Daniel Morar, despre fotografia in care apare impreuna cu Iordache: "Nu era o intalnire programata. Mi-a aratat niste modificari la statutul magistratilor asistenti ai Curtii Constitutionale. Nu m-am uitat, pot sa merg si la testul poligraf"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 decembrie 2017, 17:20 Actualitate | Esenţial


Daniel Morar si Florin Iordache
Foto: Facebook - Emanuel Ungureanu
Daniel Morar, judecator la Curtea Constitutionala, a precizat, pentru News.ro, ca fotografia in care apare la masa impreuna cu Florin Iordache este de astazi si ca nu era o intalnire programata. El a mai relatat ca Florin Iordache a venit pur si simplu la masa sa si i-a aratat "niste inscrisuri", spunandu-i ca sunt modificari la statutul magistratilor asistenti ai Curtii Constitutionale.

Potrivit informatiilor HotNews.ro, femeia care era la masa cu Daniel Morar este Senia Costinescu, magistrat asistent la Curtea Constitutionala. Vezi aici o fotografie de pe site-ul CCR din 2013

"E o fotografie de azi, de la restaurantul Senatului, unde mananc in fiecare zi. Nu era o intalnire programata", a spus Daniel Morar, pentru News.ro.

"I-am zis ca nu stiu nimic (despre modificarile propuse privind magistratii asistenti a CCR - n.r.) si ca nu sunt implicat. Discutia a durat doua, trei minute si cu asta, basta. Este restaurantul Senatului, in care mancam in fiecare zi. El a deschis un dosar, dar credeti-ma ca nu am inteles exact ce, nu deschid discutii. Nu stiu, cert e ca spunea ca privea statutul magistratilor asistenti ai Curtii Constitutionale. Nu m-am uitat peste documente, pot sa merg si la testul poligraf", a precizat Morar pentru News.ro.
 
Morar a spus ca, daca ar fi fost fotografiat cu jumatate de ora mai devreme, ar fi fost surprins cand dadea mana cu Eugen Nicolicea, pentru ca stateau la aceeasi coada la restaurant.
 
"Ce sa fac cand ma intalnesc cu oamenii? Daca au fost cei de la USR, cred ca era ok sa spuna si cand vorbeam cu colegi de-ai lor din Parlament", a declarat Morar.



Sediul Curtii Constitutionale este in incinta Palatului Parlamentului.

Si Iordache a declarat ca a fost o intalnire intamplatoare si ca s-a oprit doar sa il salute pe Morar.

"Am luat masa in restaurantul Senatului, iar la plecare, l-am vazut (pe Daniel Morar, n.r.) si m-am oprit sa-l salut. La nivel de 10 secunde, sa saluti o persoana pe care o cunosti... Care e problema?" a spus Florin Iordache ulterior pentru News.ro.


Citeste mai multe despre   


















5825 vizualizari

  • +35 (61 voturi)    
    Cine mănâncă cu porci, (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:32)

    ouyang [utilizator]

    și dă mâna cu porc,i este un porc. Poți să mergi la mă-ta. Ești un trădător și vei plăti împreună cu restul trădătorilor.
    • +30 (30 voturi)    
      PSD de cand a fost ales se bate cu JUSTITIA (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:54)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      din decembrie 2016 PSD are o singura problema: JUSTITIA. Nu spitalel, nu imunoglobulinba...doar justitia pt ca Dragnea si Tariceanu au dosare penale


      PS Iordache a vrut sa-i ceara parerea lui Morar despre o chestiune juridica, despre judecatorii asistenti de la CCR. Probabil ca PSD pregateste modificarea legii CCR ???
      • +2 (4 voturi)    
        Asta nu e ăla care a scăpat traficanții de lux? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:40)

        IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Pe vremea lui nu exista nici măcar corupție, toate mergeau perfect.
        Dacă ești sarac sau muncești de ți se rupe spatele bani puțini, dacă îți mor rudele in spital pentru că nu au bani de medicamente, dacă copilul tau nu ia bacul pentru că are un profesor dezinteresat, datorita acestor gunoaie se întâmplă tot.
        Iar un gunoi gunoi rămâne oriunde l-ai pune. Deocamdată el trăiești din banii tai. Care e decizia ta referitoare la sursa lui de venituri?
    • -27 (35 voturi)    
      vaai (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:55)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      păi cu porcul a dat mâna chiar Codruta, ba chiar a mâncat din el.
    • -9 (23 voturi)    
      Ouyang, (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:02)

