Senatorul PNL infectat cu coronavirus a participat și la o petrecere cu 400 de femei, la Constanța

de I.H.     HotNews.ro
Vineri, 13 martie 2020, 12:40 Actualitate | Coronavirus


senator PNL
Foto: Facebook
Senatorul PNL din Constanța Vergil Chițac confirmat cu noul coronavirus a participat, de 8 martie, la o petrecere cu aproximativ 400 de femei din comunitatea musulmană.

Pe Facebook există și o fotografie cu senatorul participând la acest eveniment organizat de 8 martie de către Uniunea Culturală a Tătarilor din România.

Organizatorul petrecerii, Fildis Reșit, președintele Uniunii Culturale a Tătarilor din România, a declarat pentru Mediafax că a intrat în autoizolare în momentul în care a aflat că senatorul liberal a fost depistat pozitiv și că urmează să anunțe autoritățile.

El a precizat că urmează să ia legătura cu femeile care au participat la eveniment pentru a le transmite situația.

Senatorul liberal a fost confirmat pozitiv, vineri, cu coronavirus. Acesta, împreună cu alte trei persoane apropiate lui, se află în autoizolare și urmează să fie transportate la Spitalul de Boli Infecțioase.

Senatorul PNL a participat în perioada 17-19 februarie la o întâlnire NATO la Bruxelles, iar luni a fost prezent în Parlamentul României.

Premierul Ludovic Orban a anunțat, după confirmarea acestui caz, că senatorul a participat la reuniunea Biroului Național al PNL, astfel că toată conducerea PNL se izolează la domiciliu, iar el se va izola 14 zile la Vila Lac 1. De asemenea, el a anunțat că toți miniștrii vor fi testați pentru coronavirus, se vor izola în cabinete și vor evita contactul direct cu alte persoane.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19586 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    De palmares! 400 dintr-o lovitura! (Vineri, 13 martie 2020, 12:44)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Un numar exceptional.
    • +1 (5 voturi)    
      /// (Vineri, 13 martie 2020, 13:01)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      Este un gogoman la propriu si figurat. Un trist incompetent ,bacter , umflat cu pompa de pnl local, o nulitate politica. Si acum mai ceva decat pensionarul special cu 6-10 infectati, desi stia de 4 zile !!! ca-i curg mucii si are febra el s-a intalnit cu sute de oameni!! legile sunt pentru prosti
    • +1 (3 voturi)    
      ar fi trebuit 600 + 9 dintr-o lovitura (Vineri, 13 martie 2020, 13:13)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      in parlament ar trebui data lovitura asta si la ccr
      • +2 (2 voturi)    
        Aparent cu parlamentul a reusit (Vineri, 13 martie 2020, 15:26)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui linarel

        De maine se imprastie si Parlamentul.
        Din pacate a ratat lovitura cu cei 9 - atunci chiar am fi avut reforma constitutionala - dar n-a gasit prilejul.
        Sa fi mers la ei cu martisoare, ceva?
        • +2 (2 voturi)    
          Am prevazut ca se va intampla asa.. (Vineri, 13 martie 2020, 16:17)

          Fileu_de_Poveste [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          Luni, pe 9 martie, de 8 martie toti s-au pupacit la servici si in scoli, si in 10 le-a dat liber.

          Nu au dorit sa inchida scolile mai repede sa nu ramana cu florile pe stoc, cu spaga neluata si cu pupicii nedati.
    • +3 (3 voturi)    
      Bășcălie,dar cu decență. (Vineri, 13 martie 2020, 15:08)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      400 de femei din comunitatea tătară.Din câte știu,sunt musulmani și nu le plac astfel de//glume//.Femeile musulmane se poartă mai mult decât decent.Da,mai mult ca posibil să nu fie nici-una infectată,ținând cont de regulile pe care le respectă.Comportament și îmbrăcăminte.
      • 0 (0 voturi)    
        Imi pare rau, nu am vrut sa ofensez doamnele (Vineri, 13 martie 2020, 15:58)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Dar, pe de alta parte, nu stiu daca aveti idee despre codul vestimentar al doamnelor musulmane din Romania.
        Spre norocul nostru cultul musulman din Romania nu este unul habotnic ceea ce face sa nu existe practic conflicte interreligioase, ba chiar mai mult, cel putin in Dobrogea este o toleranta mai degraba familiala.
        Pana si conflictele culinare se manifesta adesea prin bascalie in ambele directii.
        Daca e sa fac comparatie, mai conflictuala este situatia cu aromanii, cu care se postuleaza ca exista legatura de sange, decat cu musulmanii.
        Zic...Doar sa nu inventam patimi care nu exista.
  • -11 (17 voturi)    
    si ce? (Vineri, 13 martie 2020, 12:45)

    cucuveauamov [utilizator]

    el e "de dreapta", nu se ia. doar de la "ciuma rosie" se ia. Dragnea la puscarie!
    • +1 (3 voturi)    
      Ciuma rosie pare imuna (Vineri, 13 martie 2020, 13:01)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      La ei nu se ia. Se sparie coronavirusul.
      Sau, te pomenesti ca e monarhist si d'aea ii ocoleste.
  • -1 (3 voturi)    
    Ciudat (Vineri, 13 martie 2020, 12:55)

    Cetateanu' [utilizator]

    Ceva nu se leaga . Din 17-19 februarie, cand a foost la Bruxelles, pana azi 13.03, ies cam multe zile pentru perioada de incubatie. Plus ca primele cazuri in Europa (14) au fost in Italia pe 22.02. Sursa infectarii pare a fi alta.
  • -2 (2 voturi)    
    Degeaba (Vineri, 13 martie 2020, 13:49)

    Carcalete [utilizator]

    ... nu mai poate
  • -1 (1 vot)    
    asa'i trebuie ~! (Vineri, 13 martie 2020, 18:26)

    nash pandelica [utilizator]

    auzi mata, cu patru sute de femei !