au albit pe Ponta, dupa ce doctul ministru Genunche a schimbat noaptea comisia CNATDCU cu fideli ai ciumei rosii. Un om de mare caracter, n-a vazut ca Ponta a copiat 130 de pagini, om de nadejde pentru partidul hotilor.
  • +15 (25 voturi)    
    hello there (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:00)

    nash pandelica [utilizator]

    o uitarati pe flecutza bazilescu.
    pai, ce facem cu pensiile, cu salariile, cu programu' ?! :-))

    guvernul' tzatzelor... pe langa carmencita si flecutza, hop si vasilca si birceal. pacat ca nu mai este si fa doina.
    nici savanta lui nea nicu nu reusise sa promoveze femeile cum reusire nicu din saielele teliormanului.
    the fisherman.
    • +1 (1 vot)    
      100% corect! (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 9:27)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Vroiam si eu sa remarc astaȘ comunismul facea mare caz de "promovarea femeii", dar acum, sub domnia lui daddy Dracnea, lozinca este in fine o realitate: avem Primaritza la Capitala, avem o multime de ministrese, avem Premiritza blonda, o sa avem si Presedinta ...
  • +17 (19 voturi)    
    Nii o surpriza (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:04)

    Martinezu [utilizator]

    Valiza e gata.
    Romania nu mai are nici o sansa. Sa speram doar ca nu se vor inchide granitele imediat.
    Aici vor mai ramane , usor-usor, doar cei care voteaza PSD. Din aceasta cauza procentul cu care va intra in parlament va creste spre 100%. Si toate salariile vor creste spre 10000 lei in conditiile in care toti vor primii salariu de la primarie.
    • -11 (13 voturi)    
      ba e una (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:33)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      au desfiintat ministeru' muncii.
      ei, sau hn. :-))
    • -2 (10 voturi)    
      pentru martinezu, cu înțelegere. (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:05)

      vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Greșiți.
      Unii nu pot pleca.
      Alții nu vor să plece.
      Drum bun, e viața dvs, problema dvs. Nu generalizați.
      Va veni și ziua în care vă veți dori să reveniți. Sper.
      • 0 (0 voturi)    
        Belina (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 20:28)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

        Sa fac poze in parcul natural Belina, revin oricand. M-as instala chiar acolo. As cumpara. A doua zi as hrani racii.
        Vorba unui doct: ba tu stii ce-i aia mina ?
    • +3 (5 voturi)    
      4 miliioane! (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:42)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Au plecat, au scuipat in urma lor. Aici ramân hotii, clientela CUMEI ROSII, incompetentii, asistantii sociale, gunoaiele societatii românești... Viitorul României e groapa de gunoaie a istoriei! Asa cum s-a format ca stat prin POMANA Europei, tot asa va disparea ca stat de pe harta.
    • +4 (4 voturi)    
      Natalia-Elena INTOTERO (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 16:35)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Este incredibil. O individa care face o scoala de institutori de 3 ani si la batranete niste facultati particulare gen. Nicolicea-Tn. Severin, este parasutata, de la o scoala generala de mana a treia din Brad tocmai in Ministerul de Externe ca secretar de Stat. De ce, ba ????? Pentru ce ??? Ce calitati nemaipomenite avea o gaina sa ajuga secretar de stat. Fara studii, fara experienta, un nimeni absolut ... Acum este scoasa iarasi din palarie si pusa ministru. Cum naiba sa mai aiba Romania vreo sansa in lumea asta ? Opriti-va cretinilor, ne distrugeti tara.
      • +1 (1 vot)    
        Idei din meandrele concretului (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 20:30)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Opresti trenul doar daca tai sinele. Nu mai platim nimic, sa vedem ce fac.
        Plus ca trebuie trimisa o delegatie la Sfantul Tata.
  • +22 (24 voturi)    
    D-na Dancila incepe sa faca declaratii... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:05)

    Observator roman [utilizator]

    Pas cu pas!

    Pentru inceput citeste lista cabinetului.

    Dupa investire ne va spune si numele coafezei.
    • +8 (8 voturi)    
      ar trebui (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:24)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      ca mass-media sa-l puna pe pablito in spatele vasilicai, la fiecare aparitie (poze, inregistrari filmate). In fond, vasilica e o incepatoare si in ale telemprompterismului, nu experta ca fierea.
    • +7 (7 voturi)    
      sa ma iertati... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 22:03)

      covrig [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      da' io am ras la Mrs. Doubtfire. Acu', pe bune, e de plans. Doar ca plangaciosii nu au vreun cuvant de spus in toata nebunia asta. Si PSD stie! Da' si cand ne-or trece lacrimile si perplexitatea...mai e un pic
    • +7 (7 voturi)    
      Numele membrilor guvernului ni-i poate spune, (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 0:24)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      numele coafezei, doar daca e de acord si Papusha de la Interne !
  • +24 (30 voturi)    
    Tudorel Toader (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:07)

    vlad.pe [utilizator]

    Tudorel Toader este independent ?