      Romulanul [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      te exprimi si ameninti ca un mafiot. Cred ca glumesti, altfel ar fi foarte grav.
    • -14 (22 voturi)    
      nu stiu de ce sariti asa (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:46)

      gic [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      fara sa aveti prea multe informatii

      nu sunt nici pro nici contra Morar, insa pare ca nu s-au intalnit noaptea pe nu stiu unde


      la fel poti spune despre Macovei, Coldea cand se intalneau cu toti ...ce inseamna? ca erau complici?

      hai sa fim seriosi, te mai intalnesti si cu dusmanii ... nu trebuie neaparat sa le dai un cap in gura de fiecare data cand ii vezi
      • +4 (6 voturi)    
        nu despre intilnire e vorba (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 10:00)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui gic

        Problema e ca se contrazic amindoi la fiecare declaratie, exact ca niste copii de scoala primara prinsi cu lectia neinvatata.
        1. Morar: „a fost o întalnire neprogramată, că nu s-au discutat teme de Justiţie şi nu e niciun motiv pentru speculaţii“
        2. Iordache: „Nu am discutat despre nimic. Am luat masa si eu si domnul Morar, la mese separate, si la plecare l-am salutat. Eu am luat masa cu o doamna, separat, si dumnealui era la alta masa cu o alta doamna si la plecare l-am salutat pur si simplu. Ca sa saluti un om, am stat 10 secunde, am salutat un om si am plecat mai departe. Repet, eu am luat masa separat cu o colega de a mea in Senat, dumnealui era la masa cu o doamna. La plecare l-am salutat. Nu mai poti saluta pe cineva pe care il cunosti?”
        3.Morar: "Nu era o intalnire programata. Mi-a aratat niste modificari la statutul magistratilor asistenti ai Curtii Constitutionale. Nu m-am uitat, pot sa merg si la testul poligraf"

        Si daca Morar doar se bilbiie, Ciordache ne minte in fata. Din poza se vede clar ca e asezat la masa cu Morar si ca dicuta chestii si el sustine ca era la alta masa si a stt maxim 10 secunde cu Morar cit l-a salutat. Minciuna asta e din aceeasi categorie cu pretul carburantilor, care nu a crescut ca asha zice programul de guvernare, desi oricine stie numerele putea vedea ca au crescut. Asta e ceea ce jigneste cel mai tare, mintitul asta in fata, sustinerea faptului ca albul e negru.
    • +24 (32 voturi)    
      Morar bate campii si minte de rupe! (Vineri, 15 decembrie 2017, 19:18)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      La Realitatea TV a spus ca nu au vorbit chestiuni juridice, pentru News.ro declara ca era vorba de statutul magistratilor asistenti la CCR. Unde e adevarul?
      Morar, minti de rupi si votezi alaturi de Dorneanu in disperare! Mi-e sila!
      • -3 (3 voturi)    
        si? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 12:49)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Si care sunt chestiunile juridice pe care le-au discutat ... destepilor...
  • +29 (39 voturi)    
    Ce test poligraf (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:32)

    mitg [utilizator]

    Cred ca da blue screen aparatul cand te cupleaza la el.

    Demisia nu-i destul in cazul lui nenea daniel cel corupt.
    • -6 (10 voturi)    
      Era in sufragerie la Nicolicea? (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:13)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Sau era in vie la Nicolicea?
      • +7 (9 voturi)    
        Era la tine acasa pregatind orgia P$D (Vineri, 15 decembrie 2017, 23:41)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Ciuma Roshie
  • +35 (41 voturi)    
    Nu ti-ar fi rusine! (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:33)

    trem [utilizator]

    Esti o jena Morare...mare, unica, neasemuita si totala! Cine te mai crede bai baiatule pe tine? Cum sa stai la aceeasi masa cu Ciordache in actualul context, cu aceste modificari ale statului de drept? Doar daca esti amicul, prietenul, sluga lui el te poate consulta in afara cadrului oficial, la masa!

    Ne prostesti pe fatza si noi ar trebui sa inghitim...incredibil.
  • +34 (42 voturi)    
    say what, now? (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:34)

    lula [utilizator]

    de la 30 de secunde am ajuns la 2-3 minute si sa moara mama ca nu m-am uitat peste documente!

    by the way: erau aduse la corectat???
    • +14 (18 voturi)    
      pai, (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui lula

      nu s-a uitat atunci peste ele. le-o fi luat acasa, nu?
      poate ne spune si ce l-o fi indemnat sa faca afirmatii vis-a-vis de USR : "Daca au fost cei de la USR, cred ca era ok sa spuna si cand vorbeam cu colegi de-ai lor din Parlament".
    • +11 (13 voturi)    
      De 30 de secunde a vorbit nefericitul de Jordas (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:27)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui lula

      Acum, tot el a redus durata intalnirii la 10 secunde.
      Maine daca va fi intrebat o sa spuna ca au vorbit o secunda, maximum doua, cand au trecut unul pe langa celalalt !

