Jandarmeria, in legatura cu protestele de sambata: Se vor alatura si jandarmii calare, in functie de vreme. Vor fi folosite toate resursele. Ne vom asigura ca nu vor fi probleme

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 16:37 Actualitate | Esenţial


Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei, Georgian Enache, a declarat, sambata la Digi24, ca nu poate estima numarul oamenilor care vor participa la protestul de sambata, dar jandarmii sunt pregatiti “pentru a gestiona toate situatiile care ar putea afecta ordinea si siguranta publica si ca sunt “interesati de buna desfasurare a activitatilor cotidiene, traficul rutier, functionarea institutiilor publice”. De asemenea, acesta a zis ca la protest vor lua parte si jandarmii calare. 

“Am fact de ieri recomandari celor care intentioneaza sa participe la protest, sa o faca pasnic, civilizat, sa comunice cu personalul nostru, sa respecte indicatiile facute de colegii mei. Ne vom asigura ca nu vor fi probleme care sa afecteze siguranta cetatenilor”, a spus Georgian Enache.

Acesta a mai spus ca vor fi “atatea efective cat comandantul actiunii va considera ca este necesar”.

Intrebat daca vor fi la protest si jandarmii calare, acesta a spus: ”bineintele. Colegii mei vor fi alaturi de trupele pedestre”, dar depinde si de conditiile meteo.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















791 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Sigur ca vor fi si jandarmii calare (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 16:41)

    emil bobu [utilizator]

    What horseshit...
  • +2 (2 voturi)    
    intrebare... (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 16:41)

    liviu_ [utilizator]

    noi potestam pasnic...
    dar jandarmeria ramana pasnica?!
    ma dezinformeaza (cum facea saptamanile trecute)?!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu implicati patrupedele in lupta politica ...! (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 16:42)

    scaraotchi [utilizator]

    Destul ne-au jignit inteligenta gibonii si cimpanzeii aciuati vremelnic in fruntea statului...
  • +2 (4 voturi)    
    Da ba Pasnic si civilizat (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 16:46)

    Zummm [utilizator]

    Uite asa o sa se-ntoarca Dracnea pe partea cealalta
  • +2 (2 voturi)    
    adica pe romaneste (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 17:06)

    Coco Whistle [utilizator]

    scopul scuza mijloacele doar ptr premianti. poporul e suveran, nu este extremist, vrea doar ordine, legi si reguli corecte ptr toata lumea si sa se aplice corespunzator tuturor. jandarmii ar trebui sa fie invizibili la aceste manifestatii si sa se asigure ca protestantii sint protejati si sa le asigure cadrul de a se manifesta drept garantat de constitutie. daca o sa fie si o revolutie, fie ea si de catifea, tiganii conducatori ar face bine sa se mute in costa rica.
  • +5 (5 voturi)    
    Doar caii? Elefanti,balauri care scuipa foc,nimic? (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 17:07)

    zzztop [utilizator]

    Atat s-a primit de la Conducatorul Unic Dragnea?
  • +5 (5 voturi)    
    domnilor jandarmi, (Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, 17:28)

    natbl73 [utilizator]

    va rugam veniti cu masini, sau cu motociclete
    Caii nu au nici o vina, nu ii mai chinuiti si nu mai puneti in pericol pedestrii, manifestanti sau nu