Carmen Negoita, fosta sotie a patronului lui Dinamo, pe Facebook: "Fratii Negoita au strans galeria echipei de fotbal Dinamo la Rin Grand Hotel si i-au adus cu autobuzele la protest... Fratii Negoita sunt membri PSD cu dosare penale"

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 1 februarie 2017, 23:57 Actualitate | Esenţial

Carmen Negoita
Foto: Facebook
Carmen Negoita, fosta sotie a patronului FC Dinamo Bucuresti, Ionut Negoita, a scris pe contul sau de Facebook ca "Fratii Negoita au strans galeria echipei de fotbal Dinamo la Rin Grand Hotel si i-au adus cu autobuzele la protest inarmati cu petarde si lacrimogene ca sa strice protestul din aceasta seara, Fratii Negoita sunt membri PSD cu dosare penale care beneficeaza de legea gratierii!"

Postarea integrala

Am stat 4 ore in piata si toata lumea era pasnica. In coltul dreapta al Guvernului era un grup de dubiosi, care pareau ca pregatesc ceva. Unul din prietenii mei chiar a zis ca astia fac parte din galerie. Ceea ce se pare ca este adevarat.

"Fratii Negoita au strans galeria echipei de fotbal Dinamo la Rin Grand Hotel si i-au adus cu autobuzele la protest inarmati cu petarde si lacrimogene ca sa strice protestul din aceasta seara, Fratii Negoita sunt membri PSD cu dosare penale care beneficeaza de legea gratierii!"



Intrebata de ce il ataca pe omul al carui nume il poarta, Carmen Negoita:

Carmen Negoita Am 2 amintiri frumoase cu acest om, care dorm in camera lor. Restul nu este momentul sa le dezvalui aici pe facebook. Asta nu inseamna ca o sa bag capul in nisip si sa ignor un lucru care ne afecteaza pe toti. Nu am inghetat 4 ore ca sa isi bata joc de efortul nostru niste huligani.























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

58785 vizualizari

  • +49 (49 voturi)    
    ar trebui (Joi, 2 februarie 2017, 0:00)

    stefansb [utilizator]

    ar trebui ca in seara asta mascatii sa descinda la hotel rin, sa ia inregistrarile si pe baza lor sa-i aresteze pe fratii negoita pt instigare la violenta contra sutoritatilor statului
    • +7 (7 voturi)    
      Ar trebui (Joi, 2 februarie 2017, 10:25)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      Asa ar trebui, daca autoritatile nu ar fi mina in mina cu guvernul.
      Nu ati vazut cum purtatorul de cuvint al Jandarmeriei a spus sa plece lumea din piata imediat, ca ei dau cu gaz lacrimogene?
      Totul era bine orchestrat dinainte.
      De asemenea, nu ati remarcat cum doar ultrasii din piata aveau banner frumos, lung de citiva metri, printat profesional "Iesiti din casa, daca va pasa", in timp ce toti ceilalti manifesanti aveau placarde improvizate, de productie proprie?
      (Inainte sa ma acuzati, eu nu mai sint in Romania, de-aia am stat cu ochii le TV si nu in piata)
    • +11 (11 voturi)    
      Militianu Abraham tocmai a iesit la (Joi, 2 februarie 2017, 11:18)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      latrina 3 cu o seara inainte si a spus ca poate fi folosita munitia de razboi impotriv a manifestantilor. Sa fie o legatura intre cele doua evenimente ????
  • +36 (38 voturi)    
    Stupefiat (Joi, 2 februarie 2017, 0:23)

    Anonym [utilizator]

    Daca e adevarat, i ntara asta nu mai exista protectorii statului de drept? Politie, servicii? Fac niste borfasi tot ce vor?
    Chiar ii lasati sa ajungem ca in Turcia sa ne ia dupa strada, din birouri?!
    • -15 (19 voturi)    
      "de pe strada" (Joi, 2 februarie 2017, 1:10)

      BogdanPa [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Esti cumva votant PSD sau ai doar 4 clase si alea terminate cu chiu cu vai!
      Daca vorbiti in jargon de mahala, nu inseamna ca trebuie sa si deformati limba romana!
      • +1 (1 vot)    
        Incearcă să îți lărgești orizontul... (Joi, 2 februarie 2017, 12:50)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui BogdanPa

        Nu fi limitat de reguli gramaticale ale unei limbi în continuă schimbare. Încearcă să colorezi și înafara liniilor, poate îți iese un tablou demn de Munch.

