ULTIMA ORA Senatorul PSD Catalin Voicu este audiat la DNA pentru trafic de influenta si dezvaluire de informatii clasificate

de Robert Mihailescu     HotNews.ro
Vineri, 11 decembrie 2009, 11:15 Actualitate | Politic

Catalin Voicu
Foto: Camera Deputatilor
Senatorul PSD Catalin Voicu este audiat la aceasta ora de procurorii anticoruptie. Deocamdata, nu se stie motivul pentru care Voicu a fost convocat la DNA, dar surse citate de NewsIn vorbesc despre trafic de influenta si dezvaluire de informatii clasificate. Catalin Voicu, fost general SPP, este cunoscut pentru relatiile apropiate cu presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie.

Senatorul PSD Catalin Voicu a declarat pentru NewsIn ca nu stie de ce a fost ridicat, dar ca inca nu a dat nicio declaratie procurorilor intrucat isi asteapta avocatul.

"Am fost arestat din fata casei. Eram in masina senatoriala, am fost blocat de o masina de
 
Am fost arestat din fata casei. Eram in masina senatoriala, am fost blocat de o masina de politie si scos cu forta. Mi s-a spus ca daca ma opun o sa-mi puna catusele
 
 
Catalin Voicu
politie si scos cu forta. Mi s-a spus ca daca ma opun o sa-mi puna catusele. Nu am dat nicio declaratie procurorilor DNA, pentru ca imi astept avocatul. Nu stiu de ce am fost arestat, dar ganditi-va ca in acest moment Comisia de Aparare din Senat, al carei vicepresedinte sunt, l-a audiat pe directorul STS, Marcel Opris, iar noi vrem sa continuam cercetarile", a declarat Voicu, pentru NewsIn, aflat in acest moment la DNA.

Hrebenciuc: Este extrem de ciudat ca tocmai acum se intampla acest lucru

Viorel Hrebenciuc a declarat ca, in conditiile in care Voicu este senator al Romaniei, nu putea fi convocat la DNA cu mandat de aducere "decat daca a fost vorba de un flagrant".

"Dupa cum mi-a povestit, pare un abuz al procurorilor", a spus Hrebenciuc, care a fost sunat de Voicu in aceasta dimineata.

"Arestarea sa e legata de reconcilierea de care vorbea Basescu. Este extrem de ciudat ca tocmai acum se intampla acest lucru", afirma Hrebenciuc.

El a adaugat ca PSD va lua atitudine in acest caz: "Evident ca vom lua atitudine pentru ca nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas".

Marian Vanghelie l-a vrut pe Catalin Voicu la Interne

Catalin Voicu, fost general SPP, este cunoscut pentru relatiile apropiate cu presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie.

Mai multe surse din PSD au legat demiterea lui Gabriel Oprea, la inceputul acestui an, din fruntea Ministerului de Interne de incercarea lui Marian Vanghelie de a-l impune pe senatorul Catalin Voicu in pozitia de ministru.

Academia Catavencu scria, la sfarsitul anului 2008, ca Voicu a ajuns, pe filiera Ioan Talpes, consilier de securitate al lui Iliescu, in mandatul 2000-2004.

Catalin Voicu a fost adus la sediul DNA in baza unui mandat de aducere pentru a fi audiat intr-un dosar in care este invinuit, precizeaza Mediafax, care citeaza surse oficiale.

Catalin Voicu este vicepresedintele Comisiei pentru Aparare din Senat.

Potrivit celei mai recente declaratii de avere completate, senatorul are in proprietate doar un teren agricol de 4,9 hectare in comuna Calugareni din judetul Giurgiu, mostenit in anul 1996 de sotia sa.

El a precizat in declaratia de avere ca locuieste impreuna cu parintii sai in imobilul proprietate a acestora. Politicianul are doua masini, un Peugeot 106 cumparat in 1996 si un BMW X3 achizitionat in 2006.

Voicu a fost ales senator in Colegiul 9 din Bucuresti in urma scrutinului din 30 noiembrie 2008.

In legislatura 2004 - 2008, Voicu a fost deputat.

Voicu si Ministerul de Interne: General la 38 de ani

Numele lui Catalin Voicu a fost vehiculat pentru portofoliul Ministerului Administratiei si Internelor in Guvernul PSD-PDL, in decembrie 2008. El este considerat un apropiat al lui Marian Vanghelie.

Deputatul PSD Catalin Voicu declara, la acea vreme, ca este recomandat pentru desemnarea ca ministru al Administratiei si Internelor de faptul ca provine din lumea Internelor, avand expertiza necesara pentru acest domeniu. Vociu a precizat ca gradul de general, pe care il detine de la 38 de ani, reprezinta o chestiune maximala in cariera militara, intrucat gradul de maresal nu se confera decat in timpul razboiului.

La acel moment, el isi disputa in partid functia de ministru de Interne cu Liviu Dragnea si Gabriel Oprea.

Presedintele Traian Basescu a declarat, in 16 octombrie, la B1 TV, ca afirmatiile lui Marian Vanghelie despre arhiva DGIPI pot fi reale, deoarece fostul ministru Dan Nica a pus acest serviciu secret la dispozitia presedintelui PSD Bucuresti, a lui Mitica Iliescu si Catalin Voicu.

Nasul

Jurnalista Sorina Matei scrie, pe blogul ei, ca Voicu sau "Nasul", cum ii place sa i se spuna, a facut Scoala militarã de ofiteri activi de transmisiuni de la Sibiu, a absolvit Dreptul la Academia de Politie, intre 1986 - 1997 - a fost ofiter activ si a fost decorat si cu Virtutea Militarã in grad de Cavaler. Acum este general SPP, in rezerva.

"Cine e Catalin Voicu? Pe scurt, un mafiot extrem de periculos. Omul de casa al lui Mitica Iliescu. Se ocupa cu afacerile lui murdare. Si asta a facut toata viata. A jonglat cu dosarele si a devenit un as al santajului, prevalandu-se siguranta nationala si de antetul Departamentului Securitatii Nationale. Pentru ca, da, Catalin Voicu a lucrat si pe la Palatul Cotroceni. In ultimul mandat al lui Ion Iliescu", potrivit sursei citate.

Citeste aici si Adevarul despre Acvila sau...cum Mitica Iliescu, Catalin Voicu si Marian Vanghelie au intrat in Guvern pe usa din dos

Vom reveni cu amanunte.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

20039 vizualizari

  • -13 (25 voturi)    
    cine e? (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:17)

    alex [anonim]

    Parca il chema Madalin Voicu... :)
    • -30 (46 voturi)    
      E in comisia de Aparare din Senat (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:10)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Si urma sa discute fraudele facute prin STS de Opris (PD).

      E doar o incercare de intimidare, ca aceea de aseara cand Politia umbla prin Regie in caminele studentesti legitimand pe fiecare student si intrebandu-l daca a luat parte la protestul anti-frauda de la Cotroceni.

      Pe scurt: metode 100% securisto-comuniste.

      Ati votat impotriva comunismului? Nu ati scapat !
      • +20 (24 voturi)    
        uite, mestere (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:28)

        berenger [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        sa te lamuresti si tu: http://sorinamatei.blogspot.com/2008/12/catalin-voicu-cartea-de-vizita-unui.html
        blogul e al unei ziariste de la antena 3. dupa ce citesti ce scrie acolo, nu-ti mai pui intrebarea de ce vicepresedintele comisiei de aparare e saltat, ci cum dracu a ajuns acolo. raspunsul e simplu: pesedeul si omul de baza, vanghelie.
        • -9 (13 voturi)    
          Da, mestere (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:00)

          firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui berenger

          Eu vorbeam de arestare ca intimidarea CC in fata unei decizii asteptate de un popor intreg.

          Vorbim separat, de ci nu avem cum sa ne intelegem.
          • +6 (8 voturi)    
            unde-i intimidarea? (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:53)

            mesteru [anonim] i-a raspuns lui firuierbii

            ce treaba are curtea constitutionala cu individu asta ca sa se simta initimidata? curtea daca e curata n-are de ce sa fie intimidata, din contra.

            a nu se intelege ca fac vreo aluzie la fapul ca printre judecatorii curtii constitutionale se afla fosti parlamentari psd sau simpatizanti psd (ex: sotul rodicai stanoiu)
      • +12 (26 voturi)    
        ???? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:29)

        Vanatoru [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        De ce nu zici ca acei studenti au primit bani sa protesteze? Oare nu e mai degraba o tentativa de lovitura de stat? Cred ca intr-adevar asta e o metoda 100% comunista la care PSD-ul este artist !!!!

