UPDATE Primarul Dan Tudorache sustine ca organizarea Targului de Craciun din Victoriei a fost decisa de PSD. Gabriela Firea sustinea marti ca Targul a fost cerut de Inspectoratul Scolar

de RH     HotNews.ro
Duminică, 3 decembrie 2017, 13:24 Actualitate | Politic

Dan Tudorache
Foto: Agerpres
Primarul PSD al Sectorului 1, Dan Tudorache, a declarat, la Realitatea TV, ca decizia de a organiza un targ de Craciun in Piata Victoriei a fost luata in partid, motiv pentru care Gabriela Firea trebuia sprijnita, noteaza Adevarul.ro. Afirmatia lui Tudorache este in contrast evident cu cea a primariei conduse de Firea, aceea ca Targul va fi organizat la cererea Inspectoratului Scolar.


Declaratia lui Tudorache pare sa fie in sprijinul Gabrielei Firea, care a intrat intr-o disputa cu premierul Mihai Tudose, care a spus ca Targul din fata Guvernului "nu este cea mai inspirata decizie".

Ce spunea PMB, pentru HotNews.ro, marti: "Urmare a unei solicitari primite din partea Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti, Primaria Capitalei va organiza, prin intermediul PROEDUS si ARCUB, in perioada 05 - 17 decembrie, in Piata Victoriei, evenimentul cultural dedicat copiilor "Targ de sarbatori - Festival de colinde si obiceiuri de iarna".

Primarul Gabriela Firea a anuntat sambata ca renunta la Targul de Craciun din Piata Victoriei dupa ce protestatarii i-au demontat schelele. Primarul general a spus ca va muta targul in alta locatie, insa nu a specificat unde. 

"Constat ca, de astazi, putem marca inceputul unei perioade in care Constitutia Romaniei si legile tarii sunt calcate in picioare fara ca institutiile centrale ale statului sa reactioneze. Asta inseamna inceputul anarhiei", a declarat Gabriela Firea. "Nu voi mai tolera niciun fel de abatere de la litera legii in ce priveste manifestatiile publice", a mai spus primarul general.


UPDATE  Primaria Capitalei dezminte intr-un comunicat de presa informatiile potrivit carora Primaria Capitalei si primariile de sector din Bucuresti ar organiza evenimente care sunt decise la sediul PSD. Comunicatul este semnat de toti primarii din Capitala, inclusiv primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache.


"Am aflat cu surprindere ca in mediul on-line se vehiculeaza informatii potrivit carora Primaria Capitalei si primariile de sector din Bucuresti ar organiza evenimente care sunt decise la sediul PSD. Dezmintim categoric aceste zvonuri si ii asiguram pe bucuresteni ca toate hotararile care privesc viata lor se iau in Consiliul General, Consiliile locale ale celor 6 sectoare si de catre conducerile institutiilor subordonate primariilor, conduse de functionari publici. Le multumim, totodata, ministrilor si parlamentarilor PSD si ALDE care sustin in Executiv si Parlament proiecte de dezvoltare pentru Capitala Romaniei", se arata in comunicatul de presa.

Comunicatul PMB vine in contradictie cu ce a spus primarul Sectorului 1 la Realitatea TV. Iata declaratia integrala a lui Dan Tudorache: "Eu consider ca ce s-a intamplat in Piata Victoriei sau decizia de a face un targ a fost luata in partid. Sau cel putin asa mi se parea normal, ca toti liderii importanti ai partidului sa decida daca e o decizie buna sa se faca targul sau nu. Daca s-a luat decizia sa se faca, eu nu inteleg de ce nu au asigurat protectia celor din piata, ma refer la acele casute, acele scene care urmau sa se faca".





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

12001 vizualizari

  • +60 (66 voturi)    
    Demiterea si Arestarea DUamnei Gabi (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:26)

    un domn [utilizator]

    Pentru Instigare, Tulburarea Linistii Publice, Abuz in Serviciu!
    • +26 (26 voturi)    
      si constituire de grup infractional, frauda (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:48)

      maxi lopez [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pai daca au disimulat o decizie PSD pentru organizarea targului cu o adresa de la ISMB inseamna ca au constituit un grup infractional (decidentii respectivi din PSD, inspectorul de la ISMB, primarita) cu scopul de a comite un abuz.

      daca au cheltuit si bani publici pentru targul asta fictiv deja se aduna si alte infractiuni - frauda? Mai departe, e de vazut cum au facut achizitia.

