Ludovic Orban, rezultat negativ pentru coronavirus și la a doua testare / El iese din izolare

de I.H.     HotNews.ro
Marţi, 24 martie 2020, 8:29 Actualitate | Coronavirus


Ludovic Orban
Foto: Captura TVR1
Premierul Ludovic Orban - aflat în izolare la Vila Lac 1 din 13 martie - își reia activitatea la Palatul Victoria după ce și rezultatul celui de al doilea test pentru coronavirus a fost negativ. Și miniștrii au avut rezultat negativ la a doua testare pentru COVID-19, a anunțat marți Guvernul.

Conform sursei citate, premierul Ludovic Orban, precum și membri ai Guvernului, au primit rezultatul testului pentru noul coronavirus (COVID-19), acesta fiind unul negativ.

În urma acestui rezultat negativ, premierul a epuizat regimul de izolare de 14 zile și își va relua activitatea curentă la Palatul Victoria. În același sens vor proceda și ceilalți membri ai Guvernului care s-au aflat în perioada de izolare, adaugă sursa citată.


După ce senatorul PNL a fost confirmat cu coronavirus, s-au testat și s-au izolat și membrii Guvernului, dar și o parte a parlamentarilor. Printre cei confirmați cu coronavirus după ce au intrat în contact cu senatorul PNL s-au numărat primarul Devei și administratorul public al orașului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3467 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Sa mearga in Parlament! (Marţi, 24 martie 2020, 8:43)

    Popcea [utilizator]

    Ok, bine ca a iesit Orban din izolare. Acum sa mearga repede in Parlament si sa se pupe cu toti. Sa inceapa cu prietenii lui de la PSD. Dar sa nu se opreasca doar la ei. Poate o sa avem in sfarsit parlamentul ala cu 300 de parlamentari.
  • +1 (9 voturi)    
    Muama... (Marţi, 24 martie 2020, 9:07)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... de ce ne-am temut, nu am scapat. Se intoarce asta la 'munca'.
  • +5 (9 voturi)    
    Redacția Hotnews (Marţi, 24 martie 2020, 9:11)

    un domn [utilizator]

    Este un cinism fără margini !

    Personalul medical de la Iași, Suceava, Craiova și Spitalul Universitar București - locuri cu istoric confirmat prin cele 8 decese confirmate - ar trebui testat prioritar ! Nu Ludovic Orban și Chirica de la Iași !

    Dacă personalul medical moare ! Nu mai contează cum îl cheamă pe primar sau prim ministru

    Va rog sa trageți clopotul la urechile lui Raed Arafat și Costache Ministrul ! Puteți sa faceti asta deoarece doar presa este ultimul bastion al Sperantei Romanilor !
  • +1 (7 voturi)    
    Orban (Marţi, 24 martie 2020, 9:13)

    Migo [utilizator]

    E normal, are si coronavirusul demnitatea lui... Nu se atinge de un asemenea specimen
  • +3 (7 voturi)    
    Buna dimineata domn" prim ministru (Marţi, 24 martie 2020, 9:22)

    dandra [utilizator]

    Trecem si noi la treaba sau mai facem un test?

    Putem sa scoatem tara din rahat sau ne perindam pe la vile?
    • 0 (4 voturi)    
      A spus ca are Nr mobil public (Marţi, 24 martie 2020, 9:44)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Dacă îl are cineva ( sa îl scrie pe litere ) eu l as suna sa îl intreb ce are de gând
  • -2 (6 voturi)    
    nici macar testul asta (Marţi, 24 martie 2020, 9:25)

    gigiduru_ [utilizator]

    nu reuseste sa-l ia
  • -1 (7 voturi)    
    A chefuit suficient (Marţi, 24 martie 2020, 9:27)

    gogpintenog [utilizator]

    Acum vine să mai facă putin mișto de Romania pana îi trece mahmureala. Apoi intră din nou in izolare.
    • -3 (5 voturi)    
      CORECT (Marţi, 24 martie 2020, 10:08)

      jidanul [utilizator] i-a raspuns lui gogpintenog

      Cu un asa prim-ministru, cu un asa guvern si cu un asa presedinte de tara, singura sansa a romanilor si a Romaniei este ca Bunul Dumnezeu sa aiba mila de noi si sa ne ajute. Iresponsabilitatea, inconstienta si incapabilitatea sunt principiile de baza de "functionare " ale acestui guvern Lucovid Orban si al acestui presedinte al tarii.
      • +1 (5 voturi)    
        Doamne câtă dreptate ai.... (Marţi, 24 martie 2020, 11:35)

        fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

        În momentele astea de stat în casă ce minunat ar fi fost ca prim ministru VVD....
        Cât ne-am fi distrat vazând-o silabisind de pe hârtiuță "coronavirus"... ce nume complicat, nu-l putea chema "Nelu"...
        Cu ce glume de porcușor obosit ne-ar fi înseninat viața ilustrul Orlando....
        Ce vremuri ...
      • +3 (3 voturi)    
        @jidanul (Marţi, 24 martie 2020, 14:01)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

        Nu sunt fan al PNL...dar ma bucur ca nu ne-a gasit pandemia asta cu psd la putere...!

        Nici nu vreau sa ma gandesc ce “fericire” era in toata tara...aveam de toate in spitale, nici un caz confirmat, toata lumea statea acasa, pensiile se triplau, salariile se dublau, nimeni nu mai platea impozite, nimeni nu mai platea ratele la credit...se promiteau (pe langa cele 9 ramase meconstruite) alte 100 de spitale regionale la fel ca cel de la Viena (dar mai mari)!

        Doamne apara si pazeste Romania si poporul sau de diletanti si prosti la conducerea tarii!
        • +3 (3 voturi)    
          + Borfasi ! La P$D Concentratia de (Marţi, 24 martie 2020, 16:35)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

          borfasi este MAXIMA - puritate absoluta
  • +1 (5 voturi)    
    lol, am si uitat de orban (Marţi, 24 martie 2020, 10:36)

    ion.daniel [utilizator]

    Nu am mai auzit nimic de el in ultimele 2 saptamani. Credeam ca o fi la terapie intensiva .
    Toti prim-ministrii ies si incearca sa linisteasca populatia , dar de al nostru sa nu auzi nimic in perioada asta de criza e nemaiauzit
    • 0 (2 voturi)    
      e ascuns bine (Marţi, 24 martie 2020, 11:43)

      gigiduru_ [utilizator] i-a raspuns lui ion.daniel

      Tremura de frica in bunker
    • -1 (3 voturi)    
      cica primu' gand (Marţi, 24 martie 2020, 12:19)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ion.daniel

      dupa iesirea din sechestru la vila lac, cu piscina, primul gand a fost sa reprogrameze ...anticipate, sa cheme sefii de partide, probabil tot la vila lac, sa stabileasca o data mai tarzie si... comasate...
      are si el o grija...
      vorba lui dottore, mandri ca suntem romani ...
      • +1 (3 voturi)    
        Chiar ai CD ul zgariat (Marţi, 24 martie 2020, 16:36)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Ai o setare “replay” cu anticipatele de speriat
  • 0 (0 voturi)    
    Orban a iesit din carantina (Marţi, 24 martie 2020, 19:17)

    Dodel540 [utilizator]

    In schimb am intrat noi , toti romanii.