        Faptul ca a folosit date secrete in interes personal iar este o metoda comunista ...a cui? ...a PSD-ului normal.

        Sunteti atat de spalati pe creiere incat nu vedeti mai departe de varful nasului....
        • -10 (16 voturi)    
          Diferenta (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:05)

          firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui Vanatoru

          NU ORICE votant PSD accepta sa fie platit ca sa faca actiuni de genul asta, insa Politia poate sa urmareasca ORICE cetatean pentru opinia anti-Basescu, asta e diferenta. E uriasa.

          "BYE-BYE democratie, WELCOME dictatura".

          E atat de simplu !
      • +9 (13 voturi)    
        urma (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:32)

        katalina [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        sa le discute cu marean si cu hrebe
      • +13 (15 voturi)    
        Deocamdata e bine (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:35)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui firuierbii

        cu metodele astea securiste, sunt folosite impotriva mafiotilor adversati ai PDL. Eu sper ca aceste metode sa se extinda la toti mafiotii si cei cinstiti sa fie scutiti de asemena metode.
        • -7 (9 voturi)    
          Bine, sa te faca sef de esafod ! (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:06)

          firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          "La ghilotina cu jumate din poporul asta care nu e in stare sa inteleaga ca PAREREA MEA e cea mai buna!"

          Cam asa gandesti, nu?
          • +2 (4 voturi)    
            nu, dragule (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:40)

            Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

            vrea sa spuna ca, macar in ultimul ceas, sunt binevenite orice fel de metode pentru a pedepsi infractorii. Inclusiv aceasta "dictatura" pe care o invocati. Asa ca ar cam trebui sa va tremure curu.
      • +1 (7 voturi)    
        Ai dreptate (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:59)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui firuierbii

        Atat timp cat va mai exsiat pdsr cu astfel de parlamentari si lideri de filiale (Vanghelie) lupta impotriva comunismului nu e incheiata. Si nu mai ridicati voi piatra cu politia ce legitimeaza studenti. Voi ati lichidat fizic studentii protestatari cu minerii.
      • +3 (7 voturi)    
        La iRealitatea (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:00)

        masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        zicea ca a incercat sa corupa un judecator de la CC(sunt 9 acolo)
      • +7 (11 voturi)    
        cat mai aveti de gand (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:15)

        ego sum [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        sa perpetuati aberatiile astea cu fraudarea alegerilor de catre pdl?
        chiar nu mai aveti limite, decenta, bun simt?
        aici este vorba de probleme destul de grave ... lasati aburirea naivilor cu fraude electorale ...
        aici e vorba de CSAT, de amenintarile rusesti "asteptam sa fim tratati cu respect" se coreleaza cu vizitele suspecte ale lui geoana la moscova
        hai, reveniti-va, traiti si voi aici si incercati sa intelegeti ca sunt niste mizerii mari, foarte mari de rezolvat ... ca sa traim cu totii mai decent!
        • -2 (8 voturi)    
          multi nici nu stiti ce e ala comunism (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:32)

          Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui ego sum

          esti prost daca tu crezi ca un politician roman nu poate vizita ce tara vrea el. basescu nu a fost la moscova ? si foarte bine ca au fost amandoi. nu intelegeti faptul ca suntem tara ue membra nato? sunteti nebuni cu comunistii . ii aveti si pe ai vostri din pdl si pe tatuca basescu cum ii au si psd-istii pe ai lor cu tatuca iliescu.

          si sa va mai spun una: majoritatea romanilor cred ca era mai bine pe vremea comunistilor asa ca mai usor cu asta ca va pierdeti sustinerea.
        • +2 (4 voturi)    
          bunul simt l-au consumat in campanie (Vineri, 11 decembrie 2009, 16:42)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ego sum

          acu' a crapat smaltul si ii vedem in toata splendoarea!
    • +18 (28 voturi)    
      cloşca îşi apără puii... (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

      Andrei Cosmovici [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Zice Hrebenciuc: "(...) nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas".

      Cloşca îşi apără puişorii dragi...
      • +6 (10 voturi)    
        ba da, poti (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:18)

        ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Andrei Cosmovici

        atunci cand respectivul senator are o conduita si fapte mai josnice decat ale ultimului borfas ... si fiti draguti si n-o bagati p-aia cu prezumtia de nevinovatie ... ca nu e cazul ...
      • +7 (9 voturi)    
        ba poti! (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:18)

        atreus [anonim] i-a raspuns lui Andrei Cosmovici

        Uite ca poti!
      • +2 (4 voturi)    
        ooooo (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:42)

        Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui Andrei Cosmovici

        ooo, desigur, cum sa nu poti. Ba poti. Pe ei, pe mama lor.
    • 0 (12 voturi)    
      confunzi (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:12)

      DanDa [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Madalin Voicu nu este mafiot. Confunzi ...
      • +5 (7 voturi)    
        el e un firfizon .... (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:20)

        horatiu [anonim] i-a raspuns lui DanDa

        Citat din Madalin Voicu intr-o discutie cu Florin Calinescu la Realitatea acum citeva saptamini: "... ma doare in cur [...] noi trebuie sa educam poporul ..."
  • -32 (48 voturi)    
    hai cu comentariile si cu minusurile (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:19)

    eu [anonim]

    stai ca vin comentariile acu ale basescienilor:

    bravo base rupe toti coruptii !!! doar tu poti face ordinte !!!!

    hahahha

    hotnews baga numai fitile portocalii
    • +15 (23 voturi)    
      pregatiri (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui eu

      nu te oftica ficior ! la nea ciutacu a inceput campania pentru viitoarea tentativa esuata de suspendare a presedintelui ! de ce nu mergi tu acolo sa-ti scuipi veninul rosu spre camere ?
    • +4 (10 voturi)    
      esti varza tata! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:20)

      Ci Ciong [utilizator] i-a raspuns lui eu

      e vb de tradarea interesului national al romanilor, nu al americanilor sau vietnamezilor sau al pesedeilor sau al pedeleilor... cred ca e foarte trist sa fi tu...
  • +30 (40 voturi)    
    revenge (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:20)

    sfs [anonim]

    razbunarea lu Base vine... starpeste ciuma rosie pana la ultimul sobolan!
    • -4 (10 voturi)    
      Vai ce-mi plac astia de posteaza aici (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:32)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui sfs

      Deci esti f vesel ca Basescu starpeste ciuma rosie. Si mai multi incantati se pare. Ce nu observi tu, sau nu vrei sa observi, este ca Basescu face asta prin justiatie. Ma intreb de ce procurorul l-a luat pe asta tocmai acuma si nu mai de dinainte ( nu ii iau apararea, fata lui cere puscarie). Dar cand te uiti la metodele astea de slugarnicie a procurorului, ce pretentii mai ai ca infractiunile lui Videanu sa fie condamnate, ce pretentie mai ai la o justitie. Basecu noul mic Putin, dusmanul oligarhilor adversarilor politici, si protectorul oligarhilor proprii.
      • -1 (1 vot)    
        candva si de undeva (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:52)

        nea caisa [anonim] i-a raspuns lui Marius

        trebuia sa se inceapa. sa vedem continuarea.
  • +34 (38 voturi)    
    asta e expolitaiul pe mana cu Vanghelie Indosariat (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:21)

    Eneas [anonim]

    Voicu asta a furat documente de la 2 si un sfert si impreuna cu Vanghelie s-au apucat de santaje politice pe dosare !sper sa fie arestat cat mai curand tamilul Vanghelie si sa terminam cu tigania politica din Romania !
  • +29 (35 voturi)    
    PSD-ul mai are multi din astia? (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:21)

    Constantin [anonim]

    Nu de alta dar, sunt numa' buni acum de Craciun!
  • +24 (30 voturi)    
    nu ca as fi Lombrosian, (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:25)

    Ovidiu [anonim]

    dar dupa privire pare vinovat...

    daca va uitati la gura, vedeti ca are un zambet de interlop, nu stii daca priveste catre cel mai bun prieten sau catre cel mai aprig dushman...

    falcile, de asemenea, seamana cu falcile lui Marlon Brando, din Nashul- sunt falci tipice de mafiot...

    si poate ma insel, dar cravata aia la gatul lui, si modul in care e stransa seamana mai mult a streang, decat a accesoriu vestimentar...
    • -1 (1 vot)    
      dintre noi, pentru noi (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:41)

      G. [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      un ingenuu! in plus, daca mai era nevoie, il cheama Catalin! curata figura de Catalin!
    • 0 (2 voturi)    
      Yep (Vineri, 11 decembrie 2009, 16:40)