      cea mai tare treaba e ca prostii nici nu-si dau seama ca declaratiile lor publice constituie autodenunturi.
    • +22 (22 voturi)    
      Mai crede cineva ce spune un P$D-ist ???? (Duminică, 3 decembrie 2017, 17:28)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Oricare. Limbajul lor este o alcatuire ciudata de fraze incoerente, agramate, fara continut si pline de minciuni
    • +18 (18 voturi)    
      si, ce este si mai grav, pentru.... (Duminică, 3 decembrie 2017, 17:32)

      Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...minciuna.
      A mintit cu senitate sa ascunda decizia politica a psd de a se interpune protestului populatiei impotriva legilor aberante initiate de psd, cu sprijinul alde, pentru supunerea Justitiei controlului politic.
  • +59 (61 voturi)    
    Minciuna iese la suprafata (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:34)

    Zimbru [utilizator]

    Iata deci ca PSD-ul are o strategie impotriva protestelor. Daca iesim multi ieri vor pica, de proteste le este cel mai frica.
    • +7 (7 voturi)    
      Inspectorul scolar general e membru PSD (Duminică, 3 decembrie 2017, 21:34)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      Inspectorul școlar general este membru PSD și consilier local PSD in Sectorul 1.
  • +37 (39 voturi)    
    "pare sa fie in sprijinul"? (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:35)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Pe bune? Atac mai pe fata nu cred ca a fost in ultima vreme.
    • +29 (31 voturi)    
      asta-i "admonestare" publica, smotoceala chiar (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:58)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      ar merita sprijinita in teapa firutza
  • +41 (43 voturi)    
    de ce ar cere inspectia scoli un targ in victoriei (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:37)

    Kivek [utilizator]

    se stie ca PSD si-a pus slugile peste tot, inclusiv la inspectia scolara, dar de ce ar cere opamenii care se ocupa cu Inspectia Scolara un targ de Craciun si de ce l-ar cere tocmai in piata Victoriei.

    nu se leaga...ce trea are inspectia cu ragul de craciun?
    • +31 (33 voturi)    
      Intrebari fara raspuns (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:56)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Slugile, parazitii si pomanagii au fost zombificati peste masura. Nu iti vor intelege intrebarile, iar daca le vei pune aceste intrebari, vei primi raspunsul universal al unui om fara argumente: te vor insulta si injura.

      Minciunile politicienilor au existat dintotdeauna, dar din 2016 de cand s-a fondat GIO-ul lui Dracnev ascuns pe fata ca fiind partid, minciunile au fost si dovedite. Totul prin interpusi. Mai tineti minte cand fufa aia care nu stia nici sa foloseasca un telefon mobil si sa vorbeasca a dat din greseala SMS cu ce trebuia sa faca la presa? Mai tineti minte cand PSD a instigat la violenta prin "contra-manifestatii spontane" dar in piata victoriei unde se striga "jos iohannis" pentru ca zombii nici macar nu faceau diferenta dintre cladirea Guvernului si Cotroceni?

      Au fost paradoxuri peste paradoxuri si contraziceri la greu, dar nimeni nu a bagat de seama. Toti aplaudau ca maimutele cand iesea cate un PSDist sa dea declaratii, indiferent cat de imbecil suna. Si mai tare: uitau ce declarau idolii lor cu o zi inainte datorita amenziei colective.

      De astea doua ce sa mai spun?
      http://www.contributors.ro/reactie-rapida/conflictul-unui-procuror-%C8%99ef-dna-ajuns-la-curtea-constitu%C8%9Bionala/

      Citez:

      " Din această poziție, dl Morar a decis ieri că poziționarea inacceptabilă pentru dl Morar în 2005 a devenit între timp o obligație constituțională, nu se știe cum. Acesta e singurul conflict real și palpabil constatat ieri la Curtea Constituțională: cel dintre judecătorul constituțional din 2017 și procurorul-șef din 2005, una și aceeași persoană. La 12 ani distanță, dl Morar s-a condamnat cu deosebită asprime pe sine însuși. "

      Si asta:
      http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/video-iordache-despre-trecerea-contributiilor-decizie-jignitoare-pentru-angajatii-romani-836644

      Si nu-s cazuri unice.