      Morar e mai precaut , sustine ca discutia nu a durat mai mult de 2-3 minute.

      In PSD intalnim trei tipuri de mincinosi :

      Mincinosul patologic care imediat dupa ce a turnat gogoasa iti spune razand ca nu a spus ce a spus pt ca imediat dupa aceea sa reia ciclul. Il am in vedere, bineinteles pe Victor Viorel.

      Mincinosul precaut, care dupa ce a mintit dispare din peisaj vreo doua, trei zile, pana cand minciuna nu mai e de actualitate, deci nu mai intereseaza pe nimeni. Este vorba evident de Livache Dinti de Grebla.

      Si, in fine,

      Mincinosul dobitoc ilustrat de articolul de fata care nu mai necesita prezentare !

      PS. Un clasament ceva ?
  • +31 (37 voturi)    
    Plangere Penala & Demisia lui Morar ! (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:36)

    Defense [utilizator]

    Iordache minte dupa ce nu a declarat care au fost documentele puse pe masa iar Judecatorul CCR Daniel Morar nu are ce discuta in mod privat sau Public cu initiatorul de Legi !

    ( Separatia Puteri in Stat sta la masa in potriva Poporului Roman )
    • -15 (17 voturi)    
      Iti trebuie multa minte ca sa vezi ca e o facatura (Vineri, 15 decembrie 2017, 19:23)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Defense

      masa cu patru scaune si un paravan. Doua persoane asezate la masa. Mai vine unul care se inghesuie langa paravan. Asezare ca la fotograf cu spatiu berechet in fata . . .
  • +32 (40 voturi)    
    morar (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:40)

    zigot [utilizator]

    este parlamentar?
    - poate manca oricine la restaurantul senatului, chiar si
    eu ( anonim), de exemplu?
    - iordache spune ca intalnirea a durat 30 secunde, morar
    2 minute(absolut sigur, niciunul nu spune adevarul);
    acestia conduc in acest moment Ro,
    • +10 (14 voturi)    
      Da (Vineri, 15 decembrie 2017, 20:25)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Oricine are acces acolo poate manca.
      Am avut niste contracte la CDep. si am mancat acolo fara probleme.
      Dar... aici vorbim despre altceva: despre legatura unui ... Iordache cu un judecator CCR, la care CCR, cat de curand, va fi SIGUR reclamata "munca" acestui Iordache.

      Daniel Morar ar fi trebuit sa se ridice IMEDIAT si sa plece.
    • -11 (13 voturi)    
      Raspunsuri: (Vineri, 15 decembrie 2017, 20:53)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Raspunsuri:
      - Da, cu conditia sa ai acces corespunzator. Ca la orice restaurant, exista "regulile casei". Acolo banuiesc ca nu se primesc nespalatii, deci ai grija sa fii dupa baia semianuala.
      - Trebuie impuscati amandoi ca nu au cronometrat corect secundele. Poate iti spune parlamentarul USR, oricum nu stie sa faca altceva.
      - Alte intrebari?
    • +1 (9 voturi)    
      CCR are sediul in Palatul Parlamentului (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:13)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      de aia lua Morar masa acolo
  • +39 (41 voturi)    
    Bineinteles (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:43)

    Dusky [utilizator]

    ... la masa merge cu dosarele dupa el. Pur intamplator. Nimic premeditat. Cata eficienta in doar 10 secunde
  • +28 (32 voturi)    
    Mda... zau... (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:44)

    MinDepous [utilizator]

    Vai, politically correct, huh?
    De ce, nu sunt independente institutiile si, daca nu strangi mana borfasului, te asteapta la 6 la iesirea de la lucru?
    OK, nu zic sa-l scuipe, da' asa, un "buna ziua" de la 2 metri, nu se poate?
    Tare comparatia dintre borfasi si cei de la USR. Comparam otrava cu mustar cu otet de vin alb, nu?
    • +4 (6 voturi)    
      Doi metri inseamna sa fii tot in zona ne neutra (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 1:59)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

      De preferat este sa nu-i raspunda la salut si cel mai bine ar fi ca atunci cand Ciordache intra in bufetul de la Senat Moraru sa faca pe dracu-n patru si sa dispara din incapere !