      Ocktavian [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Aceeasi moaca o avea pe bannerele de pe Kogalniceanu, Sector 5, cand era campania uninominala. Ma gandeam atunci ce fel de oameni sunt aia care ar vota un om cu o asemenea moaca de ingamfat. Si totusi a ajuns senator.
  • +18 (24 voturi)    
    spagar corupt (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:25)

    farty [utilizator]

    Doamneeee, ce fata are... se vede de la o posta ca este un corupt spagar... Base nu doare :)
  • +21 (27 voturi)    
    Se strange lantul.... (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:29)

    gososan [utilizator]

    Acuma base trebuie sa dea cateva exemple de lupta anticoruptie..... mai asteptam si altii......... Vantu etc... FNI ..... "Tamara" ........lista este lunga.....
  • +29 (35 voturi)    
    Incredibil (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:31)

    Rayo [utilizator]

    Si individul asta avea anul trecut o groaza de afise electorale "garantat vanghelie" la mine in sector...
    Uitati dragi compatrioti care ar fi fost ministrul de interne in viziune psd-ist kgb-ista. Bravo DNA bravo d-le Basescu!
  • +28 (34 voturi)    
    eu (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:31)

    mda [anonim]

    fatza lu asta e exact imaginea PSD-ului...

    porci imbuibati din bugetul tarii.

    huuaaaaa PSD
  • +23 (29 voturi)    
    A inceput (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:31)

    Razvan [anonim]

    Cred ca o sa-i faca Basescu pe PSD-isti sa-si retraga singuri contestatiile...
    • -12 (16 voturi)    
      Cata desteptaciune ! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:15)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Razvan

      Comentariul era ironic la adresa situatie in care am ajuns !
      Talibanii portocalii nici macar nu si-au dat sema si mi-au dat voturi cu plus... 8 din 8
      E clar ca situatia exprima modul in care gandesc : sa-i omoram , sa-i ciuruim etc

      Hai acuma repede cu minus baieti.
      • +1 (3 voturi)    
        minus pentru al doilea post si plus pentru primul. (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:47)

        Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

        Pentru ca in primul ai enuntat un adevar. Nu este nicidecum o ironie, pentru ca nu este formulat adecvat.

        In al doilea insa ai gafat, amice.

        Si da, oamenii asa gandesc. Sa-i omoram, sa-i macelarim. Pe cei corupti. Si il sustin pe Base pentru ca a inceput. In 5 ani ii extermina pe majoritatea. Doamne-ajuta.
  • +21 (25 voturi)    
    ce fata are (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:32)

    daniel [anonim]

    de cap de mafie
  • +20 (26 voturi)    
    Baroane! (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:32)

    goguletzu [utilizator]

    Mama ce fatza de baron local are asta, uita-te la el. Pai e de ajuns sa te uiti la fatza lui si sa-ti dai seama ca e vinovat :-)
  • +22 (28 voturi)    
    Ho, ho, ho (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:33)

    un om din popor [anonim]

    Iata, vine Mos Craciun!

    I-am pregatit un pat la noi in celula!
  • +18 (24 voturi)    
    Dumnezeule... (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:34)

    macchiavelli [anonim]

    ce fata are omul asta.... CAMORRA!!!!
  • +25 (31 voturi)    
    La mai multi... (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:34)

    me [anonim]

    A inceput distractia, astia urmau sa ne conduca in urmatorii 5 ani ... :))) vai de noi. Din fericire se pare ca va fi vai de ei :))
  • -6 (14 voturi)    
    Cu o floare nu se face primavara (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:37)

    laurentiu [anonim]

    Este mina lui Basescu, clar!
    • +2 (4 voturi)    
      Si daca ar fi, ce? (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:17)

      Rayo [utilizator] i-a raspuns lui laurentiu

      Uite ca numai din cauza astora ca voi, promotorii ai unei prea mari "libertati", avem atatia mafioti care umbla liberi.
    • +3 (5 voturi)    
      Cu mai multe se face (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:18)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui laurentiu

      macar un pic de lumina. Show must go on!
  • -7 (15 voturi)    
    Cu o floare nu se face primavara (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:37)

    laurentiu [anonim]

    Este mina lui Basescu, clar!
    • +11 (17 voturi)    
      Poate sa fie si (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

      mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui laurentiu

      mana lui Iisus, problema e ca un spagar, corupt, traficant de influenta, in speta un parlamentar corupt, ca multi altii e arestat si toti sar sa ii tina partea. Hotarati-va, vreti curatenie sau nu?.Si daca spui ca e mana lui Base, ieri un deputat PDL a fost condamnat la 2 ani inchisoare. Sunt pesti mici, rechini inca sunt de neatins, retine ca am spus INCA, dar pun pariu ca arestarile astea le dau fiori tuturor care se stiu cu musca pe caciula. Rade-i Base, ca eu unul m-am saturat sa tot trimitem in parlament toti borfasii!
      • -4 (6 voturi)    
        Arestat la FIX (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:40)

        firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

        Daca il aresta anul trecut, era OK.

        Asa, acum se poate interpreta ca este de fapt o intimidare ordinara de tip securisto-comunist.

        Au si inceput comentariile de genul acesta.

        Sfatuitorii lui Base nu se prea pricep la actiuni discrete si eficiente. Base ar trebui sa apeleze la oameni mai capabili, altfel totul e degeaba.
      • +1 (3 voturi)    
        Vrem dreptate (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:56)

        lulu_lulu [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

        De asta am incredere in persoana domnului prsedinte ca le da fiori la toata lumea, orice culoare politica care e corupta psd,pnl,pdl,udmr,png,pc,pin toti trebuie sa plateasca in fata legii,numai asa putem intra in normalitate , asta depinde si de noi muritorii de rand incepand prin a nu mai da spaga la doctori ,politisti, sau orice institutie, daca vrem salarii bune trebuie sa ne asumam niste responsabilitati
    • 0 (2 voturi)    
      da? (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:21)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui laurentiu

      inseamna ca are mana buna ... si la mai mare!
  • +14 (20 voturi)    
    ce fata are....!!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:39)

    spartakoos [anonim]

    General SPP ?!! My goodness, asta trebuie bagat la inchisoare chiar si pentru fatza pe care o are...!!
  • +22 (28 voturi)    
    UPS... ceva incepe sa mearga (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:39)

    eu [anonim]

    UPS... ceva incepe sa mearga !

    Vezi si Becali si Negoita de la PSD.
    Ce cauta Becali in spatele lui Geoana duminica seara cand acesta "topaia ca un adolescent intarziat" ?
  • +17 (23 voturi)    
    cutremur.... (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:39)

    oh [utilizator]

    ..in zona Vrancea? Ntzzzz.... Generalul Voicu a ajuns la DNA. In rest liniste si pace. Este foarte posibil ca urmare a acestui cutremur de instensitate medie sa apara niste replici e-Vangheliste de intensitate de 6 grade pe scara Richter, ne-a informat dl inMarmureanu, directorul statiunii de cercetare a cutremurelor politice dambovitene.
  • +18 (22 voturi)    
    PSD-ul este fotogenic (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:39)

    andrei [anonim]

    Mama ce fata are. Asta reprezinta clasa precare din Romania?
  • +22 (28 voturi)    
    intrebare de 10 puncte! (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:40)

    qwert [anonim]

    Cum sa votezi cu PSD? Pentru ce? Pentru liniste pe plan politic...ca unii ca umflatu asta... sa poate sa fure in liniste.
    Decat linistea hotiei...mai bine galagia procesului.
    Mai era unul imi scapa numele cu 1600 de propietati la care a uitat sa plateasca TVA-ul. Tot din PSD era.
    Multa galagie le doresc celor doi...si tuturor ca ei.
    Si da... l-am votat pe marinar. Toate ca toate dar cu PSD nu pot vota. Si Antonica are culoare politica precum cameleonul. Acum se vrea premier. rusinica atonica....rusinica si tie si fratilor tai din PSD.
    Daca avea un minim de diplomatie Antonescu accepta infrangerea in turul 1 cu demnitate si acum facea alinata cu invingatorul si uite asa avea parte si de guvernare fara sa sa injoseasca ca o parasuta aliindu-se si cu stanga...si cu dreapta numai la ciolan sa fie.
    Cand sunt 2 care se bat pe putere...ii lasi sa se manance intre ei si apoi dupa ce ramane numai unul...faceai guvernare cu invingatorul. Asa nu era parasuta pe fata. Dar de... noi nu avem politicieni....doar grupuri de interese.
    • +7 (11 voturi)    
      Robert NEGOITA si frate'su (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