      Dar este in regula. Noapte buna, dragi zombi. Vizionare placuta la GhitaTV. Si nu uitati: daca nu stati cu palma intinsa si capul plecat, nu primiti ratia.
    • +14 (14 voturi)    
      grup criminal organizat (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:34)

      clencix [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Se pare ca actiunea "ContraTargul din PV" are organizare complexa - Ministerul Educatiei, Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti, consilierii PSD din Consiuluil PSD, organizatia PSD din Buc, Ministerul de Externe, Politia capitalei, societatile implicate in realizarea targului din Piata Victoriei, reclamagii localnici vecini cu PV si cati altii ...
  • +35 (37 voturi)    
    PSD este organul?! (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:37)

    Sani [utilizator]

    Cum s-ar spune: PSD = STAT!

    Doar a fost ales....democratic cu minciunile de la televiziunile infractorilor!
  • +35 (37 voturi)    
    Minciuna si picioarele scurte (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:39)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Tare as vrea sa vad o emisiune la TVR1, la ora de maxima audienta, cu politicieni de la toate partidele si declaratiile vs faptele facute de-a lungul mandatului.

    Sa vada si X si Y ce canalii au votat, voteaza sau nu trebuie sa mai voteze in viitor!

    Si tare as vrea si o lege electorala prin care fiecare candidat sa participe la alegeri cu un program scris, bine raportat in timp, cu check-pointuri din 6 in 6 luni (sau maca un an). Si pe care daca nu il respecta sa fie demis din start, fara nici un fel de altfel de palavrageli si lamentali inutile! Eventual si cu despagubirile aferente inactivitatii sau activitatii deficitare!

    Si nu, nu e imposibil. Daca strada o cere, se va face. Mai lipseste si o voce ca sa o impuna in parlament!
  • +30 (32 voturi)    
    Inspectoratul scolar? (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:46)

    moka [utilizator]

    Da’ de cand se pcupa inspectoratul scolar cu asa ceva? I s-a nazarit dintr-o data inspectoratului ca e musai targ in victoriei? Si pe ce criterii decide primaria cui da autorizatie si cui nu? Daca ma duc si eu cu o propunere, ma lasa si pe mine sa fac targ? Vrem sa stim care-s criteriile dupa care se decide cine ce organizeaza in bucuresti. Cred ca ar trebui luata la puricta primaria de ce plateste ea toate minunile astea din banii cetatenilor. Ce mandat i-au dat cetatenii? Sa sparga banii dupa cum vrea inimioara ei?
  • +28 (30 voturi)    
    Cine din Inspectoratul Scolar? (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:49)

    Ord [utilizator]

    Cum cineva din Inspectoratul Scolar ar pune viata copiilor/elevilor in pericol punandu-i sa traverseze o intersectie imensa fara treceri de pietoni spre centrul pietei, probabil locul cel mai poluat chimic si sonor din capitala?
    Maine, poimaine o sa avem Inspectoratul Scolar care cere organizarea de Ziua Copilului intr-un poligon de trageri al armatei. Ce decidenti sunt pe acolo?
    • +24 (28 voturi)    
      DUamna Gabi a indemnat la Minciuna pe (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Iresponsabilii Inspectoratului Scolar, Asteptam Demisia Inspectoratului Scolar Bucuresti

      NU uitati de Profesoara/Invatatoarea Izgonita deDUamna Gabi, e mai Buna La Inspectorat, dupa demisiile pro inpectori P$D
    • +15 (19 voturi)    
      ERATA (Duminică, 3 decembrie 2017, 13:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Doamna Aceasta de Isprava sa Preia De Maine Inspectoratul Scolar Bucuresti DEMISIA actualei Conduceri AZI

      http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21748415-cristina-tunegaru-profesoara-care-contrazis-public-gabriela-firea-data-afara-din-scoala.htm
    • +7 (7 voturi)    
      unul Lixandru (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:54)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Inspectorul general Florin Lixandru concureaza la doua aparate: obtuzitate si slugarnicie. Are potential si pentru alte probe de subminare a calitatii invatamantului.
  • +18 (20 voturi)    
    nu ca surprinde pe cineva (Duminică, 3 decembrie 2017, 14:30)

    g01an [utilizator]

    inspectoratul scolar este condus de un psd-ist, cum altfel putea lua decizii in numele institutiei, decat pe linie de partid?

    aici se vede cat de importanta era depolitizarea institutiilor. invatamant, sanatate, justitie - ar trebui sa se bucure de acelasi regim, nu pot functiona pentru a-si indeplini misiunea daca sunt dirijate politic.
  • +15 (17 voturi)    
    Da, demisia sefului de la inspectorat (Duminică, 3 decembrie 2017, 14:35)

    moka [utilizator]