      PS. Vai, zau, huh ? :))
  • -8 (12 voturi)    
    sri (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:52)

    bobyff [utilizator]

    lucreaza. Daniel Morar a fost de departe cel mai corect dintre asa zisii procurori generali. El a fost cel care, de fapt, a dat drumul luptei anticoruptiei.
  • +6 (8 voturi)    
    da da (Vineri, 15 decembrie 2017, 17:57)

    coloneze [utilizator]

    si marmota ....
  • +16 (16 voturi)    
    a mai fost in vara o intalnire intre (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:02)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    presedintele CCR (tov. dornescu) si un fost deputat (ion adam), judecat intr-un dosar pt. retrocedarea a 43.000 ha de padure.
  • +16 (16 voturi)    
    De fapt e o inventie a presei (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:06)

    EU_e_cu_noi [utilizator]

    Conform noilor modificari ale codurilor fotografia nu mai poate fi folosita ca mijloc de proba pentru ca Morar si Ciordache nu au fost notificati. Nici marturia mincinoasa nu mai e incriminata, probabil in curand va veni si comunicatul BOR de modificare a poruncilor....
  • +18 (18 voturi)    
    ccr al psd (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:12)

    yellowdog [utilizator]

    parte din statul paralel
  • +12 (14 voturi)    
    daniele, (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:33)

    Stapanu [utilizator]

    te-ai dat de gol, in sfarsit; sper sa-ti stea in gat & sa ramana acolo; dpm (!)
  • +10 (12 voturi)    
    Santaj sau influentare motivationala (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:35)

    Koczka [utilizator]

    Pun pariu ca cineva monitorizeaza discutiile astea de la bufetul Senatului ca odinioara cantinele 'partidului' din capitalele de judet. Asa se aduna informatii folositoare candva, de exemplu inaintea unui vot la CCR. Prin 'propunerile' legislative poate sau ratacit si niste poze compromitatoare sau niste bilete si voucher de vacanta in Hawai. Cine poate sti ?
    Vom sti mai bine dupa votul CCR asupra unor aesizari in perioada imediat urmatoare.
    • +2 (4 voturi)    
      tzin' sa fie, tzin' sa fie?? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:46)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      salvatorii romaniei!!!
      maine nu mai este doliu, e duminica si vreme buna.:))
      filmuletele sunt pasiunea romanului. mai ales cand isi salveaza tzara !
  • +10 (12 voturi)    
    Pai . . . . (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:49)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .daca Iordache s-a invitata la masa lui Morar trebuie dat in judecata de acesta, pentru ca intentia a fost clara de al compromite
  • +17 (17 voturi)    
    ciordache (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:51)

    nahir [utilizator]

    e atat de prost ca-si face de ras toti "colaboratorii", punandu-i in situatii ridicole pe acestia, din dorinta de a nu-si dezlipi buzele de fesele dragniene.
  • -1 (17 voturi)    
    Basescu l-a promovat (Vineri, 15 decembrie 2017, 18:57)

    Klina [utilizator]

    Morar nu a fost promovat de Traian Basescu? Ce mijerie a fost acest Basescu si cozile sale de topor: Generalii cu patru stele Coldea si Oprea.
    • +1 (7 voturi)    
      oprea era general (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:43)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Klina

      de la ilici, iar coldea a fost un mare luptator anticoruptie, mentorul si prietenu' cotrutzei, si ea recrutata, promovata de base.
      numai ca morar este cu cinci clase peste totit aia trei aminititi mai sus.
      pe vremea lui nu erau portocale la dna...
  • +7 (9 voturi)    
    marmota (Vineri, 15 decembrie 2017, 19:21)

    tarabost [utilizator]

    invelea ciocloata in staniol...
  • +19 (19 voturi)    
    Caz Penal martuire mincinoasa -DEMISIA lui Morar ! (Vineri, 15 decembrie 2017, 19:29)

    Defense [utilizator]

    Caz Penal - Pentru abuz in serviciu si incalcarea Codului deontologic (Art .9-11-15 : Judecătorii şi procurorii trebuie să se abţină de la orice comportament, act sau manifestare de natură să altereze încrederea în imparţialitatea lor . Judecătorilor şi procurorilor le este permis să acorde asistenţă juridică, în condiţiile prevăzute de lege, numai în cauzele lor personale, ale ascendenţilor, descendenţilor sau soţilor lor, precum şi ale persoanelor puse sub tutela ori curatela acestora. ...
    • -11 (17 voturi)    
      Cata prostie la unii (Vineri, 15 decembrie 2017, 19:41)