      PETRU [anonim] i-a raspuns lui qwert

      E vorba de doua gunoaie psd-iste , doi fraieri/frati , cazuri tipice de milionari de cartoon !
  • +17 (21 voturi)    
    O figura de sicilian pur sange (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:40)

    marius [anonim]

    Te uiti la aceste figuri sinistre marca PSD, cateva din PNL. Mai sunt si prin PDL dar nu atat la suprafata. Ca tot discutam despre filozofia alegerilor: cum poate baba Nuti si mos Ticau sa voteze aceste personaje sinistre? Evident ca doar pe faina, malai si zahar. Ar trebui ca jurnalistii sa mearga cu poza lui si sa-i intrebe alegatorii! Credeti ca-l cunosc macar 10% din colegiul uninominal? Si daca nu-l cunosc atunci cum l-au votat? Nu prin cumpararea voturilor? Coalitia "bunului simt" cred ca are de dat niste exlicatii despre generatia de figuri mafiote pe care o promoveaza. Dupa aceea trebuie sa se treaca la genratia de derbedei si repeteti care se viseaza prim ministrii. Asa ca de bun simt!
  • +9 (15 voturi)    
    yac (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:42)

    soso [anonim]

    la ce fatza are, numai pentru asta ar trebui declarat vinovat, si bagat cativa ani la gherla! dapoi daca se mai se descopera ce a mai facut.....bine, asta este exclus, normal, se stie!
  • +11 (15 voturi)    
    filiera (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:43)

    jack [anonim]

    baietii de la catavencu au umor de multe ori dar pe alocuri de joaca feste imaginatia. si sursa credibila. filiera exacta o gasiti fix la iliescu. oricat au insistat altii, tatucul n-a vrut sa auda, l-a tinut strans de tot in brate pe caricatura asta de general.
  • +11 (15 voturi)    
    Daca se dovedeste ca a traficat informatii calasif (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:43)

    Hagiu [anonim]

    INformatiile calsificate nu sunt bunuri de partid nea Voicu. Se pare ca asta o sa afli curand la decorarea de maresal divizia rahova.
  • +6 (10 voturi)    
    palette (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:43)

    ady [anonim]

    pare a fi din aceeasi paleta de culori cu vanghelie..
  • +10 (14 voturi)    
    frenologie (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:46)

    sausage nation [anonim]

    Cind te uiti la mutra lu' nenea asta, mai ca te apuca sa reincepi frenologia ca stiinta. Oare asta sa fie portretul robot al senatorului ghiftuit (de la rictusul autosuficient din coltul gurii pina la privirea unsuroasa si vicleana, toate intr-o fatza bine hranita). Cit o fi cota de pariu ca baiatu' e si mason?
  • +12 (16 voturi)    
    la cat mai multe audieri (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:51)

    alin19 [utilizator]

    si sa vedem si rezultate
  • +6 (12 voturi)    
    foarte interesanta poza (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:51)

    daniel [anonim]

    asa-i?
    • +7 (11 voturi)    
      :) (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:57)

      danna_14 [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      seamana cu politicianul....mu...eeeeeeeeee (dak iti aduci aminte)
  • +9 (11 voturi)    
    o poza semnificativa (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:58)

    mar [anonim]

    Cu acest personaj nu este bine sa inoptezi sau sa stai cu lumina stinsa. Nu mai spun ca este periculos sa te intersectezi cu el.
  • +12 (16 voturi)    
    VAI ?????!!!!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 11:59)

    cela [anonim]

    Ce nerusinare sa arestezi un mafiot (ordinar ) !~ Asa ceva !? si mai e si povestea cu patriciu care a luat bani de la bazaianu .... Vai domnu"hrebenciuc se poate ??? ti se clatina castelu de paiate . Ce te faci ,daca nu mai poti trage sfori >? Eu zic sa te retragi in munti si sa lupti de acolo sa lasi biata tara asta sa revina la normal . ADIO PSD
    • +4 (8 voturi)    
      TRIST! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:09)

      airamerica [utilizator] i-a raspuns lui cela

      Trist este ca nu o sa se intample nimic cu ei, ii plimba pe la DNA, ii mai freaca un pic si gata!
      Dar ce mi-ar place, inainte sa le dea drumul, sa0i stranga un pic de bilutze, sa-i auzim cum chitaie pe irealitati si antene de dictatura, razbunare, vendeta politica...etc
      Hai hrebenciucule, zi mai tare, ca imi place!
  • +4 (8 voturi)    
    :) :( (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:02)

    ozi [utilizator]

    Frumos barbat. Cum il cheama? Ignat? Nuuuu, De Ignat ! :)) De Ignat se taie porcu' !
  • +3 (7 voturi)    
    Ce moaca are...!? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:02)

    Matei [anonim]

    Nu judec oamenii dupa figurile lor, dar nu pot sa nu constat ca are aceeasi privire cu Lucky Luciano (uitati-va numai la ochii lui si cautati pe "Guagal" o poza cu Luciano)
  • +5 (9 voturi)    
    Capul lui Motoc, vrem! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:02)

    adrian p [anonim]

    Procurorii nostri in sfarsit si-au dat seama ca, dupa 5 ani, ar trebui sa-si miste si ei fundurile ca Basescu, presedintele lor, era cat pe ce sa-si rupa gatul.

    Bine ca in sfarsit incepe macelul acestor mafioti.

    Se stie ca boborul cere varsare de sange de ciocoi, mai ales in vremuri de foamete. E singura alinare.

    Asta e.
  • +1 (3 voturi)    
    senatorul din umbra (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:06)

    electora [anonim]

    INFLUIENTA asta pare ca romanii nici macar nu banuiesc ce mult conteaza pt stabilitatea pe care o vedem la tv.PARLAMENTUL ar trebui sa lucreze pt TARA nu asa cum fac ei ,diverse comisii...doar,doar mai pot apuca ceva datorita unor prieteni influienti.PATRIOTI trebuie sa fie,nu MAFIOTI INFLUIENTI.
  • +3 (5 voturi)    
    Mda... (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:06)

    Mar [anonim]

    Ce fata de mafiot are asta. Din pacate ca el este majoritatea PSD-ului. O adunatura de mafioti de la mic la mare.
  • +2 (2 voturi)    
    Voicu? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:06)

    Jake [anonim]

    DNA a dat ceva declaratii?
    • -1 (1 vot)    
      DNA da numai ordine de arestare, nu declaratii (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:43)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui Jake

      .
  • +3 (7 voturi)    
    de luni incoace (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:07)

    cristi [anonim]

    citesc numai stiri frumoase :))
    pe ei mai Baselu..ca prea au mancat ficatii Romaniei!
  • +4 (8 voturi)    
    aha (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:07)

    FBI [anonim]

    Parca au vrut PSD-istii sa arate ca alegerile sunt fraudate..Deci vrei sa va arat fraude? zice Basescu. No hai sa va arat: Becali, treci in fata, Voicule si tu!

    Si uite-asa unu cate unu....si ei voiau sa conduca tara, nu?

    Superb...
  • +7 (9 voturi)    
    aducere (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:09)

    dan2 [anonim]

    "Evident ca vom lua atitudine pentru ca nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas".
    Parca eram egali in fata legii...
  • +7 (11 voturi)    
    s-a deschis (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:10)

    timur [utilizator]

    sezonul de arestari la DNA. ce mai freamat in randul PSD. se pare ca se inchide accesul la informatii clasificate si la santaj cu dosare.
    ramane Gusa fara obiectul muncii.
  • +6 (10 voturi)    
    hrebenciuc (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

    gigi [anonim]

    Lui hrebenciuc totul i se pare ciudat. I se pare ciudat ca PSD cu toti nenorocitii nu se afla la putere si nu pun pumnul in gura justitiei. Da, tare ciudat...
    • -1 (5 voturi)    
      Era OK daca-l aresta inainte de alegeri (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:44)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      Asa, se poate interpreta ca o manevra tipic securisto-comunista.
      • 0 (2 voturi)    
        Exact la fel (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:43)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        ai fi spus si daca-l arestau inainte de alegeri.

        PS: Nu te mai repeta ca un papagal. Ai pus mesajul asta de vreo 4 ori.
  • +1 (5 voturi)    
    Ce Camorra... (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

    helium [anonim]

    Ce figura de mafiot italian ca acest "nene" are o figura veritabila de tractorist!

    Acest meltean trebuie sa infunde puscaria pentru faptele comise.

    La tot mai mare, pe criza asta trebuiesc destui porci, lumea e infometata, taranii nu mai au din ce sa faca toba, caltabos, carnati!
    • +3 (3 voturi)    
      Nu nu (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:48)

      vvvladut [utilizator] i-a raspuns lui helium

      Comentariul tau este o jignire la adresa tuturor tractoristilor onesti. Omul in mod evident s-a gresit cariera: sunt convins ca Scorsese sau Coppola i-ar fi dat un rol in urmatorul lor film cu mafioti.