    De ce a cerut asa ceva primariei? Cred ca ar trebui investigat si sa ne spuna cu ce se ocupa de fapt inspectoratul
    • +13 (15 voturi)    
      Abuz in Serviciu-Codruta Ne Ajuti? (Duminică, 3 decembrie 2017, 14:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui moka

      NU este vreo Oportunitate a Inspectoratului Scolar, ci Instigarea declansata de DUamna Gabi cu Complicitatea Inspectoratului- Fals In Declaratii, Declaratie Mincinoasa,Abuz In Serviciu- Chiar Pragul este- periclitarea vietii copiilor prin pariciparea la acest “evenimenr” intr un nod rutier intens circulat!
      • -11 (13 voturi)    
        Da, daaa... periclitarea (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:32)

        Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Nu numai al copiilor aflati in plimbare prin Victoriei, dar si al mamicilor aflate in spatele lor si chiar al adevaratilor luptatori anticoruptie, caliti in lupte si neinfricati, aflati in spatele mamicutelor. Astia te pun sa scandezi "Ciuma rosie" si daca nu-i suna convingator, strigand puternic "fara violenta", in secunda doi esti ko pe caldaram, sub pumnul sau necrutator. Batranii sunt in special in pericol, fiind prezumati comunisti pesedisti, care trebuie, nu asa, sa piara sub loviturile anticoruptie ale comunistilor sorosisti, uite-ai dreaku, se omoara intre ei! Asa da.
        PS. Cu siguranta batranii nu sunt de vina decat ca au crescut astfel de monstri.
        • +9 (11 voturi)    
          Esti Ipocrit daca nu recunosti (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:47)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

          Faptul ca Inpectoratul Scolar la Comanda de Partid DUamna Gabi Obliga Copii/elevii neinsotiti de parinti sa participe la Astfel de Odioase evenimente unde trebuie sa o Aplaude pe DUamna Gabi
          • +4 (4 voturi)    
            ehh (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:52)

            transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Nu e ipocrit, e doar reticentUL.
          • -8 (8 voturi)    
            Eu sunt ipocrit? (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:07)

            Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Pai #rezist nu scot la fel, pe post de scut, copiii? Eu vad ca toata lumea foloseste copiii in lupta politica. Doar ca sunt unii care, in spatele copiilor, au o armata a salvarii, cu luptatori adevarati, cu pumnul tare. Daca nu esti cu ei nu mai inseamna doar ca esti impotriva lor, cum clamau pe vremuri comunistii, ci ca esti ko pe caldaram. Punkt. Si se cam si potriveste, ce argument mai convingator in lupta pentru apararea abuzurilor si privilegiilor justitiei de azi, decat pumnul?
            • +3 (3 voturi)    
              Ai uitat de aplauzele DUamnei Gabi (Duminică, 3 decembrie 2017, 18:07)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

              Ai bagat repede randuri Absconse
              • -4 (4 voturi)    
                Uite (Duminică, 3 decembrie 2017, 22:55)

                Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                Pot sa fiu de acord cu tine ca nu vom fi niciodata de acord. Totusi, iti promit ca nu voi folosi niciodata boxul, ca Sandi lo -
                #rezist.
                • +2 (2 voturi)    
                  inseamna ca 3 decenii ai "savurat" (Luni, 4 decembrie 2017, 9:21)

                  un domn [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

                  viata in Romania, saracita de P$D
        • +10 (10 voturi)    
          Care batrani nene (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:26)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

          Erau un securist bine hranit aflat la datorie, adica in misiune. Se stie ca astia nu ies din "activitate" decat cu picioarele inainte.
          Poate ca asta cauta "cu lumanarea"- iesirea "definitiva" din activitate - E, uite ca nu i-a reusit
  • +14 (16 voturi)    
    Minciunista (Duminică, 3 decembrie 2017, 14:40)

    john-doe [utilizator]

    Pai Gabitza, fata mosului, parca ziceai ca trebuie sa vorbiti intre voi acolo la PSD inainte de a iesi in public, eu m-as ingrijora in locul tau, pare ca nu te mai sustin nici ai tai, vezi ca nici in Vanuatu nu te mai poti ascunde!.
  • -9 (13 voturi)    
    e un paradox, dar nu minte nimeni (Duminică, 3 decembrie 2017, 14:57)

    demaGOCU [utilizator]

