Robert Negoita respinge acuzatiile ca s-ar afla in spatele ultrasilor de la protestele din Piata Victoriei: "Sunt un om normal la cap nu pot sa fiu implicat in asa ceva"

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 11:43 Actualitate | Politic

​Primarul Sectorului 3 Robert Negoita a respins joi acuzatiile ca s-ar afla in spatele aducerii ultrasilor care au provocat violente la protestele din Piata Victoriei si a afirmat ca la hotelul sau Rin Grand Hotel, de unde s-a afirmat ca ar fi plecat acestia, exista inregistrari care pot fi luate si analizate.

"Daca va luati in calcul in cel mai minimal mod ca as putea sa fiu implicat in asa ceva va asigur ca sunt un om cat se poate de normal la cap si nu pot sa fiu niciodata implicat in asa ceva. in chestiune foarte grave iar cei care au facut aceasta chestiune aseara trebuie sa plateasca, inclusiv cei care in media au dezinformat cu buna stiinta" a spus el jurnalistilor, inainte de sedinta CEx PSD.

Negoita a mai spus ca nu poate comenta ce scriu diverse persoane pe Facebook, ca raspuns la intrebarea legata de postarea fostei sotii a fratelui sau Ionut Negoita - patronul clubului Dinamo, cea care a scris miercuri seara ca "fratii Negoita au strans galeria echipei de fotbal Dinamo la Rin Grand Hotel si i-au adus cu autobuzele la protest inarmati cu petarde si lacrimogene ca sa strice protestul din aceasta seara, Fratii Negoita sunt membri PSD cu dosare penale care beneficeaza de legea gratierii!"























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

6699 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    normalitatea voastra (Joi, 2 februarie 2017, 11:48)

    cristi_an [utilizator]

    versus normalitatea noastra... ceva nu se pupa
    • +15 (15 voturi)    
      NORMALITATEA (Joi, 2 februarie 2017, 12:10)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Pentru el insamna - ca pentru orie păsd-ist: hotia. ESTI NORMAL DACA FURI. Daca instigi impotriva statului de drept si a democratiei Daca esti ticalos. In PSD nu pot fi oameni normali la cap, ci doar borfasi si complici la jaf.
    • +9 (9 voturi)    
      Un om normal la cap un poate fi in PSD (Joi, 2 februarie 2017, 12:20)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Numai faptul ca esti in PSD arata ca nu esti om normal la cap. Chair o ruda de a ta a spus ca ati urcat galeriile in autobuze ca sa strice protestul. La fel ca le mineriade. Asta este comportament comunist invatat de la Ion Iliescu. S-a terminat cu voi e deja revolutie. Spuneti-va rugaciunea daca mai credeti si in altceva decat in bani!
  • +15 (15 voturi)    
    si filmarile au disparut... (Joi, 2 februarie 2017, 11:48)

    fit [utilizator]

    pufff!
    • +3 (3 voturi)    
      mda (Joi, 2 februarie 2017, 12:20)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui fit

      e normal pe naiba ...
  • +14 (14 voturi)    
    Normal la cap?!?! (Joi, 2 februarie 2017, 11:54)

    rubberduck [utilizator]

    Pai nu esti normal la cap, nu iti este clar, scoate capul din fund si priveste in jur... Brazars necoita ne invita sa vedem camerle de filmare, hahahahahahahah, care? alea din bordelurile tale???? bai parasuta masculina. Este clar ca ai inregistrat ce ai vrut si baietii de la FSB ti-au arata ce si cum, labutza trista.
  • +18 (18 voturi)    
    bla, bla (Joi, 2 februarie 2017, 11:58)

    goguleana lugojana [utilizator]

    a se citi, sunt un om normal, de aceea
    - nu accept sa ma duc la puscarie
    - sunt un hot si nu o sa recunosc asta nici in ruptul capului
    - am trimis trupele de commando ale echipelor de fotbal dar iarasi, nu sunt prost sa spun asta public. ar fi echivalentul detonarii unei bombe.