      Desi daca stau as ma uit mai bine la mecla lui cred ca nu prinde decat cel mult o parodie la un film cu mafioti.
  • +8 (10 voturi)    
    .... (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:11)

    V [anonim]

    cica: "Hrebenciuc: Este extrem de ciuda ca tocmai acum se intampla acest lucru."... ooo da, sa-i scuzati... nu s-au gandit, oare ce-a fost in capul lor?

    hai sa-i dam drumul si apoi sa-l arestam cand are el chef, timp, etc., nu? asa e corect. ce naiba e doar un senator corupt, nu e "ultimul borfas".

    dar ce-a facut nu intereseaza pe nimeni, nu? aaa, un felac si asta... mare chestie... "trafic de influenta si dezvaluire de informatii clasificate", niste nimicuri.

    saracutul mafio... aaa senator, CUM ESTE POSIBIL SA-SI PETREACA SARBATORILE IN AREST??? de neconceput asa...

    WTF??? daca ar fii legea asa pentru toti, n-am ajunge departe.... trist.
    • -1 (5 voturi)    
      Legea nu functioneaza (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:45)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui V

      Pentru ca daca ar fi functionat, pentru faptele sale trebuia cercetat mai de mult, nu acum, cand se poate interpreta ca o intimidare tipic securisto-comunista, nu?
    • 0 (4 voturi)    
      da, ai dreptate (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:25)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui V

      trebuia sa aplice legea justitiei in varianta propuse de psd (de ce oare?) si sa-l sune cu 24 ore inainte, sa-l anunte "stiti, dom' senator, saru'mana, sa traiti ... noi vrem sa va arestam, aveti cumva putin timp liber maine? nuuu ? scuze, scuze ... da' peste 2 saptamani? cand spuneti dv. dom' senator, sa traiti " ...
  • -8 (14 voturi)    
    INTOXICARE A PRESEI (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:12)

    mihai [anonim]

    Hai sa fim seriosi, cum de s-au gasit tocmai acum sa il aresteze? Nu cumva PDLu vrea sa distraga atentia de la fraudarea alegerilor? Oare de ce il baga la arest pe cel care se ocupa cu supravegherea procesului de contestatie? Chioru de Base nu mai vede decat inchisoare ca scapare de dusmani? Se repeta secventa cu inchiderea lu Gigi Becali. Acest om este basma curata, nu a aparut in nici un articol de scandal. Cati senatori sunt cunoscuti? Cei care sunt cunoscuti publicului larg, sunt cunoscuti datorita scandalurilor politice prin care trec sau pentru deturnarile de fonduri.
    INCETATI CU CAMPANIA ACEASTA JEGOASA. BASESCULE ESTI UN NEMERNIC PENTRU CA BAGI OAMENI NEVINOVATI LA PUSCARIE!!!
    • -3 (7 voturi)    
      Intimidare securisto-comunista (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:46)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Asa se poate interpreta, si e logic.
    • +2 (6 voturi)    
      Sunt serios (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:20)

      IonVasile [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Cu riscul sa fiu superficial si in ton cu multe posturi de mai sus... frate numai dupa fata poti sa-ti dai seama ca nu este "inocent".

      Si din moment ce l-au luat la intrebari la DNA, sunt sigur ca nu l-au saltat ca a mirosit flori in parc.

      O sa ma bucur cand o sa-l vad condamnat.
  • +7 (13 voturi)    
    wow........ (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:15)

    stefan v [anonim]

    BREAKING NEWS: Tentativa de mituire a judecatorilor Curtii Constitutionale? Autor: inpolitics 11.12.2009 O informație de ultimă oră intrată în posesia Inpolitics acreditează izbucnirea unui posibil mega-scandal politic, cu implicații incalculabile. Concret, potrivit unor surse demne de încredere, există suspiciuni că, în noaptea de marți spre miercuri, ar fi avut loc o tentativă de mituire a unor judecători de la Curtea Constituțională. Aceleași surse afirmă că între acest eveniment și audierea senatorului PSD Cătălin Voicu, astăzi, la DNA, ar putea exista anumite conexiuni. (B.T.I.)
    • +3 (7 voturi)    
      Ma asteptam (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:18)

      Rayo [utilizator] i-a raspuns lui stefan v

      La o astfel de miscare din partea PSD...
  • +8 (10 voturi)    
    Zău? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:16)

    yzzy [anonim]

    "Evident ca vom lua atitudine pentru ca nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas", spune Hrebengiuc.
    Întrebare, voi, senatorii şi deputaţii aveţi două perechi de..., ca să aveţi regim special?
    Sper să se dea cât mai repede o lege de ridicare a imunităţii tuturor politicienilor.
  • -7 (13 voturi)    
    pt galeria PDL - ultrasii politicii romanesti (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:17)

    Hans Metter [utilizator]

    ce masa de manevra proasta sunteti. nu vedeti ca intentionat hotnews ul publica poze frumoase cu oamenii lui basescu(vezi videanu sau urea =)) ) si poze urate cu opozantii... manipularea in media are multe forme... nu zic ca nenea curat ca habar nu am. doar ca sunteti manipulati. stiti cum era faza cu faptul ca unii radeau cand le aratai degetul? asa comentati si voi... ca gainile. fara sa treceti prin capul ala sec.

    dar galeria ce stie decat sa latre.

    jos cu ultrasii din politica !!!!
    • +1 (5 voturi)    
      esti orfan? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:55)

      nea gogule [anonim] i-a raspuns lui Hans Metter

      Ba nea gogule,esti orfan?Daca da te cred,nu mai ai pe cine jigni si ne jignesti pe noi care credem in eradicarea mizeriilor din tara asta,dar daca nu esti orfan ai cui sa "dai",sa le "bagi",mai ales daca ai o familie numeroaasa..........mult spor la treaba
    • +3 (7 voturi)    
      Da manipulare (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:25)

      IonVasile [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      Puiule, e limpede ca apa de izvor ca hotnews este de partea lui Base.
      Dar macar ei incearca sa para impartiali si dau toate stirile, nu precum rahatii de la Antene care nici macar nu incearca, e pe fata.

      Manipulare? Normal ... multi care posteaza fara sa gandeasca, clar! .
      Dar macar nu-i sustin pe jefuitori burtosi de la PSD, lingai lui Ceausescu care ne-au pus jugul dupa '89.

      Aici e diferenta, si este o diferenta mare.
      Decat cu aia care ti-au dat cu paru'in cap, ti l-au impuscat pe tac-tu si ti-au bagat mana in buzunar... mai bine cu aia are iti baga doar mana in buzunar.
    • +3 (5 voturi)    
      pai ... (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:29)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      ar vrea ei, pentru echitate, sa publice ceva frumos si cu psd-istii dar fi-r-ar sa fie ... nu la gasesc!
      a, ba da, singura poza draguta de la psd e printr-un filmulet cu ana birchall dar sunt ofticosi si nu vor s-o puna pe site ... sa te bucuri si tu si sa nu mai spumegi pe aici ...
  • +1 (5 voturi)    
    o capacitate...nu-i asa ? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:18)

    nu conteaza [anonim]

    http://www.senat.ro/FisaSenator.aspx?ParlamentarID=8463a58f-adee-49a8-9764-19b0b96603e1
  • +8 (12 voturi)    
    aud acum (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:20)

    robita [utilizator]

    aud acum cum ca ar fii implicat in incercarea de mituire a judecatorilor din CC daca este adevarat ce se mai poate face cu nerusinatii astia?
  • +1 (5 voturi)    
    Mai multe informatii despre MAFIOT (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:23)

    kos [anonim]

    http://sorinamatei.blogspot.com/2007/06/nasul-lor.html
  • -1 (7 voturi)    
    Oare ? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:24)

    DUR [anonim]

    Oare ce vrea sa insemne asta ?
    Cumva vrea sa insemne : Ciocu mic ?
    Cumva vrea sa se justifice raspunsul CCR prin eventuale alte presiuni ?
    Asistam la un scenariu ?; Si asta este doar primul?
  • +6 (8 voturi)    
    Sper ca toti mafiotii, tradatorii si agentii KGB.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:25)

    Batranul rege Lear [anonim]

    sa fie trimisi la locurile pe care le merita, adica la bulau, pentru subminarea sigurantei nationale, tradare si distrugerea Romaniei. Ceea ce se intampla in aceasta tara de 20 de ani este de-a dreptul strigator la cer.
  • +7 (9 voturi)    
    "Nasii" de la PSD (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:25)

    onest [anonim]

    Va dati seama ce masinarie infernala este PSD-ul si ce capacitate de disimulare si manipulare are, daca oamenii au votat asemenea specimene? Probabil ca si faptul ca a fost "garantat vanghelie" a contat...
  • +5 (7 voturi)    
    sa speram.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:25)

    Relu [anonim]

    Sa speram ca institutiile isi vor face treaba... acest om este periculos... multe clanuri mafiote se bazau pe "ajutorul " lui... stiu acest lucru... ar fi pacat sa scape... cei acre vorbesc aici despre razbunari politice din partea PDL-ului nu stiu ce vorbesc.... ce ar face in situatia cand vor protectie din partea justitiei romane in cazul amenintarii unor intelopi si nu vor gasi acea protectie? Asta din cauza unor asemenea specimene care culomea ar fi ajuns chiar ministru de interne...
    • +2 (2 voturi)    
      Treaba institutiilor (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:50)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui Relu

      E deja facuta.

