Deputatul PSD Plesoianu: Solicit expulzarea ambasadorului SUA Hans Klemm

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 30 august 2017, 16:05 Actualitate | Politic

Liviu Plesoianu
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD Liviu Plesoianu a cerut pe Facebook "expulzarea" ambasadorului SUA in Romania, Hans Klemm, dupa ce ambasada a dat un comunicat dur, marti, fata de modificarile propuse la legile justitiei.

"Date fiind ingerintele repetate in treburile interne ale tarii mele, solicit expulzarea de urgenta a ambasadorului Hans Klemm. Daca suntem cu adevarat un stat independent si suveran, daca ne respectam Constitutia si pe noi insine, nu mai putem tolera amestecul acestui ambasador in activitatea parlamentara si guvernamentala, precum si in politica romaneasca in ansamblul ei. Nu e absolut deloc treaba ambasadorului Hans Klemm, asa cum nu e, in general, treaba niciunui ambasador cum anume hotaram noi sa ne construim propriul cadru legislativ!" scrie Plesoianu intr-o postare pe pagina sa.

El il acuza pe Klemm ca a "jignit" poporul roman" si ca are "tupeu inimaginabil".

Plesoianu face referire si la ministrul de Externe si la prim-ministru.

"Daca ministrul de Externe si premierul nu iau imediat masurile care se impun, inseamna ca accepta tacit statutul de colonie administrata de peste ocean", incheie deputatul PSD.

Postarea lui Plesoianu la adresa lui Klemm a fost facuta in aceeasi zi in care ministrul PSD al Apararii, Adrian Tutuianu, s-a aflat impreuna cu Klemm la Targoviste, unde ambasadorul a anuntat ca Tutuianu va face o vizita luna viitoare in SUA.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

7108 vizualizari

  • +76 (82 voturi)    
    Si eu solicit expulzarea PSD... (Miercuri, 30 august 2017, 16:11)

    JestersTear [utilizator]

    ... din parlament/guvernare pentru ca de multe ori jigneste orice logica si bun-simt.
    • +19 (23 voturi)    
      cu desitinatia URSS ! (Miercuri, 30 august 2017, 17:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      co expulzat sa fie si Motocicleanu Iubitor de Nariskin !
    • +4 (10 voturi)    
      rock (Miercuri, 30 august 2017, 17:32)

      TLiviu [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      cred ca in replica ar fi trebuit sa-i spui ...ca soliciti expulzarea ambasadorului rusiei ... atat ...
    • +8 (12 voturi)    
      Plesoianu, aceasta coada de topor (Miercuri, 30 august 2017, 19:15)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      Abia așteaptă sa execute ordinele partidului.
      • +6 (8 voturi)    
        pe zi (Miercuri, 30 august 2017, 20:13)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        ce trece seamana tot mai mult cu bufonul regelui. ma rog, "regelui", ca dragnea paturica doar intre ghilimele poate primi gratulatii.
    • +4 (6 voturi)    
      eu solicit expulzarea lui Liviu Plesoianu (Joi, 31 august 2017, 9:34)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      din Parlament. De ce? Nu ma reprezinta in nici un fel si sub nicio forma.
  • +61 (67 voturi)    
    :)) (Miercuri, 30 august 2017, 16:11)

    indrea [utilizator]

    e clar, omul are o mare problemă şi nu-l tratează nimeni.
  • +62 (72 voturi)    
    Pana una alta (Miercuri, 30 august 2017, 16:13)

    omezu [utilizator]

    Este necesara expulzarea agentului sovietic Plesoianu!
  • +47 (53 voturi)    
    Lungimea Parului Invers Proportionala cu IQ (Miercuri, 30 august 2017, 16:13)

    un domn [utilizator]

    dar Direct proportional cu Nesimtirea P$D !
  • +32 (40 voturi)    
    miscare pentru alegeri (Miercuri, 30 august 2017, 16:16)

    dum_i [utilizator]

    Sloganul pentru urmatoarele alegeri trebuie sa fie simplu

    "NUPSD".

    Cine mai voteaza cu psd nu are ce sa mai caute in societate. Sa fie vanati ca cainii pe care ii voteaza.
    • +4 (8 voturi)    
      Nu (Miercuri, 30 august 2017, 17:02)

      Alethea [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      NUP= neinceperea urmaririi penale. deci ideea nu e buna :-)
  • +47 (53 voturi)    
    Hotnews (Miercuri, 30 august 2017, 16:20)

    Gojifruit [utilizator]

    Va rog o sectiune "zoo" sau ceva, ca sa nu mai poluam pagina principala cu orice penibilitate scoasa pe gura de cate un retardat. Unicul lui scop este sa apara in presa si se pare ca ii iese.
  • +36 (40 voturi)    
    Altu' (Miercuri, 30 august 2017, 16:21)