      Klina [utilizator] i-a raspuns lui Defense

      Morar nu mai este magistrat. Ai uitat bre ca a demisonat cu foarte multi ani in urma. Iar, judecatorii curtii constitutionale nu sunt magistrati. Habar nai taica.
      • +12 (14 voturi)    
        Nu i problema L .47/1992 (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:15)

        Defense [utilizator] i-a raspuns lui Klina

        Art.64. - Judecătorii Curţii Constituţionale sunt obligaţi:
        a) să-şi îndeplinească funcţia încredinţată cu imparţialitate şi în respectul Constituţiei;
        b) să păstreze secretul deliberărilor şi al voturilor şi să nu ia poziţie publică sau să dea consultaţii în probleme de competenţa Curţii Constituţionale;
        f) să se abţină de la orice activitate sau manifestări contrare independenţei şi demnităţii funcţiei lor.
        • +6 (8 voturi)    
          Bravo (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:47)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Defense

          Defense !
        • -6 (8 voturi)    
          uitasi (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:55)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Defense

          g) le este interzis sa intre in restaurante. :)
  • +8 (10 voturi)    
    Chiar asa?! (Vineri, 15 decembrie 2017, 20:18)

    MihneaR [utilizator]

    Ce sa fac cand ma intalnesc cu oamenii?
    DACA TE VEDEAI CU UN INTERLOP, IL INVITAI SA STEA LA MASA CU TINE?
    • +2 (2 voturi)    
      Ce diferenta ! (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 8:48)

      gd [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      Cand era Seful DNA spunea ca nu se mai intalnea nici cu rudele apropiate datorita functiei pe care o avea. Acum i se pare normal sa se intalneasca cu oricine chiar si cu persoane care l-ar putea compromite si doar prin prezenta alaturi de dansul.
  • -7 (9 voturi)    
    Usssre (Vineri, 15 decembrie 2017, 20:52)

    Stef_and [utilizator]

    Fotografii de serviciu- copii prosti.
    • 0 (4 voturi)    
      de care incearca sa profite cei interesati (Vineri, 15 decembrie 2017, 23:13)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      . . .
  • +6 (16 voturi)    
    Judecator CCR Morar --DEMISIA !!! (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:36)

    Defense [utilizator]

    Exemplu :L -C -Kovesi sta la masa in Restaurant cu Liviu Dragnea -iel scoate niste Documete iar apoi discuta 2-3 minute /ce parere aveti ???)))
    • -1 (9 voturi)    
      la masa de la palavrament ?! (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:39)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Defense

      exclus, nicu si cotrutza sunt tipul de oameni ce se vad numai in saloane, in vii, case conspirative si la taierea porcului.:)
  • 0 (4 voturi)    
    senia (Vineri, 15 decembrie 2017, 21:49)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    se trage clar din xenia. Este la fel de clar cam cine sint parintii xeniei, pardon, seniei. Niste aparatcici.
  • +9 (9 voturi)    
    Pentru " Ciordache " (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:29)

    adrian88000 [utilizator]

    Care e problema ? Daca saluti un om in restaurant , nu te asezi,ca un nesimtit ,la masa cu el , neinvitat. Te-a
    invitat Morar sa stai jos ?
  • +10 (12 voturi)    
    Pentru Daniel Morar (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:34)

    adrian88000 [utilizator]

    Stiati ca va trebui sa luati o decizie in privinta legilor justitiei promovate de "Ciordache " , pentruca vor fi contestate la CCR. Stiati acest lucru ! Din acasta cauza
    nu aveti voie la discutii particulare cu " Ciordache" pana cand nu ia o decizie CCR in privinta acestor legi.Chiar daca " Ciordache " va este cel mai bun prieten.
    • -5 (7 voturi)    
      de unde ai scos adriane chestia cu (Vineri, 15 decembrie 2017, 23:11)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Morar si Iordache prieteni?
      Morar este un profesionist iar Iordache un grajdan. Se potrivesc ca nuca in perete. Cei doi nu au cum sa fie prieteni. Cam ce iti spune imaginea lui Iordache cu hartiile in mana?
      • +1 (3 voturi)    
        Si Dorel nu era tot...profesionist ? Astia sunt (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 9:12)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui ty