    p.s. hotomanul asta are un IQ peste medie, deci nu il subestimati.
  • +14 (14 voturi)    
    Deseara in piata! Fara frica de ultrasi ! (Joi, 2 februarie 2017, 12:08)

    mihai2013 [utilizator]

    Nu stiu. Dar ce deosebire uriasa intre oamenii frumosi, civilizati, pasnici care au umplut piata si jegurile apocaliptice, iesite parca din tenebre, cu glugi pe cap si cu mutrele acoperite, cu gesticulatie haotica si mers de neanderthalieni, care au stricat un miting de 150.000 de oameni.
    Fara frica, deseara in piata !

    #mapispeultrasiiviolenti
    • +3 (3 voturi)    
      psd, probleme cu justitia (Joi, 2 februarie 2017, 14:35)

      ilie57 [utilizator] i-a raspuns lui mihai2013

      nu te crede niciun dinamovist
  • +9 (11 voturi)    
    Dle Negoita, ca sa fii infractor.... (Joi, 2 februarie 2017, 12:09)

    Andradda [utilizator]

    ...nu trebuie sa fii , neaparat, anormal.
    Uita-te putin in jurul tau, in partidul tau mult iubit, uita-te la Dragnea, Iordache, Grindeanu, Ponta, Tariceanu - toti sunt cat se poate de normali dpdv psihic. Si cu toate astea....
  • +10 (10 voturi)    
    dupa ce ne spui (Joi, 2 februarie 2017, 12:12)

    NWalker [utilizator]

    cati bani ai dus cu sacosa in Monte Carlo(nu personal, ci prin interpusi) putem discuta cat de normal esti...
  • +8 (8 voturi)    
    Negoita (Joi, 2 februarie 2017, 12:18)

    vlad.pe [utilizator]

    Negoita ti-ai bătut joc de Dinamo si de galerie, oricum nu venea lumea la meci sa vezi acum ce boicot va fi.

    Poate ca întâi ar trebui sa platesti taxele restante sa nu te mai caute ANAF-ul si pe urma sa ne spui ca ești normal.
  • +6 (6 voturi)    
    oooo, si tu, Brutus? (Joi, 2 februarie 2017, 12:37)

    revo [utilizator]

    Se poate, bai neica necoita, te distantezi de "politica partidului"? De "masurile de urgenta" prevazute in manual de organizare, functionare si actiune al PSD, instituit si aplicat (cu succes) in practica de Iliescu?
    Pai tu crezi ca esti de capul tau?
    Sa nu te puna dracu' sa-ti dai si tu demisia din PSD, ca altii care deja au facut-o, ca jar mananci!

    Tu fii baiet dastept, istet, ca si tu esti de la tara, nu numai Dragnea. Stai cumintel pe margine, da declaratii corecte, nu te lasa filmat si inregistrat cand actionezi si, cine stie, peste o saptamana, doua, cum se intoarce roata si ce usi ti se deschid...
    Poate aia de primar general, ca madam Firea s-ar putea sa intre pe alte usi, mai inalte...
  • +8 (8 voturi)    
    hai sa mori tu, Negoita, ca NU ESTE ASA... (Joi, 2 februarie 2017, 12:56)

    ..13 [utilizator]

    Rog respectuos pe tovarsul Negoita sa nu mai lungeasca minciuna pentru ca a fost vazut, inclusiv de o amica de a mea, cum a imbarcat oamenii in autobuze si i-a dus - nu stia unde - dar i-a vazut la televizor in PV.

    In al doilea rand ieri am putut vedea clar cine sunt cei care au venit pentru a protesta impotriva minciunilor si care sunt fanii fotbalisti...