    Soljenitin [utilizator]

    Am senzatia ca la PeSeDragnea se fumeaza in grup tot felul de chestii dubioase...
  • +28 (34 voturi)    
    Clovnul asta crede ca e tara lui (Miercuri, 30 august 2017, 16:28)

    BobMuller [utilizator]

    Afara, afara, cu PSD din tara!
  • +22 (28 voturi)    
    Daa, si Coreea de Nord (Miercuri, 30 august 2017, 16:32)

    Scapa cine poate [utilizator]

    este independenta, si ghici? Nu face ce vrea ea! Si Isis credea ca este independenta, si ghici? Independentii crapa pe limba lor, ca si Venezuela de altfel. Ori noi ca parte in doua aliante, Nato si Ue, suntem cu atat mai putin independenti sa le distrugem pt ca asa vor muschii unui ales din greseala, rusofil inflacarat!
  • +24 (28 voturi)    
    gunoiul asta... (Miercuri, 30 august 2017, 16:33)

    Fuscus [utilizator]

    noroc ca nu se uita nimeni in gura lui. altfel... toxic si periculos ipochimenul.
  • +19 (25 voturi)    
    eu solicit... (Miercuri, 30 august 2017, 16:36)

    liviu_ [utilizator]

    expulzarea (de preferat in Siberia), tuturori escrocilor, hotilor, nesimtitilor si idiotilor...
    mai ramanem 2 milioane?!
  • +18 (24 voturi)    
    camasa de forta (Miercuri, 30 august 2017, 16:46)

    Adipe [utilizator]

    Repede, cineva sa-l bage in camasa de forta!
    Delireaza rau baiatul asta, nu cred ca in sanatos la cap.
  • +15 (25 voturi)    
    draga copil prost (Miercuri, 30 august 2017, 16:49)

    nea_caisa [utilizator]

    cand vei creste mare vei realiza ca ambasadorul reprezinta statul american (ca mno, de aia se cheama ambasador) si mare parte din declaratiile lui vin in urma unor consultari cu niste omuleti aflati mai sus pe scara ierarhica. nu da drumul la vorbe cum are el chef, asa cum faci tu. cu alte cuvinte, don't shoot the messenger. meri de te ia de gat cu sefii lui, daca esti tare-n tenis. ce zici, te bagi?

    scuzati-mi franceza.
    • +10 (14 voturi)    
      si Plesoianu crezi ca vorbeste de capul lui? (Miercuri, 30 august 2017, 17:46)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      :)
      • +6 (6 voturi)    
        cam da (Miercuri, 30 august 2017, 22:20)

        nea_caisa [utilizator] i-a raspuns lui Andrei3Bunescu

        vezi ce s-a intamplat cu declaratiile altor viteji din psd.
  • +18 (22 voturi)    
    Uite un subiect de referendum (Miercuri, 30 august 2017, 16:50)

    bogdan1477 [utilizator]

    Poate e timpul sa ne decidem in ce directie vrem

    "vreti expulzarea ambasadorului SUA (si banuiesc si a celorlalati care apara justita)? Sau vreti expulzarea politicienilor PSD/ALDE/UDMR?
  • +11 (17 voturi)    
    i'auzi brau'... trece rau!!! (Miercuri, 30 august 2017, 16:50)

    Fuscus [utilizator]

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21977796-ambasada-germaniei-despre-modificarea-legilor-justitiei-impartasim-ingrijorarea-ambasadei-sua-unele-propuneri-putea-avea-repercusiuni-directe-asupra-independentei-justitiei.htm
    ii expulzam si p'astia!?
  • +14 (16 voturi)    
    Daca l-am creste pentru par.... (Miercuri, 30 august 2017, 16:54)

    trem [utilizator]

    am avea ceva profit de pe urma lui....asa numai debiteaza neintrebat niste ineptii cat capul lui.

    Bai multi prosti sunt in PSD-ul asta.....Mioritza laie, laie bucalaie.
  • +11 (15 voturi)    
    stimate d-nule plesoianu... (Miercuri, 30 august 2017, 17:12)

    mitocanu [utilizator]

    deoarece ai sanse mici, ca sa nu spun infime, sa ti se indeplineasca dorinta de expulzare, te sfatuiesc sa chemi trupele rusesti in ajutor...sigur cei care te sfatuiesc sa debitezi astfel de prostii, nu sunt greu de ghicit: psd-dragnea, alde-tariceanu, udmr-hunor...altfel ar lua pozitie si s-ar disocia de aceite afirmatii...pentru clarificarla dvs. itinerario reamintesc ca d-nul amasador este cel mai important reprezentant diplomátic in tara noastra si astral se garanteaza securitatea ei in conditiile nefavorabile din vecinatate...si ca sa inchei in singurul limbaj pe care il pricepi...PANIMAISH ???!!!!
  • +8 (14 voturi)    
    pe Plesoianu asta... (Miercuri, 30 august 2017, 17:13)

    mircea_cjn [utilizator]