        Apropo, nici tu nu ai utilizat diacritice, torționar de limbă ce ești! Piei din calea noastră!
  • +34 (34 voturi)    
    Nu suntem naivi (Joi, 2 februarie 2017, 0:29)

    Daniels22026 [utilizator]

    Stim cine si de ce are interesul sa risipeasca protestele pasnice, sa ne infricoseze cu violente. Nu sunte naivi. Vom fi iarasi in strada.

    PeSeDe, ciuma rosie!

    DeNeA, sa vina sa va ia!

    Nu scapati! Nu scapati!
  • +25 (25 voturi)    
    metode comunisto-ceausisto-kgb-iste! (Joi, 2 februarie 2017, 0:32)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    speram intr-o ancheta RAPIDA!
  • +16 (18 voturi)    
    trist (Joi, 2 februarie 2017, 0:46)

    ametitu [utilizator]

    Sunt convins ca femeia are dreptate. In afara de faptul ca stie foarte bine apucaturile celui care i-a fost nevasta , scenariul este cunoscut si probat de multe ori pina acum. Din nefericire pentru dragnea miine nu-l va mai putea repeta iar oamenii normali vor fi iar in strada.
    • +8 (8 voturi)    
      asa sa fie (Joi, 2 februarie 2017, 9:58)

      MarcelP [utilizator] i-a raspuns lui ametitu

      Sper si eu sa iasa lumea in continuare! Doamne-ajuta!
    • +3 (3 voturi)    
      Ma tem (Joi, 2 februarie 2017, 10:27)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui ametitu

      Ma tem ca il va mai repeta. De ce sa nu vina ultrasii suparati si in seara asta?
      Pentru bani ei vin, doar ca trebuie crescut pretul pe ora
  • +10 (12 voturi)    
    Carmen. (Joi, 2 februarie 2017, 1:21)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Femeia te ridica, femeia te baga la...beciul domnesc!
  • +10 (10 voturi)    
    Partial adevarat (Joi, 2 februarie 2017, 1:27)

    SanduD [utilizator]

    Pare putin probabil, cel putin greu de crezut ca aceasta a fost desfasurarea exacta a evenimentelor. Dinamo a avut in aceasta seara meci cu Steaua (la handbal) care s-a terminat in jurul orei 20:15, partida la care au fost prezenti si cei galerie. Cu tot cu salutul echipei, felicitarea jucatorilor si iesirea din sala, evenimentul s-a intins pana spre ora 20:30-20:35. In conditiile in care galeria era deja foarte aproape de Piata Victoriei, Stefan cel Mare, nu vad rostul deplasarii pana in Vitan. In plus, multi au sustinut ca suporterii ar fi ajuns in jurul orei 21:00, initial nefiind violenti, au preferat sa se amestece cu ceilalti protestatari. In 25 de minute era imposibil de parcurs drumul Stefan cel Mare - Rin Grand Hotel - Piata Victoriei. De altfel dinamovistii l-au injurat pe Negoita in mod constant in timpul meciului. In conditiile in care nu sunt excelenti actori si nu au jucat doar un rol cand au lansat acele scandari, pare greu de crezut ca suporterii ar fi acceptat sa se deplaseze cu toata galeria la hotelul lui Negoita. Nu este exclusa posibilitatea ca doar cativa dintre lideri sa se fi intalnit cu Negoita, in timp ce masa nici macar nu si-a dat seama ca poate ii face jocurile prin participarea la protest.
    • +13 (13 voturi)    
      partial - (Joi, 2 februarie 2017, 9:43)

      gazpefoc [utilizator] i-a raspuns lui SanduD

      - cum bine zici. pe de alta parte, cine vine cu torte si petarde la un meci de handbal in sala? este posibil sa fi fost si suporteri veniti de la meci si veniti de la hotel.
  • +4 (6 voturi)    
    Mna... (Joi, 2 februarie 2017, 9:56)

    MarcelP [utilizator]

    Vedeti bah ce inseamna sa superi femeia? :D O femeie a fost mai importanta decat toate institutiile statului in povestea asta: a spus clar si pentru toata lumea cine a facut rahatul cu ultrasii aia de 2 lei. Institutiile statului s-au cacait si s-au macait si n-au fost capabile sa opreasca niste huligani, pentru ca n-au vrut. Ne-a luminat tipa asta. Foarte bine!
  • +4 (4 voturi)    
    avem nevoie de o ancheta rapida (Joi, 2 februarie 2017, 10:36)

    cristi_an [utilizator]

    sa inteleaga si bivolii aia ca nau mai suntem in 89
    • +1 (1 vot)    
      cine s-o faca? (Joi, 2 februarie 2017, 17:21)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Carmen? Ea e secretara, face doar ce-i se cere seful ei. A batut frumos la calculator o lista cu "vinovatii" care au instigat lumea sa iasa sa protesteze pasnic.