    Am fost foarte aproape de gardul guvernului si in repetate randuri s-a aruncat cu petarde pentru a provoca jandarmii si oamenii care demonstrau pasnic. Protestarii corecti au cerut sa nu se foloseasca violenta - dar oamenii pusi sa provoace - de tip galerie cu tobe, sufratori si limbaj de mahala, nu se opreau.

    M-am departat de zona gardului si am observat cat de mare era diferenta intre cei aflati in primele randuri si cei plasati mai in spate. Erau discutii referitoare la cele mai bune metode de a scapa de CIUMA ROSIE si nu aparea nicarieri intentia de a incaiera cu fortele de ordine.

    Mai mult, cu o seara mai inainte, gubernul a fost nepazit pana pe la ora 01.15 AM - ce coincidenta, exact pana cand au publicat imbecilii in M.O. - si nimeni nu a avut intentia de a sari gardul in curtea guvernului, de a intra in guvern sau de a provoca vreo ambuscada.

    Asadar si prin urmare - MARE MINCINOS este NEGOITA si de aceea cred ca merita un pic racorit pentru ca altfel strica echilibrul in natura...
  • +7 (7 voturi)    
    siiiigur... (Joi, 2 februarie 2017, 13:37)

    liviu_ [utilizator]

    faptu ca elias era sef de galerie de vreo 20 de ani (cand mergeam eu pe stadion) si chair si atunci se lingea in fund conducerea (zvonurile spuneau ca pe bani multi + masina etc) si inca e sef de galerie... si inca se linge cu sefii.... si a fost impreuna cu o parte din galerie cand a fost lansarea psd in campania lui tonta parca... e doar o coincidenta nu?!

    multumesc negoita si boilor violenti din galerie care stricati imaginea clubului pe care il iubesc
    sper sa crapati! toti!
    • +2 (2 voturi)    
      Te rog nene (Joi, 2 februarie 2017, 14:51)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Nu-i mai iubi.Au dat azinoapte o palma grea pe obrazul si asa trist al Romaniei.
  • +5 (5 voturi)    
    Om normal... (Joi, 2 februarie 2017, 14:31)

    Mari.an [utilizator]

    Oameni normali se credeau si cei care il ajutau pe Hitler ...
    Majoritatea politica in intregime poarta responsabilitatea legilor/OUGurilor pe care le scoate.
  • +6 (6 voturi)    
    Gata cu RIN Grand si RIN Central (Joi, 2 februarie 2017, 16:26)

    Pac-pac [utilizator]

    Azi am obtinut aprobarea CEO-ului (expat) sa evitam cazare in hotelurile RIN pentru colegii nostri din sucursalele din provincie, soferi, etc.
    Pana la ora asta, toate secretarele din grup au fost instruite sa nu mai aleaga hotelurile RIN cand fac rezervarile cu agentia de turism colaboratoare. Hi, hi, hi!
    E vorba despre zeci de nopti de cazare pe an, poate putin peste 100, nu mare branza, dar e corecta decizia, si sper sa o urmeze si altii!
  • +3 (3 voturi)    
    Dacă ești normal la cap,ce cauți în PSD? (Joi, 2 februarie 2017, 17:14)

    asavreau [utilizator]

    Ți se pare că ce face PSD este o acțiune de oameni normali la cap?Poate vrei să spui că manifestanții pașnici nu sunt normali la cap?Măi omule normal la cap,nu crezi că sunt posibilități tehnice ca adevărul să fie cunoscut,că a face pe neștiutorul mai rău te acuză?Ori guvernezi,ori numai locuiești la Guvern.Și dacă se întâlnesc seara,la ceas de taină,ori dorm acolo,ori fac planuri de furat.Ce altceva să faci seara?Oriunde în lume Guvernul lucrează de la ora 9 la ora 16.Guvernul PSD din ce lume face parte?
  • +2 (2 voturi)    
    Esti un borfas ordinar! (Joi, 2 februarie 2017, 17:37)

    Irina25 [utilizator]

    Poate a venit timpul ca cei ca tine sa plateasca, poate tot raul es spre bine...