    Ma mir, cam toată conducerea Universității Alexandru Ioan Cuza este de partea PSD-ului.

    Mare deserviciu face acest personaj Tudorel Toader regiunii Moldova, Iașiului și Universității UAIC.
  • +15 (19 voturi)    
    Oricum sunt interschimbabili (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:14)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Ca e unul sau altul in minister n-are nicio importanta, comenzile vin de la Dragnea.

    Si nici daca n-ar fi Dragnea dictator, oricum aia n-ar face nimic.
    • +3 (3 voturi)    
      pe vremuri se chema "rotatia cadrelor" (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 9:29)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Da, sunt perfect interschimbabili.
      Assta era si inainte de 1989 doctrina Partidului, se practica intens "rotatia cadrelor"!
  • +12 (12 voturi)    
    Conteaza cum ii cheama? Dragnea conduce guvernul (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:18)

    Kivek [utilizator]

    nu conteaza cine sunt ministrii pt ca toate deciziile le iau capii MAFIEI: Dragnea, Neacsu, BADALAU & co
  • +7 (9 voturi)    
    ... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:19)

    a.nonim [utilizator]

    Ne dati sperante desarte. Ati uitat-o pe Olguta...
  • +6 (6 voturi)    
    iesean (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:23)

    programatoru [utilizator]

    va rog frumos scrieti in dreptul fiecarui ministru din ce judet face parte (la unii ati scris), si cat de curat e, pe ce baron acopera, sa ne lamurim si noi , la o prima vedere pare si Moldova bagata in seama, desi CNAIR a pus cruce autostrazii , sa fie din cauza ministrului de la Bacau de la transporturi?
  • +3 (5 voturi)    
    lipseste min muncii (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:23)

    scharke [utilizator]

    unde e Olguta?
  • +8 (8 voturi)    
    asta da, (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:32)

    ...!? [utilizator]

    sansa!
    si-nca-o sansa ptr. cei nehotarati.
    VALEA !
    prazarul distruge bazarul.
  • +13 (13 voturi)    
    Turneu Dragnea (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:33)

    subcultura [utilizator]

    Dragnea: Ma sustii pe mine sa scapam de Tudose, iti dau un minister.
    Baron local: Ok

    Observ ca in continuare se mentine moda la Ministerele importante ale Economiei si Energiei ca ministrii sa nu aiba nici un fel de experienta in domeniu
    • +2 (2 voturi)    
      dar este evident!!! (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 9:33)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

      Asa cum am spus anterior, exista si oameni cinstiti inpedesere, dar nu au sanse de promovare.
      La fel este si cu COMPETENTA: din tot pedesereul, se PUTE gasi oameni competenti pentru un anumit minister, dar nu s-a dorit de loc. Cum de ce?
      Tocmai ca sa fie perfect controlabili!
      Un om fara probleme penale sau unul care este competent poate sa uite cine la- "sponsorizat" si sa ia decizii pe contr propriu, ceea ce ar fi inadmisibil!
      Insa cei fara nicio experienta in domeniu, sigur vor indeplini orbeste poruncile lui Dracnea.
  • +10 (10 voturi)    
    Unul și unul (Vineri, 26 ianuarie 2018, 15:42)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Nu e unul despre care să găsești ceva bun pe net... :(

    "La trecutu-ți mare, mare viitor!"
  • +8 (8 voturi)    
    De la noțiunea de... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 16:20)

    lsorin [utilizator]

    De la noțiunea de ”larg guvern, de uniune națională” s-a trecut la cea de ”larg guvern, de reprezentare națională”.

    Pare că fiecare județ unde-a mișcat PSD-ul mai bine decât ”concurența” la alegeri a dat, respectiv primit, un om/portofoliu...

    OK; măcar am stabilit criteriile...

    Eu am numărat ”decât” până la 25. Am sesizat că mai lipsesc Ministerul Muncii cel al Sănătății...