      Pariu ca CC nu se va baga in scandalul fraudarii alegerilor?
  • +5 (9 voturi)    
    ce masina mea bah! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:25)

    jose [anonim]

    eram in masina senatoriala cand vulgul a indraznit sa ma dea jos din masina senatoriala,
    cu masina senatoriala puteam sa conduc si prin senat cand erau 2 camere, treceam dintr-una intr-alta si scuipam pe vulgi...
    acuma mi-au violat scumpa mea masina senatoriala in care dormeam,dadeam flit la vulgi, politaii ma salutau mai ceva decat tokugawa (imparat japonez) fetitzele cand imi citeau numarul de SEN imi sareau imediat cu capul in slitz!
    masinutzaaaa meaaaa senatorialaaaaaa..
  • +4 (8 voturi)    
    Ce de generali exceptionali in MI !!!!!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:25)

    Lupul [anonim]

    Ce merite exceptionale trebuie sa aiba un ofiter pentru ca la 38 de ani sa fie avansat la gradul de general?
    Cine stie cati ofiteri ai MI au fost avansati la varste fragede la gradul de generali exceptionali?
    Numai genii au lucrat si lucreaza la acest minister de ajung asa repede generali cu merite exceptionale!!!
    • +1 (1 vot)    
      Voicu (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:56)

      doru [anonim] i-a raspuns lui Lupul

      SPP-ul nu face parte din MAI.
      • 0 (0 voturi)    
        Generalul de la spate (Vineri, 11 decembrie 2009, 19:49)

        mistydo [utilizator] i-a raspuns lui doru

        Nu cred ca a fost operativ la spp, a prins vreo functie logistica, adica la SPATE. Oare de ce a trecut in rezerva asa de fraged? Are pensie, castiguri de avocat cu relatii sus-puse si salar de parlamentar = ? (trece de 20000 ron)
  • +5 (11 voturi)    
    senator (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:29)

    voica valeriu-cristian [anonim]

    Ce stupid!Cica un senator{nu conteaza culoarea politica}, este ridicat de pe strada ca un borfas.Dar nu este tot cetatean al Romaniei si egal in drepturi ca toti ceilalti?Daca este senator si greseste,oare nu trebuie sa raspunda in fata legii?Raspunsurile ar trebui sa le dea d-nul Hrebenciuc si acolitii sai!
    • -2 (6 voturi)    
      Nu tata, legea e lege (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:13)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui voica valeriu-cristian

      Legea spune ca inainte sa fie arestat, un deputat sau senator trebuie sa primeasca acceptul Parlamentului. Cazul Nastase, remember?

      Asta-i legea, e nedreapta, dar e lege si trebuie respectata.

      Pina una-alta, au incalcat-o, deci e ABUZ.

      E chiar atat de simplu.
      • 0 (2 voturi)    
        Doar ca (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:41)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

        in cazul de fata nu e vorba despre arestare.
  • +4 (8 voturi)    
    Aho, aho...!!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:32)

    jeanvaljean [utilizator]

    Semne bune anu are.....:)
  • +7 (13 voturi)    
    PSD mai presus de lege? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:32)

    urania [utilizator]

    D-le Gusa, aveti dreptate: nenorocitul de Basescu e de vina, ei au ordonat arestarea acestui mafiot. In loc sa il discute colegii lui de PSD in Parlament si sa hotarasca daca justitia are dreptul sa-l judece ca pe orice cetatean al acestei tari! Doar parlamentarii PSD sunt mai presus de lege, ei nu dau socoteala, au dreptul sa faca orice si daca sunt acuzati atunci e clar ca doar Basescu e de vina!'Nemernicii dracului'!
  • +2 (6 voturi)    
    Un nou tip de flayere (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:33)

    Carmen [anonim]

    Acum ca s-a terminat campania, ar trebui sa facem niste colaje de figuri sinistre si sa-l punem pe Antonescu in mijlocul lor cu deviza: cu ei fac Romania bunului simt. Asta ca finalul carierei lui Crin sa fie apoteotic.
  • +3 (7 voturi)    
    imunitate parlamentara. (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:33)

    mircea [anonim]

    Unii profita cu nesimtire de imunitatea parlamentara,facand f.mult rau Romaniei.Mai sunt si unii jurnalisti precum C.Guse care se pronunta ca procuratura a incalcat legea prin retinerea excrocului de Voicu.D-l Guse sa prostit,pentru-ca poate fi acuzat de favorizarea infractorului.De unde stie Guse ca Voicu este vinovat sau nu?De ce-i este frica lui Guse,de arestarea lui Voicu?
  • +9 (13 voturi)    
    uraaaaaaaaa (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:36)

    goro [anonim]

    A inceput de ieri sa cada/ cate-un mafiot pardon psd-ist pe strda
    • +1 (5 voturi)    
      Mere si portocale (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:54)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui goro

      Daca au inceput sa cada merele rosii, ar trebui sa vedem cum cad si ceva portocale, macar asa, de ochii lumii.
  • +5 (9 voturi)    
    Omul asta ca parlamentar e zero... (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:37)

    Florin J. [utilizator]

    si e seful Comisiei de Aparare.

    Tocmai trebuia sa fie audiat STS-ul (sefii bineinteles) in parlament

    Astia joaca sah sau go la nivel de Romania.
    • +3 (3 voturi)    
      SAH in Romania (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:58)

      firuierbii [utilizator] i-a raspuns lui Florin J.

      Exact, asta e.

      Se joaca sah pe tabla Romaniei.

      In loc sa lase institutiile sa functioneze, toti se amesteca si cauta sa influenteze deciziile acestor institutii.

      Jalnic.

      Unii cauta sa demonstreze dinainte ca o decizie de frauda din partea CC ar fi normala, altii trec la fapte si aresteaza (tot pentru fortarea unei decizii din partea CC).

      E un joc de care m-am saturat.
    • +2 (2 voturi)    
      Da.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:38)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui Florin J.

      Un sah in care numai noi putem pierde.
  • 0 (2 voturi)    
    va mintiti singuri (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:37)

    unu' [anonim]

    chiar credeti ca arestarile astea (oricat de vinovati sau nevinovati ar fi arestatii) se vor termina in procese transparente cu condamnari?
  • 0 (0 voturi)    
    gresala (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:38)

    adi [anonim]

    Ai mancat o litera in propozitia "Este extrem de ciuda ca tocmai acum se intampla acest lucru.."
    Ciuda, in loc de ciudaT
  • 0 (4 voturi)    
    A inceput vanatoarea! (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:40)

    Reconcilierea lui Basescu [anonim]

    He-he, asta e Romania lui Basescu! Bravo, fraierilor votanti ai marinarului! Asta ati vrut: rafuieli si circ sa nu auziti cum va ghioraie matele in criza. Buuuun. Ne asteptam la orice, vanatoarea a inceput!
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:18)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Reconcilierea lui Basescu

      Fraiere, preferai cumva sa fie liniste condusa de mafiotii astia jegosi ?
      Daca era Romania psd-ului nu iti ghioraiau matele de foame nu? aveai de toate din belsug . Esti limitat si o stii si tu !
  • +2 (6 voturi)    
    de ca va agitati domnu hrebe.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:40)

    cristi [anonim]

    va e frica ca Grasunu o sa ciripeasca lucruri fierbinti? cred ca in acest moment cateva funduri grase din PSD au inceput sa dardaie...
    Vedeti de ce sunbt fraudate alegerile??..e asa de imputita treaba in psd ca daca e investit Baselu cu al doilea mandat astia trebuie sa isi faca urgent rezervare pt un zbor la Jakarta ca acolo poti trai linistit :))
  • +1 (3 voturi)    
    Incet.incet se sparge buboiul (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:41)