    A hotarat partidul iar Inspectoratul e controlat de partid si a cerut Targul. Nu sunt tampit sa nu stiu cum "merge treaba". Dar asta nu inseamna ca ilegalistii sunt buni. Ilegalistii sunt ca niste dezertori in vreme de razboi. Ceri respectarea legii incalcand-o? Pai transmiti mesajul "ridica-te tu sa stau eu".
    • +10 (10 voturi)    
      Stalin e pemintea si sufletul Tau (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Important e cine numara voturile, nu cine/ce a votat, da, lipseste Mazeta d acilea sa fie Retorica Asortata
    • +8 (8 voturi)    
      Te rugam sa ne aduci dovezi, eventual (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:29)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      scrise, in sprijinul afirmatiei: "nu sunt tampit"...
  • +14 (14 voturi)    
    Cand se fac proteste in Piata Victoriei (Duminică, 3 decembrie 2017, 15:26)

    soundtrack [utilizator]

    sa se ceara depolitizarea invatamantului, a sanatatii deoarece e ilegala numirea pe criterii politice in functii in domeniile de importanta nationala.
    Dupa cum se vede, lumea, care a avut de furca sau de...grebla cu diverse materii si profi pe timpul scolarizarii, e reticenta la investitiile din educatie.Toti s-au nascut invatati si cu diplome de licenta! Ati vrea sa fie educatie de calitate, dar fara sacrificii si fara eforturi. Profii sa se sacrifice, eventual sa renunte la salariile alea mici ca si-asa nu fac nimic pe la scoala. Sa stea elevul la catedra si sa dicteze ca stie el mai bine ce-i trebuie! Si nici bacalaureatul sa nu se mai dea de trei ori, ci sa nu se mai dea deloc. Cine are carte n-are parte!
  • +5 (5 voturi)    
    Firea e o mincinoasa (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:07)

    un_carnat [utilizator]

    O spune pesedistul care a invins-o la vot pe Clotilde Armand, nu eu
  • +2 (4 voturi)    
    iluminatul de sarbatori (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:07)

    airbus [utilizator]

    Nea TUDORACHE, ai grija cum vrei sa urci in ierarhia psd !!! Nu te mai baga mataluta unde nu iti fierbe oala.Daca tot ai venit putin in vizita ca si primar la sectorul 1 mai bine ai da dispozitie sa se monteze niste luminite si ghirlande de craciun si pe Bld. ION MIHALACHE unde locuiesc o multime de contribuabili .Vino si matale cu o schimbare, cei dinaintea ta au neglijat saracutii . Arata-ne ca poti daca vrei!!! Ce zici???
  • +11 (11 voturi)    
    autodenunt? (Duminică, 3 decembrie 2017, 16:10)

    maxi lopez [utilizator]

    Tudorache ori s-a dat cu opozitia ori a dat din greseala o mare lovitura propriului partid si primaritei Firea.

    Omul zice ca targul ar fi o actiune PSD. Bun, dar au folosit bani publici pentru o actiune de partid? Si care a fost scopul, de ce sa bage partidul in organizarea de targuri - pai zice chiar Firea, ca sa ocupe locul protestelor.

    Mai mult, Tudorache ofera indicii ca pesedistii respectivi, inclusiv Firea, au constituit un grup infractional pentru a disimula actiunea in una pusa la cale de primarie - incepand cu cererea ISMB de organizare a targului in acel loc - falsa (daca era partidul, nu inspectoratul care voia targul), aprobarea de catre primarie si alocarea peste noapte de fonduri pentru actiune - probabil fara licitatie pentru ca nu era timp si foarte probabil cu firme de casa.

    Firea si Tudorache nu au imunitate si ar fi interesant de vazut ce fac procurorii DNA in cazul lor, cand oamenii s-au autodenuntat.
    • +6 (6 voturi)    
      Catushele sunt pe Drum, e o chstiune de (Duminică, 3 decembrie 2017, 18:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui maxi lopez

      Ore pana se vor “monta “ doar vine Mos Nicolae Draqnea, apoi Mos Gerila..
  • +10 (10 voturi)    
    secretul lui polichinele (Duminică, 3 decembrie 2017, 17:14)

    revo [utilizator]

    S-a indoit careva, macar o secunda, ca nu e o masura disperata luata de partid? Se indoieste careva ca toate institutiile statului n-ar fi populate cu oamenii si slugile PSD? Doar impreuna pot reusi! Doar impreuna pot rezista! De aici si atacul furibund la smecherul ala de Tudose, care-si permite sa faca un misto mititel fata de soldateii partidului, ba chiar fata de seful lui!
  • +8 (8 voturi)    
    Targul de Craciun in PV = ideee mizerabila (Duminică, 3 decembrie 2017, 18:12)

    Dedalus [utilizator]

    Chiar si lupta politica are limite.