        mult mai periculosi , cand se pun-din oricare motive- in slujba raului !!
        • 0 (4 voturi)    
          "in slujba raului"? Pai suntem terminati (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 20:40)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui deval

          vine un PSD-ist si se aseaza la masa ta, apare poza in fituica si gata. Exista suspiciuni rezonabile ca te-ai dat cu aia. Si uite asa se inmultesc PSD-isti.
          • -1 (3 voturi)    
            Fotografia asta nu are nici o valoare in (Duminică, 17 decembrie 2017, 10:37)

            deval [utilizator] i-a raspuns lui ty

            deprecierea mea privind personajul !! Alaturarea votului lui in toate deciziile criminale emanate de CCR era deja edificatoare...
      • +3 (3 voturi)    
        pentru Ty (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 11:51)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Nu cunosc nimic despre prieteniile celor doi. Din acest motiv am pus o situatie ipotetica : " chiar daca ...". Deci nu este o afirmatie !
        • +1 (3 voturi)    
          Stiam. Crezi ca poza a fost facuta (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 20:45)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          asa cum scriu unii de un USR-ist sau PSD face ca de obicei si da vina pe adversari?
          • +1 (1 vot)    
            pentru ty (Luni, 18 decembrie 2017, 0:54)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui ty

            Cred ca poza a fost facuta de un cetatean care are ceva cunostiinte despre situatia politica din tara. Si care a sesizat ca nu est normal ca Ciordache sa-l abordeze ,cu hartii in mana ,pe Morar. Mai ales ca aceste era la masa si nu era singur. Si acel catatean sesizand anomalia a facut o fotografie cu telefonul si a publicat-o . Atat . Nu are rost sa intram in teorii conspirationiste.
            • +1 (1 vot)    
              Personal cred ca cetateanul a fost ori pesaedist (Luni, 18 decembrie 2017, 20:09)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

              ori prost. Poza a folosit doar PSD-ului.
    • +4 (10 voturi)    
      Esti in eroare de doua ori ! (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 1:10)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Prima : Morar nu are voie sa discute cu Iordache nu doar pana cand o sa se verifice constitutionalitatea legilor justitiei ci cel putin pana la viitoarele alegeri parlamentare si cel mult pana cand isi incheie mandatul de judecator constitutional , pt ca PSD o sa alimenteze incontinuu CCR cu legi neconstitutionale semnate de Iordache, cu privire la care Morar va trebui sa se pronunte.

      Si a doua eroare : Ciordache cu Morar nu sunt cei mai buni prieteni, sunt mai mult de atat !

      PS. Sunt frati de cruce !
      • +1 (1 vot)    
        ? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 10:33)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        .
        • +3 (3 voturi)    
          Ai tot dreptul sa te miri (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 12:47)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          pt ca, de fapt am ratat comentariul si din aceasta cauza nu se intelege mai nimic din el ! (Iti spun un secret : este prima data cand mi-am dat minus la propriul comment !)

          Nu a iesit nici ironic cum imi propusesem si nici serios !

          Invatatura de minte deci : cand esti obosit, meri la culcare, nu la comentare !

          PS. De fapt voiam sa spun ca Morar nu mai are voie sa discute cu Ciordache nici macar dupa ce ies amandoi la pensie ! De ce ? Pt ca Morar "o sa tradeze" si atunci
          iar Ciordache, chiar pensionar fiind, va dori sa obtina informatii juridice utile pt feciorul lui Dragnea "7 inchisori", care cine stie ce mare deputat al Romaniei va fi la acea vreme (indiferent de faptul ca tat-su o sa scrie carti peste carti (stiintifice, bineinteles)!

          PPS Cat priveste chestia cu frati de cruce, aici sunt mai linistit pt ca sunt convins ca cei doi nu s-au crestat la vena, mai inainte sa-si prezentat unul altuia analizele de sange !

          PPPS. Acum parca m-am mai linistit !! :))
      • +4 (4 voturi)    
        Susufler (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 11:56)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Poate la prima afirmatie ai dreptate. Dar parca CCR nu este Marele Juriu din US care nu vorbeste cu nimeni in timpul deliberarii. Nu cred ca membrii CCR nu mai au voie sa aiba nici un amic in afara CCR. Problema este ca Ciordache nu a venit ca amic la masa.Si am spus , chiar daca ar fi foarte buni amici ( ceea ce eu nu cred !) pana la deliberarea CCR asupra Legilor Justitiei Morar nu are voie sa se intalneasca cu Ciordache si nici cu alti " macelari"
        ( me refer la cei ce macelaresc legile justitiei ).
        • +5 (5 voturi)    
          Parerea mea despre cele doua poze (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 13:27)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          si despre justificarile aduse de cei doi pt timpul petrecut impreuna in bufetul Senatului e ca daca Morar considera ca nu se injoseste discutand nu 2 minute, nu 30 de secunde ci chiar numai 10 secunde cu unul de teapa lui Florin Iordache, inseamna ca a coborat drastic standardul dupa care se apreciaza pe sine insusi.