    Lupul Cenusiu [anonim]

    Rand pe rand vor da cu subsemnatul ,daca va uitati cu atentie la filmuletul cu topaila cand sa proclamat presedinte sa va uitati la fata lui Nica ,cand toti aplaudau Nica era negru la fata si ingandurat, stia el ce stia ...
  • +3 (5 voturi)    
    Propun un meeting de sustinere (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:41)

    tavi [anonim]

    Veniti cu fulare rosii, galbene si albe (Romania Mare) sa-l sustinem pe senatorul melcilor, d-ul Voicu. Sunt asteptati sa vobeasca mari lideri politici: Crin Antonescu, Hrebenciuc, Vanghele, Dan Nica, Dragnea, Ion Iliescu si ultimul pe lista Mirceeea Geoooanaaaaa. Mitingul va incepe in singurul loc unde nu exista microfoanele lui Base, in Cimitirul Eroilor Revolutiei pe latura stanga. Transmisia in direct va fi asigurata de Antena3 si Realitatea.
  • +4 (6 voturi)    
    :) (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:42)

    olandezu [anonim]

    "nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas" zice Hrebe

    Dar de ce sa nu fie tratati la fel primii borfasi ai tarii la fel cu ultimii borfasi?
  • +2 (2 voturi)    
    Gusa fara gat (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:43)

    cristi [anonim]

    http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/879395/quotBasescu-isi-face-majoritate-cu-ajutorul-procurorilorquot/

    vreau sa stiu si eu cum ar putea face asta daca omul e nevinovat?? sau daca voi sunteti nevinovat??? explicati-mi si mie domnu gusa ...
    Hai BASE..da cu mafiotii astia de pamant!
  • +2 (4 voturi)    
    Imposibil (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:45)

    Eu [anonim]

    Indiferent ca am votat cu PSD, cu PDL, cu PNL, cu Marinaru, Prostanacu sau Crinela, nu pot sa cred ca in momentul in care justitia isi face treba se gasesc oameni care sa apere posibilii infractori.
    Spun posibili doar din respect pentru orice cetatean al Romaniei care nu are o condamnare definitiva.

    Oameni buni...in sfarsit justitia actioneaza si noi ne plangem de conspiratii? INCREDIBIL!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Era si cazul pt un show "sangeros" cu public (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:45)

    etre [anonim]

    Uite , pt momente de genul asta am votat eu Basescu. Pentru momente de sarbatoare colectiva cu sulite si trambite, in jurul rugului. Pentru mirosul de sange al sacrificarii pe altarul justitiei :)

    Anyway , eu chiar pt asta am votat . Nu-mi fac iluzii , probabil acest individ o sa fie plimbat nitel de colo colo cat sa-i intre mintile in cap, si sincer ma multumeste. Ma multumeste sa stiu ca nu exista fratie a linistii peste Romania , ma multumeste sa stiu ca indivizi cu ceava groasa precum acesta, mai si tremura din cand in cand.
  • +4 (6 voturi)    
    Bine le face (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:47)

    Andrei [anonim]

    Desptetul asta isi inchipuie ca daca este parlamentar are drepturi de D-zeu.Bine le face DNA-UL si Politia.Niste porci pesedisti.Groh Groh tov presedinte Geoana
  • +3 (3 voturi)    
    Mafiotii (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:50)

    insumi [anonim]

    Am ajuns sa ne conduca toti prostanacii...are asta o fata.. . singurul lui gand fiind la ceafa de porc si la cartofi prajiniti...e jignitor sa ne conduca toti retarzii atat pe plan local cat si central doar pt ca la un moment dat au fost securisti i..si mai rau ca tot ei ii formeaza pe tinerii care isi incep carierele in institutiile astea infecte....
  • +1 (3 voturi)    
    sub pretextul democratiei (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:50)

    visio [anonim]

    fel de fel de indivizi fac "averi" colosale
    eu vreau sa stiu de unde a aflat asa repede psd informatii complete despre voturile fraudate; vreau sa stiu de unde dracu au aflat ei in 2 zile atatea informatii si unde sunt cele 7 camioane de fraude; concluzie: tare imi doresc sa ii bage la puscarie basescu pe criminalii astia de revolutii si mineriade; sa scapam dracu odata de cancerul psd...
    ca idee numai: pe cine intereseaza cu cine s-a culcat geoana? in puterea crizei noi ne certam pe amanta lui geoana...ma lasi mai? e major face ce vrea dar impozitele psd ma omoara
  • +2 (4 voturi)    
    bravo DNA (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:55)

    maverick [anonim]

    bravo lor , trebuie sa-i vedem si in catuse pe acesti
    infractori!
  • +1 (3 voturi)    
    Ce fatza are asta? (Vineri, 11 decembrie 2009, 12:56)

    Studentu' [anonim]

    Ce-a fost asta? Turnator, general de securitate, macelar? Aia numai studenti nu erau, daca aia aratau a studenti, atunci vai de Romania de peste 20 ani.
  • +2 (6 voturi)    
    la revedere PSD (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:08)

    cristi craiova [anonim]

    in sfarsit se apropie scadenta , domnule Hrebenciuc...se apropie
  • -1 (3 voturi)    
    YES! (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:09)

    nano2k [utilizator]

    A inceput!
  • 0 (2 voturi)    
    disperarea (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:11)

    popadrian [utilizator]

    http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/articol/mortul-psd-de-vorba-cu-jb/cn/news-20091211-08352161
  • +2 (6 voturi)    
    Bravo Base! (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:12)

    Alexandru [anonim]

    Ba uite ca Base face totusi ceva. La cati mai multi la bulau!
  • +1 (3 voturi)    
    esteeeeee (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:19)

    Dana M [anonim]

    Ete na se mira Dl.Hrebenciuc cum de l-au saltat pe dl.senator, ce sa spun.....eu ma mir cum de inca sunt in libertate toti borfasii astia de senatori si deputati care au nenorocit tara la cat au furat si la ce afaceri au invartit....la parnaie cu voi toti hoti, tradatori de tara...........
  • +1 (3 voturi)    
    penal (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:21)

    penal [anonim]

    E un penal...se vede dupa gusha. E normal ca vangeliosu' sa-l apere..e din satra lui...
  • +1 (3 voturi)    
    imagine (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:29)

    Alex [anonim]

    Ce iamgine (mugshot) are o "mecla" de mafooit ca sa citez limmbajul unui salarita MIRA care a scris asta pe un proces verbal...
  • +6 (8 voturi)    
    nu inteleg (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:32)

    Vuck [utilizator]

    Te uiti la fata lui si-ti dai seama ca este un om de bine, care si-a propus ca tel in viata ajutarea aproapelui si mai ales a sarmanilor..un adevarat social-democrat..ce mai in colo si in coace..un prototip !
  • +3 (7 voturi)    
    Hrebe, Hrebe... (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:34)

    Grig [anonim]

    Hrebenciuc: „Evident ca vom lua atitudine pentru ca nu poti sa salti de pe strada un senator al Romaniei ca si cum e ultimul borfas”.

    Desigur, desigur, însă e meritul PSD că a făcut din ultimul borfaș un „senator al României”!
  • +6 (6 voturi)    
    ? (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:37)

    ileana [anonim]

    Intrebarea care se pune este: cum a ajuns asta in asemenea functie? Nu...de ce l-au saltat?