    Intentia de a organiza un "targ de Craciun" in Piata Victoriei a deposit aceste limite.

    "Targul de Craciun" din Pata Victorie este una dintre cele mai mizerabile idei postdecembriste si as indrazni sa spun ca depaseste si multe "actiuni" anterioare lui 1989.
  • +6 (6 voturi)    
    incredibil.... (Duminică, 3 decembrie 2017, 22:37)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    cum au putut bucurestenii sa fie atat de indiferenti si sa se trezeasca cu Strambeanu sefa peste capitala. Jesus.
  • +2 (2 voturi)    
    Acelasi PSD prafuit si mincinos (Luni, 4 decembrie 2017, 7:22)

    kthor7 [utilizator]

    PSD-ul nu se dezminte. Nu reuseste sa iasa din aria comunicatelor si dezmintirilor de presa mincinoase si pline de limba de lemn. Toate comunicatele, declaratiile si dezmintirile lor sunt bazate pe dezinformare, propaganda de toate culorile, minciuni cat cuprinde. Sunt copiate si razcopiate si cel mai trist este ca tineretul ala este invatat de fostii secretari de partid, securisti si turnatori sa procedeze la fel, aduland comunismul, minciuna, hotia si toate trasaturile negative ale caracterului uman, ridicate la nivel de valori morale. Intreaga societate a fost transformata intr-o balta statuta de imoralitate, hotie, incompetenta, ipocrizie, cult al personalitatii si nu are nicio sansa de a-si reveni. Intre timp, cei care cauta dreptatea, cinstea, moralitatea si corectitudinea, cei care vor sa se simta cu adevarat cetateni europeni sunt considerati nebuni si prosti, si ignorati ca Ioan Botezatorul in pustie. Romanii sunt in depresie sociala. Gogosile despre statul paralel si frica de microfoane sunt inventate ca motor al promovarii coruptiei. Omului cinstit nu-i e frica de microfoane si ascultari de telefoane. Numai cel care are ceva de ascuns se teme de acest lucru. Pentru un popor ipocrit, care doar pretinde ca e credincios, goliciunea Biblica e inexplicabila. Creierul PSD-ist este la fel de lucios ca teasta lui Codrin Stefanescu, care-si permite sa jigneasca cum doreste fara niciun fel de repercusiuni legale. Nimic altceva decat tabula rasa. PSD-ul vrea o populatie de prosti si asistati pentru a-i manevra cum doreste, aruncandu-le un os si o fasole, un mic si o bere. Pana si mancarea oferita de ziua Unirii e o jignire pentru idealurile celor care au realizat acest lucru: fasole cu ciolan. Cultul ciolanului dezvoltat de baronul pesedist nu va pieri niciodata. Si baronul pesedist este transpartinic si transfrontalier, contaminand tot ce apuca. Adormirea natiunii naste monstri!
  • +2 (2 voturi)    
    Cererea si decizia (Luni, 4 decembrie 2017, 8:56)

    buncrestin [utilizator]

    Inspectoratul o fi cerut targul, cu sau fara o locatie precisa, dar decizia privind locatia n-o putea lua tot Inspectoratul, doar Primaria putea decide unde sa se tina.
  • +2 (2 voturi)    
    politicienii mint in general, (Luni, 4 decembrie 2017, 8:57)

    iodixit [utilizator]

    dar psd-istii mint in mereu. de data asta eu o cred pe firea, ca i-a zburat porumbepul din gura inainte de a se hotari ce anume sa se declare presei.
  • +1 (1 vot)    
    Targurile astea de Craciun , numai produse (Luni, 4 decembrie 2017, 12:05)

    deval [utilizator]

    traditionale nu contin ! Cel mult 10% ! Cred ca ele sunt o modalitate de fentare a taxelor de catre producatori care aduc aceleasi produse cu cele din magazine , dar la preturi mai mari , puse in cosuri de nuiele !!
    Supararea psdalge poate sa fie determinata de diminuarea sumei haraciului platit de participanti !!