    Deci ”OFICIAL Lista completa a ministrilor din cabinetul Vioricai Dancila” este de fapt ”OFICIAL Lista INcompleta a ministrilor din cabinetul Vioricai Dancila”
  • +10 (10 voturi)    
    Xxxx (Vineri, 26 ianuarie 2018, 16:37)

    zanghe [utilizator]

    A facut mafia psd-ista transferuri noi. Se bat cu sanse reale pentru locul 1 la campionatul mondial de coruptie !! Numai arbitrul DNA ii poate opri din cucerirea titlului mondial !!
  • +8 (10 voturi)    
    Scopul lor: (Vineri, 26 ianuarie 2018, 16:39)

    soundtrack [utilizator]

    scoaterea Romaniei din UE. Daca nu iesiti la revolutia adevarata, veti pupa mana tovarusului si a tovarasei!!!!
    • +5 (9 voturi)    
      Cei doi derbedei din fruntea statului (Vineri, 26 ianuarie 2018, 18:04)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

      nu se misca de capul lor. Au in spate ceva puternic. Probabil Israelul incearca sa-si rezolve probleme economice de anvergura in Europa folosind calul troian Romania, iar rusii ajuta si ei, discret, sa nu se simta. Taranul sociopat Dragnea si fantele de mahala Tariceanu nu ar avea acest curaj daca n-ar fi sustinuti de undeva din spate.
      • +5 (5 voturi)    
        Daca ar fi avut in spate Israelul, sarmanul (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 0:32)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Ilan ar fi ramas in Guvern, macar in semn de respect pt Bibi !
  • +4 (8 voturi)    
    birceal suge p@#$ (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:05)

    omdebine [utilizator]

    nu mai scapam in veci de lichele astea; se recicleaza la infinit.
    • 0 (2 voturi)    
      Parcarile (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 20:32)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui omdebine

      Nu conteaza ce face in parcare, conteaza ce face la post.
      Si cum nu face nimic, nu vad de ce nu ramane in parcare.
    • +1 (1 vot)    
      Auleu ce urat vorbesti (Duminică, 28 ianuarie 2018, 17:57)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui omdebine

      Dna este doar buna de gura ......
  • +4 (4 voturi)    
    E trist... (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:13)

    vio7 [utilizator]

    Trist pentru ca discutam asa ceva,pentru ca le cautam competente pe care nu le au,le analizam activitatea(mai mult infractionala) si ne mai minunam de ce alege Dragnea in ''noul'' guvern.Are un singur criteriu:care fura mai mult si imparte cu el.
  • +1 (11 voturi)    
    Rovana Plumb (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:33)

    adrian_83 [utilizator]

    Rovana Plumb nu mai are nicio treaba cu dosarul Belina, Parlamentul nu a incuviintat inceperea urmarii penale. Daca DNA nu ii fabrica alt dosar atunci ea nu are practic nicio problema cu justitia.
    • +7 (7 voturi)    
      fals (Vineri, 26 ianuarie 2018, 18:55)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui adrian_83

      Dosarul o asteapta si ea va fi urmarita penal dupa ce nu va mai fi parlamentar, daca fapta nu se prescrie pana atunci.
  • +4 (4 voturi)    
    Cifrele lui Teodorovici 2015 (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:37)

    M.aura [utilizator]

    "MFP: Excedent bugetar de 1,28% din PIB, după primele 10 luni din 2015

    "Execuţia bugetului general consolidat la finele primelor zece luni ale anului 2015 s-a încheiat cu un excedent de 9,04 miliarde de lei, respectiv 1,28% din PIB, faţă de excedentul de 1,9 miliarde de lei, respectiv 0,29% din PIB, înregistrat în perioada similară din 2014, conform datelor publicate miercuri de Ministerul Finanţelor Publice.

    Veniturile bugetului general consolidat, în sumă de 191,6 miliarde de lei, reprezentând 27,2% din PIB, au fost în primele zece luni din 2015 cu 7,9% mai mari în termeni nominali faţă de aceeaşi perioadă a anului precedent, iar ca pondere în PIB cu 0,6 puncte procentuale.

    S-au înregistrat creşteri faţă de aceeaşi perioadă a anului precedent la încasările din impozitul pe venit (+13,3%), TVA (+11,8%), venituri nefiscale şi impozit pe profit (+11,2%) şi accize (+7,4%). Încasările din contribuţii de asigurări sociale au scăzut doar cu 1,8% faţă de anul anterior. Acestea au fost influenţate atât de reducerea cu 5 puncte procentuale a contribuţiilor angajatorilor, cât şi de creşterea pe anul 2015 cu 0,5 pp a cotei de contribuţie către pilonul II de pensii.

    La nivelul administraţiilor locale s-au înregistrat creşteri faţă de anul precedent la impozite şi taxe pe proprietate cu 2,1%, taxe pe utilizarea bunurilor cu 4,8% şi venituri nefiscale cu 2,4%.