    Eu doar daca -i vedeam fata ...imi cautam instinctiv telefonul si portmoneul.....
  • +5 (5 voturi)    
    pfffftt (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:38)

    andrei [anonim]

    garantat marean vanghelie!
  • 0 (4 voturi)    
    ok (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:46)

    liviu_ [utilizator]

    eu astept in schimb 2 lucruri:
    1 - CONDAMNAREA (definitiva) a unora (ca si prunea, gigi etc au fost retinuti si chiar arestati si acum sunt bine mersi)
    2 - judecarea unuia din partidul aflat la putere! nu dealta dar am mai indoieli ca in pdl nu sunt oameni corupti (udrea, videanu etc)...

    pana cand nu se intemplinesc aceste 2 puncte simple... totul este apa de ploaie.
  • +6 (6 voturi)    
    poza de senator roman? (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:53)

    piramidon [anonim]

    numai cind ma uit la poza si vad ce fatza are...e asta senator? chiar ne reprezinta asta tara?arata asta a om deshtept?
  • -1 (5 voturi)    
    poate e o coincidenta.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 13:53)

    liviu_ [utilizator]

    dar arestarea lui este surprinzatorde aproape ca timp de decizi curtii constitutionale...
  • +6 (6 voturi)    
    are figura de cetatean cinstit (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:02)

    rov [utilizator]

    Imi place zambetul lui....
  • +3 (3 voturi)    
    Omul lui Vanghelie a fost arestat (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:06)

    Cristi [anonim]

    Lucrurile sunt grave si cu implicatii serioase in gasca de infractori nationali de la PSD. La parnaie cu tradatorii de neam!
  • +7 (7 voturi)    
    2 nelamuriri (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:13)

    marius [anonim]

    1. Cum naiba se face ca multi dintre onorabilii nostri politicieni la capitolul avere stau foarte prost ? Uitati si acest amarastean, care e ditamai senatorul si general in rezerva si care vai de capul lui sta in acelasi imobil cu parintii.
    2. Cum este posibil sa ajungi general la 38 de ani, avand in vedere ca la 23 termeni scoala militara iar avansarile se fac din 5 in 5 ani (exceptii pentru merite deosebite)?
    Stimati politicieni, chiar atat de idioti ne credeti? De ce incercati sa ne jigniti tot timpul inteligenta?
    Nu v-ar mai muri nimeni inainte.
  • +5 (7 voturi)    
    Romani, va trecut glontul pe la ureche (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:17)

    ZatmacaZ [anonim]

    Ganditiva ce trebuia sa ajunga omul asta dupa Vanghelie: ministru de interne.
    Ce insemna treaba asta: imunitate de ministru, adica nu mai puteai fi saltat decat dupa ce aproba Parlamentul, adica colegii tai sau cei pe care i-ai santajat.
    Asa doar ca senator, dupa ce UE si Monica Macovei s-au luptat sa aiba imunitate restransa acume acest senator al Romaniei a fost saltat.

    Vai de capul vostru ba romani care ati votat pe bani sau cu creierul spalat de Antena 3, va trecut glontul pe la ureche, copiii vostri urmau sa traiasca intr-o republica bananiera.
  • +2 (6 voturi)    
    PROTEST!! (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:26)

    mamacerghida [utilizator]

    Dragă HotNews

    acum o jumătate de oră mi-am găsit băiatul plângând. Era speriat de moarte, abia de putea scoate două vorbe. Printre sughițuri mi-a spus că, în timp ce eram plecată la curtea constituțională, a intrat pe calculator, îl uitasem deschis exact la acest articol. Când a văzut poza, s-a speriat cumplit, vă rog înlocuiți urgent poza, puneți-o măcar aia a lui Ion Iliescu de la Loviluție....

    cu stimă

    Mama Cerghida
  • 0 (2 voturi)    
    gabi2009 tu chiar ai muncit (Vineri, 11 decembrie 2009, 14:58)

    strubex cu pene [anonim]

    sper ca esti bine platit.
  • 0 (2 voturi)    
    Alo, Hotnews! (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:02)

    Vlad [anonim]

    Scoateti fata porcului asta, ca va faceti imagine proasta! Deschide oricine pagina voastra si ii sare imaginea astuia in ochi, de-l zgarie pe retina o saptamana!
  • 0 (2 voturi)    
    ! (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:26)

    Archimedes [anonim]

    Uitati-va ce fata de Dom' Corleone are senatorul asta.
    Chiar ca e cuib de mafioti parlamentul Romaniei.
  • +1 (1 vot)    
    la ce fata are.. (Vineri, 11 decembrie 2009, 15:54)

    reader_x [anonim]

    La ce fatza de mafiot are..cum sa nu-l ridice politia?
  • +2 (2 voturi)    
    hai romania (Vineri, 11 decembrie 2009, 16:54)

    sica [anonim]

    baieti, daca ati inceput curatati romania de tot. hai ca se poate. bravo procurorilor romani...legatii pe toti ca va sprijinim pina la capt. justitia sa-si faca datoria. romania nu e tara lor, si nici tara bananiera si nici tara criminalilor.
  • +1 (1 vot)    
    "Am cu ce, bha...Am cu ce...!" (Vineri, 11 decembrie 2009, 17:08)

    370H-SSV-0773H [utilizator]

    ...asta se citeste pe fata lui, figura tipica de politician roman din specia PSD si filialele (PRM, etc). Sursa de inspiratie perfecta pentru Timpuri Noi sa mai lanseze un videoclip, doar cu fatza imbuibatului asta. Ranjetul sfidator si privirile in lungul nasului spun totul despre caracterul specimenului. De obicei fizicul unei persoane nu reflecta caracterul, dar cred ca acest caz e exceptia care intareste regula.
  • +1 (1 vot)    
    Ce mecla are si asta... (Vineri, 11 decembrie 2009, 17:22)

    Adi-Seattle [anonim]

    E suficient sa-i vezi mecla si sa "cunosti la oameni" ca sa-ti dai seama cam ce fel de om e.
    Si cand ma gandesc ca astfel de personaje conduc tara...
  • +1 (3 voturi)    
    PSD-isti , inainte ! Tot inainte ! (Vineri, 11 decembrie 2009, 18:05)

    stalin...skaia [anonim]

    Fals, razbunare,intimidare,inscenari,minciuni !
    Numai NOI detinem adevarul !
    Toti mint , numai NOI nu !
    Toti fura , numai NOI nu !
    Toti sunt compromisi , numai NOI nu !
    Numai NOI suntem cu ...poporul !
    Numai NOI vrem ...binele tarii(stim NOI de ce !) !

    Bine ma, daca VOI sunteti in toate , de ce nu va voteaza lumea, decat cu peschesuri : plapumi, cuptoare , crapi vii, arcuri de saltele , babic , PET-uri goale , rezerve de pix , oja expirata , iluzii la kil',etc. ?
  • +1 (1 vot)    
    Asteptati ... (Vineri, 11 decembrie 2009, 19:00)

    eugenb [anonim]

    Vorbiti degeaba ! Si unii de la PD-L si altii de la PSD sunt in aceeasi ... "galeata" de HOTI, SMENARI, MOGULI. etc. si merita sa fie judecati de Tribunal (dar cine sa o faca ?!). Asa ca nu trebuie sa-i mai acuzati degeaba. Ei tot ce vor ei au sa faca. PD-L -isti trebuie sa asteapta sa le dea ... "directia" Basescu (Seful, Zeus, etc). Asa ca asteptati mai intai "sa iasa la rampa" si dupa aceea sa trageti "concluziile", ... ca sa nu "gresiti" fata de el.
  • 0 (0 voturi)    
    :) Super, incep sa cada unul cate unul! (Sâmbătă, 12 decembrie 2009, 15:12)

    Ioana [anonim]

    Si cum UNUL, ii trage si pe ceilalti, dupa el?
    PSD-ul este la grea cumpana...Vorba tov. Geonica, cand spunea ca Romania este in cumpana, de fapt sa gandea la situatia rosilor corupti. Un senator nu poate fi luat de DNA, ca pe orisicine? :))) Uite ca... se poate,domnule Hrebenciug. Cum voi va permiteti sa va bateti joc de vointa reala a poporului, asa o veti lua si voi in barba. Ati jumulit 20 de ani, acum veti fi voi jumuliti urmatorii 100.
  • 0 (0 voturi)    
    catalin voicu (Marţi, 9 martie 2010, 17:02)

    sasul [anonim]

    Nu vreau sa fiu rau,dar sint prea multi oameni politici patati.Se cearta intre ei de ochii lumii,dupa care in particular sint foarte buni amici.Niciodata n-ai sa vezi ca corb la corb isi scoate ochii.E doar o tactica de ai pacali pe oameni,insa cind intervine treaba cu osul se bat pe viata si pe moarte intre ei.Toti sint o apa si un pamint.Ca e PSD,PNL,PD-L,etc.nici unul nu-i mai bun,dar sa nu uitam ca totusi sint cei care au avut la inceput din ce se infrupta ca lumea si sint cei de-acum la care nu le-au ma-i ramas decit oasele.Asa ca toti sint o apa si un pamint
  • 0 (0 voturi)    
    salut (Marţi, 23 martie 2010, 13:09)

    irodu eli [anonim]

    Catalin Voicu e un tzigan instruit in Rusia ushor manipulabil cu 2 clase , pus in functie de Tovarashul Iliescu sa execute ordine ! A abuzat de funtzia lui din ani 90 pabna in zilele noastre ... pana a fost pus sub catuhse , toata lumea stie asta si daca nu aveau habar de asta ... in sfarshit au aflat!! in sfarshit Romania merge pe o cale mai dreapta!!
  • 0 (0 voturi)    
    dictatura (Marţi, 30 martie 2010, 21:02)

    departamentul0 [anonim]

    exista un pericol real de dictatura
    DICTATURA PROSTILOR

    OMERTA