          Apoi, in ceea ce priveste afirmatia ca cei doi ar fi prieteni, bineinteles ca nu este asa. Morar nu este prieten cu Iordache. Ii separa o "lume" intreaga (geografic, cultural, educational,caracterial,ideologic)

          Am vrut sa subliniez asta ingrosand lucrurile in commentul meu, atunci cand am scris ca sunt frati de cruce !

          PS. Una peste alta, asa cum i-am spus mai inainte lui ty dpmdv am ratat comentariul la care ai avut bunavointa sa raspunzi !

          PPS. Oricum iti multumesc si iti doresc o zi buna !
          • +3 (3 voturi)    
            cred ca ai patit probabil nu foarte des (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 20:29)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            sa scapi cu greu de un interesat mai ales cand nu voiai sa pleci din locul in care te aflai.
            Cred ca toata treaba a fost o facatura asa ca Ciordache nu avea de ce sa se grabeasca. Mai ales ca pozitia mesenilor era ca la fotograf: puteau fi identificate usor persoanele interesante. Apoi navala grupului organizat de postaci care trageau tare in Morar nu doar pe aici ci si pe alte saituri. Asa se procedeaza cu orice adversar sau persoana care nu poate fi manevrata de PSD.

            PS - mi-am dat si eu minus cand am vazut a doua zi ce am scris din cauza grabei.
            • +1 (1 vot)    
              Nu sunt exemplul potrivit ! (Luni, 18 decembrie 2017, 4:27)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ty

              Pe oamenii pe care-i detest (Iordache ar fi unul din lungul lor sir) nu-i suport in preajma mea si nu sunt deloc diplomat atunci cand ma inoportuneaza !

              Pe de alta parte il inteleg pe Morar, fie si pt faptul ca nu era singur la masa ca sa se ridice si sa plece ori ca sa-si permita sa-l goneasca si sa creeze astfel o "scena" !

              PS. Cu ce-l ajuta facatura pe Jigodache ?
              • +1 (1 vot)    
                Ajuta PSD-ul (Luni, 18 decembrie 2017, 20:12)

                ty [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                vom vedea daca a fost o intamplare sau Morar a devenit un obiectiv al PSD-ului.
                • +1 (1 vot)    
                  Cred ca se poate vorbi de ajutor (Marţi, 19 decembrie 2017, 2:20)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ty

                  doar in masura in care Morar si-ar schimba votul in favoarea social-democratilor, altfel daca nu reusesc asta, inseamna ca au dat gres.

                  PS. Parerea mea !
          • -2 (4 voturi)    
            morar a spus clar (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:37)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            ca n'a avansat discutii, ca iordachel gudurau i'ar fi aratat niscai hartii cu propuneri de legiferare pt. ccr, anume pt. judecatorii asistenti ai ccr.
            probabil ca vazand'o si pe judecatoarea asistenta care era acolo, s'a gandit ca e cazul sa ceara o parere, chiar de la cei vizati.
            pana acum il criticati pe bietu' amarat ca nu asculta de propunerile sau cerintele juzilor.
            acum, cand transpira fugind de la unul la altul, sa faca sa fie bine (!) ati sarit pe morar, cu acuzatii de blat psd, can' el este omul care a inceput curatenia in psd.
            oamenii coopereaza, ca asa zice la costitutie, cooperarea intre puterile in stat.
            ia mai terminati cu mofturi d'astea, cu fitze si poze. inteleg ca usereii e si ei tineri si le place ilektronicili, tilifoanili, ca flecau' ala din piata care sonda opinii cu pumnul....
          • +1 (1 vot)    
            Pentru Susufler0 (Luni, 18 decembrie 2017, 0:58)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Iti doresc si eu o zi buna !
  • -3 (7 voturi)    
    de la morar (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:40)

    nash pandelica [utilizator]

    poate invatza pana si un specialist din drept cum este iordachel gudurau al pesedelei.
  • +5 (11 voturi)    
    Transformarea lui Morar (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:46)

    Viorel H. [utilizator]

    Nu inteleg ce s-a intimplat cu omul asta, cum de-a ajuns asa o coada de topor.