    În paralel, se remarcă o creştere semnificativă, cu 36% faţă de aceeaşi perioadă a anului precedent, a cheltuielilor efectuate pentru proiecte cu finanţare din fonduri externe nerambursabile.

    Cheltuielile pentru investiţii, care includ cheltuielile de capital, precum şi cele aferente programelor de dezvoltare finanţate din surse interne şi externe, au fost de 22,7 miliarde de lei, respectiv 3,2% din PIB , în termeni nominali cu 11,6% mai mari faţă de aceeaşi perioadă a anului precedent. AGERPRES"
    • +2 (6 voturi)    
      Singurul (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:08)

      wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

      competent dintre toate propunerile. Cel putin la prima vedere, cine stie ce surpize ne mai face si asta.
    • +5 (5 voturi)    
      Si iti dai seama daca nu ar fi incins noapte (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 0:36)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

      de noapte cluburile, ce randament ar fi dat in plus Fernando de la discoteca ?
  • +6 (8 voturi)    
    Incredibil! (Vineri, 26 ianuarie 2018, 17:54)

    MateiCraciun [utilizator]

    Ministrii desemnati, cu dosare penale? Si populatia inghite asta? Pai cred ca suntem o natie de masochisti!

    Probabil, Iohannis, va fi profund ingrijorat!

    Alta intrebare!
    • +5 (5 voturi)    
      Lasa, maica! (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 9:35)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui MateiCraciun

      ce daca au probleme penale?!

      Lasa , maica, ce daca fura, ca toti politicienii ie hoti, da macar astia ne mai da si noua cate ceva!
  • +5 (5 voturi)    
    Dancila + Dan = Teleorman 2 solist (Vineri, 26 ianuarie 2018, 18:59)

    anonim3 [utilizator]

    Sau ca la fotbal, Teleorman invinge toate judetele tarii cu 2-1 sau 2-0.
    Cat despre Romania, ea este zdrobita de Dragnea cu 27-0.
  • 0 (6 voturi)    
    Sa faca macar ceva treaba ! (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:38)

    burebista [utilizator]

    Dmna prim minstru va sa foarte rau cu peruca aia blonda ,Parca este o claie de fan pe cap .Schimbati coafura .
  • +6 (8 voturi)    
    Guvern Nou (Vineri, 26 ianuarie 2018, 19:38)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    al aceleiasi HOTII NATIONALE patronate de grupurile infractionale PSD+ALDE+UDMR. Toti sunt complici la distrugerii programata a Romaniei. NISTE GUNOAIE!
  • +2 (2 voturi)    
    Interventia de la serviciu. (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 11:20)

    Sati [utilizator]

    ...si ultimul cu voia dvs. seful sotului cand sotul nu era acasa.

    Docila 'lu Pablito.
  • +2 (2 voturi)    
    . (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 13:01)

    g01an [utilizator]

    cum naiba sa fie mai competent cand are in componenta o gramada de persoane care au fost si in celelalte guverne, Grindeanu si Tudose, pe care tot ai lor le-au acuzat de lipsa de rezultate?
  • +5 (5 voturi)    
    Pe cine dracu' intereseaza lista Guvernului? (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 14:35)

    Rescator [utilizator]

    Este un singur membru,multiplul penal si mafiot Abu
    Dragneev.Am pus-o ,cu determinare,pentru distrugerea
    si sovietizarea Romaniei.AMIN!
  • +2 (2 voturi)    
    Pacat, pacat de sangele varsat (Duminică, 28 ianuarie 2018, 21:08)

    Krausser [utilizator]

    Cu ce-a gresit, oare, tarisoara asta sa aiba parte de astfel de suine? Care e blestemul acestui popor sa aiba ca premier o individa cu figura de cusatoreasa necalificata la APACA? Chiar nu exista in partidul ala cineva mai acatarii, mai scolit, mai specializat? La ce sa revina romanii din strainatate? Sa le puna astora mancare in troaca auzindu-i cum grohaie?
  • 0 (0 voturi)    
    Nu pot sa cred.. (Luni, 29 ianuarie 2018, 11:19)

    raduteleaga [utilizator]

    L-au inlocuit pe cel mai "competent" ministru ever: doctor academician horroris causa Ilan Laufer.
    Fara Laufer romania va intra in criza, soarele nu va mai rasari, viitorul este sumbru pentru femei..
  • 0 (0 voturi)    
    Ce cabinet, ce ministri... (Luni, 29 ianuarie 2018, 13:08)

    morometu [utilizator]

    Poate doar ...o adunatura!