    ... nu-l internează nimeni la zgubilitici ?
  • +10 (12 voturi)    
    Discernamant, pa pa... (Miercuri, 30 august 2017, 17:16)

    benicio [utilizator]

    Sigur ca da. Deja la Ministerul de Externe se lucreaza de zor, Melescanu ii dicteaza secretarei ordinul de expulzare, iar de partea ailalta a garlei americanii ii telefoneaza tovarasului Dragnea ca sa-i ceara scuze si sa-l intrebe cu ce l-au suparat. Sigur.

    Oare de ce au voie sa candideze in parlamentul Romaniei persoane fara discernamant. E constitutional?
  • +14 (16 voturi)    
    Plesoiene, dragule! (Miercuri, 30 august 2017, 17:19)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    Si daca ai vrea sa il pupi in fund pe ambasadorul SUA in Romania, nu cred ca ai avea sanse sa o faci! Hai ca m-ai distrat!
  • +11 (13 voturi)    
    Ha ha ha (Miercuri, 30 august 2017, 17:22)

    deville2010 [utilizator]

    Cata imbecilitate pesedista!
  • +14 (16 voturi)    
    Bine, bai rapanosule! (Miercuri, 30 august 2017, 17:31)

    BokassaOficial [utilizator]

    Acum du-te si fa si tu un dus, barbiereste-te, taie-ti unghiile, schimba-ti sosetele. O sa vezi viata altfel, crede-ma!
  • +15 (17 voturi)    
    Nu vorbește de capul lui. (Miercuri, 30 august 2017, 17:35)

    asavreau [utilizator]

    Pleșoianu a primit ordin să fie tîmpit și își joacă rolul.I se potrivește.PSD vrea să ne arate că,dacă nu ne place actualul guvern are alții mai tîmpiți.Între timp Tudose spune că va ține cont de ce spun protestanții din P-ța Victoriei.
    • +2 (2 voturi)    
      asta nu joaca nici un rol ... (Joi, 31 august 2017, 8:20)

      Nedumeritul1000 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      asta nu joaca nici un rol ... chiar e tampit .... altfel ar merita un Oscar pentru rolul tampitului....
  • +10 (14 voturi)    
    Asta-i de-a dreptul prost.. (Miercuri, 30 august 2017, 17:45)

    farty [utilizator]

    E prost, deoarece PSD-istii il urasc pentru ca e roacher, in timp ce roacherii il urasc pentru ca e PSD-ist. Sunt doua chestii care nu se pupa intre ele. In plus, ceea ce el ne prezinta aici nu sunt argumente, ci preferinte bazate pe interese personale.
    • +9 (15 voturi)    
      e omul rusilor (Miercuri, 30 august 2017, 18:57)

      drop [utilizator] i-a raspuns lui farty

      Nu e roacher se preface. E psd-ist si omul rusilor sub acoperire
  • +11 (13 voturi)    
    Plesoianu (Miercuri, 30 august 2017, 19:09)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Plesoianu imi pare a fi un stupid.
  • +7 (9 voturi)    
    Misile model nord-coreean,de la ................ (Miercuri, 30 august 2017, 19:21)

    Plagarus [utilizator]

    .......falitii politici PSDei !
    O sa iasa condamnatul sef sa faca pe dirigintele cu zombiul lui ?!
    Urmeaza sa ceara anexarea USA,pamant romanesc ?
  • +8 (8 voturi)    
    Sincer sa fiu... (Miercuri, 30 august 2017, 20:08)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ... cred ca a scos prostia asta singur-singurel, din capul dânsului. Dovada e deruta altor PSDei in a comenta. Si PSDei "grei", precum Corlateanu.
  • +3 (5 voturi)    
    Gibonul PLESOIANU (Joi, 31 august 2017, 7:54)

    Blue_James [utilizator]

    Acest GIBON, PLESOIANU pe numele sau, intoxica spatiul public cu tot felul de aberatii, numai pentru o publicitate gratuita!!!!Ar fi timpul sa se spele pe jos cu acest retardat si sa plece acasa!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    dupa moaca (Joi, 31 august 2017, 10:11)

    natbl73 [utilizator]

    nu pare a fi un indoctrinat, ci doar un simplu caz de retard sever
  • +2 (2 voturi)    
    Pe cand o invitatie (Joi, 31 august 2017, 10:24)

    John M. [utilizator]

    Uniunii Sovietice sa ne elibereze de cosmarul democratiei?!
    Astia sunt tradatorii de neam care s-ar suci maine daca ar avea ocazia!