    Chiar as dori ca Dan Tapalaga sa scrie ce crede despre transformarea lui Morar. Unde e acel Morar din cartea lui Dan Tapalaga - "Pretul adevarului - Un procuror in lupta cu sistemul (Humanitas 2012)"? Sau de fapt prezentul Morar e cel real iar pe vremea dialogurilor cu DT juca teatru?
    • +4 (6 voturi)    
      Il au cu ceva la mana(la dosar), e simplu! (Vineri, 15 decembrie 2017, 23:37)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Viorel H.

      Ca asta este tot ce trebuie: SANTAJ.
      I-au dat si zaharelul, sub forma unei sinecuri la CCR, au si batul (santajul), ce trebuie mai mult ca sa dresezi un "incoruptibil"?
      • +2 (4 voturi)    
        Pedofilia Infantila? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 0:04)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

        Cine Stie?
    • +1 (5 voturi)    
      dupa tapalaga, (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 0:41)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Viorel H.

      si base, si boc, si ceafa groasa bleaga erau alti oameni. atunci.
      cineva s'a transformat, totusi. :))
  • +6 (10 voturi)    
    PORCII (Vineri, 15 decembrie 2017, 23:14)

    milache [utilizator]

    "Ce sa fac cand ma intalnesc cu oamenii?"

    PORCII NU SUNT OAMENI !
    • -1 (5 voturi)    
      porcii (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 0:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui milache

      se taie in curtea secoritatii, in prezenta, musai a dna, pt. constatare si controlul calitatii soricului..
      porcii sa fie musai din europorcaria lui nicusor dracnea.
      uniunea salvatorilor este invitata cu aparatele foto si video. spre vesnica amintire.
  • -3 (3 voturi)    
    ho, ba! (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 0:26)

    Fapte [utilizator]

    Ce sariti asa? Omul a prestat niste servicii si i-a dus facturile beneficiarului, care e problema? Ati fi vrut sa lucreze la negru?
  • +3 (5 voturi)    
    Horror! (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:38)

    indrea [utilizator]

    Au scăpat de orice reţinere şi o fac în văzul lumii?? Dacă mai avea cineva vreo îndoială în legătură cu "integritatea" lui Morar, sper că acum s-a lămurit. Definitiv.
  • -2 (4 voturi)    
    p.s. (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:50)

    nash pandelica [utilizator]

    majortatea datatorilor cu parerea, p'acilea, vorbesc despre morar ca cum aia de la latrina.. :)
    au mai fost citari si similitudini de ...convingeri, intre hn si 3 ...
  • +4 (4 voturi)    
    Pai, nea Ciordache, stiam ca ti-ai incheiat misia (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 9:04)

    deval [utilizator]

    la legile justitiei si daca vroiai sa ceri opinia CCR a PCR , trebuia sa o faci oficial , sau pe mail-il institutiei inainte de votul final pe aceste legi !!
    Acum macelaresti Codul penal bre, latura !!
  • +3 (3 voturi)    
    xxxxl (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 10:04)

    vorbeste lumea [utilizator]

    sigur nu era dansu' ospataru' ...???? ca faptele si gestica l-ar recomanda ...
  • +2 (2 voturi)    
    Iordache si Morar (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 12:27)

    Dizidentul [utilizator]

    Intinlirea inopinanta da semne de intrebare. Mitea lui Iordache nu mai poate face fata la toate articolele de
    lege care vrea sa le schimbe?
    Cere domnia sa ajutor de la un specialist in Materie?
  • -5 (5 voturi)    
    ce tara... (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 12:46)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Ati luat-o razna? Va poate manipula oricine cum vrea...
    Ce tara ....
  • +1 (1 vot)    
    BEI MORARACHE ...CHIAR NE CREZI PROSTI ! (Duminică, 17 decembrie 2017, 14:34)

    arheopterix [utilizator]

    Ciordache umbla teleleu cu teancul de aberatii legislative la subtioara , si ce sa vezi ... da fix peste matale in plin proces de educare a stagiarelor la o bere ... Daca ati avea ... v-ar crapa ... (ma opresc , ca iar sar cenzorii de la HN pa* mine .)... Sunt curios daca scap necenzurat , ca de la o vreme am impresia ca ... Daca se confirma mai postez vreo cateva sa fac 1000 de postari si parasesc cosmelia .